Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ  (Przeczytany 12976 razy)

Offline robbo1

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 17:46 »
Rozumiem twoje żale,nie rozumiem [nie znam] sytuacji,które zdyskwalifikowałyby usługujących.
Ty znasz,te ,które znasz.

Ja nie mam wątpliwości,że niektórzy z usługujących powinni zostać "zniesieni" ze stanowiska.
Znam i mam książkę "Miara mężczyzny" Gene A.Getz omawiająca kryteria zostania starszym w zborze.
Te dwadzieścia cech jakie powinny go charakteryzować.
Znakomita pozycja.
To z niej jeszcze zanim mieliśmy nasz przekład dowiedziałem się co to znaczy :"...iż powinien  być ...trzeźwy".
Tego,że rozczarowałeś się "starszymi" rozumiem.
Tego,że wszystkich "podciągasz pod jeden sznur" już nie.
Nie bez powodu pisałem o tym,że przełożeni "muszą zdać sprawę [z czuwania nad duszami waszymi]".
Jest to wielkie zobowiązanie ciążące na niektórych z nas,i wiem,że "rozpamiętując koniec ich życia ,naśladujcie ich wiarę" BT wyd.V
Z perspektywy czasu można orzec iż rozpamiętując koniec ich życia zasługują na to ,żeby "naśladować ich wiarę".

Nie bez powodu pisałem o zanoszeniu modlitw za tymi,którzy :
"starają się we wszystkim dobrze postępować".
Inne tłumaczenie:
"Pamiętajcie o waszych dawnych przełożonych...podziwiajcie chwalebny kres ich życia,starajcie się naśladować ich wiarę".
Tych,których kres życia okazał się "c h w a l e b n y".

A procedury postępowania przez nas obrane,odwołują się do znanych wam wersetów,które zapewne w tym przypadku okazały się niepotrzebne itp.

Ludzie o których piszesz jeżeli postępują jak piszesz "nie zasługują na naśladowanie".
Tego możesz być pewny,ja jestem.

Jeżeli w naszych publikacjach podajemy,że nie powinniśmy oddawać przełożonym [ tutaj jak sam napisałeś nie szło dosłownie o nich],to nie powinniśmy.
Ja nie okazywałem ,nie oczekiwałem.
Jeżeli nawet nasz ojciec w niebie nie oczekuje nierozumnego posłuszeństwa,zapewne oczekuje rozumnego.
Niezrozumiałe byłoby,gdyby oczekiwał nieposłuszeństwa.










« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 17:52 wysłana przez robbo1 »


Offline Estera

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 17:52 »
Dokładnie mam identyczne wnioski :) te 4 punkty widzę ze w każdym zborze istnieją. Zatajanie domowych problemów to norma wszędzie :o
   Michał
   Zawsze mi pewne rzeczy zgrzytały.
   Trzy dekady obserwowałam różne sytuacje.
   To co wymieniłam ...
   To tylko niektóre problemy, które, nawet ja, jako kobieta w zborze, obserwując, nieraz myślałam:

   "No, kurde felek ... Gdzie ci starsi? którzy niech choć raz, pokażą, że są normalnie myślącymi facetami z "ikrą"? jak to mówią.

   Ale nie, strażnica ma swoje hamulce na normalność.
   I to, co w świecie, jakiś problem, to "rach, ciach" i po ptakach, a tu jakieś błogie ... czekajcie na Jehowę! ...
   Gdybym trzymała się tych nienormalnych rad starszych zborowych,
   to zapewne, tych słów bym tu nie pisała, teraz.
   :'( :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline robbo1

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 18:03 »
Zrozumcie,że czekanie na naszego ojca,w niebie,jego reakcję ,odpowiedź z perspektywy czasu wielokrotnie ma sen i uzasadnienie ,potwierdzenie.
Tylko,że niektórzy z nas nie lubią czekać [ja do nich należę].
I na zadawane przeze mnie starszym pytania [niektóre z nich]musiałem odpowiedzieć sobie sam.
Teraz uważam ,że niekiedy czekanie to nie niewiedza naszej organizacji,ale "starszych",jeżeli nie wiedzą itp.
To "usprawiedliwienie" ich niewiedzy.Niewiedzy niektórych z nich.
Wiem,też jednak,że niektórymi zagadnieniami nigdy nie zajmowaliśmy się i pewnie nie zaczniemy.
Innymi nieznacznie np.paleastronautyka .Erich von Daniken itp.
Ja zajmowałem,czytając jego publikacje ,jak i je krytykujące.
Np."AntyDaniken" Wojciech Michera
Za i przeciw.

