Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287060 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #855 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 09:43 »
Dlatego tak potrzebne są miejsca takie jak to forum. Bo gdy nasz cały świat to WTS i nagle od nich odchodzimy, to przez ilość pogardy jaka nagle na człowieka spada może on mieć wrażenie że jest nic nie wart. Wchodząc tutaj okazuje się jednak, że jest inaczej, usłyszymy tutaj wiele dobrych, ciepłych słów skierowanych konkretnie do nas, których w naszym środowisku często nie mielibyśmy od kogo usłyszeć, bo większość naszych dotychczasowych znajomych w najlepszym wypadku udaje, że przestaliśmy istnieć.

Tak,forum pomogło mi odzyskać równowagę wewnętrzną. I daje mi siły. Jestem normalna i myślę logicznie,nie sfiksowałam. I nie przegrałam życia,ale jestem zwycięzcą. I wy też.

 Ja gdy trafiłam na forum z odstępcami i czytałam ich historie, zaraz poczułam się lepiej. Nie dlatego, że inni mieli gorzej niż ja, ale że nie byłam osamotniona w tym odrzuceniu i niechęci.
Gdy człowiek jest rozdarty i łapie doła takie miejsce daje poczucie bezpieczeństwa i dodaje odwagi.
Ja choć odeszłam to jednak bardzo długo bałam się gniewu tego z góry, myślałam że za każde złe słowo pod adresem Jehowy lub świadków zaraz spadnie na mnie jakaś kara.
Jak dziś pamiętam dzień kiedy napisałam jego imię z małej litery i wiecie co...? Patrzyłam czy mi czasem paluchy nie usychają.

Te lęki, obawy, bzdurne zasady siedzą tak głęboko w człowieku, ale spokojnie, wolno da się ich wyzbyć.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline muminka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #856 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 14:53 »
To prawda sama łapię się czasem na dziwnych zachowaniach wyjętych z org. Jednak czas leczy każdą ranę i każdego dnia jest lepiej. Jest więcej takich jak my i to daje nadzieję
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #857 dnia: 29 Czerwiec, 2016, 15:54 »
A mi chyba już przeszło banie się armagedonu.


Offline muminka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #858 dnia: 04 Lipiec, 2016, 08:01 »
A mi chyba już przeszło banie się armagedonu.

Ja o nim nie myślę. Będzie to będzie nie to nie. Wolę nauczyć dzieci życia bez strachu i odmawiania sobie wszystkiego.
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #859 dnia: 04 Lipiec, 2016, 14:19 »
PoProstuJa
Po przebadaniu NT zdecydowałem się na odrzucenie pism greckich Jezusa Pawła itd...
Proponuję ci wiarę w Jahwe i trzymanie się 10 przykazań oraz reszta ST do analizy.
Zapraszam do wspólnego obchodzenia Szabatu i spożywania uczty szabatowej w piątek po zachodzie słońca.
Serdecznie Zapraszam
Kamil


Offline Czuwający

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #860 dnia: 04 Lipiec, 2016, 14:46 »
poszedłeś w Judaizm ???


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #861 dnia: 04 Lipiec, 2016, 15:31 »
nie nie w Judaizm - wierzę że ŚJ dokonają reform swoich wierzeń. W judaizmie była świątynia i inne czasy - trzeba zreformować prawo i odrzucić NT.
Wtedy zacznę chodzić na zebrania i głosić.


Offline wrzesien

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #862 dnia: 04 Lipiec, 2016, 15:50 »
nie nie w Judaizm - wierzę że ŚJ dokonają reform swoich wierzeń. W judaizmie była świątynia i inne czasy - trzeba zreformować prawo i odrzucić NT.
Wtedy zacznę chodzić na zebrania i głosić.

Ale wiesz ze ŚJ nie uznają prawa ze ST, uważają że obowiązuje prawo NT, a jedyne święto jest związane z Chrystusem? Czytaj - ŚJ nigdy nie dokonają reform wierzeń które sobie wymyśliłeś.

