Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?  (Przeczytany 90673 razy)

Offline Salome

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #330 dnia: 08 Październik, 2017, 09:53 »
Filmiki z rozwalaniem stojaków przez greckiego aktywistę przypominają mi zachowanie Pana Jezusa w świątyni, kiedy powywracał stoły kupców.

Jeśli chodzi o film nr 3, gdzie palona jest Biblia i literatura SJ w Gruzji, to kiedyś bym się przeraziła i zbulwersowała. Dziś inaczej patrzę na takie akcje. Przypominają mi się Dzieje Apostolskie i palenie ksiąg magicznych na stosie.



"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #331 dnia: 29 Styczeń, 2018, 18:34 »
Scenka z soboty.

Idę w centrum miasta.
Pada deszcz (całe pół dnia).
Dwóch facetów stoi pod parasolami.
Obok wózek z literaturą pod folią.


Na kogo oni czekają? :-\
To jest chore. :(
Im naprawdę chodzi tylko o zaliczenie godzin, a nie o jakąkolwiek efektywność.

Wiem, wiem, że powiedzą:
Paweł mówił, nastawaj w porę i w nie porę. :(
Alena co oni nastają? Na deszcz? ;)

Ja tu widzę rzeczywiście jakieś odchyłki psychiczne, a nie u tych co spożywają emblematy. :-\


Offline gangas

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #332 dnia: 29 Styczeń, 2018, 20:26 »
 To Johannes Greber każe im stać na deszczu
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline dziewiatka

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #333 dnia: 29 Styczeń, 2018, 21:10 »
Filmiki z rozwalaniem stojaków przez greckiego aktywistę przypominają mi zachowanie Pana Jezusa w świątyni, kiedy powywracał stoły kupców.

Jeśli chodzi o film nr 3, gdzie palona jest Biblia i literatura SJ w Gruzji, to kiedyś bym się przeraziła i zbulwersowała. Dziś inaczej patrzę na takie akcje. Przypominają mi się Dzieje Apostolskie i palenie ksiąg magicznych na stosie.Salome jak przyjdą podpalić Twój dom, to jakie zachowanie Jezusa  przypominasz sobie.Każda agresja jest chora ,a ci co ją popierają zapominają ,że to może odwrócić się przeciwko im.Na świadków jest jedna metoda  ,obojętność.Każda agresja będzie odczytywana jako inspirowany atak na prawdę.


Offline Irena

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #334 dnia: 30 Styczeń, 2018, 10:42 »
Sytuacja z 2 ostatnich tygodni.... podchodze i pytam sj czy maja stosowne zezwolenie na zajmowanie chodnika. Odpowiedz (mlodziez stala w czworke) - nie , powiedzieli nam ze nie trzeba. Dzwonie do Strazy miejskiej - zglaszam temat. Za 3 dni od tego wydarzenia przechodze kole tego samego miejsca, stoja... Wiec dzwonei do Strazy Miejskiej znowu i zglaszam. Zgloszenie przyjete. Nie mialam czasu czekac i sprawdzac jak sie sprawy potocza. Czy mozeci mi poradzic jak skutecznie dokonac zgloszenia zeby Straz Miejska sie pojawila /wylegitymowala i zrobila porzadek jesli zaistnieje brak stosownej zgody?

Pomijam fakt ze nikt nie przystawal kiedy ja sie tam krecilam ale to bez znaczenia. Skoro babcia musi miec papierek jak sprzedaje swoje kwiatki z ogrodka to oni tym bardziej....
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Tusia

  • Gość
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #335 dnia: 30 Styczeń, 2018, 19:29 »
Sytuacja z 2 ostatnich tygodni.... podchodze i pytam sj czy maja stosowne zezwolenie na zajmowanie chodnika. Odpowiedz (mlodziez stala w czworke) - nie , powiedzieli nam ze nie trzeba. Dzwonie do Strazy miejskiej - zglaszam temat.

Kiedyś w Gliwicach, na przeciwko dworca stali. Szedłem na pocztę, tam spotkałem Straż miejską. Powiedziałem im, by sprawdzili tych stojakowiczów, czy mają zgodę na zajmowanie pasa ruchu. Od tej pory w tym miejscu więcej stojakowiczów nie spotkałem  8-)


Offline Estera

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #336 dnia: 30 Styczeń, 2018, 20:32 »
   A w moim małym zborze, z do niedawna jednego wózka,
   namnożyło się ich obecnie trzy.
   No i chyba obniżyli kryteria dla osób, które przy nich mogą stać.

   Bo jak słyszę, jakie osoby ich "pilnują", to jestem pełna zdziwienia dla starszych zboru,
   kogo oni do tegoż wspaniałego "przywileju" posyłają i dopuszczają.
   Chyba po jakiejś znajomości, kumoterstwie, jakichś układach albo z braku "kadry", leci, kto popadnie.
   Jak przypomnę sobie pierwsze ogłoszenie, kto dostąpi tego wspaniałego przywileju,
   to teraz mi szczęka opada, jak to się mocno zmieniło.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gangas

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #337 dnia: 30 Styczeń, 2018, 23:24 »
   A w moim małym zborze, z do niedawna jednego wózka,
   namnożyło się ich obecnie trzy.
   No i chyba obniżyli kryteria dla osób, które przy nich mogą stać.

