Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?  (Przeczytany 17686 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Grudzień, 2015, 19:01 »


   Spoko, tu nie chodzi o lubika, ale o to jak bardzo ludzie potrafią w to wierzyć. Czasem tak mocno, że zdrowy rozsądek, uczucia, zażyłości, więzy krwi i to co w życiu najcenniejsze staje się nic niewarte.

Ja za swoje dziecko bym życie oddała, wolałabym aby mi się łeb pierw urwał niż bym miała czemuś takiemu przytaknąć. Ale widać....rodzic rodzicowi nierówny.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Grudzień, 2015, 19:08 »
Właśnie przed chwilą słyszałem przez telefon płacz pewnej matki, której jedyna córka mająca 33 lata wraz z mężem odeszła rok temu do zielonoświątkowców i w swojej neofickiej gorliwości molestuje religijnie swoją matkę.
Serce się kraje człekowi jak słyszy, jak religijne wojny dzielą rodziny. :(


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudzień, 2015, 19:12 »


     Dante powiedział.....


 Fa­natyzm re­ligij­ny gor­szą rzeczą niż brak wiary w Boga.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline bartek212701

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Grudzień, 2015, 21:04 »
Podchodzi do mnie Pan/Pani śJ i mówi, że powinienem zostać świadkiem. Przekonuje mnie do tego jak tylko może.
Czytam tej osobie słowa:
Cytuj
„Czy Świadkowie Jehowy uważają, że tylko oni zostaną wybawieni? Świadkowie Jehowy są przekonani, iż znaleźli religię prawdziwą. W przeciwnym razie by ją zmienili. Podobnie jak członkowie innych wyznań, żywią nadzieję na wybawienie. Wiedzą jednak, że nie mają prawa rozstrzygać, kto tego dostąpi. Sędzią jest Bóg i to On o tym decyduje (Izajasza 33:22)” (Strażnica 01.11 2008 s. 28).

Pytam: Jaki jest sens, skoro nie Wy to rozstrzygacie? Przecież piszecie sami, ze wszedzie wierzący mogą być zbawieni, więc dziękuję. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień, 2015, 21:26 wysłana przez bartek212701 »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Grudzień, 2015, 09:50 »
Podchodzi do mnie Pan/Pani śJ i mówi, że powinienem zostać świadkiem. Przekonuje mnie do tego jak tylko może.
Czytam tej osobie słowa:
Pytam: Jaki jest sens, skoro nie Wy to rozstrzygacie? Przecież piszecie sami, ze wszedzie wierzący mogą być zbawieni, więc dziękuję. Pozdrawiam

  Bo to jest tak jak w "Samych swoich"....sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Fantom

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Grudzień, 2015, 09:59 »
 Oczywiście ,że nie.Znowu CK się pomyliło.

BŁ. PIUS IX.

W allokucji Singulari quadam z 4 grudnia 1854 r. powiedział:
Jest to prawda wiary, której silnie trzymać się należy, że poza Kościołem apostolskim, rzymskim nikt zbawić się nie może, on bowiem jest jedyną arką zbawienia i kto do niego się nie schroni, zatonie w potopie''.

Sobór Florencki, dekret dla Jakobitów, 4. II 1441
Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, kto nie jest w Kościele katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego; lecz pójdą w ogień wieczny ‘który zgotowany jest diabłu i aniołom jego’ (Mt 25:41), jeżeli przed końcem życia nie będą przyłączeni do niego (Kościoła)... Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności Kościoła katolickiego.

Jak żydzi mają być w KK, jak dzisiaj KK podjął decyzję o nie nawracaniu żydów?Specjalnie,żeby nie dostąpili zbawienia?

Sobór Watykański II, "Lumen Gentium" 14
Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę. Nie mogliby tedy być zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać.

 Jak nie Armagedon i ognie to potop. Teraz trzeba uswiadomić ŚJ jak bardzo sie mylą.
 
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2015, 10:04 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Grudzień, 2015, 10:17 »
No wszystko pięknie, ufam że zacytowałeś zgodnie z oryginałem.
Tylko teraz zacytuj wykładnię KK, że NIKT kto nie należy do KK nie będzie zbawiony.

A druga sprawa, wszyscy protestanci uznają Kościół i uważają, że zbawieni będą ludzie należący do tego Kościoła, który założył Jezus.
Tak więc papieże nic nowego nie powiedzieli.
Każdy ewangelik należy do mistycznego Kościoła (ponadwyznaniowego).
Poczytaj Dzieje Apostolskie opisujące początkowe struktury Kościoła.