Jak dla mnie troll...


Offline Dietrich

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #863 dnia: 04 Lipiec, 2016, 15:56 »
nie nie w Judaizm - wierzę że ŚJ dokonają reform swoich wierzeń. W judaizmie była świątynia i inne czasy - trzeba zreformować prawo i odrzucić NT.
Wtedy zacznę chodzić na zebrania i głosić.

Przecież ŚJ od dziesięcioleci "reformują" swoje wierzenia. Efekty widać gołym okiem :D


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #864 dnia: 04 Lipiec, 2016, 16:10 »
Wrzesień
Nie doceniasz potęgi Jasnej strony Mocy.
Oni to zrobią - już wysłałem list.
Jahwe z Nami !


Offline Kamil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #865 dnia: 04 Lipiec, 2016, 16:13 »

Mateusza
28
1 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. 2 A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. 3 Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. 4 Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.
5 Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. 6 Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. 7 A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem». 8 Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom.
9 A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. 10 A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą».

Marka
16
1 Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa2. 2 Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. 3 A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu?» 4 Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. 5 Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. 6 Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. 7 Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział». 8 One wyszły i uciekły od grobu; ogarnęło je bowiem zdumienie i przestrach. Nikomu też nic nie oznajmiły, bo się bały3.


Łukasza
24
1 W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. 2 Kamień od grobu zastały odsunięty. 3 A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. 4 Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. 5 Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? 6 Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: 7 "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». 8 Wtedy przypomniały sobie Jego słowa 9 i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. 10 A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. 11 Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary.
12 Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało.


wniosek końcowy:

Każda ewangelia pisze co innego o tym samym wydarzeniu a więc nie jest natchniona.
Ten fakt skłania mnie do odrzucenia ewangelii , Jezusa i nowego testamentu.

człowiek z zakrytą twarzą


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #866 dnia: 04 Lipiec, 2016, 16:36 »

wniosek końcowy:

Każda ewangelia pisze co innego o tym samym wydarzeniu a więc nie jest natchniona.
Ten fakt skłania mnie do odrzucenia ewangelii , Jezusa i nowego testamentu.

człowiek z zakrytą twarzą

Podobno Jurij Gagarin powiedzial: ;)

Patrzyłem i patrzyłem, ale nie zobaczyłem Boga.

wniosek koncowy - Nie ma Boga :(

PS "Rozumowanie" I wyciaganie wnioskow na poziomie.........

moze jakies propozycje na dokonczenia zdania ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #867 dnia: 04 Lipiec, 2016, 16:48 »
ja mam. Oto dokończenie tego zdania:
.......


Offline bene

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #868 dnia: 04 Lipiec, 2016, 17:08 »
Podobno Jurij Gagarin powiedzial: ;)

Patrzyłem i patrzyłem, ale nie zobaczyłem Boga.

wniosek koncowy - Nie ma Boga :(

PS "Rozumowanie" I wyciaganie wnioskow na poziomie.........

moze jakies propozycje na dokonczenia zdania ;)
Ludzie przez tysiąclecia wykonywali prosty test wkładali głowę do wody i nigdy nie słyszeli ryb stąd prosty wniosek ryby głosu nie mają. Jednak gdy zaczęto stosować sonary sprawa zaczyna się komplikować
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #869 dnia: 04 Lipiec, 2016, 18:28 »
nie nie w Judaizm - wierzę że ŚJ dokonają reform swoich wierzeń. W judaizmie była świątynia i inne czasy - trzeba zreformować prawo i odrzucić NT.
Wtedy zacznę chodzić na zebrania i głosić.

Kamilu napisz coś więcej o sobie. Czy byłeś/jesteś Świadkiem? I skąd Twoja przemiana wierzeń?

Wybacz, ale jak na razie ani jedno Twoje słowo nie wydaje mi się wiarygodne. Przybyłeś na to forum nie pokazując swojej tożsamości, a jedynie kontrowersyjne wypowiedzi, które nijak mi do Świadka nie pasują (nawet do byłego Świadka).