Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowska mania imion starotestamentowych  (Przeczytany 65106 razy)

Offline Estera

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #150 dnia: 19 Luty, 2017, 00:19 »
     Jednym słowem "bal wszystkich świętych" myślących, przebudzonych.
     A to by była impreza, chyba niezapomniana.

          Tak mi się jakoś skojarzył ten utwór, nie mogłam się powstrzymać, żeby tego nie wstawić.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Luty, 2017, 00:26 »
Esterko bardzo dobra ilustracja muzyczna!   A ileż przyjaźni można by zawrzeć na takiej imprezie! ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Luty, 2017, 00:34 »
Na moje nieszczęście mieszkam pod Słupskiem i  praktycznie  mam taką samą drogę do Mostów lub Malborka . Wybierzmy taką opcję gdzie było by bliżej naszemu Slowianskiemu bratu Harnasiowi . Mam  nadzieję że nasz Rząd położy wcześniej łapę na majątku zdobytemu droga kłamstwa i oszustwa . Niech te pieniądze za wynajęcie hali zgromadzeń zostaną w kraju i pójdą na krew dla oddziałów hematologii. Niż by mieli je dostać Amerykańscy . Za taką imprezę .☺
Esterko swięci balują w Niebie , a my chcemy zrobić imprezę tu na ziemi z golonką i boczkiem z grila i skrzyniami browarów , z okazji upadku przenajświętszej . Ale dzięki , w niebie też będzie radośnie z tej okazji , Czyli Upadku Babilonu tej Wielkiej Nierządnicy .
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2017, 00:43 wysłana przez Startek »


Offline Estera

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #153 dnia: 19 Luty, 2017, 00:35 »
Esterko bardzo dobra ilustracja muzyczna!   A ileż przyjaźni można by zawrzeć na takiej imprezie! ;D
    Może byś sobie żonę znalazł i dobrą teściową  :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #154 dnia: 19 Luty, 2017, 00:57 »
Ooo, widzisz, Esterko i to jest kolejny , jakże istotny argument, przemawiający za organizacją takiego spotkania ;D

Startek , bracie mój , nie ważne , gdzie będzie impreza,ja się dopasuję,  z pewnością nikt też grosza żałować nie będzie na taką okazję! W końcu WTS wyciągnął od każdego z nas pewnie sporo więcej.
Któż więc odmówiłby sobie takiej okazji do świętowania na zgliszczach tej szaleńczej organizacji ;)

Ale się nam temat rozwinął! ;)   My tu gadu, gadu a tu niedziela się zaczęła! Ja idę spać, życzę Wam wszystkim pięknej niedzieli, odpoczynku, radości życia z każdego dnia.

Dobranoc drodzy  :)

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #155 dnia: 19 Luty, 2017, 00:57 »
Moja żona też była by dobrą tesciową , tylko szkoda że córka jest zajęta , jestem już prawie teściem . Prawie robi różnicę , tyle że na wegetariańskim jedzeniu długo nie pociągniesz . Córka od 12 roku życia jest wegetarianką . Szkoda bylo by Ciebie bracie Lechito , żyć tylko na warzywach i zieleninie .


Offline HARNAŚ

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #156 dnia: 19 Luty, 2017, 07:08 »
Ja Roszadę szanuję za całe archiwum , które udostępnia dla wszystkich zainteresowanych tematem i za dociekliwość w kwestii zmienionych nauk. Powiedzieć ,że Roszada ma wiedzę to jakby nic nie powiedzieć  :)


Offline pies berneński

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #157 dnia: 19 Luty, 2017, 09:01 »
, tyle że na wegetariańskim jedzeniu długo nie pociągniesz . Córka od 12 roku życia jest wegetarianką . Szkoda bylo by Ciebie bracie Lechito , żyć tylko na warzywach i zieleninie .
Chyba nie byłoby  tak beznadziejnie .Poniżej jegomość na zielenie wypasiony,a jaki umięśniony,Tur się nazywa. ;)

Ps.Pozdrowienia dla córci  Wegi.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2017, 09:06 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #158 dnia: 19 Luty, 2017, 14:27 »
Moja żona też była by dobrą tesciową , tylko szkoda że córka jest zajęta , jestem już prawie teściem . Prawie robi różnicę , tyle że na wegetariańskim jedzeniu długo nie pociągniesz . Córka od 12 roku życia jest wegetarianką . Szkoda bylo by Ciebie bracie Lechito , żyć tylko na warzywach i zieleninie .

