Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 285358 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #345 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:35 »
Czy ŚJ są chrześcijanami ? A jakie to ma dla ciebie znaczenie ? Dla mnie nie ma żadnego. Ważne co głoszą.

A co głoszą?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #346 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:36 »
Jak myślisz Spokojny? Świadkowie są chrześcijanami?
Czy ŚJ są chrześcijanami ? A jakie to ma dla ciebie znaczenie ? Dla mnie nie ma żadnego. Ważne co głoszą. 
Mogę ja Ci odpowiedzieć? Tak są chrześcijanami. https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #347 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:48 »
Mogę ja Ci odpowiedzieć? Tak są chrześcijanami. https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo

Chcieliby być, ale nimi nie są. Kierownicy świadków piszą, że kontynuują naukę apostołów i pierwszych chrześcijan. Mylą się.

Apostołowie i pierwsi chrześcijanie byli chrystocentryczni. Uznawali Chrystusa jako Pana i Boga. Często przepłacając za to życiem.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #348 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:49 »
Tu sami siebie określili. Komentarz jest zbędny.

„Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” („Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 1991 s. 23).
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #349 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:52 »
ważne co głoszą

Głoszą zmienne nauki. Chcesz konkretne dowody? Mówisz i masz:

http://piotrandryszczak.pl/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.html

Miłej lektury  ;D


Offline Spokojny

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #350 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:54 »
Zmienne nie znaczy sprzeczne.

gedeon:założyłeś na forum drugie konto, otrzymujesz ostrzeżenie i bana
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 23:10 wysłana przez gedeon »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #351 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:54 »
Nie należą do szeroko pojętego chrześcijaństwa jak katolicy prawosławni czy protestanci.

Napisali "nie należymy do chrześcijaństwa"... Co tu więcej tłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 23:08 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #352 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:55 »
Zmienne nie znaczy sprzeczne.

Zmienne, to znaczy sprzeczne z tym, co było wcześniej.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #353 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:56 »
Ja od początku wiem, że pośrednikiem pomiędzy mną a Bogiem Jehową jest tylko i wyłacznie Jezus a nie jakieś ciało kierownicze. Nie obraź się ale myślałas jak katoliczka, że to niby ksiądz jest pośrednikiem do ich boga w trójcy.
Co do molestowań- są u ŚJ są i w innych kościołach, występują we wszystkich zawodach  tak więc ja powiem ci jedno - ja zawsze staram się wierzyć w Boga a nigdy w ludzi . Pozdrawiam.

Spokojny czy Ty jesteś już po chrzcie? Czy też jesteś na etapie studiowania Biblii? (obstawiam tę 2 opcję)

Mnie nauki Świadków zawsze się bardzo podobały, bo na początku poznaje się wyłącznie te nauki, które odrzucają dogmaty m.in katolicyzmu (trójca itd.). Z tym, że takie dogmaty odrzucają nie tylko Świadkowie, ale np. też niektóre odłamy Adwentystów czy innych "protestantów".

Gorzej jest natomiast z tymi naukami, które Ciało Kierownicze wymyśla ot tak z głowy, bez żadnego uzasadnienia biblijnego (np. objęcie tronu przez Jezusa w Królestwie w 1914 roku). Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się z książki "Kryzys sumienia" autorstwa Raymonda Franza (należącego niegdyś do CK), że data ta jest prawie że wyjęta z kapelusza. Żeby ją obliczyć należy przyjąć zburzenie Jerozolimy w 607 roku, a tymczasem taka data nie jest potwierdzona przez żadnego historyka. Historycy podają datę 587 rok. To tylko jeden z przykładów.

Ja wiem jedno - że na wszystkie przemiany w myśleniu trzeba czasu - niektórym potrzeba kilku miesięcy, innym kilku lat.
Jestem Świadkiem z kilkunastoletnim "stażem" i nigdy bym nie przypuszczała, że kiedykolwiek zacznę mieć wątpliwości dotyczące mojej religii, którą uważałam zawsze za tę najlepszą.

Spokojny - jeżeli nie razi Ciebie ukrywanie pedofilii w zborach, to mogę zareagować tylko zdziwieniem. Ja wiem, że w kościołach to jest nagminne i nikogo już nie dziwi. Ale my tu mówimy o organizacji, która rzekomo jest wybrana i kierowana przez Jehowę...! "Macie być święci, ponieważ ja jestem święty!".
A tymczasem pedofil grasuje w zborze i nikt tego nie zgłasza na policję, nie informuje braci w zborze i czesto nie wyciąga żadnych konsekwencji wobec pedofila! (gdy ten się wyprze, a brak drugiego świadka zbrodni).

