Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Imię Boże  (Przeczytany 106577 razy)

Offline Sebastian

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #165 dnia: 11 Lipiec, 2018, 17:48 »
ale jednak Biblia wyraźnie odróżnia Boga, który ma na imię Jahwe od Jezusa, który cały czas w Biblii jest pokazywany jako jego Syn.
a czy ktokolwiek temu kiedykolwiek zaprzeczał np. twierdził jakoby Jahwe był Synem Jezusa albo jego szwagrem?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #166 dnia: 11 Lipiec, 2018, 18:15 »
Zgadza się ,ze imię Jezusa jest  ważne bo Jezus dla każdego jest Panem czy Nauczycielem ale jednak Biblia wyraźnie odróżnia Boga, który ma na imię Jahwe od Jezusa, który cały czas w Biblii jest pokazywany jako jego Syn.
Proste jak amen w pacierzu. :)


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #167 dnia: 12 Lipiec, 2018, 14:59 »
Proste jak amen w pacierzu. :)

Bardzo cieszy mnie to, ze zgadzamy się z tym, że Bóg to osoba o imieniu Jahwe a jego syn to osoba o imieniu Jezus !


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #168 dnia: 12 Lipiec, 2018, 18:03 »
Bardzo cieszy mnie to, ze zgadzamy się z tym, że Bóg to osoba o imieniu Jahwe a jego syn to osoba o imieniu Jezus !
A kto uczy inaczej? Muzułmanie.


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #169 dnia: 13 Lipiec, 2018, 09:13 »
A kto uczy inaczej? Muzułmanie.

Pytanie, kto tak naucza ?


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #170 dnia: 13 Lipiec, 2018, 09:43 »
Pytanie, kto tak naucza ?
Wszyscy prócz muzułmanów i ŚJ.

Dla ŚJ Jezus to nie Jednorodzony Syn Boży, ale to:

Michał
anioł z Ap 7:2
stworzenie

itd.

„Ufając w pełni Władcy Wszechświata, Jehowie Bogu, oraz Jego Marszałkowi Polnemu, Jezusowi” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 18 s. 27).

„Bóg jest seniorem, a Jezus juniorem pod względem czasu istnienia, pozycji, potęgi i wiedzy” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 16).

„Nie ulega wątpliwości, że właśnie do tego mistrzowskiego robotnika Bóg powiedział: »Uczyńmy człowieka na nasz obraz« (Rodzaju 1:26)” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 14).

   „Za naszych czasów zaopatrzenie duchowe dostarczane przez Większego Zbieracza, Jezusa Chrystusa, znacznie przewyższa to, czym pod panowaniem królów izraelskich cieszył się starożytny lud Boży (Mateusza 12:42)” (Strażnica Nr 24, 1990 s. 26).

   „W tym celu razem ze swym Hetmanem, Jezusem Chrystusem, wykona wyrok na materialistycznych narodach w decydującej wojnie – w Armagedonie...” (Strażnica Nr 7, 1991 s. 7).

„Wyznaczony przez Jehowę Mściciel Krwi, Jezus Chrystus, wkrótce przystąpi do ataku” (Strażnica Nr 22, 1995 s. 15).



« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2018, 09:59 wysłana przez Roszada »


Tusia

  • Gość
Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #171 dnia: 13 Lipiec, 2018, 10:00 »
Bardzo cieszy mnie to, ze zgadzamy się z tym, że Bóg to osoba o imieniu Jahwe





Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #172 dnia: 13 Lipiec, 2018, 14:20 »
Wszyscy prócz muzułmanów i ŚJ.

Nauczanie Kościoła Rzymsko-katolickiego o tym kim jest Bóg :
Bóg i osoba Chrystusa
W tej sprawie treść wiary głównych wyznań chrześcijańskich jest zasadniczo jednolita; między katolicyzmem i prawosławiem istnieje rozbieżność w kwestii pochodzenia Ducha Świętego (kwestia Filioque); natomiast oba wyznania przeciwstawiają się poglądom części protestantów akcentujących raczej człowieczeństwo niż boskość Jezusa i przyznają szczególne miejsce Marii, uznanej za Matkę Bożą (tytuł Bogarodzicy) i Matkę ludzi, wierząc w jej dziewictwo (przez całe życie) i wniebowzięcie (katolicyzm także w Niepokalane Poczęcie).

Bóg jest jeden w trzech Osobach. W Bogu jest jedność natury i istoty, natomiast troistość poszczególnych Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wcielony Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem – oznacza to, że jest w nim cała pełnia Bóstwa i człowieczeństwa. Duch Święty jako trzecia Osoba Boska pochodzi od Ojca i Syna, przez jedno tchnienie.

Nauczanie Świadków Jehowy kim jest Bóg :
"https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/bog/


Wychodzi z tego, ze dla Kościoła katolickiego Bóg to Trójca a dla Świadków Jehowy Bóg to osoba o imieniu Jehowa przy czym imię Jehowa czy Jahwe są tożsame.



Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #173 dnia: 13 Lipiec, 2018, 14:23 »
Nas tu nie interesuje jak naucza KK.
Z tym idź na forum katolickie.

Dla Towarzystwa od początku Jezus = Strażnica

„To jest również wykazane łącznie z innemi miejscami (Micheasz 4:8), gdzie Chrystus (»głowa« i »ciało« – Nowe Jeruzalem) jest nazwany »Strażnicą trzody«…” (Pojednanie pomiędzy Bogiem i człowiekiem 1920 s. 47).

Zaraz usuniemy twe posty za propagowanie katolicyzmu.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2018, 14:25 wysłana przez Roszada »


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #174 dnia: 13 Lipiec, 2018, 14:33 »
Nas tu nie interesuje jak naucza KK.
Z tym idź na forum katolickie.

Dla Towarzystwa od początku Jezus = Strażnica


Mnie interesuje co nauczają różne kościoły i porównuję to do tego co czytam w Biblii. Nie wiem co to jest 'Towarzystwo" o którym piszesz.  W Biblii czytam, ze Bóg ma na imię Jahwe i że Jezus to jego syn. Twierdzisz, ze nawet Kościół katolicki tak naucza a mi wychodzi, ze KK jednak tak nie naucza. To wszystko. Muzułmanie też nie nauczają, ze Bóg to osoba o imieniu Jahwe a Jezus to jego syn.


Tusia

  • Gość
Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #175 dnia: 13 Lipiec, 2018, 15:17 »
(...)

Cyt.: "Nauczanie Kościoła Rzymsko-katolickiego o tym kim jest Bóg :
Bóg i osoba Chrystusa"

Nauczanie Kościoła katolickiego: Bóg jest w trzech Osobach: Ojciec i Syn i Duch Święty.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2018, 15:31 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #176 dnia: 13 Lipiec, 2018, 17:44 »
Mnie interesuje co nauczają różne kościoły i porównuję to do tego co czytam w Biblii.
To pomyliłeś fora patrz fora:
protestanci
biblia webd
Cytuj

Nie wiem co to jest 'Towarzystwo" o którym piszesz.
Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-16 Towarzystwo Strażnica ***
TOWARZYSTWO STRAŻNICA
(Zobacz też: Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica)
datki na: jv 345
listy z prośbą o udostępnienie prywatnych adresów: km 11/91 3
nie podawać adresu Towarzystwa jako nadawcy: km 8/05 7; be 73; km 5/00 7
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2018, 17:48 wysłana przez Roszada »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #177 dnia: 13 Lipiec, 2018, 18:34 »
Mnie interesuje co nauczają różne kościoły i porównuję to do tego co czytam w Biblii.
To pomyliłeś fora patrz fora:
protestanci
'Roszado', ja u samej góry w poziomie widzę m.in.: forum dyskusyjne - DYSKUSJE DOKTRYNALNE >> BIBLIA-DYSKUSJE. Gdyby były przekazywane tylko i wyłącznie doktryny ŚJ, to nie byłoby dyskusji. Dyskusja polega na konfrontowaniu różnych interpretacji, również z innymi wyznaniami, aby przez te porównania mieć pewien obraz różnic. Roszado, nie wyganiaj, jeśli ktoś tak robi. Jeśliby iść Twym tropem, to m.in. Ty i Piotr będący katolikami powinni iść na forum prowadzonym przez katolików i nie wklejać linków do nauk interpretacyjnych KK. A jednak nie o to chodzi. Bądź tu i przekonuj, uzasadniaj, argumentuj i pozwól innym. Pan Włodzimierz Bednarski to, który z nich? Każdy z dyskutantów chce odróżnić osoby, gdy same imiona nie wystarczają. Również określenie Pan, nie dotyczy jednej osoby, ale milionów ludzi tak się tytułuje ze względu na szacunek. Niektórzy księża byli obrażeni tym określeniem, jako poniżające. Uważają, że należy się do nich zwracać "proszę księdza", ale jakoś zwracanie ,,Pan Bóg, Pan Jezus", to niby chlubne zwroty. Więc jak to jest?


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #178 dnia: 13 Lipiec, 2018, 18:44 »
To nie forum do propagowania katolicyzmu.
Przebudźcie się! S. Klocku.


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #179 dnia: 13 Lipiec, 2018, 19:41 »
To że ktoś mi pisze, że Jahwe ma syna to nic nie znaczy. :-\
Towarzystwo tak pisze:

   „Pismo Św. pokazuje nam, że słowa »gwiazdy zaranne« odnoszą się do dwóch możnych stworzeń niebiańskich, mianowicie do Michała (Logosa) i do Lucyfera. Te dwa potężne stworzenia stanowiły dwóch braci; obaj ci bracia byli synami Bożymi. Lucyfer okazał się niewiernym synem Bożym, podczas gdy Logos onym »wiernym i prawdziwym«” (Strażnica 15.05 1932 s. 158 [ang. 01.03 1932 s. 76]).