Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapytania o "nowe światła"  (Przeczytany 135178 razy)

Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #450 dnia: 04 Maj, 2017, 18:52 »
Nie zrozum mnie opacznie,ale nawet tutaj cytujecie nasze wcześniejsze wypowiedzi,że nie przedstawiamy siebie jako i nie przedstawialiśmy jako "nieomylnych".

Już wcześniej pisałem,że zdaniem Johna Henry Newmana "P r z e s z k o d y odnośnie światła wiedzy ...[także] nadprzyrodzonej bywają tego samego rodzaju...
Tak naprawdę jeżeli natchnione słowo zostanie kiedykolwiek zrozumiane:
 "bez pomocy cudownych pośrednictw"
to co?
...to m u s i to nastąpić w taki sam sposób, w jaki zdobywa się wiedzę naturalną".
O tym jak to wygląda,wielokrotnie pisałem.
Przy czym droga zdobywania zrozumienia natchnionego słowa to m.in:
 "droga dokonywania wszelkich u l e p s z e ń"
-zdaniem kard. J.H.Newmna,powołującego się na prezbiterianina J.Butlera.

Rozumiem zdania z Filip.2:6-11

I tak o naszym zbawicielu czytamy,że istniejąc w postaci swego ojca
co uczynił?
"nie skorzystał ze sposobności ,aby na równi być" ze swoim ojcem.
Jeżeli nie "skorzystał ze sposobności",to nie.
I przez to nie ma mowy,że "był na równi" z nim.
"lecz ogołocił samego siebie,przyjąwszy postać sługi".
Inaczej "lecz przeciwnie wyzbył się w s z y s t k i e go co "cudowne,anielskie dosł.[theosevis].

Zrezygnował ze "wszystkiego",niemniej tłumaczycie,że "rezygnuje ze swej równości z ojcem,ale równości z nim nie traci".
Niedorzeczność.

Czytamy,że istniał w "postaci" gr. "morfe",to jest "zewnętrzy przejaw".
Jeżeli nie uznał za s t o s o w n e przypisywanej mu równości,to jest przykładem pokory,i stanowi przykład właściwego zachowania,w przeciwieństwie do pierwszego człowieka,pretendującego do równości ze swoim stwórcą.

Nasz zbawiciel "ogołocił" samego siebie gr. ekenosen.
On sam,zrezygnował z tego co posiadał i stał się człowiekiem.
Istniał jako duch stał się ciałem gr,sarx[mięsem].
Tak naprawdę grecki czasownik kenio "opróżnić" znaczy,że zrezygnował z poprzedniego sposobu egzystencji.

Taki naprawdę nasz zbawiciel "stał się podobny do ludzi".Mowa o ludziach ,a więc o człowieku w liczbie mnogiej.
Gr. homoioma,znaczy,że nasz zbawiciel w istocie stał się człowiekiem.
Po tym wszystkim ,a więc po poniżeniu,to jest zrezygnowania z poprzedniego sposobu egzystencji itp.czytamy o jego "wywyższeniu".

Tak naprawdę p r z y c z y n ą wywyższenia jest jego dobrowolne poniżenie.
Po poniżeniu ,wywyższenie.
Po utracie,odzyskanie.
I to ojciec dokonuje stanu wywyższenia po poniżeniu ,przez obdarowanie [gr. echarisato] swemu synowi "imienia".

Tak naprawdę gr. czasownik przedstawia to jako "akt łaski".

Nie zmienia to tego,że nasz zbawiciel dostąpił wielkiej łaski.
Otrzymał imię "ponad wszelkie imię".
Tylko,że z 1 Kor. 15:24-28 czytamy,że nasz zbawiciel [otrzymał imię ,żeby na nie "zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych Filip.2:10] "pokonał wszelką zwierzchność ,władzę ,moc"i wreszcie przekazał władzę swemu ojcu".
Otrzymał to imię i przez to "wszystko jest rzucone pod jego stopy".
Tylko jest pewna zależność.
"Kiedy się mówi,że wszystko "jest rzucone pod jego stopy" wszystko jest mu poddane,to z wyjątkiem tego,który mu wszystko poddał,[to jest ojca].
I wtedy,gdy już wszystko zostanie mu poddane,syn "sam syn zostanie poddany temu,który mu wszystko poddał".

