Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?  (Przeczytany 90628 razy)

Offline Dietrich

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #300 dnia: 12 Grudzień, 2016, 10:31 »
Jestem Świadkiem Jehowy i jak każda osoba, która twierdzi, ze wierzy w Boga, staram się trzymać <tego ,w co po przekonaniu sie uwierzyłem,. Wierzcie mi kochani chrześcijanie i katolicy, nikomu tak nie przeszkadzamy, że istniejemy i działamy (zgodnie z nazwą w obronie imienia Boga - ...Święć sie Imie Twoje...) jak tym co żyją pod jarzmem "pana tego świata". Nie wiesz kto to? Sprawdź! Najchętniej by odnowili Św.Inwizycje i zostali inkwizytorami. Szkoda, ze nie przeszkadza IM  pijaństwo, homoseksualizm, pedofilia, pazerność finansowa  itp. Ale, jakiPan , taki kram.  Nie odpowiadam na odezwy, BO TO NIE MA SENSU.  Wiedza dla mądrych, dla reszty (parafian - sprawdź w słowniku) .....C I E M N O Ś Ć.  papa.     Zdymek9     Pewnie moderator to usunie. Ale trudno - patrz wyżej.

Takie coś wypisują Twoi nikomu nie przeszkadzający oraz kochający bliźniego bracia na zamkniętych grupach dla ŚJ.
Dokładnie jak mówisz - jaki pan taki kram. 


Offline TomBombadil

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #301 dnia: 12 Grudzień, 2016, 10:36 »
Takie coś wypisują Twoi nikomu nie przeszkadzający oraz kochający bliźniego bracia na zamkniętych grupach dla ŚJ.
Dokładnie jak mówisz - jaki pan taki kram.



To wstrząsające.Ten komentarz świadka i to powyżej. Co oni z tych ludzi zrobili!


Offline Lechita

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #302 dnia: 12 Grudzień, 2016, 12:53 »


To wstrząsające.Ten komentarz świadka i to powyżej. Co oni z tych ludzi zrobili!

Pewnie nie wszyscy ŚJ tak myślą, ale ten przykład aż nadto wyraźnie pokazuje jak ta ich miłość bliźniego wygląda. Wielu z nich to mali, zakompleksieni ludzie, z przeświadczeniem wyższości - taka rasa panów ;) - często pałający nienawiścią do wszystkiego co nie ma "pieczątki jw.org".  Ten "znak rozpoznawczy" już bardzo jest błotem zachlapany. Autor tego komentarzu to pewnie typowy "produkt" psychomanipulacji WTS-u.
Masz rację TomBombadil , to przykre patrzeć jak ludzie "z miłości gotowi są zabijać", lub jak w tym przypadku  - patrzeć na śmierć innych z taką satysfakcją. Straszne!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Dietrich

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #303 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:07 »
Fakt faktem, gostka dość mocno zjechano za ten tekst (większość), ale byli też i tacy, co go usprawiedliwiali: może źle się wyraził, ale intencje miał słuszne, ponieważ odstępcy "krzywdzą braci", krytykują niewolnika i nie może być dla takich żadnej litości.
Cała sprawa dotyczyła dobrze znanej nam żółtej ulotki "Czy ŚJ mówią ci wszystko?".   
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2016, 13:13 wysłana przez Dietrich »


