Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów w USA - dot. utworzenia korporacji JW Congregation Support Inc.  (Przeczytany 11296 razy)

Offline M

CHRZEŚCIJAŃSKI ZWIĄZEK ŚWIADKÓW JEHOWY
Stany Zjednoczone

DO WSZYSTKICH ZBORÓW W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Dotyczy: JW Congregation Support

Drodzy Bracia!

        Pragniemy przedstawić wam nową korporację, której będziemy używać na terenie Stanów Zjednoczonych w celu budowania, renowacji i konserwacji budynków teokratycznych. Korporacja ta nosi nazwę JW Congregation Support, Inc. Przyszła korespondencja dotycząca wspomnianych wyżej spraw będzie opatrzona nagłówkiem załączonym poniżej. Przesyłamy Wam wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości.

                                                 Wasi bracia
                                      Chrześcijański Związek
                                Świadków Jehowy


Kopia dla: nadzorców obwodów

PS do koordynatora grona starszych:

Prosimy odczytać ten list zborowi na następnym zebraniu służby po jego otrzymaniu. Następnie należy go wywiesić na tablicy ogłoszeń.



_______________________________________

M: List został przetłumaczony z jęz. angielskiego


Offline M

Tutaj jest jakieś info o tej korporacji łącznie z ich "tax number": https://www.giveback.org/cause/4452/REGIONAL-BUILDING-COMMITTEE-OF-JEHOVAHS-WITNESSES-INC.aspx

Klasyfikują się oczywiście jako organizacja charytatywna (501(c)(3) Public Charity), z możliwością odpisywania dobrowolnych datków od podatku.

Słówko "Inc." na końcu oznacza "incorporated" - spółka ma charakter korporacyjny. Może to oznaczać m.in. fakt ucięcia odpowiedzialności, tzn. założyciel spółki nie ponosi odpowiedzialności finansowej za jej działania.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2015, 09:53 wysłana przez M »


Offline Roszada

Ja już się gubię w tej ilości korporacji. :)
Kiedyś była jedna, później dwie i trzy i była trójca:

„Te trzy korporacje są rzeczywiście jednym i wszystkie kierowane są przez tych samych urzędników, oraz posiadają własności Towarzystwa i je dozorują” (Strażnica 01.02 1934 s. 43).

These three corporations are really one, and they are all directed by the same officers and have possession and control of the property of the Society (ang. Strażnica 01.01 1934 s. 11).

A teraz mnożą się korporacje jak króliki. ;D
Już chyba siódma.


Offline Stanisław Klocek

Może ktoś uznać, że się czepiam jakichś nieistotnych niuansów. Uważam jednak, ze czasem trzeba gwoli rozjaśnienia pewnych pojęć słownych. W tym przypadku chodzi o słowo korporacja. Jak wynika z definicji słownikowej, jest to zrzeczenie osób w celu podjęcia pewnych zadań. I to znaczenie można odnieść do działalności Jezusa. Jednakże jakoś mi nie pasuje dodatkowo drugie znaczenie ,,spółka kapitałowa". Czy Jezusa działalność bazowała na kapitale mamony (bogactwie materialnym)? Sam Jezus chyba nie przedstawiał to jednoznacznie. Raz krytykował takie nastawienie Mat 6:24, by innym razem zalecać Łuk 16:9

Moje rozważanie tkwi w pytaniu. Czy działalność Jezusa można nazwać korporacją w użyciu dzisiejszego słownictwa? Co przemawia za 'nie', a co za 'tak'? Odpowiedź może usprawiedliwiać lub negować sposoby działalności WTS-u opartych na bogactwie materialnym. O co więc w końcu mi chodzi? Raczej o to, że Biblia daje dość pokrętne wnioski, które wykorzystują religianci na różne sposoby, dla swych osobistych potrzeb. A wy jak byście tą kwestię skomentowali? Czy Jezus mnożył "korporacje" jak słusznie zastanawia się 'Roszada'?
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2015, 12:14 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Liberal

