Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Morderstwa  (Przeczytany 9670 razy)

Offline Janosik

Morderstwa
« dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:24 »
Dział zawiera morderstwa popełnione przez ludzi wychowanych w rodzinach Świadków Jehowy.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:26 »
Adam D. z Łodzi - niezwykle spokojny morderca
Publikacja: 21.07.2011
To był taki spokojny człowiek - mówią znajomi o Adamie D. (40 l.) z Łodzi, który zamordował swoją matkę i siostrę, by ze spadku po nich pospłacać swoje długi.
Adam D. od blisko 20 lat pracował w Zakładzie Patomorfologii Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Do pracy w prosektorium namówił go jego ojciec, który był zatrudniony dokładnie w tym samym miejscu. Ojciec Adama D. był też biskupem Kościoła Świadków Jehowy. W tej wierze wychowywał syna.
Morderca był prosektorem odpowiedzialnym między innymi za otwieranie czaszek zmarłych pacjentów. Z jego portretu psychologicznego sporządzonego na potrzeby śledztwa wynika, że w związku ze swoim zawodem miał obniżony próg wrażliwości na śmierć. Dlatego tak łatwo przyszło mu zabicie matki i siostry. W pracy jednak miał świetną opinię. - To dramat dla nas wszystkich - mówi profesor Andrzej Kulig (79 l.), szef Zakładu Patomorfologii szpitala. - Złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Nie ujawniał żadnych cech patologicznych. Nie było z nim żadnych kłopotów, nikt się na niego nie skarżył. Był bardzo koleżeński i uczynny. Gdy jechał do domu, pytał się koleżanek i kolegów z pracy, czy kogoś nie podwieźć. Gdy musiałem przenosić stertę dokumentów, sam proponował, że to zrobi. Nie wiedzieliśmy nic o jego kłopotach finansowych. Nic nie wskazywało na to, że coś go dręczy...
Do zbrodni doszło 8 lipca w jednym z wieżowców przy ul. Armii Krajowej w Łodzi. Adam D. przyszedł w odwiedziny do swojej matki Elżbiety D. (†61 l.) i siostry, Aleksandry D. (†37 l.), prawniczki i właścicielki kancelarii adwokackiej. Chciał, by pomogły mu spłacić jego długi. Mężczyzna miał na utrzymaniu żonę i trójkę dzieci. Dodatkowo w banku wziął też kredyt na budowę domu, którego nie był w stanie spłacić. Kiedy odmówiły, zamordował je z zimną krwią, licząc, że spadek, w tym polisa na życie matki, rozwiąże jego problemy. Potem przez kilka dni zacierał ślady, a następnie sam zawiadomił policję o znalezieniu zwłok. Wpadł, bo plątał się w zeznaniach. Kiedy śledczy go przycisnęli, przyznał się, że to on zabił. Sąsiedzi i znajomi zamordowanych kobiet nadal nie mogą uwierzyć, że w ich spokojnym bloku mogło się zdarzyć coś tak makabrycznego.
- Obie były takie normalne, przeciętne... - te słowa jednej z sąsiadek o zabitych powtarzają się najczęściej, gdy pytamy o matkę i córkę. - Nie mogę uwierzyć, że mogła je spotkać tak straszna śmierć. To musiał zrobić jakiś psychopata...
Ani Elżbieta D., ani jej córka Aleksandra D. nie były osobami zamożnymi. Sąsiadki, które często wpadały do Elżbiety na kawę, podkreślają iż w domu nie było luksusów. Starsza z kobiet była świadkiem Jehowy, ale - jak mówią sąsiadki nie próbowała przekonywać znajomych do swojego wyznania. Młodsza z kobiet nie miała męża ani dzieci. Zatrudniona była w kancelarii prawniczej A. w centrum miasta. Udzielała też porad prawnych w jednej z gazet. Przed laty, podobnie jak rodzice i brat, była świadkiem Jehowy. Wystąpiła ze wspólnoty.
Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/niezwykle-spokojny-morderca_196772.html

