Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy 2016 - terminy i miejsca  (Przeczytany 31585 razy)

Offline M

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Marzec, 2016, 20:59 »
Druga strona zaproszenia na kongres (na razie tylko po angielsku):



Tytuł wykładu publicznego: Pozostań lojalny Jehowie!


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #61 dnia: 13 Marzec, 2016, 22:27 »
I pierwsza. Za jwsurvey.org


Offline gerontas

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Marzec, 2016, 07:06 »
Ooo. To będzie jazda! Pozostań lojalny Jehowie = organizacji. Chyba trzeba będzie zakupić stopery do uszu bo tego już nie będzie można słuchać.
 
Już sobie wyobrażam jakie tematy zostaną poruszone:

Bądź lojalny okazując bezwarunkowe posłuszeństwo ustanowionemu przez Jehowę niewolnikowi. (Tfuuu, już mnie mdli)
Bądź lojalny i popieraj sprawy królestwa Bożego przez zaangażowanie się w przedsięwzięcia budowlane.
Bądź lojalny i okazuj Jehowie szacunek tym co masz wartościowego. Twoje datki są potwierdzeniem miłości i lojalności Jehowie = organizacji
Bądź lojalny i spełniaj jego wolę. Czy nie możesz bardziej zaangażować się w głoszenie dobrej nowiny?

To tak z grubsza. Czy pominąłem jakieś tematy?


Offline M

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Marzec, 2016, 08:41 »
I pierwsza. Za jwsurvey.org

Pierwszą stronę po polsku (a w zasadzie jej połowę) pokazywaliśmy już wcześniej :).


Offline Dietrich

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Marzec, 2016, 08:42 »
Ooo. To będzie jazda! Pozostań lojalny Jehowie = organizacji. Chyba trzeba będzie zakupić stopery do uszu bo tego już nie będzie można słuchać.
 
Już sobie wyobrażam jakie tematy zostaną poruszone:

Bądź lojalny okazując bezwarunkowe posłuszeństwo ustanowionemu przez Jehowę niewolnikowi. (Tfuuu, już mnie mdli)
Bądź lojalny i popieraj sprawy królestwa Bożego przez zaangażowanie się w przedsięwzięcia budowlane.
Bądź lojalny i okazuj Jehowie szacunek tym co masz wartościowego. Twoje datki są potwierdzeniem miłości i lojalności Jehowie = organizacji
Bądź lojalny i spełniaj jego wolę. Czy nie możesz bardziej zaangażować się w głoszenie dobrej nowiny?

To tak z grubsza. Czy pominąłem jakieś tematy?

Bądż lojalny i trop wrogów prawdy. Nawet w twoim najbliższym otoczeniu może być ktoś, kto przejawia ducha niezależności. (Np. czyta inne przekłady Biblii). Twoja praca nie zostanie zapomniana przez.... Niewolnika


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Marzec, 2016, 08:50 »
Ciekawe jak wytłumaczą hasło "Z lojalnym będziesz postępował lojalnie" tym, których po wieloletniej służbie wyrzucili z biur oddziałów  :-\
Hmmm...Chciałbym zobaczyć ich miny  :( I spontaniczne oklaski  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Dietrich

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Marzec, 2016, 09:08 »
Ciekawe jak wytłumaczą hasło "Z lojalnym będziesz postępował lojalnie" tym, których po wieloletniej służbie wyrzucili z biur oddziałów  :-\
Hmmm...Chciałbym zobaczyć ich miny  :( I spontaniczne oklaski  :(

Pewnie zrobią  pokazówkę z wywiadami z byłymi długoletnimi betelczykami. Nawet byłbym gotów się założyć.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Marzec, 2016, 09:14 »
Coś na wzór "Seksmisji"  ;D
"Och jakże jestem zadowolony, że Niewolnik wyrzucając mnie z Nadarzyna wreszcie umożliwił mi rozwinięcie skrzydeł w jeszcze pełniejszej służbie. Ten brak pracy, wykształcenia, mieszkania...To wszystko tylko potęguje moją miłość do Jehowy i zaufanie do Jego organizacji."  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Iza

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Marzec, 2016, 09:26 »
Bądż lojalny i trop wrogów prawdy. Nawet w twoim najbliższym otoczeniu może być ktoś, kto przejawia ducha niezależności. (Np. czyta inne przekłady Biblii). Twoja praca nie zostanie zapomniana przez.... Niewolnika
A tu się mylisz, zostanie zapomniana szybciej niz myslisz.  :(
Niewolnik zada od swych niewolników duzo, ale niestety niewiele daje w zamian
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Marzec, 2016, 09:31 »
Niewolnik zada od swych niewolników duzo, ale niestety niewiele daje w zamian

Jak to nic?!?
A możliwość służby dla niego? A możliwość ofiarowania datków?
Przecież to są PRZYWILEJE!!!
Przynajmniej tak twierdzi strażnica... :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #70 dnia: 14 Marzec, 2016, 14:33 »
Ciekawy jestem ile osób będzie ochrzczonych.Ciekawe jaki procent będą stanowiły dzieci ŚJ.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #71 dnia: 14 Marzec, 2016, 15:21 »
Ciekawy jestem ile osób będzie ochrzczonych.

Zapewne mniej niż w roku ubiegłym. Na regionalnych w Polsce z reguły chrzci się jakieś tysiąc osób.

Ciekawe jaki procent będą stanowiły dzieci ŚJ.

Zapewne największy, niestety :(.


Offline Roszada

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Marzec, 2016, 18:40 »
Podano program kongresowy na jw.org

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/

Rozeźliła mnie treść zdania z ulotki kongresowej:

Cytuj
PIERWSZA POMOC Prosimy pamiętać, że udziela się jej TYLKO
W NAGŁYCH WYPADKACH.
Nawet na sumienie wchodzą ludziom, co do skrupułów, czy coś jest nagłym wypadkiem czy nie. :(
Żeby się tylko ktoś nie zgłosił, jak mu się wydaje, że mu słabo się robi.
Dopiero wtedy, gdy padnie to niech go przyniosą. :-\


Offline oświecona

Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Marzec, 2016, 21:37 »
Ehh już po samych tytułach wiadomo co będzie powiedziane. Ale jak ktoś się poświęci i będzie miał notatki z tego zgromadzenia to z chęcią się zapoznam, czuję ciągły niedosyt w nowinkach z wts :P Ja nie mogę, przy mojej reakcji na ten stek bzdur byłabym chyba pierwszą osobą wyrzuconą z kongresu :P


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kongresy 2016 - terminy i miejsca
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Marzec, 2016, 07:23 »
Czyli w skrócie:
1. bądź posłuszny każdemu zaleceniu organizacji. Nie myśl, nie drąż, nie analizuj. Masz wątpliwości? - to się módl i dziób na kłódkę  >:(
2. nie próbuj kontaktować się z wykluczonymi - to samo zło i szatan w jednym. Oni tylko czekają, żeby wciągnąć cię na złą drogę  >:(
3. stale próbuj "nawrócić" wszystkich dookoła  >:(
4. unikaj "świata": rozrywki, kolegów innych niż ŚJ, itp. - najlepiej zostań pustelnikiem a z nory wychodź wyłącznie na głoszenie i zebrania. Pamiętaj! Na zewnątrz tylko czyhają na ciebie zło i odstępcy.  >:(
5. kochaj organizację, jw.org, tv.broadcasting.
6. okazuj miłość i lojalność "popierając sprawy królestwa". Czyli datki, datki, datki i...jeszcze raz datki  >:(
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.