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze.
Podejrzewam następujący scenariusz mnożenia korporacji WTS:
Przed rokiem 2000 były trzy korporacje i kilka mało znaczących stowarzyszeń WTS. Następnie w wyniku nasilających się pozwów sądowych za krew i pedofilię rozdzielono Ciało Kierownicze od Zarządów Towarzystwa aby uniknąć personalnej odpowiedzialności. Jednocześnie powołano kilka nowych korporacji aby rozdrobnić aktywa i fundusze WTS. Tym samym cała kasa nadal pozostawała do dyspozycji CK ale pozywane przed sądy Pensylwańskie bądź Nowojorskie Towarzystwo Strażnica wykazywały mocno uszczuplony stan konta (gdyż ogólne finanse zostały podzielone pomiędzy pozostałe korporacje) i tym samym trudno było żądać wysokich zadośćuczynień.
Jednakże po głośnej rozprawie z powództwa Candace Conti (na rzecz której początkowo zasądzono 28 mln $) oraz procesach australijskich i wielu innych, co do których już wiadomo, że pociągną za sobą wielomilionowe odszkodowania, Ciało Kierownicze dalej mnoży korporacje rozdrabniając swoje fundusze żeby w pewnym momencie okazać się niewypłacalne i uchylić się od rekompensaty dla ofiar swojej polityki.
W biznesie takie zabiegi określane są mianem "sztucznej konstrukcji prawnej" lub "spółki-wydmuszki" w celu uniknięcia płacenia podatków, zobowiązań czy też zwyczajnej utraty całego majątku w razie jakiegoś tąpnięcia. W świecie szwindlu i przestępstwa powszechne jest przepisywanie majątku na żonę, kochankę, teściową itp. aby w razie czego nic nie stracić (bo przecież facet jest niewypłacalny).
Na moje wyczucie mamy tu do czynienia z identycznym przekrętem - Ciało Kierownicze dzieli i przekazuje swój majątek pomniejszym (aczkolwiek wciąż od nich zależnym) korporacjom, wyprzedaje nieruchomości, pozbywając się tym samym majątku, który można by zająć, a kasę lokuje w spółki, których nijak przed sąd pozwać nie można ani kasy z nich ściągnąć.
Dzięki takim zabiegom CK nadal dysponuje swoim majątkiem, ofiary ich polityki nawet nie powąchają dolara, a gdyby nawet zlicytowano bądź zdelegalizowano którąś z głównych korporacji Strażnicy, to Ciało Kierownicze formalnie na tym nie ucierpi bo obecnie funkcjonuje ono niezależnie od WTS i z powodzeniem może prowadzić swoją działalność poprzez pozostałe spółki. Majstersztyk.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


WIDZĘ MROKI

  • Gość
CHRZEŚCIJAŃSKI ZWIĄZEK ŚWIADKÓW JEHOWY
Stany Zjednoczone

DO WSZYSTKICH ZBORÓW W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Dotyczy: JW Congregation Support

Drodzy Bracia!

        Pragniemy przedstawić wam nową korporację, której będziemy używać na terenie Stanów Zjednoczonych w celu budowania, renowacji i konserwacji budynków teokratycznych. Korporacja ta nosi nazwę JW Congregation Support, Inc. Przyszła korespondencja dotycząca wspomnianych wyżej spraw będzie opatrzona nagłówkiem załączonym poniżej. Przesyłamy Wam wyrazy naszej chrześcijańskiej miłości.

                                                 Wasi bracia
                                      Chrześcijański Związek
                                Świadków Jehowy


Kopia dla: nadzorców obwodów

PS do koordynatora grona starszych:

Prosimy odczytać ten list zborowi na następnym zebraniu służby po jego otrzymaniu. Następnie należy go wywiesić na tablicy ogłoszeń.



_______________________________________

M: List został przetłumaczony z jęz. angielskiego

Jedno pytanie się ciśnie.
Dlaczego nie informuje się takim listem zborów na całym świecie, chociażby biednych braci ze zborów w Afryce, czyżby jakieś obawy, ci w Warwick pomnażają majątek a w Afryce nie mają co jeść?

Pozdrawiam


Offline CEGŁA

Trzeba będzie śledzić ich inwestycje. Być może będą dostępne do ogólnego wglądu.

I tu zalewam się łzami ze śmiechu, jak taka stara jędzowata czarownica jak Strażnica może przypisywać swoim córeczkom status "Public Charity". Pytam się gdzie, w jakim miejscu  ta nowa firemka będzie organizacją pożytku publicznego? Tam gdzie rozbija się rodziny, zabija jednostki? A może dla sierot i wdów będą zbierać kasę? Będą budować schroniska dla bezdomnych i domy opieki? Karmić ubogich i budować szpitale dla chorych?

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Trzeba będzie śledzić ich inwestycje. Być może będą dostępne do ogólnego wglądu.

I tu zalewam się łzami ze śmiechu, jak taka stara jędzowata czarownica jak Strażnica może przypisywać swoim córeczkom status "Public Charity". Pytam się gdzie, w jakim miejscu  ta nowa firemka będzie organizacją pożytku publicznego? Tam gdzie rozbija się rodziny, zabija jednostki? A może dla sierot i wdów będą zbierać kasę? Będą budować schroniska dla bezdomnych i domy opieki? Karmić ubogich i budować szpitale dla chorych?

