Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Alfa i Omega  (Przeczytany 3189 razy)

Offline sajmon

Alfa i Omega
« dnia: 09 Styczeń, 2016, 22:19 »
Co w kwestii tytułu Alfa i Omega twierdzą Ś.J.:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989276?q=alfa+omega&p=par
Cytuj
Wersety, w których tytuł przysługujący Jehowie rzekomo lub rzeczywiście jest używany w odniesieniu do Jezusa Chrystusa
Alfa i Omega: Komu słusznie przysługuje ten tytuł? 1) W Objawieniu 1:8 powiedziano, że przysługuje on Bogu Wszechmocnemu. Według Bg w wersecie 11 tytuł ten — jak to wynika z dalszego opisu — zastosowano do Jezusa Chrystusa. Wzmiankę o Alfie i Omedze w wersecie 11 uczeni uznają jednak za nieautentyczną i dlatego nie znajdujemy jej we współczesnych przekładach Biblii (por. Bw, BT). 2) W wielu przekładach Księgi Objawienia na język hebrajski uznano, że osobą opisaną w wersecie 8 jest Jehowa i dlatego przywrócono tam imię własne Boga (zob. przypisy w NW). 3) W Objawieniu 21:6, 7 zaznaczono, że chrześcijanie będący duchowymi zwycięzcami są „synami” Tego, który jest znany jako Alfa i Omega. Nigdy nie mówi się tak o wzajemnym stosunku między namaszczonymi duchem chrześcijanami a Jezusem Chrystusem. Jezus nazwał ich swymi „braćmi” (Hebr. 2:11; Mat. 12:50; 25:40). O tych „braciach” Jezusa powiedziano jednak, że są „synami Bożymi” (Gal. 3:26; 4:6). 4) W Objawieniu 22:12 we Współczesnym przekładzie dodano imię Jezus, co wywołuje wrażenie, jakoby użyty w 13 wersecie tytuł Alfa i Omega odnosił się do niego. Jednakże w tekście greckim nie ma tam imienia Jezusa i dlatego nie spotyka się go w innych przekładach. 5) W Objawieniu 22:13 mówi się też o Alfie i Omedze, że jest „pierwszy i ostatni”, a w Objawieniu 1:17, 18 użyto tego wyrażenia w odniesieniu do Jezusa. Tak samo wyraz „apostoł” odnosi się zarówno do Jezusa, jak i do niektórych jego naśladowców, a przecież to wcale nie dowodzi, że są tą samą osobą ani że są sobie równi (Hebr. 3:1, BT). Wszystko więc przemawia za tym, że „Alfa i Omega” to tytuł przysługujący wszechmocnemu Bogu, Ojcu, a nie Synowi.


Tusia

  • Gość
Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń, 2016, 22:25 »
Co w kwestii tytułu Alfa i Omega twierdzą Ś.J.:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989276?q=alfa+omega&p=par

"Wszystko więc przemawia za tym, że „Alfa i Omega” to tytuł przysługujący wszechmocnemu Bogu, Ojcu, a nie Synowi."

Wszystko więc przemawia za tym, że „Alfa i Omega” to tytuł przysługujący zarówno Ojcu, jak i Synowi:

http://piotrandryszczak.pl/alfa-i-omega.html



Offline Roszada

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń, 2016, 22:25 »
Co twierdzą?
Oni różne rzeczy twierdzili:

„Pan Jezus odniósł się do Jana w swoim dniu i rzekł do niego, mówiąc: »Jam jest Alfa i Omega, on pierwszy i ostatni; a co widzisz, napisz w księgi...« – Objawienie 1:1, 11” (Strażnica 15.09 1938 s. 284 [ang. 15.01 1938 s. 30]).

„Władca ziemi, Chrystus Jezus, teraz przebywa w świątyni przy sprawowaniu sądu w imieniu Jehowy (...) W ten sposób klasa sługi podziwia go w świątyni według symbolicznej wizji: »Byłem w zachwyceniu ducha w dzień Pański i słyszałem za sobą głos wielki jak trąby, mówiący: Jam jest Alfa i Omega, on pierwszy i ostatni... « – Objawienie 1:10-20” (Strażnica 15.08 1938 s. 255 [ang. 15.12 1936 s. 382]).

