Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalezione na fejsie  (Przeczytany 6223 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Znalezione na fejsie
« dnia: 11 Wrzesień, 2015, 09:55 »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 09:56 »
Usmiech Spleana - bezcenny
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:46 »
A tutaj uproszczona wersja wyjaśnienia nowej nauki:



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:48 »
CZy przecietny głosieciel, albo nawet starszy jest w stanie bez zająkniecia wytłumaczyc dzisjszą wykładnie o pokoleniu?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:51 »
CZy przecietny głosieciel, albo nawet starszy jest w stanie bez zająkniecia wytłumaczyc dzisjszą wykładnie o pokoleniu?

Nie. Nie spotkałem jeszcze ŚJ który potrafiłby jednym tchem, bez patrzenia w publikacje, wytłumaczyć tę naukę. A często tak dla zabawy ludzi o to pytałem. Pewnie dlatego właśnie był puszczony ten program.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:55 »
Ja pytam czy są w stanie wyprowadzić rok 1914. Większośc nie wie od czego zacząć.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:58 »
Ja pytam czy są w stanie wyprowadzić rok 1914. Większośc nie wie od czego zacząć.
Też bez ściągi niewielu to umie. :)


Offline Roszada

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 10:59 »
Ja pytam czy są w stanie wyprowadzić rok 1914. Większośc nie wie od czego zacząć.
Większość zaczyna od tyłu. od 1914 i wojny. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:03 »
Zauważyłem że na fejsie panie w wieku powiedzmy matronalnym zawsze sie wszystkim zachwycają co by niewolnik nieprzebąknął - "jakież to cudowne" wspaniałe" itd.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:18 »
Nie tylko w takim wieku. Młodzież reaguje bardzo podobnie. Kiedyś obserwowaliśmy na zebraniu takie młode małżeństwo, podczas przemówienia członka Ciała Kierowniczego (była transmisja przez internet). Dziewczyna, lat ok. 23-25, wpatrzona była jak w obrazek. A po zebraniu rozmawiała z innymi "jak on cudownie, prosto mówi, niczym Pan Jezus" itp.

Ale zapytaj potem o czym konkretnie mówił i co nowego o Biblii się dowiedzieli po tym przemówieniu. Większość odpowie w stylu: "yyy, no... mówił o Jehowie i... żeby głosić bo to pilne i... no ogólnie bardzo ładnie mówił" ;D.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:24 »
Młodzież wychowana w "prawdzie" czy raczej młody narybek?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:25 »
Młodzież wychowana w "prawdzie" czy raczej młody narybek?

Ci o których mówię są wychowani od dziecka w organizacji.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:41 »
To tak na koniec jeszcze pytanie: :) Czy jest regułą że każde dziecko świadków zostanie w przyszłosci swiadkiem? Mnie kolega starszy zbory powiedział, że sporo dzieci nie jest swiadkami (ale pewnie chodziło mu o rodziców od niedawna w organizacji)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Inka

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:49 »
Pamiętam, na takich seansach musiałam męża trącać bo przysypiał. Dlatego bezpiecznie było siadać z tyłu / na zebraniach też./ Na szczęście fanatykami nie byliśmy.


Offline Dietrich

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:53 »
Kiedy czytam te i podobne wypowiedzi na fb, ogarnia mnie współczucie i litość wobec takiego poziomu infantylizmu.
Gdyby CK nagle zaleciło, by po studium osobistym trzykrotne uderzyć głową w ścianę w celu poukładania zdobytej życiodajnej wiedzy, jestem pewny, że również zostałoby to odebrane jako miłościwe postanowienie Jehowy.