Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?  (Przeczytany 17286 razy)

Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Sierpień, 2015, 22:36 »
A żebyś wiedział. Przeciętny głosiciel spytany o to jak rozumie się obecnie naukę o "tym pokoleniu" będzie dwa albo trzy "światła" do tyłu ;D. A nawet jak będzie mu coś świtało, to nie spotkałem jeszcze ani jednego, który potrafiłby tę naukę z marszu przytoczyć bez sięgania do publikacji. O wytłumaczeniu jej już nawet nie wspomnę, bo takiego wytłumaczenia nigdzie podanego nie ma (publikacje nie podają żadnych wersetów wspierających najnowszą interpretację).
Starą interpretację pokolenia mieli tak na blachę opanowaną (od 1926 do 1995), ze niektórzy ŚJ do dziś tak myślą, że jest.
Niedawno jedna babcia mnie przekonywała, że jeszcze żyją ludzie co pamiętają rok 1914. :)
Chyba z kołyski albo ze zdjęcia.
Ja też pamiętam ale ze Strażnicy. ;D


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Sierpień, 2015, 22:38 »
Ja tych światełek nie ogarniam  :o Tego jest cała masa. Teraz wydali w języku angielskim książkę "Jezus - droga, prawda, życie", która ma zastąpić "Największego z ludzi". Dlaczego? Bo zmieniło, się zrozumienie.I tak w kółko. Gdy czytam twoje wyciągi zmiennych światełek, to doszedłem do wniosku, że przeciętny ŚJ nawet nie wie, że coś już jest nieaktualne (bynajmniej mówie na swoim przykładzie) nad tym się nie nadąża dosłownie.
Ja też już zaczynam się gubić powoli, dlatego robię ściągi. :)
Wiesz ja też zauważam tylko te, o których oni wspomną, bo jak przemilczą to pies z kulawą nogą nie zauważy. :)
A czasem i ci co zmieniają nie zauważają. ;D


Offline Puszek

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Sierpień, 2015, 17:33 »
A czasem i ci co zmieniają nie zauważają. ;D

Idę o zakład, że sami tego nie są w stanie ogarnąć. Pewnie cały Komitet wydawniczy nad tym czuwa  ::)
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Sierpień, 2015, 17:56 »
Idę o zakład, że sami tego nie są w stanie ogarnąć. Pewnie cały Komitet wydawniczy nad tym czuwa  ::)
O ile czuwa w USA to poza Ameryką różne cuda się dzieją, gdy nauki wchodzą z opóźnieniem wraz z wydanymi później książkami.
Najbardziej znany przykład z Sodoma, kiedy w 1988 zmieniono naukę w USA, a w Polsce z opóźnieniem rocznym, w 1989 r., wydano czerwoną książkę ze starym światłem.

Albo gdy od 1968 Jezusa zaczęto z brodą ukazywać:

„Jezus nosił brodę; dlatego rysunki przedstawiające jego postać w przyszłych publikacjach Towarzystwa Strażnica będą zgodne ze świadectwami Pisma świętego” (Strażnica Nr 24, 1968 s. 13).

A polska książka z 1970 (ang. 1966) pt. Życie wieczne w wolności synów Bożych nadal go bez brody ukazywała.

Takich przykładów w wielu językach zapewne jest wiele.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Sierpień, 2015, 18:49 »
Kolejna nieaktualność we Wspaniały finał:

Czeladź to tylko pomazańcy

„Podobnie jest z niewolnikiem wiernym i rozumnym, który rozdziela czeladzi pokarm w słusznym czasie (Mateusza 24:45). Za dostarczanie pokarmu odpowiedzialny jest niewolnik jako grono, ale tym duchowym pożywieniem pokrzepia się czeladź, a więc poszczególni członkowie tego grona. Chodzi o tę samą grupę, tyle że opisaną w różny sposób — jako zbiorowość i jako jednostki” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 201).

   Zmiana w roku 2013

   „»Członkowie czeladzi«: Wszyscy, którzy są karmieni – zarówno pomazańcy, jak i drugie owce” (Strażnica 15.07 2013 s. 22).