W to wierzę,to przedstawia pozycję syna względem ojca.
I w istocie należy uznać ważność syna [jego wyjątkowość] ,którą otrzymał "ku chwale ojca" Filip.2:11

« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2017, 19:47 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #451 dnia: 04 Maj, 2017, 18:59 »
Cytuj
zdaniem kard. J.H.Newmna,powołującego się na prezbiterianina J.Butlera

To są najważniejsze osoby na forum Świadkowie Jehowy w Polsce. ;D


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #452 dnia: 04 Maj, 2017, 19:35 »
G . Butler to basista legendarnej grupy Black Sabbath , więc przestań Robo pieprzyć i powoływać się na różnych uczonych czy kardynałów . Weź się wreszcie powołaj na Jezusa Chrystusa  oraz nauki jakie głosili Apostołowie .
Chciałeś byśmy rozmawiali tylko Biblią . Zadałem tobie proste pytania więc odpowiedz .


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #453 dnia: 04 Maj, 2017, 19:42 »
Robbo1 trochę wybiórczo potraktował Newmana, a to był mądry gość.

"Najpierw, autor powołuje się na podstawową prawdę o zmienności rzeczy tego świata i możliwości zmian w dziedzinie wiary. Skoro istnieje ona w czasie, musi także podlegać powszechnemu prawu zmienności. W przypadku wiary, nie można jednak pominąć pytania o charakter owych zmian. Mogą one bowiem prowadzić do zerwania więzi lub wyrażać osiągnięcie pełniejszej dojrzałości. Celem eseju jest ukazanie różnicy między autentycznym a pozornym rozwojem, prawdziwą a fałszywą ewolucją.

W trakcie swoich poszukiwań, Newman odkrywa, że wiara katolicka nie jest zbędnym „dodatkiem” ani tym bardziej wypaczeniem pierwotnej wiary, ale przeciwnie – jej kontynuacją. Wiara pierwotna zawiera w sobie ziarno, zalążki witalności, które potrzebują czasu, aby się uwolnić, tak jak pąk róży rozwija się dopiero w momencie, który został na to przeznaczony.

Newman wymienia siedem kryteriów autentycznego rozwoju:

 zdolność do przyjęcia

 danego modelu kulturowego;

 umiejętność asymilacji;

 logikę następstw;

 antycypację przyszłości;

 aktywne podejście do przeszłości;

 żywotność trwania".l/b]

Jak widać na podstawie powyższego, należy się zastanowić, czy zmiany fałszują prawdę, czy ją dopełniają.
Robbo1, czy nauki CK zachowują wyróżnione przeze mnie kryteria?
Czy logicznym następstwem twierdzenia, że mieszkańcy Sodomy i Gomory nie zmartwychwstaną jest twierdzenie, że zmartwychwstaną?
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2017, 19:43 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #454 dnia: 04 Maj, 2017, 19:43 »
I tak "KaiserSoze" nigdzie nie argumentuje swoich wypowiedzi.

Ostateczny dowód na to, że nie czytasz tego co piszę.
Over, nie wypowiem się w temacie. Szkoda życia.


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #455 dnia: 04 Maj, 2017, 20:08 »
Odpowiedziałem na niektóre zarzuty powyżej.
Teraz.
Nie pisałem o G.Butler ,tylko Josef.Butler swego czasu prezbiterianinie,który przeszedł na anglikanizm.1692-1752

Nie pisałem nigdzie,że kard. J.H.Newman to "świadek".
To człowiek,który porzucił anglikanizm ,dla katolicyzmu.
I w istocie po przerwaniu więzi wiary [anglikalizm] ,opowiedział się za katolicyzmem.

Widzę,że nie czytasz moich komentarzy ,to ja podawałem "siedem cech ...na podstawie których można rozróżnić zdrowy rozwój idei od stanu jej wypaczenia".

Tylko,że według niego te cechy istnieją w "rozmaitej zresztą sile przekonywującej,niezależności i stosowalności".
J.H.Newman "O rozwoju doktryny chrześcijańskiej"str,11 słowa W.Ostrowski

tak więc istnieją pewne cechy zdrowego rozwoju,i jak wcześniej pisałem,niektóre spełniamy,a i one jako takie mają "rozmaitą siłę przekonywania,niezależność i stosowalność".