Jeden spec od ŚJ nazwał ich "krętacze".
A ja w kwestii Alfa i Omega się podpiszę pod tym. ;)


Offline sajmon

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń, 2016, 23:07 »


Jeden spec od ŚJ nazwał ich "krętacze".
A ja w kwestii Alfa i Omega się podpiszę pod tym. ;)

To jest "nowe światło", jak mi bioslawek powiedział.


Tusia

  • Gość
Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń, 2016, 23:56 »
To jest "nowe światło", jak mi bioslawek powiedział.

Biblia jest niezmienna. Zmienne są nauki Świadków Jehowy:

http://piotrandryszczak.pl/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.html




Offline sajmon

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń, 2016, 01:06 »
Biblia jest niezmienna. Zmienne są nauki Świadków Jehowy:

http://piotrandryszczak.pl/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.html

Znakomita książka. Żeby Ś.J. chociaż chcieli ją troszkę przeczytać. Zresztą nam, katolikom ,też by to się przydało.


Offline Roszada

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń, 2016, 09:02 »
To jest "nowe światło", jak mi bioslawek powiedział.
A jakie będzie następne wie?

Kiedyś napiszą tak:

Cytuj
Długo uważaliśmy, że tekst Ap 22:13 odnosi się do Jehowy, jednak po dogłębnych modlitwach i wnikliwym studium, uwzględniającym kontekst, doszliśmy do zrozumienia, że fragment ten dotyczy Jezusa.
Nie zmienia to jednak faktu, że w Ap 21:6 Alfą i Omegą jest Jehowa, który użyczył swego tytułu swemu umiłowanemu Synowi.
:) ;) ;D


Offline M

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń, 2016, 11:41 »
A jakie będzie następne wie?

Kiedyś napiszą tak:
Cytuj
Długo uważaliśmy, że tekst Ap 22:13 odnosi się do Jehowy, jednak po dogłębnych modlitwach i wnikliwym studium, uwzględniającym kontekst, doszliśmy do zrozumienia, że fragment ten dotyczy Jezusa.
Nie zmienia to jednak faktu, że w Ap 21:6 Alfą i Omegą jest Jehowa, który użyczył swego tytułu swemu umiłowanemu Synowi.
:) ;) ;D

Gratulacje, został pan przyjęty na członka Komitetu Wydawniczego! Od kiedy może pan zacząć?

:)


Offline Roszada

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń, 2016, 11:50 »
:) ;) ;D
Gratulacje, został pan przyjęty na członka Komitetu Wydawniczego! Od kiedy może pan zacząć?:)
Ja już tam od jakiegoś czasu pracuję ale cóż mieć dwie pensje a jedną to różnica, co? ;)
Są szpiedzy, co od dwóch stron biorą kasę, więc doradcy też mogą. ;D


Offline Roszada

Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń, 2016, 11:53 »
Poza tym słowa te uzupełniliśmy i na rok 2020 czekają w takiej wersji:

Długo uważaliśmy, że tekst Ap 22:13 odnosi się do Jehowy, jednak po dogłębnych modlitwach i wnikliwym studium, uwzględniającym kontekst, doszliśmy do zrozumienia, że fragment ten dotyczy Jezusa. Zresztą tak nauczaliśmy dawniej przez wiele lat.
Nie zmienia to jednak faktu, że w Ap 21:6 Alfą i Omegą jest Jehowa, który użyczył swego tytułu swemu umiłowanemu Synowi.
To wszystko ukazują nasze dawniejsze słowa:
Niektórym jednak wydaje się, że ścieżka ta nie zawsze prowadziła prosto przed siebie. Wyjaśnienia podawane przez widzialną społeczność ludu Jehowy zawierają niekiedy poprawki, które jak gdyby nawracały do punktu wyjścia, do dawniejszych poglądów” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 18 s. 19).


od-nowa

  • Gość
Odp: Alfa i Omega
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń, 2016, 12:04 »
Nie, ja już nie mogłam tam dłużej być, już nie dałam rady przyjmować tych krętactw (nowych świateł)  zwłaszcza, że dotyczą wykładni Pisma Świętego. Pewnego dnia, powiedziałam Mamie: Nie mamo, ja już tam nie będę ( w organizacji śJ).
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń, 2016, 12:06 wysłana przez od-nowa »