Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?  (Przeczytany 17683 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #60 dnia: 13 Styczeń, 2017, 22:17 »
Armagedon a ocalenie w organizacji:

„Do takich wiernych sług należał Iosif Jucan, który mawiał: »Jeśli przestaniemy regularnie karmić się ze stołu Bożego i utrzymywać bliską więź z ‘Matką’, nie przeżyjemy Armagedonu«. Miał na myśli pozostawanie w ścisłym kontakcie z ziemską częścią organizacji Jehowy. Tacy bracia byli dla współwyznawców prawdziwym skarbem...” (Rocznik Świadków Jehowy 2006 s. 117).

Mnie się wydaje, że oni na kolanie te teksty wkładają jakimś ludziom z doświadczeń w usta.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Luty, 2017, 17:51 »
Bo to są dwa zestawy odpowiedzi dla różnych osób. Ten drugi zestaw to odpowiedzi "pod publikę", w takim samym tonie w jakim wypowiadał się G. Jackson podczas przesłuchania w Australii. Tak samo często szeregowi ŚJ odpowiadają gdy zarzuca im się, że wynoszą się ponad drugich uważając, że tylko oni dostąpią zbawienia - zetknąłem się z tym już kilka razy. "Nie, my wcale tak nie uważamy, że tylko my będziemy zbawieni". Taaa... Tak jakby się wstydzili do tego przyznać.

Zupełnie inny przekaz jest wewnątrz: dla samych głosicieli oraz dla zainteresowanych. Ci są co rusz przekonywani, że opuszczenie organizacji = pewna śmierć w Armagedonie.
Ray Franz w swej drugiej książce wspomina na s. 339 o dwóch postawach CK:

"W materiałach opublikowanych przez Strażnicę można znaleźć dwa oddzielne
przesłania
, jedno skierowane do tych, którzy są poza Organizacją, drugie skierowane do tych, którzy do niej należą.".


Offline Startek

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Luty, 2017, 06:57 »
Mnie się wydaje, że oni na kolanie te teksty wkładają jakimś ludziom z doświadczeń w usta.
. Oni tylko drukują te teksty , a ludzi też sobie wymyślają , kto sprawdzi że taka a taka osoba wypowiedziała te słowa , nikt . Tylko co mnie  smieszylo jak nie którzy mówili  takimi tekstami . Często widziałem jak w trakcie rozmowy , mówiły strażnicą jakby to były ich myśli.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Luty, 2017, 19:29 »
Termin „organizacja” niebiblijny :)

„Czy mamy prawo twierdzić, że Bóg posiada swoją organizację, albo mówić o organizacji Bożej, skoro w Biblii nie występuje słowo »organizacja«, nawet w językach oryginalnych?” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 24 s. 23).

„W Biblii nie występuje słowo »organizacja«, a wyrażenie »organizacja Boża« było w latach dwudziestych czymś zupełnie nowym” (Strażnica Nr 17, 1998 s. 8).
Jest jeszcze taki cytat:

„Niektórzy ociągają się teraz z używaniem wyrażenia »organizacja Boża«, wręcz boją się tego, ponieważ zauważyli, że w ich przekładach Biblii słowo »organizacja« nie występuje w powiązaniu z Bogiem albo też wcale go tam nie ma” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 24 s. 6).

No ładny numer. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Luty, 2017, 22:11 »
„Niektórzy ociągają się teraz z używaniem wyrażenia »organizacja Boża«, wręcz boją się tego, ponieważ zauważyli, że w ich przekładach Biblii słowo »organizacja« nie występuje w powiązaniu z Bogiem albo też wcale go tam nie ma” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 24 s. 6).

A bidnego katolika przypierają do ściany i gnębią "No gdzie jest Trójca?" Szczególnie starsze ciocie aktywistki, które ten slogan miały wbijany do głowy przez lata na szkoleniach.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Marzec, 2017, 18:43 »
Ciekawe wspomnienie Raya Franza o jego stryju F. Franzu i zbawieniu tylko ŚJ, s. 448, w drugiej jego książce:

"Prezes Towarzystwa Strażnica Fred Franz miał przemówienie, podczas którego przytoczył swoją rozmowę z mężczyzną, który miał zostać księdzem rzymskokatolickim a aktualnie studiował ze świadkami. Prezes wspomniał o tym, iż ten człowiek zapytał go, czy to prawda, że „armagedon przeżyją tylko Świadkowie Jehowy, podczas gdy wszystkich innych dosięgnie wieczne zniszczenie”. Fred Franz odpowiedział, „wydaje się, że tak to przedstawia Pismo”. Mężczyzna dopytywał się: „Nawet i małe dzieci?Odpowiedź prezesa brzmiała: „Oczywiście, każda gnida stanie się wszą, a małe szczury dorosłymi szczurami”. Okoliczność, że w ogóle mógł ten przypadek opowiedzieć publicznie przed taką rzeszą zgromadzonych istotnie dowodzi jego wiary w obowiązywanie tego poglądu. Być może takie ostre wypowiedzi komuś się podobają. Nie mogę tego osądzić. Ale przekonany jestem, że dla wielu ludzi są powodem do głębokiego zaniepokojenia."

Brak komentarza. :-\


Offline Startek

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Marzec, 2017, 23:15 »
Tyle lat żył w dziewictwie , to niema co się dziwić , że mu uderza na mózg .  Wymyślają różne teorie . Natan Knorr zdaje się zmarł na raka mózgu . Ale tym głównym to był Fryderyk Franz , on miał duży wpływ na Knoora  i to On był tym co drygował WTSem.


« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2017, 23:22 wysłana przez Startek »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Marzec, 2017, 23:39 »
 Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?

