Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.  (Przeczytany 15028 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:16 »
2016 AD

Przez ostatnie 4 lata Strażnica zmieniła 25 swoich nauk, w tym roku również są dwie, jeśli dobrze pamiętam. Więc pewnie powstaną nowe "prawdy". Kochaj strażnicowe "prawdy", bo tak szybko odchodzą.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:38 »
Kolego "Spokojny", od dawna jesteś Świadkiem Jehowy?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:49 »
Sądzisz , że w kwestii imienia Boga czy trójcy czy piekła czy życia na Ziemi tez zmienią ?

Szkoda, że nie poznałeś prawdy za czasów Russella. ŚJ dzisiaj z tamtych czasów prawie wszystko zmienili.

Jeśli zmienią to wtedy przestane sie nimi interesować bo będzie to sprzeczne z tym co czytam w Piśmie Świętym.

A po co się teraz nimi interesujesz, skoro "prawdy" zmieniają się z szybkością światła. No to liczę, że szybko się przebudzisz, i tak wiele spraw jeszcze nie rozumieją:



Świadkowie Jehowy "pewne aspekty zamierzenia Bożego" dostrzegają "w mglistym zarysie". Pomimo że z wyciągniętymi rękami wołają o światło (str.10), to chodzą we mgle czekając na oświecenie, a "gdy korygowane jest zrozumienie prawdy biblijnej" - to się cieszą. Jeżeli Świadkowie Jehowy nie gwarantują niezmienności swej nauki, to i obecna ich wykładnia stanie się fałszywa w stosunku do tej, która może być w przyszłości.



Poczekaj może, aż coś zrozumieją  8-)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:52 »
A jakie to ma znaczenie ?

Bo nieskładnie gadasz :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Po 30 latach jestem wolna, wyznaje Bożena.
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Marzec, 2016, 22:59 »
Errare humanun est, Jezus też mówił, ze nie od razu wszystko zrozumieją jego uczniowie, proroctwa biblijne wiele z nich zostało zamkniete aż do dni ostatnich. Nie widzę nic zdrożnego w tym, że nauki ŚJ zmieniały sie na przestrzeni czasów.

:( Juz Cie przeflancowali na świadka :(
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),