Mylisz też widzę Kościół z Organizacją.
U ŚJ słowo organizacja nie jest odpowiednikiem słowa Kościół.
Kościół (zbór) u ŚJ to 144 000:

*** re rozdz. 38 s. 276  ***
Oczyszczał 144 000 członków Izraela duchowego, gdyż „pragnął stawić przed sobą ów Kościół [„zbór”, NW] w całym jego pięknie, bez żadnej skazy lub rysy albo jakiegoś braku, ale w świętości i nieskazitelności” (Efezjan 5:25-27, Romaniuk).

a organizacja to twór założony w 1879 jako Towarzystwo Strażnica:

„Wniosek ten jest w zupełnej harmonji ze znanemi dowodami. Jehowy organizacja na ziemi zwana jest Towarzystwem. W organizacji tej znajdują się ludzie pilnie zajęci sprawami królestwa i przynoszący tegoż owoc...” (Strażnica 15.01 1932 s. 24 [ang. 15.11 1931 s. 344]).
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2015, 10:44 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Grudzień, 2015, 10:37 »
Takie oto ciekawe zdania znalazłem:

*** w82/9 s. 19 ***
A chociaż dzisiaj świadectwo to obejmuje jeszcze zaproszenie do organizacji Jehowy w celu zapewnienia sobie wybawienia, nadejdzie czas, gdy orędzie przybierze ostrzejszy ton, jak „gromki okrzyk wojenny”.

Kto się podaje za chrześcijanina, musi być zawsze cząstką widzialnej organizacji Jehowy” (Strażnica Nr 3, 1960 s. 11).

„Wskazujmy wszystkim zlatującym się »gołębiom« drogę do »wybawienia«, do ocalenia za obronnymi murami organizacji Jehowy, i pomnażajmy »sławę« Jehowy w jej bramach” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 17 s. 20).
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień, 2015, 11:21 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Grudzień, 2015, 12:44 »
O Biblii, zbawieniu i organizacji razem:

„Jeśli chcieli rozumieć Biblię, co miało im przynieść ratunek, to Biblia musiała im być wyjaśniona przez organizację Bożą” (Strażnica Nr 1, 1963 s. 8).


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Grudzień, 2015, 15:45 »

Jak żydzi mają być w KK, jak dzisiaj KK podjął decyzję o nie nawracaniu żydów?Specjalnie,żeby nie dostąpili zbawienia?
A nie ma Żydów w KK?
A gdzie są potomkowie tych co Piotr chrzcił, te 3000 i 5000.
Jak się spytałem kolegów, to mi powiedzieli, że w Unii Wolności i Platformie. ;D

Ja sam znałem takowych Żydów i co rusz czytam w Gościu Niedzielnym o takich.
W ostatnim zaś numerze o zakonniku co ochrzcił tysiące muzułmanów:

Jestem terrorystą

http://gosc.pl/doc/2865920.Jestem-terrorysta

W poprzednim numerze zaś było o pastorze baptystów, który podobnie czyni.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Grudzień, 2015, 19:08 »
Oto jedne z najstarszych tekstów o zbawieniu w organizacji ŚJ:

„Budowany przez Noego korab za rozkazem Boga jest przeto obrazem organizacji Bożej i symbolicznie mówi do wszystkich inteligentnych stworzeń: »Organizacja Jehowy jest jedynem miejscem bezpieczeństwa«” (Strażnica 15.11 1934 s. 348 [ang. 15.09 1934 s. 283]).

„Muszą oni znaleźć ochronę w Organizacji Bożej, co świadczy, iż w Organizacji tej muszą być zanurzeni, ochrzczeni i w niej skryci. Arka, którą na rozkaz Boży Noe zbudował, przedstawiała Organizację Bożą, a ci, co do arki weszli i w niej przed potopem schron znaleźli, zostali w taki sposób zachowani (...) Pod ochroną organizacji Pana mają być bezpiecznie przeprowadzeni przez Armagedon (Sofon. 2:1-4). Dlatego »wielki lud« musi znaleźć schronienie w pozaobrazowej arce, ukrywającej go przed światem” (Spojrzyj faktom w oczy 1938 s. 41).
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień, 2015, 19:10 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Grudzień, 2015, 11:09 »
Teksty o zbawieniu przez organizację da się chronologicznie tak podzielić (podaję po jednym, dwa przykłady - więcej będzie w moim artykule):

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

„Dzieło to prowadzone w okresie około czterdziestu pięciu lat nigdy nie zamierzało stworzyć organizacyi, do której możnaby się zapisać lub wstąpić. Jego celem było i jest oświecać ludzi pod względem wyrozumienia wielkiego planu Bożego i ta drogą poselstwo prawdy zgromadziło prawdziwych Chrześcian z kościołów katolickiego i protestanckich ze wszystkich części świata. Ci chrześcijanie nie są naśladowcami pastora Russell’a lecz naśladowcami Pana, którzy pożywają z pokarmów, które Pan przygotował dla nich przez Swego wiernego i mądrego sługę” (Harfa Boża 1921, 1930 s. 248 [ed. ang. 1928 s. 242]).

