Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?  (Przeczytany 90508 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Grudzień, 2015, 15:40 »
Idąc w ślad za Gedeonem i M postanowiłam sprawdzić jak to działa w moich okolicach. Odwiedzilam stałe miejsca stojakowych. Glosicielki staly meżnie. Po interwencji Pana z Zarządu Dróg zwinely stojak i odeszły. Niestety po kilku metrach stanęły i znow rozwineły stragan na terenie nie podlegajacym juz pod w/w urzad. Szczególne podziękowania dla Gedeona za pomoc w akcji.
Chociaż uda się okroić ich rewiry. A jak kiedyś posypią się kary, to rydwaniki zardzewieją w piwnicach wiernych zaprzęgów ;D. Brawo Awmala :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline M

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #76 dnia: 10 Grudzień, 2015, 15:50 »
Idąc w ślad za Gedeonem i M postanowiłam sprawdzić jak to działa w moich okolicach. Odwiedzilam stałe miejsca stojakowych. Glosicielki staly meżnie. Po interwencji Pana z Zarządu Dróg zwinely stojak i odeszły. Niestety po kilku metrach stanęły i znow rozwineły stragan na terenie nie podlegajacym juz pod w/w urzad.

Ich bezczelność nie zna granic. Zamiast po prostu postąpić wg obowiązującego prawa i wystąpić o pozwolenie wolą uparcie udowadniać całemu światu że im się należy i nikt ich nie będzie ustawiał. No, zobaczymy jak im to wyjdzie :).


Offline awmala

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #77 dnia: 10 Grudzień, 2015, 15:56 »
Ich bezczelność nie zna granic. Zamiast po prostu postąpić wg obowiązującego prawa i wystąpić o pozwolenie wolą uparcie udowadniać całemu światu że im się należy i nikt ich nie będzie ustawiał. No, zobaczymy jak im to wyjdzie :).
Pociągnę temat jutro. Niestety nie było Pana który się zajmuje podległym terenem który po przegonieniu zajęli. Mam nadzieję, że również zostaną pouczeni i opuszczą nowy teren.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #78 dnia: 10 Grudzień, 2015, 16:54 »
Ja wam mówię. Prześladowania rosną. Koniec tuż, tuż. Tylko trzeba sobie zadać pytanie koniec czego? W/g mnie WTS-owskiego, szatańskiego systemu rzeczy. ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #79 dnia: 10 Grudzień, 2015, 18:59 »
Ich bezczelność nie zna granic. Zamiast po prostu postąpić wg obowiązującego prawa i wystąpić o pozwolenie wolą uparcie udowadniać całemu światu że im się należy i nikt ich nie będzie ustawiał. No, zobaczymy jak im to wyjdzie :).

Zawsze mogą podciągnąć to pod prześladowanie przez państwo.
Wystarczy, że ktoś ze straży miejskiej albo urzędnik z magistratu ich upomni, a już im sie proroctwa zaczynają spełniać.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gedeon

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Grudzień, 2015, 19:22 »
Idąc w ślad za Gedeonem i M postanowiłam sprawdzić jak to działa w moich okolicach. Odwiedzilam stałe miejsca stojakowych. Glosicielki staly meżnie. Po interwencji Pana z Zarządu Dróg zwinely stojak i odeszły. Niestety po kilku metrach stanęły i znow rozwineły stragan na terenie nie podlegajacym juz pod w/w urzad. Szczególne podziękowania dla Gedeona za pomoc w akcji.

Awmala, dobra robota.  ;D ;D ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Grudzień, 2015, 19:40 »

    Mnie tam oni nie przeszkadzają, stoją sobie na boczku niech stoją. Ani mnie to ziębi ani grzeje.
Ale gdy przechodząc obok widziałam jak zaczepili dwoje dzieci pokazując im kolorowe obrazki o raju i próbując wcisnąć coś dla rodziców, nie wytrzymałam.
Dzieci zapytałam czy nie uczyli ich w domu i w szkole, że nie można nic brać od obcych? Wtedy dzieci sobie poszły.
A ja zwróciłam się do okupantów chodnika, że jak im nie wstyd nagabywać dzieci, że co już nie mają siły przebicia u dorosłych więc byle normę wyrobić to biorą kto się nawinie??
Nic nie odpowiedziały. A ja na odchodne im rzuciłam, że jak jeszcze raz mi podpadną to osobiście sprawdzę czy mają pozwolenie na agitację i reklamę w miejscu publicznym.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Grudzień, 2015, 19:44 »
    Mnie tam oni nie przeszkadzają, stoją sobie na boczku niech stoją. Ani mnie to ziębi ani grzeje.
Mi nie przeszkadzali, jak stał jeden stojak i jedna czy dwie osoby.
Ale jak widzę po 3-4 stojaki w kupie to mnie wnerwia.
Po co zaśmiecają miasto.
Jeśli jeden nie ma wzięcia, to po co 4? :-\
Żeby godziny łapać?


