Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284183 razy)

Offline Fantom

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #555 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 21:21 »
''zakradła się praktyka''.Ciekawe komu zależało w kręgach katolickich na stasowaniu takich ''praktyk''?To taka przecież zła praktyka.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #556 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 21:25 »
To nie jest praktyka tylko KK. Ktoś zna religię inną niż ŚJ i wierzącą w Boga Jahwe ?


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #557 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 22:29 »
Co do usuwania imienia Jahwe przez katolików sprawa jest bardzo prosta- cały czas katolikom wmawia  się, że Bóg jedyny ma na imię Jezus a Jahwe to jakiś tam starotestamentowy żydowski Bóg ale dla katolików nie ma on żadnego znaczenia

Nie masz zielonego pojęcia, co rzekomo wmawia się katolikom.


tym bardziej że Jezus rządzi razem z Ojcem i duchem świetym w trzech ale jako jedna osoba, cos takiego jak obiady w trojaku - niby trzy garnki ale jeden .

Powielasz strażnicowe kłamstwo. Jaki masz w tym cel? Ale szczerze proszę.
Trójca Święta, to nie "trzech ale jako jedna osoba".



Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #558 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 22:52 »
Co do usuwania imienia Jahwe przez katolików sprawa jest bardzo prosta- cały czas katolikom wmawia  się, że Bóg jedyny ma na imię Jezus a Jahwe to jakiś tam starotestamentowy żydowski Bóg ale dla katolików nie ma on żadnego znaczenia tym bardziej że Jezus rządzi razem z Ojcem i duchem świetym w trzech ale jako jedna osoba, cos takiego jak obiady w trojaku - niby trzy garnki ale jeden .
Szitus zrozum, że Jahwe, czy Jehowa są obce katolikom. Tam pierwszeństwo ma Chrystus jako Pan i do tego otoczka trójcy a przede wszystkim kult Maryi. Nie pytaj mnie o szczegóły zapytaj Tusie albo Roszadę.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #559 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:07 »
Szitus zrozum, że Jahwe, czy Jehowa są obce katolikom. Tam pierwszeństwo ma Chrystus jako Pan i do tego otoczka trójcy a przede wszystkim kult Maryi. Nie pytaj mnie o szczegóły zapytaj Tusie albo Roszadę.
A jak to się ma do pierwszego przykazania dekalogu?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #560 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:11 »
Szitus zrozum, że Jahwe, czy Jehowa są obce katolikom. Tam pierwszeństwo ma Chrystus jako Pan i do tego otoczka trójcy a przede wszystkim kult Maryi. Nie pytaj mnie o szczegóły zapytaj Tusie albo Roszadę.

Nie będę komentował wymysłów, które nie mają nic wspólnego z prawdą.



Offline Fantom

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #561 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:19 »
Nie będę komentował wymysłów, które nie mają nic wspólnego z prawdą.


Jak to nieprawda.Jak pierwszy raz ŚJ pokazali imię moim rodzicom,to dopiero im szczęki opadły.Tyle lat byli katolikami,a nie mieli okazji usłyszeć imienia Bożego czy to w kościele czy na religii.
 Ileż razy ja jako ŚJ spotykałem się z podobnym zdziwieniem podczas głoszenia.Wydaje mi się,że w Polsce świadomość  społeczeństwa,jak Bóg ma imię zawdzięcza głównie ŚJ, a nie swoim duchownym.Jak inaczej to wytłumaczyć,że tyle lat ludzie byli katolikami i nie znali tego imienia? Mnie na religii nie uczono,a i w katechiźmie też nie było to napisane.
 Tusia,to jest prawdą.Gdybys był głosicielem kilkadziesiąt lat temu,to teraz nie pisałbyś takich bzdur.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2016, 23:22 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #562 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 23:24 »
A jak to się ma do pierwszego przykazania dekalogu?
Nie będziesz miał innego boga przede mną? O to Ci chodzi?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #563 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 06:39 »
Nie będziesz miał innego boga przede mną? O to Ci chodzi?

Niestety źle  :(

To przykazanie brzmi: "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!" (BT)
To zmienia postać rzeczy diametralnie!!!
"Przede mną" oznaczałoby tylko tyle, że nie będziesz miał żadnego innego Boga przed Jahwe.
"Obok mnie" oznacza, że nie będziesz miał żadnego innego boga oprócz Jahwe!!!
A wtedy należy poddać w wątpliwość nauki trynitariańskie  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #564 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 07:52 »
Jak to nieprawda.Jak pierwszy raz ŚJ pokazali imię moim rodzicom,to dopiero im szczęki opadły.