Offline Estera

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #304 dnia: 12 Grudzień, 2016, 13:43 »
Piszesz do katolików czy do exŚJ?
Tu katolicy są w mniejszości i nikt Cię nie namawia do katolicyzmu. :)
Masz rację "jaki pan taki kram". Jaki twój kram wiem, bo go odwiedzam na jw.org i kramiki czyli stojaki. ;D
  Dobrze Roszado, zapytałeś, bo ja się wcale nie poczułam, że to jakiś zarzut do mnie ... jako już prawie ex.
  Nie popieram niczego z tego ... o co posądził zadymek9 ...
  Pijaństwo, homoseksualizm, pedofilia, pazerność finansowa... i ewentualnie pozostałe... podobne rzeczy...
  Nic z tego nigdy się nie dopuszczałam, i jakby każdy niech umyje najpierw swoje plecy, mówiąc symbolicznie.
  Niech każdy zaczyna od siebie świat zmieniać na lepsze. Krytykować, każdy potrafi, zrobić coś dobrego, już mniej.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #305 dnia: 12 Grudzień, 2016, 15:37 »
Jestem Świadkiem Jehowy i jak każda osoba, która twierdzi, ze wierzy w Boga, staram się trzymać <tego ,w co po przekonaniu sie uwierzyłem,. Wierzcie mi kochani chrześcijanie i katolicy, nikomu tak nie przeszkadzamy, że istniejemy i działamy (zgodnie z nazwą w obronie imienia Boga - ...Święć sie Imie Twoje...)

1. Przekonałeś się i wierzysz - czy sprawdziłeś czy to co ci podano do wierzenia to CAŁA PRAWDA? Być może twoja wiara opiera się, jak to napisano w jednej ze starszych książek ŚJ, na wersetach wyrwanych z kontekstu.
W Strażnicy był artykuł pt. "Nie daj się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania". - Czy tę sama zasadę stosujesz do "nowego/lepszego zrozumienia"? Ile nauk niewolnika sprawdziłeś SAMODZIELNIE?

2. W książce pt. "Imię Boże, które pozostanie na zawsze" napisano;
"Prawdę mówiąc, nikt nie wie na pewno, jak pierwotnie wymawiano imię Boże. Pierwotne brzmienie imienia Bożego jest wiec nieznane.
Zresztą nie jest to najważniejsze, gdyby bowiem tak było, Bóg postarałby się o to, żeby zostało dla nas zachowane.
Ważne jest natomiast posługiwanie się imieniem Bożym zgodnie z jego zwyczajowym brzmieniem w naszym języku.


Ważne jest posługiwanie się imieniem, którego NIKT nie zna?
Zwyczajowe brzmienie w naszym języku to nie jest Jehowa lecz Jahwe.

3. Dodanie do JHWH samogłosek ze słowa Adonaj to nie jest imię tylko składak.
To tak jakby do spółgłosek z imienia Janek dodać samogł z imienia Kuba;
JNK + UA = JUNAK  :)

JEŚLI SIĘ JESZCZE POJAWISZ, TO SPRAWDŹ PROSZĘ JEDNĄ RZECZ A DRUGĄ MI WYTŁUMACZ;
1. Sprawdź w przekładzie interlinearnym wydanym przez WTS Dzieje 20:28 lewą i prawą kolumnę.
2. Wytłumacz mi werset Mat 8:11 w świetle nauki mówiącej, że wielcy mężowie Starego Testamentu będą żyć w Raju na Ziemi

"Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. "
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline pies berneński

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #306 dnia: 15 Grudzień, 2016, 21:38 »
2. Wytłumacz mi werset Mat 8:11 w świetle nauki mówiącej, że wielcy mężowie Starego Testamentu będą żyć w Raju na Ziemi
"Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim. "
Co w takim razie z pierwszą obietnicą,która jest zanotowana Rodz 13:15
 gdyż całą tę krainę, na którą patrzysz, daję tobie i twemu potomstwu aż po czas niezmierzony
Abraham,Izaak,Jakub nie zostali właścicielami tej krainy.Dopiero potomstwo wiele stuleci później.
 Bóg przecież nie może kłamać.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline dziewiatka

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #307 dnia: 04 Luty, 2017, 21:22 »
Bóg nie ale ci co to pisali,już tak.


Offline K.ola

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #308 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 14:03 »
Witam serdecznie.
Pokrotce opisze sytuacje: stojak stoi na chodniku we wsi, przy drodze krajowej. Nie podoba mi sie, ze umieszczany jest nieopodal szkoly a na stojaku jest jakias broszura dla dzieci.
Pytanie brzmi: gdzie to zglosic i na co sie powolac?
Gmina czy powiat wydaje zezwolenie na reklame? Czy oni odpowiadaja za droge krajowa? Czy traktowac to jako bezprawne zajecie pasa drogowego, nielegalna reklame, czy psucie estetyki?
Z gory dziekuje za odpowiedz.