JEZUS NA MECZU PIŁKARSKIM

Jezus Chrystus nam powiedział, że nigdy nie był na meczu piłkarskim.
Tak więc z przyjaciółmi zabraliśmy go, by zobaczył choć jeden.
Walka była zaciekła między drużyną ...{Świadków Jehowy}
"Jworgowców" i katolickich "Krzyżowców".
Jako pierwsi strzelili "Krzyżowcy".
Jezus oklaskiwał entuzjastycznie i wyrzucił w górę kapelusz.
Potem strzelili "Jworgowcy" i Jezus znowu
klaskał z entuzjazmem i znowu rzucił w górę kapelusz.
To, zdaje się, zmieszało pewnego człowieka za nami.
Trącił Jezusa w ramię i zapytał:
- Za którą drużyną pan kibicuje, dobry człowieku?
- Ja? - odpowiedział Jezus wyraźnie podniecony meczem. -
Nie kibicuję za nikim. Po prostu cieszy mnie gra.
Mężczyzna zwrócił się do swego sąsiada i mruknął:
- Hm, ateista.

W drodze do domu krótko poinformowaliśmy Jezusa o aktualnej sytuacji religijnej na świecie.
- Ciekawe, co się dzieje z osobami religijnymi na świecie, Panie - mówiliśmy mu. - Ciągle
im się wydaje, że Bóg jest po ich stronie i że jest przeciwko innym.
Jezus przytaknął.
- Właśnie dlatego nie popieram żadnych religii, tylko ludzi - powiedział. - Ludzie są ważniejsi
od religii. Człowiek jest ważniejszy niż szabat.
- Powinieneś uważać na to, co mówisz - ostrzegł go jeden z nas.
- Już raz Cię ukrzyżowali za mówienie podobnych rzeczy, nie pamiętasz?
- Tak - i to właśnie religijni ludzie - odpowiedział Jezus z ironicznym uśmiechem.

De Mello „Śpiew ptaka"


Wtedy krzyżowali, dzisiaj wyrzucają z synagog…tzn zborów, co według ich mniemania, uniemożliwia nam zbawienie.
Całe szczęście, że Jezus ma inne zdanie i nie powiedział na krzyżu "umieram tylko za Świadków Jehowy”.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2017, 23:41 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Marzec, 2017, 06:50 »
Ten moment gdy ŚJ czyta fragment Ewangelii Marka: 10:17-21  ;D

Tymczasem na kongresie mówca oznajmia:
Aby uniknąć dysonansu poznawczego u nie do końca pokornych owieczek, zrewidowana błyskiem nowego zrozumienia rewizja rewizji poprawionej wersji najlepszego na świecie przekładu Biblii już wkrótce otrzyma nowe brzmienie! Oto one:

"17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" 18 Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg ORGANIZACJA. 19 Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". 20 On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". 21 Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim PRZEKAŻ NA WTS, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! CHODŹ PO DOMACH, STÓJ PRZY WÓZKU SZUKAJĄC KOLEJNYCH POTENCJALNYCH DAWCÓW MIENIA"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Kwiecień, 2017, 09:52 »
Taki ciekawy fragmencik:

*** w85/2 s. 11 ***
Ponadto prawdziwi chrześcijanie nie powinni zaniedbywać regularnego spotykania się na zebraniach. Jest to szczególnie ważne w naszych czasach, ponieważ zbliża się koniec obecnego systemu rzeczy (Hebr. 10:24, 25).
Oczywiście chcąc się zastosować do tej natchnionej rady, wszyscy szczerzy słudzy Boga Jehowy i Jezusa Chrystusa muszą należeć do jednej organizacji.
Muszą?
A co tu piszą?

„Jeżeli sama Biblia nie mówi wyraźnie, że ktoś poszedł po śmierci do Gehenny, czyli został przeznaczony na wieczne unicestwienie, to my nie możemy dogmatycznie orzekać, co się z nim stało. Nie znamy wszystkich szczegółów z życia danej osoby. A czy możemy czytać w czyimś sercu? Nie, tego nie umiemy” (Strażnica Rok XCVIII [1977] Nr 2 s. 13).

„Nie powinniśmy jednak snuć domysłów co do tego, czy dana osoba zmartwychwstanie, czy nie. Osąd należy do Boga” (Strażnica Nr 6, 2006 s. 6).


Offline Roszada

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Maj, 2017, 09:52 »
Jeden ze starszych tekstów o zbawiającej organizacji:

Organizacja Jehowy jest jedynym miejscem bezpieczeństwa, a kto raz skorzystał z tego miejsca ochrony, następnie je jednak dobrowolnie opuszcza, tego czeka niechyba zguba. (...) Jeżeli Jonadabowie wytrwają i pozostaną wierni Bogu i jego organizacji, zostaną oni zachowani. Te prawdy mają obecnie największe znaczenie” (Aniołowie 1934 s. 62, 63).


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Czerwiec, 2017, 16:46 »
Ja myślę że zgodnie z tym co powiedział Jezus Zbawieni zostaną wszyscy miłosierni

Co kryje się  pod pojęciem -wszyscy- ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Estera

Odp: Czy zbawienie tylko w organizacji Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #72 dnia: 02 Czerwiec, 2017, 19:00 »
(...) Jezus przytaknął.
- Właśnie dlatego nie popieram żadnych religii, tylko ludzi - powiedział. - Ludzie są ważniejsi
od religii. Człowiek jest ważniejszy niż szabat (...)
Całe szczęście, że Jezus ma inne zdanie i nie powiedział na krzyżu "umieram tylko za Świadków Jehowy”.
   Człowiek jest ogromną wartością, ale nie u świadków Jehowy.
   Jezus cenił ludzi i w taki właśnie sposób zawsze starałam się patrzeć na drugiego człowieka.
   Dlatego mnie dziś tam nie ma.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.