Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy 2016 - terminy i miejsca  (Przeczytany 31591 razy)

Offline Puszek

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Styczeń, 2016, 06:47 »
Tematem przewodnim ma być lojalność ?! To szykuje się bardzo manipulacyjny program.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Styczeń, 2016, 07:58 »
Właśnie miałem to samo napisać.
Lojalność = wykonywanie najgłupszych zaleceń CK bez jakiegokolwiek sprzeciwu.

Ciekawe tylko jak to działa w drugą stronę ;-)


Offline ExSJMario

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Styczeń, 2016, 09:21 »
To zakrawa na szantaż emocjonalny. Ciekawe ile punktów programu będzie dotyczyło bezwzględnej lojalności wobec niewolnika ??
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Styczeń, 2016, 09:31 »

 Transakcja wiązana.... ty mnie to i ja tobie. Nie ma nic za darmo na tym świecie, oj nie ma. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline zaocznie wywalony

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Styczeń, 2016, 09:37 »
Transakcja wiązana.... ty mnie to i ja tobie. Nie ma nic za darmo na tym świecie, oj nie ma. :D
Tylko sprecyzujmy: Ty mnie ("niewolnikowi") masz być całkowicie oddany i lojalny, to ja Tobie (głosicielu) będę wymyślał wciąż coraz nowsze "światła", prawa i ograniczenia.
Bo o lojalności w drugą stronę nie ma, nie było i nie może być mowy.
No i oczywiście że nie za darmo - "Datki, datki i jeszcze raz DATKI !!!"


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Styczeń, 2016, 09:56 »
Tylko sprecyzujmy: Ty mnie ("niewolnikowi") masz być całkowicie oddany i lojalny, to ja Tobie (głosicielu) będę wymyślał wciąż coraz nowsze "światła", prawa i ograniczenia.
Bo o lojalności w drugą stronę nie ma, nie było i nie może być mowy.
No i oczywiście że nie za darmo - "Datki, datki i jeszcze raz DATKI !!!"

 W tym plakacie podpierają się wersetem, a więc w drugą stronę lojalność zrzucają na niebiosa, oni nic nie są winni. Oni są tylko od tego aby wymagać. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline M

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Styczeń, 2016, 09:57 »
No i oczywiście że nie za darmo - "Datki, datki i jeszcze raz DATKI !!!"

Ciekawe czy na tym kongresie pokażą nowy film o Piotrusiu w tym temacie. Ja już mam pomysł! Uwaga, niech wszyscy z Nadarzyna słuchają, podaję fabułę:

Tata wraca z Piotrusiem z banku, akurat dostał premię (nieświąteczną) i przechodzą obok sklepu z rowerami. Piotruś zauważa extra rower i już wyobraża sobie jak pokonuje nim wszystkie najtrudniejsze trasy, ściga się z kolegami itp. Tata zauważa rozmażonego synka i mówi mu, że przecież jego stary rower nadal jeździ, to nic że nie ma przerzutek i jest już trochę pordzewiały. Zaczyna mu opowiadać, że inni mają większe potrzeby, na przykład taki mały Jose w Ameryce Południowej jak przychodzi na zebranie to często mu woda kapie na głowę podczas zebrania bo spotykają się w jakiejś szopce (oczywiście pokazane jest jak syn wizualizuje). Piotruś z oburzeniem stwierdza, że tak być nie może i że musimy koniecznie wrzucić te pieniądze do skrzynki. W domu tata wpada na genialny pomysł i razem z synem przemalowują rower na super czerwony kolor i dodają do niego różne bajery typu wstążki i koraliki na szprychy. Piotruś krzyczy "jak nowy! dziękuję tato!" i rzuca się ojcu w objęcia. Na koniec przenosimy się na Salę Królestwa, w tle widzimy skrzynkę na datki, ostrość powoli przenosi się na Piotrusia który zerkał w tamtą stronę i zadowolony z siebie wyobraża sobie, jak mały Jose już siedzi w nowiutkiej Sali Królestwa i jest mu ciepło. Kurtyna, znaczek jw.org. Wygaszenie do czerni.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2016, 09:59 wysłana przez M »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Styczeń, 2016, 10:08 »
M. Nie myślałeś o karierze w Brooklyn.TV  ;D
Albo przynajmniej w jakimś Holyłudzie  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Styczeń, 2016, 10:12 »
Może by pare groszy dali za ten gotowy scenariusz.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


od-nowa

  • Gość
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Styczeń, 2016, 10:22 »
Może by pare groszy dali za ten gotowy scenariusz.
;D


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Styczeń, 2016, 11:01 »
Nudy. Nikt na to nie poleci
Jak ja czytam i słyszę o tej "lojalności" odmienianej przez wszystkie przypadki to mnie szlag trafia.
Toć ja myślałem, że Towarzystwo ma najlojalniejszych członków z wszystkich wyznań, tak przynajmniej się przechwala. A tu loja-jolajna. ;D
Imają być jeszcze 'lojalniesi'. ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:27 »
A tu loja-jolajna. ;D

Jola - lojalna  ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:34 »
Czy trzy cytrzystki grają na cytrze? Czy jedna płacze, a druga łzy trze?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline pabik

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Luty, 2016, 17:18 »
Lojalność - czytaj :wystrzegaj się odstępców.Brzydź się nimi.A my lojalnie będziemy dalej cię karmić strawą duchową(opowiadać jak będzie w raju i jak blisko jest koniec)

Poza tym Koszalinka na liście nie widzę.Trzeba będzie jakąś wycieczkę zaplanować.
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Offline dorka_tcv

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Luty, 2016, 19:20 »
No i nacisk na to że Jehowa jest ważniejszy od szkoły bo 24 jest koniec roku 8-)