Domy opieki już są, dla swoich tych ze szczytów, gdzieś o tym czytałem w internecie, znajdę
Pozdrawiam


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
List do zborów w USA - dot. utworzenia korporacji JW Congregation Support Inc.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 14:43 »
Może ktoś uznać, że się czepiam jakichś nieistotnych niuansów. Uważam jednak, ze czasem trzeba gwoli rozjaśnienia pewnych pojęć słownych. W tym przypadku chodzi o słowo korporacja. Jak wynika z definicji słownikowej, jest to zrzeczenie osób w celu podjęcia pewnych zadań. I to znaczenie można odnieść do działalności Jezusa. Jednakże jakoś mi nie pasuje dodatkowo drugie znaczenie ,,spółka kapitałowa". Czy Jezusa działalność bazowała na kapitale mamony (bogactwie materialnym)? Sam Jezus chyba nie przedstawiał to jednoznacznie. Raz krytykował takie nastawienie Mat 6:24, by innym razem zalecać Łuk 16:9

Moje rozważanie tkwi w pytaniu. Czy działalność Jezusa można nazwać korporacją w użyciu dzisiejszego słownictwa? Co przemawia za 'nie', a co za 'tak'? Odpowiedź może usprawiedliwiać lub negować sposoby działalności WTS-u opartych na bogactwie materialnym. O co więc w końcu mi chodzi? Raczej o to, że Biblia daje dość pokrętne wnioski, które wykorzystują religianci na różne sposoby, dla swych osobistych potrzeb. A wy jak byście tą kwestię skomentowali? Czy Jezus mnożył "korporacje" jak słusznie zastanawia się 'Roszada'?
Odpowiedź na twoje pytanie czym jest KORPORACJA jest w genialnym filmie ,,KORPORACJA"
Długi film godny polecenia bardzo ciekawy.

KORPORACJA jest powoływana aby uniknąć personalnej odpowiedzialności, cel korporacji to rozszerzanie swych wpływów po całym globie.
Założenie Korporacji to bogacić się nie łamiąc zbyt beszczelnie prawa, jeśli korporacja jest silna to najpierw zmieni prawo a potem zrobi swoje tak aby nie narazić się na uszczerbek finansowy.


Offline CEGŁA

Domy opieki już są, dla swoich tych ze szczytów, gdzieś o tym czytałem w internecie, znajdę
Pozdrawiam

Domy opieki nazywają się "JAH JIREH" - http://www.jah-jireh.org
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Estera

Odpowiedź na twoje pytanie czym jest KORPORACJA jest w genialnym filmie ,,KORPORACJA"
Długi film godny polecenia bardzo ciekawy.
KORPORACJA jest powoływana aby uniknąć personalnej odpowiedzialności, cel korporacji to rozszerzanie swych wpływów po całym globie.
Założenie Korporacji to bogacić się nie łamiąc zbyt beszczelnie prawa, jeśli korporacja jest silna to najpierw zmieni prawo a potem zrobi swoje tak aby nie narazić się na uszczerbek finansowy.
   CWANE BESTIE!!
   Tylko szeregowy śj, nie ma pojęcia, że WTS, to korporacja
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Martin

Domy opieki nazywają się "JAH JIREH" - http://www.jah-jireh.org
Ciekawe, jak to wszystko jest finansowane, nie mogę znaleźć tej informacji jednoznacznie podanej na stronie. Nie wierzę, że Organizacja dokłada do tego choćby złotówkę.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline CEGŁA

Ciekawe, jak to wszystko jest finansowane, nie mogę znaleźć tej informacji jednoznacznie podanej na stronie. Nie wierzę, że Organizacja dokłada do tego choćby złotówkę.

Myślę, że to jest inicjatywa zwykłych Świadków Jehowy. Taaaa, inicjatywa. Czysty BIZNES.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
List do zborów w USA - dot. utworzenia korporacji JW Congregation Support Inc.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 19:18 »
Ciekawe, jak to wszystko jest finansowane, nie mogę znaleźć tej informacji jednoznacznie podanej na stronie. Nie wierzę, że Organizacja dokłada do tego choćby złotówkę.
Mają kilka powodów aby to robić: W domach seniora mają dawne szyszki które na wolności śpiąc kątem u wnuków lub pod mostem mogły by narobić rabanu.
Po cichutku aktualne szyszki liczą że gdyby ktoś ich z stołka zepchnął to się doczołgają do domu spokojnej starości i pokornie zasiądą przed telewizorem albo partią szach.
Przechwytując majętne szyszki nie mające rodziny bądź mają wykluczoną rodzinę można liczyć na spadek.

Na 100% biznes się spina :)


Offline Worehouse

Dom seniora prowadzony przez Swiadkow dla braci znajduje sie w okolicach Sandomierza (nie pamietam miejscowosci),trafila tam pewna siostra z mojego zboru.Rzecz jasna funkcjonuje on jako normalny dom opieki gdzie pensjonariusze oplacja pobyt wg prawa czyli oddaja  70 % swoich dochodow. Normalny biznes. Czy Towarzystwo dolozylo cos do budowy tego domu tego nie wiem.