   „Świadkowie Jehowy nie nawołują do przyłączenia się do jakiejś ziemskiej organizacji, ani tego nie oczekują” (Rząd – tajenie prawdy. Dlaczego? 1935 s. 61).

„Świadkowie Jehowy są jedynymi prawdziwymi przyjaciółmi, jakich mają na świecie szczerzy i uczciwi katolicy. Świadkowie Jehowy nie pragną zakładać jakiejś religijnej czy innej organizacji na ziemi i nie czynią też żadnych wysiłków w tym kierunku. Ich jedyną misją jest to, aby w posłuszeństwie dla przykazań Bożych wydawać ludziom świadectwo i pouczać ich, że Jehowa Wszechmocny i jego rząd teokratyczny jest ich jedyną nadzieją” (Nowy Dzień 15.08 1939 s. 1139; Faszyzm czy wolność 1939 s. 56).

Zbawienie przez organizację

„(...) Strażnicy w roku 1936, powiedziano: »Pismo Święte wyraźnie potwierdza, że w Armagedonie Jehowa zniszczy ludy ziemi, a zachowa tylko tych, którzy przestrzegają Jego przykazań i trzymają się Jego organizacji...«” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 170).

„Poza moralnie czystą organizacją Bożą nie ma życia wiecznego” (Strażnica Nr 6, 1961 s. 10).

„Jest to dla nas wskazówką, że postanowienie dotyczące zbawienia wiąże się ściśle z organizacją Jehowy” (Strażnica Nr 20, 1968 s. 4).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

W angielskiej Strażnicy  z 15 kwietnia 1970 roku na stronie 247 napisano takie oto słowa, które po polsku ukazały się w rok później:

„Czy świadkowie Jehowy wierzą, że tylko oni sami zostaną zbawieni?
Świadkowie Jehowy wierzą, że dzieło, jakie przeprowadzają, jest dziełem zbawiennym w skutkach. Po cóż mieliby się podejmować takiej pracy, gdyby uważali, iż dla innych nie ma już żadnej nadziei? Są przeświadczeni, że miłosierdzie Boże rozciągnie się na mnóstwo różnych ludzi. Apostoł Paweł oświadczył, że Bóg wzbudzi z martwych nawet »niesprawiedliwych« (Dzieje 24:15). Dlatego też świadkowie Jehowy wierzą, że zbawionych zostanie sporo takich ludzi, którzy dziś nie są świadkami. Natomiast jeśli chodzi o nadciągający »wielki ucisk« i możliwości ocalenia podczas tego konfliktu, to Biblia wskazuje niedwuznacznie, że kto by chciał korzystać z ochrony Bożej, ten musi się teraz zwrócić do Niego i zdecydowanie stanąć po Jego stronie. Jezus powiedział: »Jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego (...) nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich: tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego« (Mat. 24:21, 37-39). Noe i jego rodzina przeżyli potop, ponieważ służyli Jehowie Bogu. Wszystkich innych spotkała zagłada. Jezus zaznaczył, że tak samo będzie w nadchodzącym »wielkim ucisku«, i świadkowie Jehowy temu wierzą” (Strażnica Rok XCII [1971] Nr 1 s. 17).

Zbawienie przez organizację

„Jehowa, który stworzył olbrzymie sekwoje na żywe świadectwo trwałości, zadbał też o to, żebyśmy jako Jego rozumne stworzenia mogli nabyć wytrwałości za pośrednictwem Jego Słowa, ducha i organizacji, aby na tej podstawie dostąpić zbawienia” (Strażnica Nr 22, 1970 s. 13).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

W roku 1978 (i 1979) Towarzystwo Strażnica wydało po raz pierwszy broszurę pt. Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku i w niej dało odpowiedź na poniższe pytanie:

„Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość uzyskania życia. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze stanąć po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem »wielkiego ucisku« i ci również zostaną zbawieni. Ponadto Jezus powiedział, żeby jedni drugich nie sądzili. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21)” (Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku 1978 s. 30).

Zbawienie przez organizację

„A chociaż dzisiaj świadectwo to obejmuje jeszcze zaproszenie do organizacji Jehowy w celu zapewnienia sobie wybawienia, nadejdzie czas, gdy orędzie przybierze ostrzejszy ton, jak »gromki okrzyk wojenny«” (Strażnica Rok CIII [1982] Nr 9 s. 19).

