Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do zborów w USA - dot. utworzenia korporacji JW Congregation Support Inc.  (Przeczytany 11297 razy)

Offline Estera

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze.
Podejrzewam następujący scenariusz mnożenia korporacji WTS:
Przed rokiem 2000 były trzy korporacje i kilka mało znaczących stowarzyszeń WTS. Następnie w wyniku nasilających się pozwów sądowych za krew i pedofilię rozdzielono Ciało Kierownicze od Zarządów Towarzystwa aby uniknąć personalnej odpowiedzialności. Jednocześnie powołano kilka nowych korporacji aby rozdrobnić aktywa i fundusze WTS. Tym samym cała kasa nadal pozostawała do dyspozycji CK ale pozywane przed sądy Pensylwańskie bądź Nowojorskie Towarzystwo Strażnica wykazywały mocno uszczuplony stan konta (gdyż ogólne finanse zostały podzielone pomiędzy pozostałe korporacje) i tym samym trudno było żądać wysokich zadośćuczynień.
Jednakże po głośnej rozprawie z powództwa Candace Conti (na rzecz której początkowo zasądzono 28 mln $) oraz procesach australijskich i wielu innych, co do których już wiadomo, że pociągną za sobą wielomilionowe odszkodowania, Ciało Kierownicze dalej mnoży korporacje rozdrabniając swoje fundusze żeby w pewnym momencie okazać się niewypłacalne i uchylić się od rekompensaty dla ofiar swojej polityki.
W biznesie takie zabiegi określane są mianem "sztucznej konstrukcji prawnej" lub "spółki-wydmuszki" w celu uniknięcia płacenia podatków, zobowiązań czy też zwyczajnej utraty całego majątku w razie jakiegoś tąpnięcia. W świecie szwindlu i przestępstwa powszechne jest przepisywanie majątku na żonę, kochankę, teściową itp. aby w razie czego nic nie stracić (bo przecież facet jest niewypłacalny).
Na moje wyczucie mamy tu do czynienia z identycznym przekrętem - Ciało Kierownicze dzieli i przekazuje swój majątek pomniejszym (aczkolwiek wciąż od nich zależnym) korporacjom, wyprzedaje nieruchomości, pozbywając się tym samym majątku, który można by zająć, a kasę lokuje w spółki, których nijak przed sąd pozwać nie można ani kasy z nich ściągnąć.
Dzięki takim zabiegom CK nadal dysponuje swoim majątkiem, ofiary ich polityki nawet nie powąchają dolara, a gdyby nawet zlicytowano bądź zdelegalizowano którąś z głównych korporacji Strażnicy, to Ciało Kierownicze formalnie na tym nie ucierpi bo obecnie funkcjonuje ono niezależnie od WTS i z powodzeniem może prowadzić swoją działalność poprzez pozostałe spółki. Majstersztyk.

   Co do działalności religijnej świadków Jehowy.
   Myślę, że tu nie ma żadnych wątpliwości, że to wszystko działa na zasadzie KORPORACJI.
   I robi się tu niezły, czysty biznes, żerując na szczerych jednostkach.

   Liberal.
   Dokładnie tak jak to ująłeś: MAJSTERSZTYK.
   Dodałabym jeszcze: EKONOMICZNE MISTRZOSTWO ŚWIATA DOBRZE OPARTE NA RELIGII!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


BetMen

  • Gość
Niby tacy wiekowi ci z CK,ale głowę do interesów mają!
Chyba że w tym celu dołączyli tego ósmego (w średnim wieku) do korporacji,aby wniósł nowe pomysły na "rozpłynięcie" się majątku i zminimalizowanie ryzyka wypłaty odszkodowań...


Offline Estera

Niby tacy wiekowi ci z CK,ale głowę do interesów mają!
   BetMen.
   Myślę, że to są tylko marionetki korporacyjne.
   Wykonujące to, co im każe zdolny sztab ludzi, ukryty za ich plecami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
   BetMen.
   Myślę, że to są tylko marionetki korporacyjne.
   Wykonujące to, co im każe zdolny sztab ludzi, ukryty za ich plecami.

Esti właśnie ubezwłasnowolniła całe CK.