A oczekiwanie doskonałości od niedoskonałych ludzi [starszych] to niedorzeczność.
Ja nie oczekiwałem,tak jak nie chciałbym,żeby ktokolwiek oczekiwał jej ode mnie.



« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 18:06 wysłana przez robbo1 »


Offline Estera

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 18:40 »
A oczekiwanie doskonałości od niedoskonałych ludzi [starszych] to niedorzeczność.
Ja nie oczekiwałem,tak jak nie chciałbym,żeby ktokolwiek oczekiwał jej ode mnie.
   Bardzo strażnicowo to brzmi.
   I bardzo wygodne tłumaczenie, na wszelką nieprawość.
   Niektórzy, nawet posuwając się do granic chamstwa i bezczelności, usprawiedliwiają oczekiwaniem od nich doskonałości.
   :'( :'(
   A to nie jest tak.
   Każdy ma sumienie i czuje, bez posiadania doskonałości ...
   Jak należy być dobrym człowiekiem, jak to pisał Paweł.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Krystian

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 18:41 »
Zrozumcie,że czekanie na naszego ojca,w niebie,jego reakcję ,odpowiedź z perspektywy czasu wielokrotnie ma sen i uzasadnienie ,potwierdzenie.
Tylko,że niektórzy z nas nie lubią czekać [ja do nich należę].
I na zadawane przeze mnie starszym pytania [niektóre z nich]musiałem odpowiedzieć sobie sam.
Teraz uważam ,że niekiedy czekanie to nie niewiedza naszej organizacji,ale "starszych",jeżeli nie wiedzą itp.
To "usprawiedliwienie" ich niewiedzy.Niewiedzy niektórych z nich.
Wiem,też jednak,że niektórymi zagadnieniami nigdy nie zajmowaliśmy się i pewnie nie zaczniemy.
Innymi nieznacznie np.paleastronautyka .Erich von Daniken itp.
Ja zajmowałem,czytając jego publikacje ,jak i je krytykujące.
Np."AntyDaniken" Wojciech Michera
Za i przeciw.

A oczekiwanie doskonałości od niedoskonałych ludzi [starszych] to niedorzeczność.
Ja nie oczekiwałem,tak jak nie chciałbym,żeby ktokolwiek oczekiwał jej ode mnie.

Nie chodzi mi na czekanie na przyjście Pana Jezusa.
Wszyscy wierzący wiedzą, że przyjdzie.
Chodzi mi o zrobienie z Jego Ojca kłamcy.
Bóg Jehowa nic nie obiecywał na łamach Biblii o pokoleniu 1914. Robiła to Strażnica jak wąż syczał Ewie w raju
ssssssstraznice czytaj ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 18:50 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Michał chlu

  • Gość
Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 19:07 »
Zrozumcie,że czekanie na naszego ojca,w niebie,jego reakcję ,odpowiedź z perspektywy czasu wielokrotnie ma sen i uzasadnienie ,potwierdzenie.
Tylko,że niektórzy z nas nie lubią czekać [ja do nich należę].
I na zadawane przeze mnie starszym pytania [niektóre z nich]musiałem odpowiedzieć sobie sam.
Teraz uważam ,że niekiedy czekanie to nie niewiedza naszej organizacji,ale "starszych",jeżeli nie wiedzą itp.
To "usprawiedliwienie" ich niewiedzy.Niewiedzy niektórych z nich.
Wiem,też jednak,że niektórymi zagadnieniami nigdy nie zajmowaliśmy się i pewnie nie zaczniemy.
Innymi nieznacznie np.paleastronautyka .Erich von Daniken itp.
Ja zajmowałem,czytając jego publikacje ,jak i je krytykujące.
Np."AntyDaniken" Wojciech Michera
Za i przeciw.