„Tylko Świadkowie Jehowy – bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z »wielkiej rzeszy« – jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu...” (Strażnica Nr 17, 1989 s. 19).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

W roku 1989 wydano nową wersję broszury z roku 1978 pt. Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku, a w niej nauczano:

„Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze stanąć po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem »wielkiego ucisku«, i ci również zostaną zbawieni. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21)” (Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku 1989 s. 29).

Zbawienie przez organizację

„Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia” (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

W roku 2001 (ang. 2000) wydano nową wersję broszury z roku 1989 pt. Świadkowie Jehowy w dwudziestym wieku. Tym razem miała ona tytuł Świadkowie Jehowy – kim są? W co wierzą?, a w niej nauczano:

„Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem »wielkiego ucisku« i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21; 25:31)” (Świadkowie Jehowy – kim są? W co wierzą? 2001 s. 29-30).

Zbawienie przez organizację

„Noe i jego bogobojni domownicy ocaleli dzięki schronieniu się w arce, a nasze ocalenie zależy od okazywania wiary oraz od lojalnej współpracy z ziemską częścią wszechświatowej organizacji Jehowy” (Strażnica Nr 10, 2006 s. 22-23).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

„Czy Świadkowie Jehowy uważają, że tylko oni zostaną wybawieni? Świadkowie Jehowy są przekonani, iż znaleźli religię prawdziwą. W przeciwnym razie by ją zmienili. Podobnie jak członkowie innych wyznań, żywią nadzieję na wybawienie. Wiedzą jednak, że nie mają prawa rozstrzygać, kto tego dostąpi. Sędzią jest Bóg i to On o tym decyduje (Izajasza 33:22)” (Strażnica 01.11 2008 s. 28).

Zbawienie przez organizację

„Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie” (Strażnica 15.11 2013 s. 20).

Organizacja Świadków Jehowy nie jest potrzebna do zbawienia

Na oficjalnej stronie internetowej jw.org Towarzystwa Strażnica znajdują się poniższe słowa, do których kieruje nas Strażnica 01.05 2013 s. 2:

„Czy Świadkowie Jehowy uważają, że tylko oni będą zbawieni?
Nie. Miliony ludzi, którzy żyli w przeszłości i nie byli Świadkami Jehowy, będą mogły dostąpić zbawienia. Biblia wyjaśnia, że w obiecanym przez Boga nowym świecie »nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych« (Dzieje 24:15). Poza tym wielu z obecnie żyjących może jeszcze zacząć służyć Bogu i oni również zostaną zbawieni. Oczywiście osądzanie, kto zasługuje na zbawienie, a kto nie, nie należy do nas. Prawo do takiego osądu otrzymał wyłącznie Jezus (Jana 5:22, 27)”.

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/kto-zostanie-zbawiony/

Zbawienie przez organizację

Pomimo, że powyższe słowa nadal znajdują się na stronie internetowej Świadków Jehowy, to znaczy jw.org, to nowa publikacja uczy następująco:

„Co jest niezbędne, żeby ludzie zostali wybawieni? Ze sprawozdania za rok służbowy 2014 wynika, że lud Boży z zapałem i gorliwością głosi dobrą nowinę o Królestwie (Mat. 24:14). Dzięki służbie od drzwi do drzwi, specjalnym kampaniom z traktatami i zaproszeniami oraz świadczeniu publicznemu prawda biblijna dociera do ludzi na niespotykaną dotąd skalę. Jednak żeby ktoś został wybawiony, musimy studiować z nim Biblię i pomóc mu stać się uczniem Jezusa (1 Tym. 2:4)” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 2015 s. 1).
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2019, 18:23 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Grudzień, 2015, 11:14 »
Możliwy jest też inny podział. Teksty dla Świadków Jehowy i teksty dla ludzi ze świata

Ale o tym było w pierwszym poście tego wątku, co skomentował M. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Grudzień, 2015, 14:11 »
Niektóre błędne poglądy

Mit: Świadkowie Jehowy nie obchodzą Bożego Narodzenia, bo nie wierzą w Jezusa.

Fakt: Jesteśmy chrześcijanami. Wierzymy, że zbawienie można osiągnąć tylko dzięki Jezusowi Chrystusowi (Dzieje 4:12).

http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/dlaczego-nie-obchodzicie-bo%C5%BCego-narodzenia/

(podkrl. moje)
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2015, 14:14 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Grudzień, 2015, 14:17 »
Fakt: Jesteśmy chrześcijanami. Wierzymy, że zbawienie można osiągnąć tylko dzięki Jezusowi Chrystusowi (Dzieje 4:12).
No bo wierzą, że Jezus jest Głową ich organizacji. :)

*** w78/10 s. 15  ***
Głową całej chrześcijańskiej organizacji zborowej jest Jezus Chrystus

Proste, jak sznurek w kieszeni. :)