Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284045 razy)

Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #720 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 10:22 »
Wrzesien pisze:
Cytuj
tak wlasnie jest Roszado jak katolik w zyciu nie widzial Biblii w srodku na oczy, a traktuje ojcow kosciola bardziej niz Ojca

A który to katolik tak świetnie zna ojców kościoła, lepiej niż Biblię?
Wręcz przeciwnie Biblie częściowo znają ale ojców wcale.

Który to nie widział Biblii w środku?
Który to katolik od dzieciństwa nie pracował z Pismem na religii?
Obowiązkiem w 2 klasie jest mieć na religii NT.
Siostra zakonna uczyła nas na religii rozdziałów, wersetów i cała historię biblijna od Adama do Jezusa.

Który katolik co niedziela nie słyszy 3 czytań z Biblii na mszy?

M: Zgodnie z powyższymi sugestiami prosiłbym o zakończenie tematu katolicyzmu w tym wątku :).
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2016, 11:02 wysłana przez M »


od-nowa

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #721 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 10:45 »
Wygląda na to, że osoba odchodząca ze zboru ma właściwie tylko dwa wyjścia (wg userów piszących w tym wątku):
Zachłysnąć się "wolnością" na zasadzie "hulaj dusza - piekła nie ma"  ;D
albo
Zacząć samemu badać "jak się sprawy mają" 
Z tym "hulaj dusza piekła nie ma" to będąc jeszcze ŚJ na zebraniach wg Strażnic i wykładów poruszano ten temat i w rozmowach prywatnych słychać było, że opuszczający org. to tylko "udają się w narkotyki, pijaństwo i niemoralność". Aż uwierzyć nie mogłam, aby tysiące osób opuszczających org. szło tylko na dno. Zastanawiające, że ani jednego pozytywnego przykładu przez dziesiątki lat nie słyszałam. Sama znam osoby, które  są już poza org. i prowadzą spokojne, fajne, przykładne życie, spotykamy się, rozmawiamy, śmiejemy, wspieramy.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #722 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 10:59 »
Takie "obrzydzanie świata" aby zapobiec odejściu z organizacji przypomina jako żywo "Seksmisję" J. Machulskiego. Tam także wmawiano poddanym, że na zewnątrz czyha tylko zniszczenie i śmierć.
Dla WTS-u wystarczy jeden jedyny pojedynczy przypadek, że EX-ŚJ popadł w niemoralność, alkoholizm, itp. aby wokół tego zbudować fałszywy obraz świata zewnętrznego.
Nie inaczej ma się także sprawa obchodzenia urodzin. Powołując się na dwa Biblijne przykłady występków dokonanych w tle uroczystości urodzin uzasadniają zakaz ich obchodzenia w dzisiejszych czasach. Dodatkowo obrzydzają je, opisując niemalże jako orgie w pijackim i narkotykowym szale.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #723 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:24 »
Tadeuszu, ale tak to działa, jak złapią jednego lekarza, który bierze łapówki to wszyscy zaraz gadają , że wszyscy lekarze to łapówkarze, jak jeden policjant weźmie łapówkę to zaraz wszyscy krzyczą, że cała policja jest skorumpowana - tak więc nie dziw się, że podobnie ten mechanizm działa równiez i u ŚJ.
Ja cały czas starm sie tu wskazać, że w kazdej organizacji czy kościele mechanizy działania ludzi sa identyczne. Dlatego szanuje i katolików i ateistów i ŚJ i islamistów ale pytanie jest cały czas jedno - jeśli przestane uznawać za prawdy biblijne to co głoszą ŚJ - a moim zdaniem są one w większości zgodne z Biblią - to gdzie pójść ? Może naprawdę ktoś zna religię która nie podlega CK czy WTS ale też uznaje Jahwe za jedynego prawdziwego Boga ?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #724 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:34 »
Wygląda na to, że osoba odchodząca ze zboru ma właściwie tylko dwa wyjścia (wg userów piszących w tym wątku):
Zachłysnąć się "wolnością" na zasadzie "hulaj dusza - piekła nie ma"  ;D
albo
Zacząć samemu badać "jak się sprawy mają"  :)


  Nie zgodzę się z tą analizą. To jakby powiedzieć, że wszystko jest albo czarne albo białe i nie ma nic więcej.

A to jak nas traktują inni to już inna bajka. Szczerze to mam w...co tam kto mówi, myśli na mój temat i temat mojej religijniści. Wiedza jaką posiadam  w temacie pozwala mi zakasować nie jednego mądralę jak zadziera nosa. W codzienności nie widzę powodu aby się z tym obnsić i afiszować.