Offline gedeon

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #83 dnia: 10 Grudzień, 2015, 19:48 »
Mi nie przeszkadzali, jak stał jeden stojak i jedna czy dwie osoby.
Ale jak widzę po 3-4 stojaki w kupie to mnie wnerwia.
Po co zaśmiecają miasto.
Jeśli jeden nie ma wzięcia, to po co 4? :-\
Żeby godziny łapać?

Chodzi o pokazanie siły i przedsiębiorczości.


Offline awmala

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #84 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:10 »
    Mnie tam oni nie przeszkadzają, stoją sobie na boczku niech stoją. Ani mnie to ziębi ani grzeje.
Ale gdy przechodząc obok widziałam jak zaczepili dwoje dzieci pokazując im kolorowe obrazki o raju i próbując wcisnąć coś dla rodziców, nie wytrzymałam.
Dzieci zapytałam czy nie uczyli ich w domu i w szkole, że nie można nic brać od obcych? Wtedy dzieci sobie poszły.
A ja zwróciłam się do okupantów chodnika, że jak im nie wstyd nagabywać dzieci, że co już nie mają siły przebicia u dorosłych więc byle normę wyrobić to biorą kto się nawinie??
Nic nie odpowiedziały. A ja na odchodne im rzuciłam, że jak jeszcze raz mi podpadną to osobiście sprawdzę czy mają pozwolenie na agitację i reklamę w miejscu publicznym.
Wiesz. Mnie kiedyś też nie przeszkadzali i nic do nich nie miałam. Do momentu kiedy weszli w moje zycie z butami i je rozwalili. Wtedy poznalam ich prawdziwe oblicze.


Offline awmala

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #85 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:12 »
Awmala, dobra robota.  ;D ;D ;D
Oczywiście we współpracy z Tobą :) :) :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:25 »
Wiesz. Mnie kiedyś też nie przeszkadzali i nic do nich nie miałam. Do momentu kiedy weszli w moje zycie z butami i je rozwalili. Wtedy poznalam ich prawdziwe oblicze.

   Mnie dali się we znaki i do tej pory odbiją czkawką, a czasem to nawet mam zgagę. :D
Ale nie widzę powodu aby swoją niechęć, urazę kierować w kierunku ludzi których nie znam.

Ja mam żal do konkretnych osób bo to przez nie cierpiałam i jeśli jakoś tam walczę to właśnie z nimi.
Nooo chyba że ktoś nadepnie mi na odcisk to też oberwie. :D
Ale takie huzia na Józia nieee...

Mi nie przeszkadzali, jak stał jeden stojak i jedna czy dwie osoby.
Ale jak widzę po 3-4 stojaki w kupie to mnie wnerwia.
Po co zaśmiecają miasto.
Jeśli jeden nie ma wzięcia, to po co 4? :-\
Żeby godziny łapać?

Roszado a więc jak w okresie pielgrzymkowym Częstochowę zalewają katolicy to też ją zaśmiecają?
Też noszą i rozdają obrazki, transparenty mają, kwiatami machają i na pewno są dużo głośniejsi niż ci świadkowie ze stojakami. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:52 »
Roszado a więc jak w okresie pielgrzymkowym Częstochowę zalewają katolicy to też ją zaśmiecają?
Też noszą i rozdają obrazki, transparenty mają, kwiatami machają i na pewno są dużo głośniejsi niż ci świadkowie ze stojakami. :P

Jeśli chodzi o trasę pielgrzymki to organizatorzy mają odpowiednie zezwolenia wydane zgodnie z Art. 16 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w RP ( Dz. U. nr 29, poz. 154 z późn. zm.). We wniosku podaje się: datę pielgrzymki (godziny wejścia do poszczególnych miejscowości), przewidywaną liczba uczestników oraz pojazdów mechanicznych, zabezpieczenie pielgrzymki (osoby odpowiedzialne), koordynator pielgrzymki (dane kontaktowe) etc etc. Do tego uzgodnienie organizacji ruchu itp.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:52 »
Stojaki katolickie na ogół stoją na terenie kościelnym.
I tu ŚJ przyznałbym rację. Niech nawet 10 stojaków wystawiają, ale u siebie na posesji.

Co do pielgrzymek, to dostają oficjalne zezwolenie po spełnieniu warunków (np. muszą być osoby po kursach 'pielęgiarskich').
Boże Ciało jest raz w roku (też zezwolenie muszą dostać), a stojaki widzę codziennie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Grudzień, 2015, 20:54 »
Przejście procesji Bożego Ciała jest uzgodnione z zarządcą drogi, organizacja ruchu z policją.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),