Offline disloyal

jw.org to jest holding, grupa kapitałowa. Kolejne podmioty tworzy się dla zmniejszenia kosztów, zazwyczaj podatkowych. To kolejna jawna publicznie korporacja w USA. Ciekawe ile jest niejawnych ?

Definicja:
Holding (ang. holding company – od słowa hold oznaczającego trzymać) – organizacja grupująca podmioty gospodarcze (np. spółki), samodzielne pod względem prawnym i organizacyjnym, ale pod względem finansowym uzależnione od jednego z nich (podmiotu dominującego). Podmiot dominujący posiada udziały w podmiotach zależnych, dzięki czemu może kontrolować skład zarządów oraz działalność tych podmiotów[2]. Istotą holdingu jest zarządzanie oraz kontrolowanie działalności wielu podmiotów zależnych przez jedną organizację dominującą. Odbywa się to dzięki zależnościom kapitałowym lub personalnym. Holding jest zatem formą kumulacji kapitału. Kumulacja może następować przez przejmowanie słabszych przedsiębiorstw, najpierw w swoich branżach i pokrewnych, a później także w innych obszarach gospodarki. Innym sposobem jest celowe wyodrębnienie z przedsiębiorstwa „matki” samodzielnych pod względem prawa, lecz uzależnionych ekonomicznie przedsiębiorstw „córek” (filii). Zależności matka-córka ogólnie mają charakter drzewiasty i mogą być rozbudowane, np. spółka „matka” posiada większość udziałów w kilku spółkach „córkach”, które z kolei posiadają udziały większościowe w spółkach najniższego piętra zarządzania. Jednak taki model zależności w holdingach nie jest jedyny – występują też bardziej złożone sieci powiązań, w tym kapitałowych.


Offline vincent

Jeszcze raz coś takiego przeczytam, bez CIENIA dowodu,to wyjdę z siebie i stanę obok. Czy Wy nie czujecie, choćby intuicyjnie, jak absurdalne jest wysuwanie takich monumentalnych tez na podstawie własnego widzimisię? Nie kompromitujcie siebie i tego forum.
Tutaj przyznaje rację


Offline CEGŁA

Jeszcze raz coś takiego przeczytam, bez CIENIA dowodu,to wyjdę z siebie i stanę obok. Czy Wy nie czujecie, choćby intuicyjnie, jak absurdalne jest wysuwanie takich monumentalnych tez na podstawie własnego widzimisię? Nie kompromitujcie siebie i tego forum.

Myślę że BetMen wyraził swoją opinię, a nie bezkrytycznie uważa że tak jest. Ja bym się nie zdziwił, że tak może być, ale nie mam dowodów na to. Są tylko poślednie dowody na taką sytuację jak przedstawił BetMen --> corporationwiki.com
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

Już nie chciałem się czepiać... :P

Na stronie możesz wyszukać informacje jak ta pajęczyna jest powiązana ze sobą, a to pokazuje że zbyt mało jeszcze wiemy kto tak naprawdę pociąga za sznurki. Śmieszne jest to jak ktoś jeszcze twierdzi, że wszystkim włącznie z finansami  steruje CK  ;D
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Myślę że BetMen wyraził swoją opinię, a nie bezkrytycznie uważa że tak jest. Ja bym się nie zdziwił, że tak może być, ale nie mam dowodów na to. Są tylko poślednie dowody na taką sytuację jak przedstawił BetMen --> corporationwiki.com
„Poślednie” :D :D :D
Ostatnio używasz dużo merytorycznych argumentów i trafiasz w punkt. ;)
Tak ciebie śmieszy ośmieszanie innych?
Jesteś w tym naprawdę dobry.


Zaraz dostanę zj...be ale forum od jakiegoś czasu schodzi na psy. Jak mi sie zachce to walne wątek z przykładami. Szukam wewnętrznej motywacji by to zrobić. Chcesz mi w tym pomoc?
Może pogadajcie sobie w taki sposób na czacie. Tam sobie poużywajcie do woli.





