Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalezione na fejsie  (Przeczytany 6222 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 12:02 »
Jako nastolatek spotykałem sie wydawnictwami strażnicy. Były to lata 90 wiec jakos w kazdym domu zostawiali. Od razu mnie one uderzały nie dość że kiczem to jeszcze infantylnością. Przekaz taki jak do dziecka w przedszkolu. Jak byłem mały to dostałem biblię w obrazkach dla dzieci. Tam poważniej pisano :)
Zaopatrzyłem sie w stare publikacje straznicy. Jak ktoś (katolik) w Polsce mógł złapać sie na takie dziecinne treści w "Najwiekszy ze wszysatkich ludzi" albo "Będziesz mógł zyć........", tego nie jestem w stanie zrozumiec.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 12:48 »
Odpowiedź na mój zarzut dot. pokolenia 1914 które miało nie przeminąć a juz wymarło. Ciało kierownicze to pokorni ludzie..........
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 12:58 »
No i znalazłeś odpowiedź i wyjaśnienie dla pokolenia z słów J.Ch. jak Ci zalecił  ? :)
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Dietrich

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:11 »
Tomek, język, jakim przemawiają publikacje WTS to małe piwo.

Gorszą rzeczą jest przesłanie, jakie niosą stwierdzenia typu: "Dojrzały chrześcijanin, którego sumienie wyszkolone jest na podstawie Pisma Świętego, wiedział będzie, jak zareagować na..." - tutaj można wstawić dowolną sugestię na zakończenie.
Dostrzegasz manipulację?




Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:14 »
Oczywiście.... "Zrobisz co zechcesz, ale później zebyś nie żałował"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:20 »
Albo inaczej: sumienie pozwala tobie postąpić tak a tak, natomiast Strażnica sugeruje coś innego, a w podświadomości masz już wcześniej zakodowane, że twoje sumienie jest niedostatecznie wyszkolone i na dodatek jesteś niedojrzały....


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:24 »
A czy jest obowiązek czytania strażnicy? :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:32 »
Pewnie, że nie ma. Tak samo jak nie ma nakazu uczęszczania na zebrania.
Są jednak do tego zachęty w tym samym tonie, o jakim pisałem powyżej. Postawa inna niż zalecana oznacza 'brak doceniania dla pokarmu duchowego'.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 13:37 »
Wsród setki ludzi to kto mnie tam zauwazy że mni nie ma. :) Przecież mogłobyć tak że mam taką pracę tylko popołudniami. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline matus

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 14:10 »
Na temat wpływu pracy na "rozwój duchowy" też by Cię czekała pogadanka.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 14:17 »
To hutnik pracujący w systemie 3 zmianowym ma przechlapane. Albo stróż 12/24 , a zebranie o 18.30
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 14:36 »
Najważniejsze, to nie dać się zwariować. Bywają zarówno nadgorliwi starsi jak i głosiciele - fanatycy. Efektem jest po obu stronach zanik analizy, rozsądku, trzeźwego myślenia. Pozostaje podporządkowanie się organizacji. Bardzo źle dla ludzi, kiedy się tak dzieje, natomiast dla korporacji lepiej. Nazywa się to 'jednością'. 


Offline M

Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 14:44 »
To tak na koniec jeszcze pytanie: :) Czy jest regułą że każde dziecko świadków zostanie w przyszłosci swiadkiem? Mnie kolega starszy zbory powiedział, że sporo dzieci nie jest swiadkami (ale pewnie chodziło mu o rodziców od niedawna w organizacji)

Zdecydowana większość rodziców ŚJ zabiega o to, by ich dzieci również zostały ŚJ. Od małego prowadzą z nimi "studium", biorą je na zebrania, na głoszenie (już 4-5 letnie dzieci są ciągane do służby). Prawda jest jednak taka, że jak statystyki pokazują, 2/3 tych dzieci potem "odchodzi od prawdy". Po prostu gdy dorastają zaczyna im ciążyć to ciągłe nakładanie na nich regułek i ograniczeń.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Znalezione na fejsie
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 15:20 »
Zdecydowana większość rodziców ŚJ zabiega o to, by ich dzieci również zostały ŚJ. Od małego prowadzą z nimi "studium", biorą je na zebrania, na głoszenie (już 4-5 letnie dzieci są ciągane do służby). Prawda jest jednak taka, że jak statystyki pokazują, 2/3 tych dzieci potem "odchodzi od prawdy". Po prostu gdy dorastają zaczyna im ciążyć to ciągłe nakładanie na nich regułek i ograniczeń.

Jak u większości wierzących i praktykujących gorliwie chrześcijan. To chyba normalne zjawisko że wychowuje się dzieci zgodnie z swoimi przekonaniami.
Jednak postrzegana niewłaściwie nadgorliwość w wychowaniu przy braku równowagi i miłości rodzi odwrotne efekty do zamierzonych. Częstokroć pewien uraz i zniechęcenie.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień, 2015, 15:34 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.