Startek bardzo dziękuję za dobre chęci, doceniam :)
Kiedyś taka postać filmowa Alf mówił, że zieleniną "karmi się jedzenie" A ja jak najbardziej mięsożerny jestem ;)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline rychtar

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #159 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 06:17 »
Tak w temacie imion starotestamentowych to znam wiele osób, które mają imiona typowo polskie np. Kazimierz, Barbara itp. Ale ten sam Kazimierz powiedział kiedyś, że nie życzy sobie mówienia do niego per Kazimierz bo to było imię królów polskich, którzy prowadzili wojny więc prosił o zwracanie się do niego per Dawid. W końcu został wykluczony.
Barbara ileś razy wykluczona, gdy któregoś razu została przyłączona to prosiła o zwracanie się do niej per Rachela, doszło do tego że nawet na zebraniach strażnicowych w czasie studium była wywoływana per "Prosimy siostrę Rachelę". Teraz słuch po niej zaginął więc chyba znów jest wykluczona ta święta Rachela.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #160 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 07:45 »
Tak w temacie imion starotestamentowych to znam wiele osób, które mają imiona typowo polskie np. Kazimierz, Barbara itp. Ale ten sam Kazimierz powiedział kiedyś, że nie życzy sobie mówienia do niego per Kazimierz bo to było imię królów polskich, którzy prowadzili wojny więc prosił o zwracanie się do niego per Dawid. W końcu został wykluczony.
Barbara ileś razy wykluczona, gdy któregoś razu została przyłączona to prosiła o zwracanie się do niej per Rachela, doszło do tego że nawet na zebraniach strażnicowych w czasie studium była wywoływana per "Prosimy siostrę Rachelę". Teraz słuch po niej zaginął więc chyba znów jest wykluczona ta święta Rachela.

Barbara chyba nie jest imieniem typowo polskim. Powiedziałbym, że greckie, a rozpropagowane przez łacinę.


Offline HARNAŚ

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #161 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 08:49 »
Moja znajoma ze zboru , młoda dziewczyna ma na imię Rachela a jej młodsza siostra Noemi. Nas może te imiona nie dziwią bo jesteśmy z nimi osłuchani ale wśród studentów brzmi to nieco egzotycznie. Rachela mówi , że nie dosyć , że mi rodzice spieprzyli dzieciństwo w organizacji to jeszcze spieprzyli przyszłość imieniem


Offline Startek

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #162 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:12 »
W krajach zachodnich te imiona są popularne , gorsze było by Fatima .


Offline Michu72

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #163 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:23 »
W moim pierwszym zborze malzenstwo dalo na imie blizniakom Izajasz i Jakub a trzeciemu synowi Nataniel, z tego co wiem zaden nie zostal sj  :)


Offline HARNAŚ

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #164 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:36 »
W moim pierwszym zborze malzenstwo dalo na imie blizniakom Izajasz i Jakub a trzeciemu synowi Nataniel, z tego co wiem zaden nie zostal sj  :)
Jak bliżniaki biblijne to lepiej byłoby Jakub i Ezaw. U mnie w zborze było dwóch braci rodzonych ale nie bliźniacy Samuel i Jonatan. Samuel jest bratem z przebłyskami gorliwości tylko trochę go ucięli jak poszedł na studia a jego brat nigdy nie został nawet głosicielem choć na Pamiątkę z rodzicami przyjeżdża. Po co ? Nie wiem.