Poza tym wywołałeś temat "wielkiego ucisku".
Ja się do niego odniosłem ,ty ...[światus]






Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #456 dnia: 04 Maj, 2017, 20:10 »
Cytuj
J.H.Newman "O rozwoju doktryny chrześcijańskiej"str,11 słowa W.Ostrowski
Ten najwięcej pisał o ŚJ. ;D


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #457 dnia: 05 Maj, 2017, 00:16 »
Filipian.

A więc miał sposobność. Kto mógł być równy Bogu? W jaki sposób było to możliwe?
Uniżył samego siebie. Czy można się uniżyć będąc z założenia niższą pozycje od kogoś?
Dlaczego w Izajasza Jezus nazwany jest Bogiem Mocnym?
Dlaczego w Objawieniu przyjmuje taką samą część, chwałę itd jak Ojciec?
Dlaczego Tomasz mówi Bóg mój do Jezusa?

Musiałem gdzieś przegapić wpis o wielkim ucisku...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #458 dnia: 05 Maj, 2017, 08:36 »
Jana 10:17,18  Dlatego Ojciec miłuje mnie , iż Ja kładę życie swoje , aby je znowu wziąć. 18 Nikt mi go nie odbiera , ale Ja kładę je z własnej woli . Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać ; taki rozkaz wziąłem od Ojca .(. BW)   ,,  lecz Ja sam dobrowolnie oddaję je , gdyż jest w mej mocy oddać je i potem znów odzyskać . Taki nakaz otrzymałem od mego Ojca ( BWP)  zobacz także : Jana 5: 26 ,, Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie , tak dał Synowi by miał żywot sam w sobie '' Dlaczego tak jest ? Odpowiada Jan 1: 1- 4 .  Biblia podaje że Chrystus zmartwychwstał  a Bóg wskrzesił Jezusa .   Tomasz rzekł :  Pan mój i Bóg mój . Chrystus nie zanegował tego twierdzenia .  Ewangelia Jana w 2: 19-22  Pan Jezus powiedział zburzcie tę świątynie a w trzy dni ją odbuduje . On mówił o świątyni swego ciała . Kiedy został wzbudzony z martwych przypomnieli sobie że to mówił i uwierzyli Pismu i słowu Jego . Dlatego w Izajasza jak wspomniał Światus nazywany jest Jezus Bogiem mocnym. List do Hebrajczyków 1 rozdział o kim tu jest mowa ?  Czytaj w innym przekładzie biblii . 3 werset On,  który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swej mocy , dokonawszy oczyszczenia z grzechów , zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach . Więc  kto podtrzymuje wszystko słowem swej mocy ?  W 8 wersecie o kim Ojciec mówi ?  W 10 wersecie do kogo Ojciec się zwraca : Tyś ,Panie , na początku ugruntował ziemię ...  Odpowiedz Robo  ile mocy posiada Pan Jezus ?


Offline Światus

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #459 dnia: 05 Maj, 2017, 22:01 »
A jeżeli idzie o udowodnienie,że żyjemy w wielkim ucisku,to jeżeli napiszę,że ten jest zagadnieniem przyszłości,nie teraźniejszości,to pewnie nie mam czego udowadniać.
Poza tym na temat ucisku [udręki] natchnione słowo [jęz,grecki] używa trzech określeń.
I zanim podyskutujemy na temat,czy jest,porozmawiajmy na temat,czym jest [ma być] wielki ucisk.
Mam nadzieję,że wiesz jakiego użyto tutaj gr, słowa na określenie ucisku [udręki] i co ono ze sobą niesie,i przez to czego nie.

Ale to juz chyba wkrótce nastąpi...?
Zanim ostatni członkowie pokolenia, które żyło w roku 1914, zejdą ze sceny
wydarzeń światowych, rozegrają się wszystkie przepowiedziane wydarzenia włącznie z „wielkim uciskiem”, w którym dobiegnie kresu obecny zły świat (Mat. 24:21, 22, 34).
Jak widzisz jest podstawa biblijna do takiego twierdzenia. Członków pokolenia, które żyło w roku 1914 jest już bardzo niewielu... A wielki ucisk jest warunkiem znalezienia się w wielkim tłumie (wielkiej rzeszy);

Obj 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum (...)
14 I powiedziałem do niego:
«Panie, ty wiesz».
I rzekł do mnie:
«To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku
(...)

