Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287050 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #810 dnia: 25 Maj, 2016, 07:37 »
A za chwilę będę miał kolejną ważną datę - 1925.

A od tej daty całkiem blisko do 1975, to nie przypadek
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #811 dnia: 25 Maj, 2016, 09:55 »
A od tej daty całkiem blisko do 1975, to nie przypadek
Wcześniej ma 1931 i 1935. :)


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #812 dnia: 25 Maj, 2016, 09:57 »
Ja tu wchodze, bo myślałam, że tu jakaś poważna dyskusja w temacie wątku, a tu klops.... 😜
Jak ktoś tylko przy robieniu klopsów zapracowany, mając 135 postów, to pewnie że wszystko z klopsami mu się jarzy. ;D


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #813 dnia: 25 Maj, 2016, 09:59 »
A za chwilę będę miał kolejną ważną datę - 1925. Na tyle ważną że mam nawet książkę na półce o takim tytule podpisaną przez niejakiego Bednarskiego. Może znasz ;D.
Książka ma też w tytule słowo Miliony, a do tej liczby postów choćbyś z żoną nie zdzierżysz. :)
Może słówek. ;)


Offline ups

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #814 dnia: 27 Maj, 2016, 17:14 »
bo jak oni krytykują religię ŚJ to ich zdaniem jest fajnie, a jak ktoś czegoś się dopatrzy w katolicyzmie, to już wielka obraza.

Gdy podróżnik wejdzie do wioski ludożerców, to powinien oczekiwać wyrazu zachwytu na temat wegetarianizmu?

wtedy spotkałam się z tym forum i jeszcze nie udało mi się natrafić na wątek, w którym ktoś napisałby coś pozytywnego o religii Świadków! :D

W ciemnej ulicy dzielnicy o złej sławie, należy spodziewać się, że będą rozdawać kwiaty?



John Kovalsky

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #815 dnia: 27 Maj, 2016, 18:43 »
A czy da się napisać coś pozytywnego o tej sektokorporacji?


Offline TomBombadil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #816 dnia: 27 Maj, 2016, 19:43 »
Ludziom pomagają zasady Boże,a mylą je z pomocą Organizaji. Ten kongres może ocuci ludzi,jak zasady są przekręcane. Oby.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #817 dnia: 28 Maj, 2016, 02:49 »
Chciałbym, żeby tak było. Ale większości nie ocuci - wręcz przeciwnie...


Offline Iza

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #818 dnia: 28 Maj, 2016, 10:05 »
Ja tu wchodze, bo myślałam, że tu jakaś poważna dyskusja w temacie wątku, a tu klops.... 😜

poważna dyskusja juz była od 1 do 53 strony wątku.

A za chwilę będę miał kolejną ważną datę - 1925. Na tyle ważną że mam nawet książkę na półce o takim tytule podpisaną przez niejakiego Bednarskiego. Może znasz ;D.
ja znam ;D ;D ;D !!!  ( ze słyszenia ;) )
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2016, 10:09 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Iza

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #819 dnia: 28 Maj, 2016, 10:12 »
A czy da się napisać coś pozytywnego o tej sektokorporacji?

da się:
jest bardzo skuteczna w pomnażaniu pieniędzy.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #820 dnia: 28 Maj, 2016, 13:46 »
da się:
jest bardzo skuteczna w pomnażaniu pieniędzy.
I osiągnęła mistrzostwo w psychomanipulacji i wymuszaniu bezmyślnego, bezwzględnego posłuszeństwa wśród swoich szarych głosicieli. >:(


Offline wrzesien

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #821 dnia: 28 Maj, 2016, 14:19 »
Mogę się mylić, ale uważam, że jeśli chcemy żeby przecietny katolik, który nie ma pojęcia o niczym - poznał to co jest w Biblii napisane - chociażby kontekst, to akurat materiały ŚJ najprościej wyjaśniają od stworzenia do Jezusa. Proszę o krytykę jeśli się mylę :)


Offline M

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #822 dnia: 28 Maj, 2016, 14:51 »
Mogę się mylić, ale uważam, że jeśli chcemy żeby przecietny katolik, który nie ma pojęcia o niczym - poznał to co jest w Biblii napisane - chociażby kontekst, to akurat materiały ŚJ najprościej wyjaśniają od stworzenia do Jezusa. Proszę o krytykę jeśli się mylę :)

To tak jak by mówić że jeśli chcemy by przeciętny człowiek, który nie ma pojęcia o medycynie poznał pewne podstawy, to dobrze wysłać go do jakiegoś znachora czy homeopaty ;D.

Jeśli przeciętny katolik chce poznać co jest w Biblii napisane, to wystarczy że weźmie ją do ręki i zacznie czytać. ŚJ próbują przeforsować ten mit że Biblii nie da się czytać bez pomocy ich publikacji, co jest oczywistą bzdurą. Owszem, nie da się dojsć do ich pokręconych interpretacji Biblii bez pomocy ich publikacji, ale to zupełnie inna sprawa :).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #823 dnia: 28 Maj, 2016, 17:31 »
    Zgadzam się z tym co napisał M. Dodam jeszcze, że....przeciętny katolik studiując Biblię ze świadkami lub ich publikacjami, będzie rozumiał jego treść tak jak świadek, a to nie zawsze jest do końca właściwe.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline todd

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #824 dnia: 29 Maj, 2016, 08:22 »
Bo tak środkiem prawdy świadkowie Jehowy Pisma Świętego nie studiują tylko wytyczne organizacji- wytyczne są ważniejsze od Słowa Bożego. Werset pozbawiony treści kontekstu nie znaczy nic. Poza tym trzeba poznać tło kulturowe Żydów dzięki temu  Słowo Boże staje się jaśniejsze i nie świeci światłem organizacji ale własnym. :)
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.