Staram się być dobrym człowiekiem i to mi wystatcza . Bywa że religijność nie zawsze  idzie pod rękę z dekalogiem.
Ja nikogo nie chcę urazić, ale uważam że wiara - religia to za mało aby mówić że to dobry człowiwk.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #725 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:41 »
Staram się być dobrym człowiekiem i to mi wystatcza . Bywa że religijność nie zawsze  idzie pod rękę z dekalogiem.
Ja nikogo nie chcę urazić, ale uważam że wiara - religia to za mało aby mówić że to dobry człowiwk.

Całkowicie zgadzam się z Twoim poglądem  :)


Nie zgodzę się z tą analizą. To jakby powiedzieć, że wszystko jest albo czarne albo białe i nie ma nic więcej.

Takie jest niestety moje odczucie po analizie postów  :(
Ja wiem, że niewiele rzeczy czy sytuacji w życiu jest czarno-białe. Stąd moja refleksja, bo nie mogę się pogodzić z takim prezentowaniem/ocenianiem postaw na forum  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #726 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 11:49 »
Jakby tylko bycie dobrym człowiekiem było uzasadnieniem do zbawienia to Jezus skłamałby mówiąc, że do Królestwa mozna wejść tylko wąską bramą i że Bóg chce aby czcić do w prawdzie.
Kiedyś też myślałem, że przeciez jestem dobrym człowiekiem wierze w Boga i to wystarczy. Po przeczytaniu Biblii zdanie zmieniłem. Zacząłem szukać.


Efezjan

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #727 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:09 »
Kościół Katolicki.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #728 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:11 »
Kościół Katolicki.
To lubisz wojenki widzę. ;)
Zobaczymy czy będziesz stale dyżurnym katolikiem do zbierania ciosów i oddawania. ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #729 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:23 »
Jakby tylko bycie dobrym człowiekiem było uzasadnieniem do zbawienia to Jezus skłamałby mówiąc, że do Królestwa mozna wejść tylko wąską bramą i że Bóg chce aby czcić do w prawdzie.
Kiedyś też myślałem, że przeciez jestem dobrym człowiekiem wierze w Boga i to wystarczy. Po przeczytaniu Biblii zdanie zmieniłem. Zacząłem szukać.

   Czego zacząłeś szukać, tej bramy, wąskiej drogi?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Efezjan

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #730 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:38 »
To lubisz wojenki widzę. ;)
Zobaczymy czy będziesz stale dyżurnym katolikiem do zbierania ciosów i oddawania. ;D
Mój ateizm skruszał, a teraz czeka mnie powrót na łono Kościoła, ale najpierw lektura: Ojcowie Kościoła, apologetyka, mistyka chrześcijańska /św. Jan od Krzyża/ itd.
Jako że Jezus kazał nadstawiać drugi policzek, będę e.się ćwiczył w miłości chrześcijańskiej oraz w nieoddawaniu pięknym za nadobne.


Offline TomBombadil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #731 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:45 »
To forum powinno zmienić nazwę,bo z potrzebami ś.J.,czy exów to zaczęło się mijać. O kk to chyba gdzie indziej. Szkoda.Bo było fajnie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #732 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:56 »
Jako że Jezus kazał nadstawiać drugi policzek, będę e.się ćwiczył w miłości chrześcijańskiej oraz w nieoddawaniu pięknym za nadobne.
No cóż. W powitaniu nazwałeś wierzenia śJ bredniami. Czy to jest w/g Ciebie "miłość chrześcijańska? Na tym forum są też aktywni śJ. Nie obrażaj ich wierzeń. A i zagląda wiele osób będących na "rozdrożu", takich co dopiero nos wystawili z WTS-u, takie teksty mogą sprawić, że schowają się z powrotem głęboko do organizacji. A tego byśmy nie chcieli.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #733 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:57 »
Mój ateizm skruszał, a teraz czeka mnie powrót na łono Kościoła, ale najpierw lektura: Ojcowie Kościoła, apologetyka, mistyka chrześcijańska /św. Jan od Krzyża/ itd.
No to to forum nie jest od tych spraw.
Musisz inne poszukać.
Np. www.wiara czy katolik czy katolik.us

To typowo forum dla exŚJ. Tu się nie robi ewangelizacji ani protestanckiej ani katolickiej.


Efezjan

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #734 dnia: 11 Kwiecień, 2016, 20:59 »
No to to forum nie jest od tych spraw.
Musisz inne poszukać.
Np. www.wiara czy katolik czy katolik.us

To typowo forum dla exŚJ. Tu się nie robi ewangelizacji ani protestanckiej ani katolickiej.
Nie będę robił. Tylko napisałem, co zamierzam... 8-)