Jeszcze raz coś takiego przeczytam, bez CIENIA dowodu,to wyjdę z siebie i stanę obok. Czy Wy nie czujecie, choćby intuicyjnie, jak absurdalne jest wysuwanie takich monumentalnych tez na podstawie własnego widzimisię? Nie kompromitujcie siebie i tego forum.

Kiedyś w 2016 roku siedziałem kilka dni w corporationwiki.com i nie mam wątpliwości, że decydentami nie są dziadki z CK. Początek mojego research zamieściłem w wątku poniżej. Wtedy miałem jeszcze trochę inne spojrzenie na Orga i jego "niewolników”.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/kto-kieruje-centrala-sj/msg36911/#msg36911



Ostatnio zacząłem analizować pewne powiązania o których wspomniałem już w poprzednich moich postach. Problem polega na tym, że gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób  próbuję  sprawdzić kontakty różnych firm w naszej korporacji, pojawiają się te same nazwiska, jest to naprawdę fascynujące, bo naprawdę dobrze zorganizowane. Odkrywam twarze, powiązania rodzinne,  jeden brat w jednej firmie, drugi brat w drugiej firmie, ojciec tu, syn tam… Nie zdawałem nigdy dotąd sobie sprawy z powiązań które tu istnieją, a nadmienić muszę, że nepotyzm z zasady mi nie przeszkadza, jest w pewnym sensie zrozumiały, bo przecież dbamy o karierę teokratyczną swoich bliskich np. w zborze. Ale kiedy mamy do czynienia z finansami które są przekazywane z dobrowolnych datków wiernych, to już nie jest to takie proste.

WTs prowadzi mądrą politykę w zakresie finansów, nauczona oczywiście doświadczeniem swoim i innych wyznań, podobnie zresztą jak w kościele katolickim. Oczywiście kiedyś było inaczej, system był bardzo hermetycznie zamknięty, teraz z powodu olbrzymiego zaangażowania mediów, śledczych, detektywów poszkodowanych rodzin, wiele spraw wychodzi na jaw. I o ile sprawy np. pedofilii są bardzo bulwersujące i informacje takie dobrze się w prasie sprzedają, to już finansowe nie. Dlatego zainteresowanie WTs-em i ich polityką finansową mam wrażenie oprócz exów jest delikatnie mówiąc żadne. O ile jest to robione  lege artis nikt tego nie ma zamiaru sprawdzać bo i po co?

I tu natrafiamy na moralność i etykę. Mam wątpliwości że u przywódców w Wts one występują.
WTS stworzył takie zasady i nakazy, ale nie dla siebie, tylko dla jednostek, które podporządkowali sobie w imieniu Boga. A jak ktoś robi to dla  Boga to jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. I oni w prosty sposób to wykorzystują.



I o ile korporacje biznesowe nie są rozliczane, no może poza IKEA, przez społeczeństwa to religijne społeczności takie jak WTS powinny być takiemu audytowi poddane.

Sprawy finansowe powinny być przejrzyste dla każdego członka. To jest oczywiste, ale niewykonalne. Dlaczego?

Według mojej oceny, przyczyna leży w opłacalności takiego jawnego sprawozdania. Gdyby finanse były jawne wiedzielibyśmy ile przeznaczono na odszkodowania za pedofilie,( co samo w sobie jest kompromitacją ) wiedzielibyśmy ile przeznaczanych jest pieniędzy na pracowników niższego i wyższego szczebla z CK i resztą prezesów na czele, czy ile kosztowało nas Warwick. A z drugiej, tej lepszej strony, ile przeznaczanych jest na biednych, starych czy schorowanych współwyznawców.

Gdyby bracia to wiedzieli trzeba by było wszystkiego bardzo pilnować, wydawać korporacyjne pieniądze nie tylko na cegły ale też na człowieka i nic nie można by było ukryć. Wielu zastanawiało by się czy dać jakiś datek w zależności od obranego kursu dyrekcji. Przy obecnej strategii Wts-u strata i upadek murowany.

Dlatego milczenie jest dla nich złotem. Brak informacji to dobra informacja. Cisza i brak rozgłosu jest najlepszą strategią. Zawsze było tak: Pokrzyczą, pokrzyczą, przestaną, zapomną, a my dalej będziemy robić swoje.