Nowe informacje. Młodsza z ofiar najprawdopodobniej była celem ataku, a jej matka przy okazji zginęła. Wskazywałyby na to ślady ran. Choć ogólnie brany też jest pod uwagę motyw rabunkowy, niemniej sposób w jaki potraktowaną młodszą kobietę chyba raczej to wyklucza. Córka była byłym świadkiem Jehowy, a więc odstępcą, tylko matka należała do zboru. Ich nadzorca okręgu łódzkiego to Krzysztof Miączkowski. Jest nim od roku. Kobiety były świadkami Jehowy. Sąsiedzi wspominają je jako wyjątkowo miłe i spokojne.
- To niewyobrażalna tragedia - mówi Krzysztof Miączkowski, nadzorca okręgu łódzkiego Świadków Jehowy.
- Nadzorcą okręgu jestem dopiero od roku, więc nie znałem osobiście obu pań. Wiem tylko od jednego z naszych braci, że młodsza z kobiet wystąpiła ze wspólnoty świadków Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2015, 11:29 wysłana przez Janosik »
Jestem homofobem.


Offline Noc_spokojna

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:30 »
Nie wydaje mi się, żeby to był dobry temat na forum. Morderstwo nie wynika z wiary, ale z sytuacji, stanu zdrowia psychicznego sprawcy, i wielu innych czynników. Zawsze jest tragedią dla rodziny ofiary, jak i rodziny sprawcy. Wyszukiwanie takich tragedii spowodowanych przez wyznawców jakiegoś wyznania, wydaje mi się nie na miejscu.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:36 »
Nie wydaje mi się, żeby to był dobry temat na forum. Morderstwo nie wynika z wiary, ale z sytuacji, stanu zdrowia psychicznego sprawcy, i wielu innych czynników. Zawsze jest tragedią dla rodziny ofiary, jak i rodziny sprawcy. Wyszukiwanie takich tragedii spowodowanych przez wyznawców jakiegoś wyznania, wydaje mi się nie na miejscu.
Skoro morderstwo nie wynika w wiary i indoktrynacji to czemu morduje sie tysiące katolików , chrześcijan w państwach opanowanych przez islamistów? Chcesz przez to powiedzieć ze o takim czymś nie wolno pisać? Co morda niby w kubeł?
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:47 »
Co niby nam nie wolno pisać o mordercach , a oni to mogą żądać odszkodowań za to ze jedzą np. pokarm który im ich religia zabrani. Jednemu wieprzowiny jeść nie wolno, innemu kaszanki a jeszcze innemu nic mięsnego. Ale zabić to mu wolno było? Nawet taki skazany nie chce przebywać z ludźmi "tego świata"
Cytuj
1 mln 250 tys. zł zadośćuczynienia za straty moralne oraz uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym żąda od Skarbu Państwa więzień odsiadujący w Koszalinie 25-letni wyrok za potrójne zabójstwo. Mężczyzna twierdzi, że jest przetrzymywany w nieludzkich warunkach i karmiony kaszanką, której, jako świadek Jehowy, jeść nie powinien.

Nie podoba mu się też towarzystwo w celi: - Wspólnie z gwałcicielami, pedofilami, ćpunami; najgorszym elementem aspołecznym w tym kraju - mówi skazany, wymieniając, z jakimi osobami mieszkał w zakładach karnych.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zabojca-zada-1-mln-zl-za-straty-moralne/660m8
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 23:51 wysłana przez M »
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień, 2015, 11:58 »
Polecenia i postulaty z wiezienia.
Cytuj
W grypsie, przemyconym zapewne przez wychodzącego na wolność więźnia, Adrian zaleca żonie Grażynie, żeby załatwiła sprawy spadkowe po zabitej matce i siostrze, dla ich, Adriana i Grażyny, trojga dzieci. Gdzie ma pójść i co zrobić. Jaką mu przesłać paczkę. Co ma w niej być – jakie kosmetyki, skarpetki i inne przedmioty. Jak się starać o widzenie.

I niech Grażyna prześle mu Biblię, bo on, świadek Jehowy, nie wyobraża sobie bez Jehowy życia. Matka i siostra nie żyją, żałuje, że dał się ponieść nerwom, lecz Jehowa przywróci im życie, gdy nadejdzie dzień sądu. Tymczasem niech Grażyna zrobi prawo jazdy i jeździ samochodem jego siostry. Ona nie żyje, lecz samochód został.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1536323,1,morderstwo-na-luzie.read
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2015, 23:51 wysłana przez M »
Jestem homofobem.