   Bo jak słyszę, jakie osoby ich "pilnują", to jestem pełna zdziwienia dla starszych zboru,
   kogo oni do tegoż wspaniałego "przywileju" posyłają i dopuszczają.
   Chyba po jakiejś znajomości, kumoterstwie, jakichś układach albo z braku "kadry", leci, kto popadnie.
   Jak przypomnę sobie pierwsze ogłoszenie, kto dostąpi tego wspaniałego przywileju,
   to teraz mi szczęka opada, jak to się mocno zmieniło.
   :'( :'(

 No to gadaj kogo tam zatrudnili? Jakiś zwyroli, łajdaków, czy bez wykształcenia? :o :o :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Estera

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #338 dnia: 31 Styczeń, 2018, 00:20 »
No to gadaj kogo tam zatrudnili? Jakiś zwyroli, łajdaków, czy bez wykształcenia? :o :o :o
   gangas.
   Co tak skromnie?
   Może od razu imiona, nazwiska, kontakty, pokrewieństwo, nr PESEL, konta, zboru i nr buta?
   ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #339 dnia: 31 Styczeń, 2018, 03:14 »
standardy zostały wyraźnie obniżone.

Ostatnio widziałem w Jeleniej Górze stojak a przy stojaku jakiś głosiciel który nie umiał wykrztusić z siebie niczego oprócz tego że "Bóg ma na imię Jehowa" i każdego kto podchodził do stojaka albo przechodził obok pytał "jak Bóg ma na imię". Nieważne że reklama stojakowa była na zupełnie inny temat. On znał jedną agitkę tę o imieniu i powtarzał ją jak katarynka 5x na minutę, co było nawet zabawne. W pewnej odległości policja legitymuje sprawcę wykroczenia (jakiś pijaczek sikający w bramie) żeby mu wlepić mandat. Zarówno policję i pijaczka jak i stojakowych obserwuje młodzieniec z wyglądu jakieś 17 lat. W pewnym momencie podchodzi do stojakowych a jeden z nich do niego "czy Pan wie jak Bóg ma na imie?". A młodzieniec na to: "nie wiem, jeszcze nigdy nie miałem okazji Go wylegitymować". Obydwaj policjanci walnęli takim śmiechem, że aż się ludzie po drugiej stronie ulicy oglądali.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #340 dnia: 07 Lipiec, 2018, 10:51 »
Dzisiaj poszedłem z ciekawości do straży miejskiej w mojej miejscowości i zapytałem komendanta czy ŚJ mają jakąś zgodę na zajmowanie pasa drogowego (chodnik przy zatoce autobusowej) w 2 miejscach. Powołałem się na ustawę krajobrazową. Otrzymałem informację, że wg aktualnej wiedzy komendanta 3 lata temu mieli zgodę od władz gminy, ale obiecał, że sprawdzi jak jest aktualnie i da mi znać. Co o tym myślicie? możliwe, że faktycznie mieli jakąś zgodę?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #341 dnia: 07 Lipiec, 2018, 10:55 »


Dzisiaj poszedłem z ciekawości do straży miejskiej w mojej miejscowości i zapytałem komendanta czy ŚJ mają jakąś zgodę na zajmowanie pasa drogowego (chodnik przy zatoce autobusowej) w 2 miejscach. Powołałem się na ustawę krajobrazową. Otrzymałem informację, że wg aktualnej wiedzy komendanta 3 lata temu mieli zgodę od władz gminy, ale obiecał, że sprawdzi jak jest aktualnie i da mi znać. Co o tym myślicie? możliwe, że faktycznie mieli jakąś zgodę?
moje trzy grosze:
nadzorca miasta takie sprawy załatwia w urzędzie, jeżeli tylko chce ... ?
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2018, 10:57 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #342 dnia: 07 Lipiec, 2018, 11:01 »
Ja bym zapytał:

ile stojaków mogą wystawiać. Widzę maksymalnie po 4
czy ja też mogę do ich 4 stojaków dostawić swoje 4 stojaki?
czy wszyscy mogą, tak jak oni, wystawiać swoje stojaki?
Jest równość czy nie? :)


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #343 dnia: 07 Lipiec, 2018, 11:53 »
No rzecz w tym, że jeśli istnieje coś takiego jak oficjalna zgoda gminy, (jakkolwiek ten dokument nazywać) to chyba za bardzo nie ma tematu...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Offline Roszada

Odp: Czy stojaki z literaturą, zajmują bezprawnie pas drogowy?
« Odpowiedź #344 dnia: 07 Lipiec, 2018, 11:55 »
To powinni mieć taką zgodę ŚJ ze sobą przy stojaku.
Nie wszystkie służby muszą wiedzieć, że mają zgodę.