A teraz taki jeden z puzzli który można dołączyć do reszty.

Poniżej aktywne ramki które są dostępne na stronie corporationwiki.com

https://www.corporationwiki.com/New-York/Brooklyn/watchtower-bible-and-tract-society-of-new-york-inc-5896540.aspx

Wpisujemy nazwę korporacji bądż nazwisko dyrektora, a strona otwiera nam wachlarz , drzewko do pozostałych kontaktów danego dyrektora lub innych firm w których to np. jest członkiem zarządu.

I tak np. jeżeli sprawdzamy powiązania między poszczególnymi dyrektorami to dla wyszukiwarki występują one zawsze gdy chociaż dwie osoby są dyrektorami, lub w inny sposób są związane z tą samą firmą. I tak np.

Don Adams ma sześć znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z Danny Bland.

Enrique Corvalan Schmidt lekarz ma dziewięć znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z  Gary Breaux.

 Robert Luccioni ma jedenaście znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z Joel Adams.

 Sung Wook Sun lekarz ma sześć znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z Allen Browning

 

PATRICK LAFRANCA

ma pięć znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z Allen Browning.

LUIS GARZA ma pięć znanych powiązań i ma najwięcej przedsiębiorstw wspólnych z Allen Browning.

ITD,ITD,ITD

Dalsza ciekawa sprawa jest z firmą:
MOUNTAINBROOK LTD PARTNERSHIP

która jest sporym, patrząc chociażby na ilość dyrekcji, BIUREM POŚREDNICTWA W SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI
Załączyłem screen i link poniżej
https://www.corporationwiki.com/New-York/Patterson/mountainbrook-ltd-partnership/92613969.aspx

Kolejna firma powiązana z WTS

MANSON & SCHILLER MDS
i link do powiązań tej firmy
https://www.corporationwiki.com/New-York/Patterson/mountainbrook-ltd-partnership/92613969.aspx

Ciekawa sprawa jest również z Jim Howard Moody który jest prezesem
President at Howard Moody Investments, Inc.
President at Sunburst Urethane Systems, Inc.
Treasurer at Watchtower Bible and Tract Society of Florida, Inc.
Director at Allcoat, Inc.

Co ciekawe ten Pan MOODY JIM HOWARD
ma swoje biura na tej samej ulicy tylko 10 nr dalej co Sala Królestwa
 MOODY JIM HOWARD 1501 6TH AVENUE UNIT C
IMMOKALEE, FL33939 US

WYSTARCZY WEJŚĆ POD TEN LINK
https://www.google.pl/maps/place/c,+1501+6th+Ave,+Immokalee,+FL+34142,+Stany+Zjednoczone/@26.4275316,-81.4359474,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x88dba6a3f418c4eb:0xa62b4d93d36ffc11!8m2!3d26.4275268!4d-81.4337587

I ujrzycie Salę Królestwa, oczywiście to o niczym nie świadczy, bo może brat MOODY
chciał mieć blisko na zebrania i jest oddany sprawie, ale jest to zastanawiające.

Panemhttps://www.corporationwiki.com/search/results?term=jim%20howard%20moody%20

Dochody, obroty  tych firm można też znależć na różnych stronach, nie mniej jednak kiedy mamy do czynienia z firmami  „profit" są one najczęściej ukryte i w sprawozdaniach nie zawsze ujęte.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Też bym coś napisał może, ale nie wiem o co Wam chodzi. :-\


Offline Trinity

Baranku ale dowaliłeś do pieca!
jest moc!