Te informacje są tak szokujące, że zdaję sobie sprawę z tego, że do niektórych docierają dopiero po jakimś czasie. Oby nie dotarły szybciej wtedy, gdy się okaże, że jakis pedofil położył łapska na MOJE dziecko!


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #354 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:57 »
Zmienne nie znaczy sprzeczne.

Napewno? ;)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1879, nr 6, s. 8, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 6/1/1952, s. 338, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ("Strażnica" 8/1/1965, s. 479, wyd. ang.)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ("Strażnica" 1988, nr 17, s. 30, wyd. pol.)

Mieszkańcy Sodomy zmartwychwstaną. ([:(] "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 17, wyd. pol. 1989)

Mieszkańcy Sodomy nie zmartwychwstaną. ([:(] "Będziesz mógł żyć w raju na ziemi", s. 179, wyd. pol. 1990 r.)


Bądź mądry i pisz wiersze. Kto jest kto.... ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 22:58 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #355 dnia: 27 Marzec, 2016, 23:02 »
Oj "Spokojny" a może "BATMAN" wpadłeś kolego. Już od razu mi podpadł Twój styl.
Ps. Dyskusja ze Spokojnym jest skończona, nie odpowie, nie ma takiej możliwości. Został calkowicie zmoderowany.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2016, 23:08 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #356 dnia: 27 Marzec, 2016, 23:13 »
AMEN. Z pewnością wejdzie pod nowym nickiem.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #357 dnia: 27 Marzec, 2016, 23:17 »
Oj "Spokojny" a może "BATMAN" wpadłeś kolego. Już od razu mi podpadł Twój styl.

Też pomyślałam, że Spokojny to BATMAN. :)
Ale dajcie człowiekowi się wypowiedzieć - pod warunkiem oczywiście, że nikt nikogo nie będzie obrażał.

Ja rozumiem emocje Spokojnego, bo zawsze bardzo mnie denerwowało, gdy ktoś atakował moją religię. I bynajmniej zmienność nauk propagowanych przez CK nigdy nie była dla mnie zadnym argumentem przeciwko religii ŚJ. Już nie raz pisałam, że nie widziałam w tych zmianach prawie nic szokującego.

Prawda jest taka - niestety - że Świadkowie Jehowy, po zapoznaniu się z podstawowymi naukami biblijnymi nie drążą już tematu historii powstania ich religii. Bo niby po co, skoro jak się nam wydaje - nauki CK pochodzą wprost od Chrystusa.

Ale jak się zaczyna drążyć tę historie, to człowiek przeżywa coś bardzo przykrego. Ja miałam takie załamanie chyba ze 2 miesiące temu. Paskudne uczucie w stylu obudzenia się z ręką w nocniku.

Czytam sobie teraz o Russellu. To bardzo niemiłe uczucie dowiedzieć się, że protoplasta Świadków zażyczył sobie by go pochowano pod piramidką, na której znajdują się masońskie znaki. Niermiłe jest też zdanie sobie sprawy z tego, że nauki Russella nie są kontynuowane i dziś wierzymy w całkiem coś innego niż on propagował.
Świadek siedzący w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej umierał za inne nauki, niż te, które Ciało Kierownicze propaguje dzisiaj.
Zmiennosć nauk tłumaczona jest tym, że oczyszczane jest prawdziwe wielbienie. Ale jak długo jeszcze to czyszczenie będzie trwało?! Minęło ponad 135 lat od pierwszego wydania Strażnicy, a tu czyszczenie i czyszczenie non stop!

Myślę, że dopóki Spokojny nie przeczyta książki "Kryzys sumienia" (dostępna na chomiku jako pdf), to nigdy się nie dowie skąd biorą się nauki Ciała Kierowniczego! A autorem ksiażki wcale nie jest satanista czy wielki przeciwnik Świadków, ale bogobojny człowiek, który za swoją lojalność wobec organizacji został w końcu wyrzucony na bruk - po 43 latach wiernej służby.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #358 dnia: 27 Marzec, 2016, 23:20 »
Oj "Spokojny" a może "BATMAN" wpadłeś kolego. Już od razu mi podpadł Twój styl.
Ps. Dyskusja ze Spokojnym jest skończona, nie odpowie, nie ma takiej możliwości. Został calkowicie zmoderowany.

Nemo a czym spowodowane jest tak ostre działanie?
Dlaczego odbiera się człowiekowi głos? Obraził kogoś?


Offline gedeon

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #359 dnia: 27 Marzec, 2016, 23:23 »
PoProstuJa, regulamin i zasady pisania w necie, założył dwa konta. Nie będziemy tu tolerować takiego zachowania.