Offline gedeon

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #309 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 14:24 »
Witam serdecznie.
Pokrotce opisze sytuacje: stojak stoi na chodniku we wsi, przy drodze krajowej. Nie podoba mi sie, ze umieszczany jest nieopodal szkoly a na stojaku jest jakias broszura dla dzieci.
Pytanie brzmi: gdzie to zglosic i na co sie powolac?
Gmina czy powiat wydaje zezwolenie na reklame? Czy oni odpowiadaja za droge krajowa? Czy traktowac to jako bezprawne zajecie pasa drogowego, nielegalna reklame, czy psucie estetyki?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Przeczytaj cały temat a znajdziesz odpowiedź. ;D

Jeżeli stojak stoi przy drodze krajowej to wezwij Policję.
Powołaj się na "Ustawę Krajobrazową", ustawa jest opisana w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2017, 14:27 wysłana przez gedeon »


Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #310 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 14:30 »
Witam serdecznie.
Pokrotce opisze sytuacje: stojak stoi na chodniku we wsi, przy drodze krajowej. Nie podoba mi sie, ze umieszczany jest nieopodal szkoly a na stojaku jest jakias broszura dla dzieci.
Pytanie brzmi: gdzie to zglosic i na co sie powolac?
Gmina czy powiat wydaje zezwolenie na reklame? Czy oni odpowiadaja za droge krajowa? Czy traktowac to jako bezprawne zajecie pasa drogowego, nielegalna reklame, czy psucie estetyki?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Jeśli to jest droga krajowa, to odpowiada za nią Generalna Dyrekcja Krajowych Dróg i Autostrad w mieście powiatowym, na terenie którego leży wieś o której mówisz. Według przepisów przy takiej drodze nie można ustawiać żadnych reklam w odległości do 10m od krawędzi jezdni (informację tę otrzymałem po telefonie do GDKDiA). Ale po więcej informacji musisz dzwonić tam. Generalnie poszedłbym w twierdzenie, że to nielegalna reklama - na stojaku jest plakat z logiem zagranicznej korporacji.

A już pomijając kwestie prawne to ustawianie stojaków przy szkole to naprawdę podły chwyt poniżej pasa - polowanie na osoby najbardziej bezbronne.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2017, 14:33 wysłana przez M »


Offline K.ola

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #311 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 19:34 »
Dziekuje za odzew. Przeczytalam caly watek i wlasnie nie znalazlam jednej, slusznej odpowiedzi :) Sprobuje moze najpierw z tym zarzadem a jak nic to nie da to sprobuje z policja. Tak czy inaczej, jak sie czegos dowiem to dam znac.


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #312 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 19:47 »
Ja bym wpierw dyrektora szkoły zapytał, czy nie przeszkadzać będzie mu, jak któreś z dzieci stanie się ŚJ pod wpływem tych stojakowych, a rodzice do niego będą mieć pretensje. :-\


Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #313 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 21:27 »
Ja bym wpierw dyrektora szkoły zapytał, czy nie przeszkadzać będzie mu, jak któreś z dzieci stanie się ŚJ pod wpływem tych stojakowych, a rodzice do niego będą mieć pretensje. :-\

W sumie to tez dobry pomysł, chociaż dyrektor nie może im zabronić to może gdyby on zgłosił zażalenie do policji/straży to potraktowali by go poważniej, niż zwykłego obywatela.


Offline Sebastian

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #314 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 22:00 »
W sumie to tez dobry pomysł, chociaż dyrektor nie może im zabronić to może gdyby on zgłosił zażalenie do policji/straży to potraktowali by go poważniej, niż zwykłego obywatela.
i właśnie dlatego warto poprosić dyrektora szkoły o pomoc.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)