Stary chwyt świadków jehowy. Zapytać jak Bóg ma na imię. Albo "święć się imię Twoje" - świadkowie myślą o uświęcaniu literalnego imienia. Tu akurat wykazują się perfidią i zakłamaniem pytając często młode osoby o rozumienie Modlitwy Pańskiej, którą sami się nie modlą.


Chrześcijanie nie używają na odzień imienia Jahwe, ponieważ czczą Boga jako Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28, 19), czyli Trójcę Świętą, tak jak objawił nam to Nowe Imię nasz Pan Jezus Chrystus.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #565 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 08:01 »
Chrześcijanie nie używają na odzień imienia Jahwe, ponieważ czczą Boga jako Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mt 28, 19), czyli Trójcę Świętą, tak jak objawił nam to Nowe Imię nasz Pan Jezus Chrystus.

Tomku czy mógłbyś podać wersety Biblijne które uzasadnią powyższe twierdzenie?
Byłbym zobowiązany...  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #566 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 08:31 »
Tomku czy mógłbyś podać wersety Biblijne które uzasadnią powyższe twierdzenie?
Byłbym zobowiązany...  :)

Jest bardzo dużo, poczytaj w necie, znajdziesz jeśli Cie to interesuje.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #567 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 08:38 »
Jest bardzo dużo, poczytaj w necie, znajdziesz jeśli Cie to interesuje.

Nie ułatwiasz  :-\
Formułujesz twierdzenie, a poproszony o uzasadnienie odpowiadasz: "sam je sobie znajdź"  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #568 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 08:57 »
Twierdzenie, że nie wiem co wmawia się katolikom jest bzdurą. Doskonale wiem co wmawia się nie tylko katolikom ale i protestantom czy prawosławnym w kwestii imienia Boga.
Tusia, to może powiesz mi czym jest trójca w kościele katolickim ? Bo mi katolicy cały czas mówią, że bóg jest w trzech osobach i te trzy osoba są równymi sobie bogami - Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch święty. Czekam na twoje wyjasnienie czym jest trójca w kościele katolickim w/g twojego myślenia czy w/g twoich informacji.
Gangas, ja cały czas pisze, że dla katolików i innych tzw chrześcijańskich religii Jahwe jest kimś obcym a bogiem jest Jezus w tzw trójcy jedyny. Nie wiem więc skąd u ciebie jakieś pretensje do mnie.
Tomek_s, mówisz że stary chwyt ŚJ zapytać o imię Boga. No dobrze. To twoim zdaniem Jezus też zastosował chwyt marketingowy nakazując w modlitwie uśwuęcać imię Boga ? Nie roumiem....dla mnie to własnie inne kościoły stosują chwyt marketingowy usuwając to imie i wspominając jedynie czasami o jakimś Bogu-Ojcu ale i tak jest on w trójcy m in z Jezusem a że w tej trójcy są sobie równi to na jedno im wychodzi.
I wreszcie co do pierwszego przykazania - czy jest tam zwrot "przede mną" czy "obok mnie" to sens jest chyba jeden i ten sam - że Izraelici mają czcić tylko jednego Boga Jahwe. Zresztą nie wiem jak nie mozna tego zauważyć czytając księgę Wyjścia, gdzie Bóg Jahwe cały czas mówi do Izraela, że jest jedynym prawdziwym Bogiem i nie wolno im od tego odstępować.
Na koniec pozwolę sobie zapytać jeszcze raz - znacie jakąś inną religię , w której czci się Boga Jahwe ?


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #569 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 09:31 »
Tusia, to może powiesz mi czym jest trójca w kościele katolickim ? Bo mi katolicy cały czas mówią, że bóg jest w trzech osobach i te trzy osoba są równymi sobie bogami - Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch święty. Czekam na twoje wyjasnienie czym jest trójca w kościele katolickim w/g twojego myślenia czy w/g twoich informacji.

Słowo Trójca pisze się dużą literą. To po pierwsze. Po drugie, mało mnie obchodzi, co mówią Tobie katolicy. Mnie interesuje to, co na ten temat mówią dokumenty Kościoła.
Nie jest prawdą, że trzy Osoby są równymi sobie bogami. Przecież to są brednie. Poniżej masz link:

http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz1.html

a w drugiej części masz skany z literatury Towarzystwa Strażnica, w której w żywe oczy kłamią na temat Trójcy Świętej. Tymi kłamstwami nasiąkają Świadkowie Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2016, 09:34 wysłana przez Tusia »