Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287103 razy)

Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #885 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:04 »
Do żydów jednak nie pójdę bo musiałbym zaakceptować Talmud - księgę która określa gojów jako zwierzęta z czym się nie zgadzam.
Nie masz żadnego pojęcia o Żydach.
Nawet nie wiesz ile jest odłamów. Nie wszyscy uznają Talmud.
Żydzi jak chrześcijanie maja dziesiątki jeśli nie setki odłamów a i wierzeń.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #886 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:05 »
Dziękuję za miłe słowa PoProstuJa - jesteś jak narazie jedyną osobą która mnie nie Hejtuje.
Jak ktoś ci wykazuje niekompetencję w tym czym chcesz zasłynąć to zaraz to hejt?


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #887 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:06 »
Jak myślisz pod jakim tematem możnaby otworzyć wątek Szabat? tak aby można się pozdrawiać podczas szabatu ?
Ale co chcesz o szabacie napisać?
Masz wątek o adwentystach.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #888 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:10 »
Dziękuję za miłe słowa PoProstuJa - jesteś jak narazie jedyną osobą która mnie nie Hejtuje.
Do żydów jednak nie pójdę bo musiałbym zaakceptować Talmud - księgę która określa gojów jako zwierzęta z czym się nie zgadzam.
Jak myślisz pod jakim tematem możnaby otworzyć wątek Szabat? tak aby można się pozdrawiać podczas szabatu ?
Jahwe z nami !

O dziękuję, nawet nie wiedziałam, że napisałam miłe słowa :)

Jeśli chodzi o dział w którym możesz pisać o Szabacie, to najlepiej zapytać Administratorów forum. Mi się wydaje, że mogłoby to być w sekcji: INNE WYZNANIA.
Załóż wątek o Szabacie i może rozwinie się dyskusja.

Szczerze powiem, że nie wiem co to jest "pozdrawianie podczas Szabatu". Czy to jest jakiś zwyczaj religijny?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #889 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:11 »
Dziękuję za miłe słowa PoProstuJa - jesteś jak narazie jedyną osobą która mnie nie Hejtuje.
Do żydów jednak nie pójdę bo musiałbym zaakceptować Talmud - księgę która określa gojów jako zwierzęta z czym się nie zgadzam.
Jak myślisz pod jakim tematem możnaby otworzyć wątek Szabat? tak aby można się pozdrawiać podczas szabatu ?
Jahwe z nami !

A jak się zapatrujesz na obrzezanie?


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #890 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:21 »
Ale co chcesz o szabacie napisać?
Masz wątek o adwentystach.

chciałbym założyć wątek Szabat aby można było podczas obchodzenia szabatu pozdrowić się , pomodlić opisać jak spędzamy szabat itp...
w którym miejscu to zrobić? nie chciałbym tego robić pod żadnym wyznaniem. jeżeli już to tylko pod ŚJ.


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #891 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:24 »

Szczerze powiem, że nie wiem co to jest "pozdrawianie podczas Szabatu". Czy to jest jakiś zwyczaj religijny?

chodzi mi o to aby można po prostu ruszyć z szabatem - jak ludzie zobaczą że ktoś obchodzi szabat to może się przyłączą - pamiętaj że to jedno z dziesięciu przykazań.
Pozdrowienie to tylko początek


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #892 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:26 »
chodzi mi o to aby można po prostu ruszyć z szabatem - jak ludzie zobaczą że ktoś obchodzi szabat to może się przyłączą - pamiętaj że to jedno z dziesięciu przykazań.
Pozdrowienie to tylko początek

Ty tak na poważnie? Chcesz tworzyć własne wyznanie - takie połączenie SJ i żydów?


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #893 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:26 »
A jak się zapatrujesz na obrzezanie?

Mam za mało danych. trzeba zgromadzić wersety przez konkordancję. porównać dane medyczne i podjąć decyzję. Nie jest to jedno z dziesięciu przykazań także podlega pod ocenę własnego sumienia.


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #894 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:27 »
Ty tak na poważnie? Chcesz tworzyć własne wyznanie - takie połączenie SJ i żydów?
Nie tworzę własnego wyznania - chcę zreformować ŚJ.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #895 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:29 »
chciałbym założyć wątek Szabat aby można było podczas obchodzenia szabatu pozdrowić się , pomodlić opisać jak spędzamy szabat itp...
w którym miejscu to zrobić? nie chciałbym tego robić pod żadnym wyznaniem. jeżeli już to tylko pod ŚJ.
Ale my nie jesteśmy Żydami.
My jesteśmy chrześcijanami.
Sam odrzuciłeś NT i Jezusa.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #896 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:31 »
Mam za mało danych. ...  porównać dane medyczne i podjąć decyzję.
Zacznij od tych medycznych. ;)


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #897 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:33 »
Nie tworzę własnego wyznania - chcę zreformować ŚJ.
Przecież ŚJ obchodzą szabat:

*** rs s. 309 Sabat ***
„Dlaczego nie obchodzicie sabatu?”
Można by odpowiedzieć: „Moja odpowiedź zależy od tego, jaki sabat ma pan na myśli. Czy pan wie, że w Biblii jest mowa o różnych sabatach? ... Przepisy co do sabatu Bóg dał Żydom. A czy słyszał pan, że Biblia mówi o jeszcze innym sabacie, który mają obchodzić chrześcijanie?” Następnie można dodać: 1) „Żadnego dnia tygodnia nie wyróżniamy jako sabatu, gdyż Pismo Święte mówi, że ten nakaz miał być ‚usunięty’ (2 Kor. 3:7-11; zob. komentarz na stronie 306)”. 2) „Ale jest sabat, który stale obchodzimy (Hebr. 4:4-11; zob. strony 307, 308)”.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #898 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:36 »
Ty tak na poważnie? Chcesz tworzyć własne wyznanie - takie połączenie SJ i żydów?
Ja znałem takich kilku co chcieli tworzyć swe wyznania lub chcieli reformować chrześcijaństwo.
Zniechęceni porzucili wszystko w szmaty lub dostali jobla. :-\
Ja takich właśnie nazywam prywaciarzami, co mają swoje jednoosobowe kościoły. ;)

A tak swoją drogą od czasu do czasu przydaje się jakaś komedia na forum. :)
Jest co później do opowiadania innym. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #899 dnia: 04 Lipiec, 2016, 20:41 »
A ja się zastanawiam czy żeby obchodzić Sabat / Szabat trzeba się jednoczyć w tym z innymi przez Internet? Nie można sobie samemu w domu po cichutku siedzieć i kontemplować?