   Więc w jaki sposób, ci którzy umarli do tej pory i jeszcze umrą, przed nastaniem wielkiego ucisku, mogą się znaleźć w wielkim tłumie? A może Biblia się myli? Tak myślę...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #460 dnia: 06 Maj, 2017, 07:46 »
Mieliśmy rozmawiać o wielkim ucisku z pominięciem naszych publikacji.
Tak się umawialiśmy,żeby przeanalizować zagadnienie.
Widzę,że już nie chcesz inaczej.
Czy chcesz?

Jeżeli idzie o równość syna z ojcem i vice versa ,to tł.Filip.2:6,że ten pierwszy"w istocie swej zawsze był równy ojcu" W.P itp jest niedobre.
W org.czytamy o "postaci".
Czytamy ,"on to istniejąc [od wieków] w postaci(wer.6)...wyzbył się wszystkiego [i przez to] pojawił się w postaci sługi"(wer.7)

Zastanawiające jest to,że nasz zbawiciel przedstawiany jest jako ten,który istnieje,istniał w "postaci" ojca,nie,że jest [theos].
W tym miejscu czytamy o nim,że istniał pod postacią, i potem,że "pojawił się w postaci sługi".
Niektórzy piszą,że użyto tu tych samych słów.
Niemniej tak nie jest.
I nie czytamy tam,że syn jako [theos]nie uznawał za [kradzież] swej równości z ojcem,ponieważ był równy ojcu.
Poza tym,gdyby był równy,to można było o tym napisać.
On to jako [theos] równy zawsze ojcu ,nie musiał przywłaszczać sobie tej równości,ponieważ ją zawsze posiadał.

Zastanówcie się z jakiego powodu,czytamy ,że występował w p o s t a c i ojca.
Co to oznacza?
Dlaczego tak ,a nie inaczej.
Zacznijmy wnikliwie analizować Filip.2:6-11


Offline Woland

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #461 dnia: 06 Maj, 2017, 08:09 »
Nie zrozum mnie opacznie,ale nawet tutaj cytujecie nasze wcześniejsze wypowiedzi,że nie przedstawiamy siebie jako i nie przedstawialiśmy jako "nieomylnych".

Już wcześniej pisałem,że zdaniem Johna Henry Newmana "P r z e s z k o d y odnośnie światła wiedzy ...[także] nadprzyrodzonej bywają tego samego rodzaju...
Tak naprawdę jeżeli natchnione słowo zostanie kiedykolwiek zrozumiane:
 "bez pomocy cudownych pośrednictw"
to co?
...to m u s i to nastąpić w taki sam sposób, w jaki zdobywa się wiedzę naturalną".
O tym jak to wygląda,wielokrotnie pisałem.
Przy czym droga zdobywania zrozumienia natchnionego słowa to m.in:
 "droga dokonywania wszelkich u l e p s z e ń"

"Skoro duch święty ma kłopoty z zasięgiem sieci , to zmyślimy nowe światło, a oprzemy się na naszym doswiadczeniu tego, co już wcześniej zmyśliliśmy"
Piękne
Ale do tego
"Słuchajcie nas ślepo , bo inaczej wylecicie z hukiem"
Jeszcze piękniej


Offline salvat

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #462 dnia: 06 Maj, 2017, 08:43 »
Po co dyskutujecie z robbotrollem?
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline bene

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #463 dnia: 06 Maj, 2017, 08:44 »
Zastanówcie się z jakiego powodu,czytamy ,że występował w p o s t a c i ojca.
Co to oznacza?
Dlaczego tak ,a nie inaczej.
Zacznijmy wnikliwie analizować Filip.2:6-11
Dla ścisłości w grece użyty jest zwrot μορφη θεου. Jeśli za prawdziwe  przyjemnie  się nauczanie że Jezus został stworzony i od swojego początku był aniołem (archaniołem)to wychodząc z tego założenia to Bóg też musi być aniołem. Dlaczego więc nie głosicie takiej nauki?

Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #464 dnia: 06 Maj, 2017, 11:56 »
Dla ścisłości w grece użyty jest zwrot μορφη θεου. Jeśli za prawdziwe  przyjemnie  się nauczanie że Jezus został stworzony i od swojego początku był aniołem (archaniołem)to wychodząc z tego założenia to Bóg też musi być aniołem. Dlaczego więc nie głosicie takiej nauki?

Dokładnie. A MORFE to postać, forma, ksształt (stąd polskie słowo morfologia) ;)