a Kaiser Soze on jest w innym wymiarze!
wyrwał się śmiertce, jemu zmieniła się optyka na te przyziemne sprawy
zrozum go
nie bronie go, też mnie nieraz dżaźni jego sposób pisania
myślę że  chłopina jest w gruncie rzeczy wrażliwa ( po zdjęciach można poznać)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Martin,kwestia cała zresztą, z kręceniem, ośmioma pijawkami z Warwick, rozbija się bez cienia wątpliwości o FAKTY, nie będę przytaczał, bo tego jest zbyt dużo, są oficjalne dokumenty, z których jasno wynika, że sekta św.j. jest grupą ludzi, do kręcenia światem, dodam jeśli się tylko da, to całym, trochę panoramicznego spojrzenia i to co ujrzysz powala z nóg, a nogi mam mocne i twarde, cóż życie. Nigdy, tunelowe patrzenie na to zagadnienie nie pozwoli ci zobaczyć faktów, które są opisane, chociaż by przez Robina de Roiter w książce, "ŚWIADKOWIE JEHOWY, wobec polityki USA, SYJONIZMU I WOLNOMULARSTWA". Można, co zresztą robiono tu w innym temacie, że się 'Gościa' podważa, a kto to taki i takie tam, gdyby nie, przywoływane przez niego dokumenty, opisy sytuacyjne z tamtych dni, co więcej, jest takie opracowanie "TRZYDZIEŚCI LAT W NIEWOLI STRAŻNICY" opisuje to świadek, z czasów, kiedy to Rutherford siał zgrozę w organizacji tak zwanego jehowy, a On pracował w biurze oddziału w Niemczech, nazywał się Schnell W. J. jest tego 16 stron do wydrukowania, w formacie A4. Gdy powiąże te, dla mnie faktu, z życiorysem Barbary Anderson, która opisuje szeroko swoje odkrycia gdy pracowała w Centrali Brooklynu, powiążę to z KRYZYSEM SUMIENIA oraz mnogością TAJNYCH LISTÓW, TYLKO DO STARSZYCH, czyż nie tajnych? KSIĄŻKĄ "PAŚCIE'' to uwierz mi mam osobisty obraz tego 'TWORU' którym motorem napędowym są sznurki o których też wielu, z wymienionych pisze.
Zawsze, będziesz podważał to co tu piszemy o tej sekcie, ponieważ te dowody, dla Ciebie to nie dowody, nawet gdyby przed Tobą stanął Pan Jezus, i rzekł to prawda, to się działo i dzieje, Ty :) powiedział byś, że to Belzebub, wybacz, albo coś jest białe, albo czarne, to nie tak, że 'orły' z Warwick, powiedzą na białą kartkę: "to czarna kartka" i ja tak powiem. Nie, to zgraja łajdaków, bez sumienia i serca, nastawiona na wiele dla swego zysku, nawet z diabłem podpiszą pakt, by czerpać korzyści.
  Nie wiem czy wiesz że, podczas gdy w czasie II wojny światowej, w Niemczech św.j. ginęli w obozach koncentracyjnych, to w Szwajcarii, ci sami św.j. czytaj Badacze Pisma Świętego brali czynny udział w regularnym wojsku, tego kraju, oczywiście z przyzwoleniem Centrali w Brooklynie. Dlaczego właśnie tak? Ciekawe, a jakie dziś jest oficjalne stanowisko w tej sprawie św.j.? I tak dalej. A co z Deklaracją Faktów, którą podpisał szef samozwańczy Rutherford, też kłamstwo? Po prostu poczytaj i tyle i aż tyle. :)
Zamykając kwestię, gdyby nie wielość dowodów, opisana przez różnych, można by wątpić.
Fakty powalają z nóg, to organizacja boga tego świata, zresztą sami o tym śpiewali, w jednej z pieśni: ".........więc wysławiaj władcę świata, jego się miłością ciesz..." Co więcej, postaraj się. A znajdziesz informacje jakim to skromnym sklepikarzem był C.T. Russel. Oczywiście też kłamstwa, bo tajne, źródła są Amerykańskie, dla przeciętnego Kowalskiego św.j. w Polsce, 'nie do wiary', był taki program. Wszystko się rozbija o kasę. Masz kasę, możesz wiele, możesz jeszcze więcej, jeśli nie wszystko.   

   
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2018, 11:58 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline vincent

Skoro jest ich tak wiele to zapusc kilka dowodow nawet krotkich. Opierajmy sie na konkretach. Każdy przejrzy na oczy.


Offline Estera

Skoro jest ich tak wiele to zapusc kilka dowodow nawet krotkich. Opierajmy sie na konkretach. Każdy przejrzy na oczy.
   Oj, vincent237.
   Jaki to każdy jest wygodny i powiedziałabym trochę leniwy, wybacz, że tak piszę, nie obraź się.
   Prosisz o kilka krótkich dowodów, mówisz, żeby opierać się o konkrety.
   Sprawdź chociażby kilka linków, które cytuje Baran.