Offline Noc_spokojna

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień, 2015, 13:37 »
Skoro morderstwo nie wynika w wiary i indoktrynacji to czemu morduje sie tysiące katolików , chrześcijan w państwach opanowanych przez islamistów? Chcesz przez to powiedzieć ze o takim czymś nie wolno pisać? Co morda niby w kubeł?
Janosik, nie mówimy tu o dżihadzie, ani mordach na tle religijnym, ale o zabójstwie, które zdarza się w każdej nacji, niestety, i nie wynika z wychowania w danej wierze. Czy katolik mordujący katolika w czasie np. rabunku, czy silnego wzburzenia, morduje go za to, że tamten jest katolikiem, albo dlatego, że sam został wychowany w rodzinie katolickiej? Czy muzułmanin, zabijający upierdliwego sąsiada, zabija go, bo jest muzułmaninem, czy raczej dlatego, że nie mógł już dłużej znieść hałasu tej kosiarki spalinowej?

Ty w takim kontekście chcesz przypisywać morderstwo, do grupy religijnej, i pewno jeszcze udowodnić, że doprowadziło do niego wychowanie w rodzinie SJ.


Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień, 2015, 14:08 »
Ty w takim kontekście chcesz przypisywać morderstwo, do grupy religijnej, i pewno jeszcze udowodnić, że doprowadziło do niego wychowanie w rodzinie SJ.
Oczywiście ze będę przypisywał te morderstwa grupie religijnej o sekciarskich poglądach. Dlatego ze w takich rodzinach już 3-letnie dzieci sie indoktrynuje i odizolowuje od społeczeństwa. Kładzie sie im nacisk wyższości i ze jakoby to oni byli czymś lepszym od reszty "ludzi ze świata" . Czyli stosuje sie pogardę dla innych co później ewoluuje na cale życie.
A po drugie to sami mordercy mówią o tym ze tego dokonali przez wychowanie w sekciarskich rodzinach.
Zachęcam  cie Noc  spokojna do zapoznania się z tymi przypadkami . A jest ich co najmniej ponad 30 kilka.Jak na liczbę 8 mln Świadków Jehowy to spory procent.
Jak poszukam to dam ci link do do filmu to sie trochę dokształcisz bo masz braki ze zrozumieniem problemu.
Jestem homofobem.


Offline Noc_spokojna

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień, 2015, 14:13 »
30, w ogóle, rocznie, czy raz na kwartał? Doprecyzuj.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień, 2015, 14:49 »
30, w ogóle, rocznie, czy raz na kwartał? Doprecyzuj.
A od czego sa wyszukiwarki? Działasz aktywnie na forach o Świadkach Jehowy a takich tematów nie znasz?
Jestem homofobem.


Offline matus

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień, 2015, 16:08 »
Bessęsu ten temat.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Noc_spokojna

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień, 2015, 16:34 »
A od czego sa wyszukiwarki? Działasz aktywnie na forach o Świadkach Jehowy a takich tematów nie znasz?
Nie znam, dlatego pytam - 30, w ogóle, rocznie, czy raz na kwartał? Jeśli wiesz, to zamiast odsyłać mnie do wyszukiwarki, wystarczy potwierdzić jedne wariant. Możesz to zrobić?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień, 2015, 22:16 »
Bessęsu ten temat.
A ty co kiblowałeś w podstawówce i pisać sie nie nauczyłeś czy składowni polskich liter w klawiaturze zabrakło?
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień, 2015, 22:22 »
Nie znam, dlatego pytam - 30, w ogóle, rocznie, czy raz na kwartał? Jeśli wiesz, to zamiast odsyłać mnie do wyszukiwarki, wystarczy potwierdzić jedne wariant. Możesz to zrobić?
A co to ja twoja sekretarka czy dupa na klawiaturze siedzisz?
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Morderstwa
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień, 2015, 22:25 »
Jestem homofobem.