A oczekiwanie doskonałości od niedoskonałych ludzi [starszych] to niedorzeczność.
Ja nie oczekiwałem,tak jak nie chciałbym,żeby ktokolwiek oczekiwał jej ode mnie.

Powiedz to kobiecie która zgłasza wiele razy starszym ze jej mąż jest pijakiem, i za każdym razem gdy to zgłasza jest wyzywana od kur... jeba... su... itp a starsi mówią ze nie ma drugie świadka Wiec mąż dalej może być starszym... sam będąc starszym często lamalem zasady korporacji i mówiłem: słuchaj dzwon na policję i opisuj zawsze wszystko a jak inni będą się czepiać to ja to załatwię i nie będzie problemów. Oczywiście do zboru trafił pionier specjalny i jak to się mówi: nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu i miał swoje zdanie w tej kwestii.

Pamiętaj ze organizacja w której jesteś zachęca do tuszowania spraw które są karalne: pedofilia, znęcanie się psychiczne lub fizyczne itp. Wszystko ku chwale Jehowy. Bo ściągniesz hańbę na jego imię. To po co się nazywać od imienia Bożego (wiem ze nie znamy tego imienia i bliższa mi forma to Jahwe) żeby potem je hanbic zatajaniem takich spraw. Ta korporacja ma ogromnie zgubne działanie na jednostki dlatego zachęcam Cię do tego żebyś przeanalizował fakty a nie to jak Ci strażnica opisuje wszystko.

Ciekawostka kolejna: wiele doświadczeń opisanych w strażnicach jest wyssanych z palca, nigdy nie miały miejsca. Szczególnie widać to gdy np strażnica opisuje doświadczenie z lat np 20-30 i podaje w doświadczeniu zmienione wyjaśnienia nauk choć w tamtych czasach doktryna brzmiała inaczej.

Miliony żyjących obecnie niw umrą? Fałszywy prorok już całe szczęście nie żyje.

Można mnożyć takie dowody.


Offline robbo1

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 19:44 »
Człowieku znajdę ci setki wypowiedzi uczonych,których zdania okazały się nieprawdziwe,chociaż za takie uchodziły.
Już to wykazałem i to słowo jest jak najbardziej stosowne.
Na wielu przykładach.
To,że niektórzy starsi nie spełniają oczekiwań ,to pewne.
Niektórzy nie spełniają z czasem kwalifikacji.Tracą "kwalifikacje".Niestety.
Możliwe ,że niektórzy nie spełniali ich nigdy.

To,że niektórzy z nas żyją jak nie powinni,jest pewne.
Niektórzy na przywileju też.
Niektórzy tracą przywilej bycia "starszym".

Inni,którzy w naszej ocenie na to zasługują nie.
Nie od razu,nie zawsze.
I nie wyobrażam sobie sytuacji,gdy nasz siostra zgłasza ,że jej mąż nadużywa alkohol jest wyzywana od ...
Nie.
Możliwe,że jest od niej oczekiwane okazywanie zrozumienia itp.
To,że jest wtedy wyzywana takimi słowami przez starszych ,nie uwierzę.Nie.

I powtarzam nie wszyscy żyjemy jak należy.
Tak jak niektórzy z pierwszych chrześcijan .
Jak napisał J.Steinmann:
"Tylko na świętych obrazkach pierwsi chrześcijanie wyglądają jak świeci z aureolami."
O tych korynckich wiemy,że "w najlepsze bratali się z najgorszymi poganami".
"...jeden z członków wspólnoty żyje w konkubinacie z własną macochą.Poza tym [inni] procesowali się ze sobą i oskarżali się wzajemnie przed pogańskimi trybunałami.Niektórzy nie gardzili nawet usługami prostytutek..."
Na pewno istniały powody do odejścia.
Na pewno.
Ilu z was porzuciłoby "zbór koryncki".
Wiemy,że to "Apostoł narodów" przebywał w tym mieście podczas swojej drugiej podróży misyjnej ok.półtora roku.
Bezpośrednim powodem napisania listu było m.in poselstwo donoszące o "nieporządkach i nadużyciach " w tym zborze.1 Kor.16:17
Patrz 7:1
Odpowiedź na list koryntian :
"Co do spraw,które napisaliście,to..."7:1

Zrozumcie niedoskonałości niektórych z nas ,nie dowodzą nieprawdy.
Dowodzą naszej niedoskonałości.












« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2017, 19:51 wysłana przez robbo1 »


Offline Estera

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 19:51 »
(...) Pamiętaj ze organizacja w której jesteś zachęca do tuszowania spraw które są karalne: (...) znęcanie się psychiczne lub fizyczne itp. Wszystko ku chwale Jehowy. Bo ściągniesz hańbę na jego imię. (...)
   Dokładnie tak ze mną postąpili.
   :'(

   Trwało to do pewnego czasu, kiedy po kilku latach takiej sytuacji, złożyłam zawiadomienie do Prokuratury.
   Ruszyli się, oj bardzo szybko się ruszyli.
   Ale nie po to żeby mi pomóc, tylko ukarać powołując komitet sądowniczy za sprawę karną.
   Dranie!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Wrzesień, 2017, 20:24 »
Tego,że rozczarowałeś się "starszymi" rozumiem.
Tego,że wszystkich "podciągasz pod jeden sznur" już nie.
Bo na to zasługują zaczynając od liderów z Warwick, oraz tych wszystkich co popierają fałszerzy nauk Jezusa, o czym niżej.

Nie bez powodu pisałem o zanoszeniu modlitw za tymi,którzy :
"starają się we wszystkim dobrze postępować".
Po pierwsze: Jeśli dobrze postępują, to po co ich modlitwami poprawiać? Czy nie potrzebniejsze jest modlenie się za tych, co czynią zło? Po drugie, nie spotkałem się, aby jakaś modlitwa w jakimkolwiek religii była wysłuchana, w taki sposób, by nie było najmniejszych wątpliwości, że to czynnik Boży, a nie niewyjaśniony czynnik praw natury.

Ludzie o których piszesz jeżeli postępują jak piszesz "nie zasługują na naśladowanie".
Tego możesz być pewny,ja jestem.
       O ile dobrze rozumiem ostatnie zdanie ,,być pewnym, ja jestem" dotyczy "przewodzących", którzy nie zasługują nimi być, więc jesteś za tym, aby ich nie naśladować, a nawet dążyć, aby nimi nie byli. To ja Cię 'robbo, zasmucę. Otóż sama "góra" Ciała Kierowniczego (dalej CK) ŚJ fałszuje nauki Jezusa. Na razie mówię o mechanizmach sądownictwa w zborach, bo temat dotyczy tego wątku. Aby nie być  gołosłownym przedstawię jeden z aspektów nie rozwodząc się w szczegóły.
       Jezus wskazał na znane trzy kroki zapisane w I Ew. 18:15-17. Dotyczy jakiegokolwiek grzechu o czym w wers 15, ale skoncentrujmy się na 17, gdzie Jezus powiedział, że polubownie nie rozwiąże się danej kwestii grzechu, to ,,powiedz zborowi". Na początek należy wyjaśnić definicję słowa zbór według nauk CK opublikowanej m. in. w Strażnicy z 15 sierpnia 2017 s. 19.
http://i55.tinypic.com/2kmya8.jpg'


Tak więc sami "monarchowie" ŚJ przyznają, iż zborem można nazwać od najmniejszej jednostki jakim jest miejscowy zbór (zgromadzenie ludzi). Każda mniejsza część zboru, nie jest zborem, jak podaje książka Zorganizowani. Gdy chodzi o grono starszych, to Dz 2:17 ,,wezwał starszych zboru", a nie, że "wezwał zbór". Tymczasem wszem i wobec wszystkich wiadomym jest, że proces KS odbywa się za "zamkniętymi drzwiami" przed 3-5 starszymi, wbrew Jezusowi.


http://i52.tinypic.com/5kmyyw.jpg'


Zatem mamy jak na dłoni, że polecenie Jezusa ,,powiedz zborowi" unieważniono. Wobec takiej sytuacji Jezus pyta.  Mat 15:3 ,,A czemu wy naruszacie przykazanie Boże ze względu na waszą tradycję? Jak to CK wyjaśnia? Powołuje się na tak znienawidzonych teologów z Babilonu Wielkiego, w tym przypadku na w- 15 kwietnia 2007 s. 27 (przypis)
http://i40.tinypic.com/2qa21xs.jpg


Odpowiedź Jezusa jest następująca. Mk 7:13 nwt i tak unieważniacie słowo Boże swoją tradycją, Chociaż ja nie ze wszystkim się zgadzam co w Biblii pisze, lecz wiele wskazówek ma praktyczną wartość. Jednakże prawo nadane KS "starszym zboru" jest prawem dostosowania do zawłaszczenia władzy przemocą poprzez zastraszanie, nie licząc się ze sprawiedliwymi decyzjami. To tylko część uchybień i niezgodności między Biblią i doktryną CK z Warwick
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2017, 15:01 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline robbo1

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Październik, 2017, 10:19 »
Nie wiem co o tym myśleć i jak ocenić twoją sprawę.
Nie znam szczegółów ,a one decydują o wszystkim.
Jeżeli jest jednak jak piszesz to mniemam,że byłaś pokrzywdzoną,z której uczyniono winną.
Nie wiem.
Mam nadzieję ,że twój mąż jeżeli był winny uznano go za winnego i został ukarany.
Czy twój mąż jest "świadkiem"?

A jeżeli idzie o zagadnienie "rozwiązywania sporów" itp.
To mam pewne pytanie.
Jeżeli w istocie słowa z Mt.18:17 odnosi się do poinformowania zboru jako całości,a nie jak to podaje Albert Barnes :"osób upoważnionych do zajmowania się tymi sprawami" np.starszych.
To wyjaśnij mi ,jak rozumieć słowa z wersetu 18
"Zaprawdę powiadam wam,że cokolwiek zwiążecie na ziemi,będzie związane w niebie,a cokolwiek rozwiążecie na ziemi,będzie rozwiązane w niebie".

Zwłaszcza,że te same słowa nasz zbawiciel powiedział do a p o s t o ł a [petros]w Mt.16:19
"...i cokolwiek zwiążesz na ziemi,będzie związane w niebie,a cokolwiek rozwiążesz na ziemi będzie rozwiązane w niebie".
Te same słowa powtórzył już po swoim zmartwychwstaniu do a p o s t o ł ó w :
"Komu odpuścicie grzechy zostaną odpuszczone,a komu zatrzymacie,temu są zatrzymane" Jana 20:23

Wydaje się więc,że wypowiedź z Mt.18:17 jest rozszerzeniem uprawnień na starszych jakie otrzymali apostołowie.

Masz odmienne zdanie.
Nasze nie jest jednak oszukiwaniem.

« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2017, 10:23 wysłana przez robbo1 »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Październik, 2017, 10:40 »
Tekst z 6 sekundy nagrania mnie rozwalił:
"(...) hocki - klocki."

Staszek, ależ Ty masz poczucie humoru ;D!


Michał chlu

  • Gość
Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Październik, 2017, 14:14 »
Człowieku znajdę ci setki wypowiedzi uczonych,których zdania okazały się nieprawdziwe,chociaż za takie uchodziły.
Już to wykazałem i to słowo jest jak najbardziej stosowne.
Na wielu przykładach.
To,że niektórzy starsi nie spełniają oczekiwań ,to pewne.
Niektórzy nie spełniają z czasem kwalifikacji.Tracą "kwalifikacje".Niestety.
Możliwe ,że niektórzy nie spełniali ich nigdy.

To,że niektórzy z nas żyją jak nie powinni,jest pewne.
Niektórzy na przywileju też.
Niektórzy tracą przywilej bycia "starszym".

Inni,którzy w naszej ocenie na to zasługują nie.
Nie od razu,nie zawsze.
I nie wyobrażam sobie sytuacji,gdy nasz siostra zgłasza ,że jej mąż nadużywa alkohol jest wyzywana od ...
Nie.
Możliwe,że jest od niej oczekiwane okazywanie zrozumienia itp.
To,że jest wtedy wyzywana takimi słowami przez starszych ,nie uwierzę.Nie.

I powtarzam nie wszyscy żyjemy jak należy.
Tak jak niektórzy z pierwszych chrześcijan .
Jak napisał J.Steinmann:
"Tylko na świętych obrazkach pierwsi chrześcijanie wyglądają jak świeci z aureolami."
O tych korynckich wiemy,że "w najlepsze bratali się z najgorszymi poganami".
"...jeden z członków wspólnoty żyje w konkubinacie z własną macochą.Poza tym [inni] procesowali się ze sobą i oskarżali się wzajemnie przed pogańskimi trybunałami.Niektórzy nie gardzili nawet usługami prostytutek..."
Na pewno istniały powody do odejścia.
Na pewno.
Ilu z was porzuciłoby "zbór koryncki".
Wiemy,że to "Apostoł narodów" przebywał w tym mieście podczas swojej drugiej podróży misyjnej ok.półtora roku.
Bezpośrednim powodem napisania listu było m.in poselstwo donoszące o "nieporządkach i nadużyciach " w tym zborze.1 Kor.16:17
Patrz 7:1
Odpowiedź na list koryntian :
"Co do spraw,które napisaliście,to..."7:1

Zrozumcie niedoskonałości niektórych z nas ,nie dowodzą nieprawdy.
Dowodzą naszej niedoskonałości.

Jak już będę poza korporacja to Ci wrzuce nagrane na dyktafon wyzywiska od kur.. przez starszego zboru wobec zony... starszy przez lata to robil i nic mu nie zrobili mimo ze sprawa była prawie wszystkim znana. Czlowieku ta organizacja tuszuje wszystko ze względu na dobre imie organizacji. Szkoda mi Ciebie gdyż będziesz dalej tkwil w sekcie która oczekuje od Ciebie kasy i zebys sciagal nowe osoby do niej.

Po tym wszystkim co widziałem w tej korporacji to jedna wielka kpina i to ze sadzisz ze to się kiedyś zmieni to oczywiście ze się zmieni. Jak się skończy kasa w korporacji bo będzie trzeba wyplacac odszkodowania ofiarom pedofilii wtedy upadek tej korpo jest pewny.


Offline Estera

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Październik, 2017, 14:31 »
Jak już będę poza korporacja to Ci wrzuce nagrane na dyktafon wyzywiska od kur.. przez starszego zboru wobec zony... starszy przez lata to robil i nic mu nie zrobili mimo ze sprawa była prawie wszystkim znana. Czlowieku ta organizacja tuszuje wszystko ze względu na dobre imie organizacji. Szkoda mi Ciebie gdyż będziesz dalej tkwil w sekcie która oczekuje od Ciebie kasy i zebys sciagal nowe osoby do niej.
Po tym wszystkim co widziałem w tej korporacji to jedna wielka kpina i to ze sadzisz ze to się kiedyś zmieni to oczywiście ze się zmieni. Jak się skończy kasa w korporacji bo będzie trzeba wyplacac odszkodowania ofiarom pedofilii wtedy upadek tej korpo jest pewny.
   POLSKA SCENA TEJ KORPORACJI UDAJĄCEJ JEDYNĄ RELIGIĘ ZBAWIENNĄ, JUŻ SIĘ ZMIENIA!!
   I już nigdy nie będzie taka sama, jak do tej pory.
   Zmienia się i to bardzo.
   I to na wielką niekorzyść tej religii.
   No, Ameryko, zbieraj się do domu za swój wielki ocean, z polskiego rynku.

   Pamiętam, jak było w latach '90 a jak jest teraz.
   Powstaje z tego bezduszny twór, który z braterstwem prawdziwym nie ma nic wspólnego.
   I możemy to na własne oczy właśnie obserwować.

   Któż by pomyślał, dziesięć lat temu, że ktoś będzie miał odwagę stanąć pod bramą Nadarzyna i wykładać prawdę o tej świętej organizacji?
   O jej matactwach i ukrywanych skrupulatnie, brudach?
   Albo pod bramami stadionów, na zgromadzeniach letnich?
   To prawdziwa historia, która się właśnie pisze.
   A najlepsze z tego jest to, że Nadarzyn nie ma takiej władzy, żeby to powstrzymać.
   I to jest najcudowniejsze w tym wszystkim.
   :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Październik, 2017, 20:37 »
   Dokładnie tak ze mną postąpili.
   :'(

   Trwało to do pewnego czasu, kiedy po kilku latach takiej sytuacji, złożyłam zawiadomienie do Prokuratury.
   Ruszyli się, oj bardzo szybko się ruszyli.
   Ale nie po to żeby mi pomóc, tylko ukarać powołując komitet sądowniczy za sprawę karną.
  Dranie!! (moje podkreślenie)

Piszesz: "Dranie"?  .................CO komu przyjdzie na myśl niech sobie powie i określi tych typów, zwących się starszymi, a z Warwick, obecnie, płynie nauka o niedoskonałości ot co, w zależności od potrzeb i dla kogo stosuje się potrzebny wariant, bo przecież jesteśmy niedoskonali. Od pół roku się mną interesują, tak intensywnie że żaden nawet telefonu nie wykona, ale do mego "trampka" pytania padają: co tam u Józka dość często, instrukcje podałem żonce, wiedzą że pedofilia mnie rozwaliła, a ja tego nie akceptuję nawet nie ma o czym rozmawiać. Również me wypowiedzi co niektórym się nie podobały, bo podkreślałem i to stosunkowo często temat manipulacji, robiąc to w pełni świadomie. Na trzynastu starszych trzech czyniło to z sercem, reszta do odstrzału, manipulują strażnicą, tematy im niewygodne są pomijane, to nie jest kwestia incydentalna, znam braci od północy po południe polski, od odry po bug, i wszędzie jest brak kompetencji, nie będę powtarzał przytaczanych faktów, bo i szkoda czasu. To właśnie starsi potwierdzają że to co oni reprezentują nie ma nic wspólnego ze zborem Hebr 13:17 ich postawa jest zaprzeczeniem tych słów, towarzystwo wzajemnych adoracji, to ich prawdziwe imię.
Gonił bym co niektórych za to co robią, albo inaczej za to czego nie robią i co zrobili wielu na cztery wiatry. Ponad trzydzieści lat w zborze, daje ogląd w temacie.

Pozdrawiam
 


Offline Estera

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Październik, 2017, 21:15 »
   WIDZĘ MROKI
   Cisnęły by się może bardziej niecenzuralne słowa, ale dzisiaj nie ma już emocji w tej sprawie.
   Sytuacja wydarzyła się sporo lat temu, a wyglądało to tak, bo układy, kolesiostwo i pokrewieństwo, hamowały zdrowe działanie.
   :'( :'(

   Spotkałam też wspaniałych starszych, którzy za moje sprawy, brali się tak jak trzeba.
   Trochę później, jak się władza zborowa całkowicie wymieniła, a miejscowi potracili swoje przywileje.
   Przykre wspomnienia pozostały, bo tamci, mogli "po męsku" zadziałać, ale ewidentnie nie chcieli.
   Bo łatwiej było złożyć jedną "owcę" na ołtarzu Jehowy, w imię posprzątania wszystkiego pod dywan.
   Jak ujarzmić krnąbrnego "barana" (nie Ciebie Baranku forumowy  ;) ) i narazić się połowie zboru.
   :( :(

   Ale nadszedł czas mojej sprawiedliwości w tej teokracji.
   Bo znaleźli się ludzie, nie związani z miejscowymi rodzinami i skończył się parasol ochronny dla mojego męża.
   Takich starszych jest mało w zborach.
   A i ci nieliczni, którzy tam są, obserwując co się obecnie dzieje, odchodzą wybudzeni.
   Bo nie chcą żyć i działać w sprzeczności ze sobą i brawo takim.
   ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.