   To, o czym napisał WIDZĘ MROKI.
   Całkowicie się z Nim zgadzam, a chyba nie zaprzeczysz, że to są fakty.
   Różne publikacje, dzięki odważnym ludziom, trochę mówią, jak to wygląda od środka i jak to działa.
   Osobiście, nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że to RELIGIJNA KORPORACJA cwanie wykorzystująca ludzi.
   Jak również co do tego, że CK "Strażnicy", to tylko jakaś fasada, którą widzimy.

   Oczywiście, ktoś może się z tym zgadzać, albo nie zgadzać, podważać, żądać dowodów itd., itp.
   Ale dla mnie sytuacja jest jasna i dlatego jestem tu, gdzie jestem.
   Różna wiedza znajdująca się m.in., na tym forum rozjaśniła moje zakamarki mózgowe okryte ciemnością.
   I wiem napewno, że nigdy już z tą religią mnie nie będzie nic łączyło, w sensie jakiejkolwiek aktywności na ich rzecz.
   Powiem, że moje odkrycie, że tyle lat pracowałam dla KORPORACJI, nie było miłym odkryciem.
   Bo wszystko, co robiłam, robiłam z myślą o Bogu, a okazało się, że tak nie jest.
   Życzę owocnych poszukiwań, vncencie237.
   :D
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salome

Skoro jest ich tak wiele to zapusc kilka dowodow nawet krotkich. Opierajmy sie na konkretach.

Wiesz co mi przychodzi na myśl? Komitet sądowniczy, który też pyta ofiarę molestowania-jakie masz konkretne dowody? mogą być "krótkie"... jak, kiedy i ile razy? Kto był świadkiem? Kto widział?

Czy to zatem oznacza, że sprawca jest niewinny?


Członkowie CK działają w zakamuflowany sposób, co nie oznacza, że są bez winy.
Są przedstawicielami korporacji, wykonawcami pewnego zakresu obowiązków, jak to bywa w firmie. Natomiast oprócz reprezentowania organizacji, ciąży na nich jako na funkcyjnych pracownikach bardzo wiele: ludzkie cierpienia spowodowane rozpadem rodzin, nakłanianie ludzi do oddania życia wskutek odmowy przyjęcia krwi, skutki polityki ukrywania zboczeńców w zborach, doprowadzanie wielu osób na całym świecie do nerwicy lękowej, depresji, a nawet samobójstwa....itd, itd.

Kiedyś w przeszłości, jak nie było jeszcze dostępu do internetu, idealizowałam w swojej głowie obraz "namaszczonych duchem świętym" członków Ciała Kierowniczego. Wyobrażałam sobie, że są niemal święci, siedzą sobie na bujanym fotelu z Biblią w ręku, a na ich ciało „spływa oliwa sprawiedliwa”...
Większość z nas naiwnie dała się nabrać na wizję wszechwiedzy CK i ufaliśmy ślepo, że są jedynym kanałem łączności. Tymczasem okazało się, że zostaliśmy wpuszczeni w niezły "kanał".

Dziś wiem jedno, nie można ufać tym ludziom. Są zaślepieni żądzą władzy i pieniądza. Organizacja, która liczy sobie osiem milionów członków nie może być zarządzana przez ośmiu dziadków, którzy nie potrafią prawdopodobnie sklecić tableki w excelu. Tak, też uważam, że CK to zwykłe muppety. Marionetki, które wygrały wyścig szczurów w byciu wystarczająco świętymi i dodrapali się na szczyt.

Strażnica jest jedną z najbogatszych firm działających globalnie na świecie. Prowadzi finansowany przez wiernych sieciowy biznes świątynny. W latach wcześniejszych była to korporacja stricte wydawnicza, a jako, że biznes drukarski padł, obecnie działają niczym McDonalds-tylko, że zamiast haburgerów, sprzedają wizję raju.

Każdy, kto otarł się o interesy w tym świecie intuicyjnie czuje, że WTS to jest zwykła „money machine”.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann