Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?  (Przeczytany 17684 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Grudzień, 2015, 14:33 »
no tak, w sumie WTS to Organizacja Boża
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Grudzień, 2015, 18:16 »
A tu jest ciekawy tekst:

„Czy można stanowczo orzekać, że tylko ochrzczeni świadkowie Jehowy przeżyją Armagedon? – A. S.
Byłoby błędem odpowiadać na to pytanie prostym »tak« lub »nie«. (...) Odpowiedź musi też być »warunkowa« dlatego, że Biblia nie podaje wyraźnie, jak Bóg postąpi w pewnych wyjątkowych wypadkach, na przykład z osobami opóźnionymi w rozwoju umysłowym, które nie są w stanie poznać prawdy o Jehowie i Jego zamierzeniach. Możliwe, że i do tych nieochrzczonych osób zastosowana zostanie zasługa rodzinna, podobnie jak w wypadku nie ponoszących za siebie odpowiedzialności dzieci, które mają wiernych, bogobojnych rodziców lub opiekunów (...) Nie ma żadnej biblijnej podstawy do zakładania, iż osoba, która dostatecznie zna prawdę biblijną i sens oddania swego życia Bogu oraz chrztu, ale która wstrzymuje się od tego kroku, będzie mimo to zachowana przez Boga w nadciągającej katastrofie” (Strażnica Rok XCII [1971] Nr 21 s. 23-24).

Zauważmy, że w powyższym fragmencie Towarzystwo Strażnica nie zajmuje się ludźmi inaczej wierzącymi, a tylko związanymi w jakiś sposób z tą organizacją.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Grudzień, 2015, 19:11 »
Inny tekst, choć nie zawiera słowa "zbawienie" ale uratowanie z Armagedonu. To wspomnienie z lat 60. XX wieku:

*** yb06 s. 117 Rumunia ***
Do takich wiernych sług należał Iosif Jucan, który mawiał: „Jeśli przestaniemy regularnie karmić się ze stołu Bożego i utrzymywać bliską więź z ‚Matką’, nie przeżyjemy Armagedonu”. Miał na myśli pozostawanie w ścisłym kontakcie z ziemską częścią organizacji Jehowy. Tacy bracia byli dla współwyznawców prawdziwym skarbem i niczym mur obronny osłaniali zbory przed burzycielami jedności.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Grudzień, 2015, 22:16 »
Możliwe, że i do tych nieochrzczonych osób zastosowana zostanie zasługa rodzinna[/b], podobnie jak w wypadku nie ponoszących za siebie odpowiedzialności dzieci, które mają wiernych, bogobojnych rodziców lub opiekunów (...)

To mniej więcej jak wyśmiewany chrzest u katolików
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Grudzień, 2015, 22:25 »
A tu jest ciekawy tekst:

„na przykład z osobami opóźnionymi w rozwoju umysłowym, które nie są w stanie poznać prawdy o Jehowie i Jego zamierzeniach. Możliwe, że i do tych nieochrzczonych osób zastosowana zostanie zasługa rodzinna, ” (Strażnica Rok XCII [1971] Nr 21 s. 23-24).
I znów osoby z opóźnieniu umysłowym. :-\
No i jakaś zasługa rodzinna. ;)

Czyli "wiara zastępcza", jak u nas przy chrzcie dzieci. ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Grudzień, 2015, 10:59 »
Czyli "wiara zastępcza", jak u nas przy chrzcie dzieci. ;)

Dlaczego chrzcimy niemowlęta?

http://piotrandryszczak.pl/chrzest_dzieci.html






od-nowa

  • Gość
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Grudzień, 2015, 14:32 »
To mniej więcej jak wyśmiewany chrzest u katolików
Będąc śJ daleka byłam od wyśmiewania, komentowania, nawet nie czułam się dobrze w towarzystwie takich osób. A że tam lepiej nie odzywać się, to milczałam. Nie raz miałam chęć zwrócić uwagę, odezwać się, a  też nie chciałam mieć tam problemów, rozmów i patrzenia na mnie jak na "podejrzaną". Sami szacunku żądają, oczekują a innym, wielu z śJ  tego nie okazuje.
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2015, 14:52 wysłana przez od-nowa »


Offline Dietrich

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Grudzień, 2015, 15:46 »
Będąc śJ daleka byłam od wyśmiewania, komentowania, nawet nie czułam się dobrze w towarzystwie takich osób. A że tam lepiej nie odzywać się, to milczałam. Nie raz miałam chęć zwrócić uwagę, odezwać się, a  też nie chciałam mieć tam problemów, rozmów i patrzenia na mnie jak na "podejrzaną". Sami szacunku żądają, oczekują a innym, wielu z śJ  tego nie okazuje.

Zgadzam się z tą wypowiedzią.  Kiedyś przy pewnej okazji przystopowałem "teokratyczne" towarzystwo podczas wyśmiewania jakiegoś katolickiego święta. Chodziło chyba o Boże Ciało.

- Teraz drzecie łacha, a jutro pójdziecie do ludzi głosić i będziecie im kit wciskać, że szanujecie ich poglądy i takie tam. 
- Ale bracie Dietrichu. Na żartach się nie znasz?
- Na takich żartach nie. Niedawno te rzeczy były tez dla mnie święte. To, że przestałem w nie wierzyć, nie znaczy, że będę to teraz wyśmiewać. Nienawidzę obłudy.  Nawet w teokratycznym wydaniu. Ani Jezus ani Paweł w ten sposób nie postępował.



« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień, 2015, 15:48 wysłana przez Dietrich »


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Lipiec, 2016, 18:52 »
Zbawienie niekoniecznie w organizacji Świadków Jehowy

„Czy Świadkowie Jehowy uważają, że tylko oni zostaną wybawieni? Świadkowie Jehowy są przekonani, iż znaleźli religię prawdziwą. W przeciwnym razie by ją zmienili. Podobnie jak członkowie innych wyznań, żywią nadzieję na wybawienie. Wiedzą jednak, że nie mają prawa rozstrzygać, kto tego dostąpi. Sędzią jest Bóg i to On o tym decyduje (Izajasza 33:22)” (Strażnica 01.11 2008 s. 28).

„Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem „wielkiego ucisku” i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21; 25:31)” (Świadkowie Jehowy — kim są? W co wierzą? 2001 s. 29-30; patrz też podobnie Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku 1989 s. 29).

*** w89 1.9 s. 19 ***
Tylko Świadkowie Jehowy — bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z „wielkiej rzeszy” — jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł (Objawienie 7:9-17; 2 Koryntian 4:4).

Jak "tylko to tylko. :)



Offline M

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Lipiec, 2016, 10:01 »
*** w89 1.9 s. 19 ***
Tylko Świadkowie Jehowy — bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z „wielkiej rzeszy” — jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł (Objawienie 7:9-17; 2 Koryntian 4:4).

Ten cytat jest świetny! W dodatku z rocznika Strażnicy który akurat posiadam, bo to ten sławny rocznik w którym jest mowa że "dzieło" zostanie zakończone w "XX wieku" :)


Offline Kamil

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Lipiec, 2016, 11:19 »
Świadkowie Jehowy to tylko mała Sekta ale jest to jednak najlepszy i zarazem najgorszy pajak który po reformach osiągnie 10 000% .
Jahwe jest Bogiem Wszystkiej Ziemi , wszystkich Narodów.
Także twierdzenia ŚJ w tym temacie są nadużyciem przynajmniej na dzień dzisiejszy .
Zobaczymy co będzie w przyszłości. Ponieważ to od nich prawdopodobnie nawrócą się żydzi do Jahwe a od nich cała ziemia - te wnioski są oparte na Jeremiaszu 30 i 31.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:17 »
Ponieważ to od nich prawdopodobnie nawrócą się żydzi do Jahwe a od nich cała ziemia - te wnioski są oparte na Jeremiaszu 30 i 31.
Oj chłopcze nawet nie wiesz, że ŚJ tę naukę mieli i porzucili.
Ty najpierw zanim swoją sektę tworzyć zaczniesz czy nawracać ŚJ, to się zainteresuj naukami ŚJ.
Będziesz wiedział czego uczyli, czego uczą i czego będą uczyć. ;D


Offline Kamil

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:22 »
serio mieli ? tą z Jer. 30 i 31?
możesz podać jakiś fragment tekstu ?


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Lipiec, 2016, 12:25 »
serio mieli ? tą z Jer. 30 i 31?
możesz podać jakiś fragment tekstu ?

Oj cienias jesteś a chcesz ŚJ nawracać. ;D

„Dlatego w książce Nadszedł Czas (Wykłady Pisma Świętego, tom II), opublikowanej w roku 1889, C. T. Russell odniósł werset z Księgi Jeremiasza 31:29-34 do rodowitych Żydów i tak go skomentował: »Historya światowa świadczy, że karanie Izraela pod panowaniem Pogan było ustanowione [w roku 607 P. Chr.] (...), trwa dotąd i jest mało nadziei, aby jego narodowa reorganizacya nastąpiła przed R. P. 1914, [z] końcem ‘siedm [siedmiu] czasów’ – 2520 lat«.” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 118; por. Strażnica Rok CV [1984] Nr 19 s. 6).

   W oryginalnym podręczniku widnieje jednak rok 606, a nie 607:

„Historya światowa świadczy, że karanie Izraela pod panowaniem Pogan było ustanowione w roku 606 przed Chrystusem, trwa dotąd i jest mało nadziei, aby jego narodowa reorganizacya nastąpiła przed R. P. 1914, końcem ‘siedm czasów’ – 2520 lat” (Nadszedł Czas 1919 [ang. 1889] s. 97).