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Sierpień, 2015, 19:13 »
„Niewolnik” otrzymał „mienie” w roku 1919

„Chwilowy sukces babilońskiego chrześcijaństwa w roku 1918 nagle przeobraził się w klęskę, gdy w roku 1919 ostatek pomazańców, czyli klasa Jana, dostąpił odrodzenia i duchowego zmartwychwstania. Babilon Wielki upadł w tym znaczeniu, że nie mógł już trzymać w niewoli nikogo ze sług Bożych. Namaszczeni bracia Chrystusa wyroili się z otchłani na podobieństwo szarańczy — gotowi do czynu (Objawienie 9:1-3; 11:11, 12). Byli nowożytnym »niewolnikiem wiernym i rozumnym«, a Pan ustanowił ich nad całą swą ziemską majętnością (Mateusza 24:45-47, NW)” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 209).

„Wszystko wskazuje na to, że jakieś trzy i pół roku później, w roku 1918, Jehowa w towarzystwie Jezusa jako »Anioła Przymierza« przybył na sąd do swej duchowej świątyni (Malachiasza 3:1, Bp; Mateusza 13:47-50). Nastał czas, by Pan ostatecznie odrzucił fałszywych chrześcijan i »nad całą swoją majętnością« ustanowił »niewolnika wiernego i rozumnego« (Mateusza 7:22, 23; 24:45-47, NW)” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 31).

   Zmiana w roku 2013

„Logiczny jest więc wniosek, że gdy zgodnie z Ewangelią według Mateusza 24:46, 47 Jezus przybywa, by ustanowić niewolnika nad całym swoim mieniem, również chodzi tu o jego przyszłe przybycie podczas wielkiego ucisku” (Strażnica 15.07 2013 s. 8).

„Jezus nie przybył ustanowić wiernego niewolnika nad całym swoim mieniem w roku 1919, ale że zrobi to w trakcie wielkiego ucisku” (jw. s. 8).



Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Sierpień, 2015, 19:13 »
„Mienie” ziemskie

„Chwilowy sukces babilońskiego chrześcijaństwa w roku 1918 nagle przeobraził się w klęskę, gdy w roku 1919 ostatek pomazańców, czyli klasa Jana, dostąpił odrodzenia i duchowego zmartwychwstania. Babilon Wielki upadł w tym znaczeniu, że nie mógł już trzymać w niewoli nikogo ze sług Bożych. Namaszczeni bracia Chrystusa wyroili się z otchłani na podobieństwo szarańczy — gotowi do czynu (Objawienie 9:1-3; 11:11, 12). Byli nowożytnym »niewolnikiem wiernym i rozumnym«, a Pan ustanowił ich nad całą swą ziemską majętnością (Mateusza 24:45-47, NW)” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 209).

   Zmiana w roku 2013

Obecnie do jego mienia zalicza się Królestwo Mesjańskie, które należy do niego od roku 1914 i które będzie dzielił ze swymi namaszczonymi naśladowcami (Obj. 11:15).” (Strażnica 15.07 2013 s. 24-25).


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Sierpień, 2015, 20:18 »
Gog z Magog to szatan

„Również Ezechiel zapowiedział, że gdy Gog z Magog (poniżony Szatan) przypuści ostatni atak na lud Boży, Jehowa wywoła »wielkie trzęsienie ziemi w ziemi izraelskiej« (Ezechiela 38:18, 19)” (Wspaniały finał Objawienia bliski 1993 s. 108).

„Niecny atak Szatana opisano sugestywnie w 38 rozdziale Księgi Ezechiela. Poniżonego Szatana nazwano tam ‛Gogiem z krainy Magog’. Jehowa wkłada w szczęki Goga symboliczne haki i prowadzi go do ataku, a wraz z nim jego liczne wojska” (Wspaniały finał Objawienia bliski 1993 s. 279).

   Zmiana w roku 2015

   „Przez lata w naszych publikacjach wyjaśniano, że Gog z Magog to imię nadane Szatanowi Diabłu po wyrzuceniu go z nieba. Wyjaśnienie to opierało się na fakcie, że w Księdze Objawienia utożsamiono Szatana z przywódcą ogólnoświatowego ataku na lud Boży (Obj. 12:1-17). Sądzono więc, że Gog to inne prorocze określenie Szatana” (Strażnica 15.05 2015 s. 29).

   Gog z Ez 38-39: „GOG Z MAGOG: Koalicja narodów, które podejmą próbę unicestwienia ludu Bożego” (Strażnica 15.05 2015 s. 29, wykres).

„Gdy się porówna wszystkie te biblijne wzmianki o ostatecznym ataku na lud Boży, staje się jasne, że określenie Gog z Magog odnosi się nie do Szatana, ale do koalicji narodów” (jw. s. 30).

   Gog z Ap 20:8: „GOG I MAGOG: Buntownicy, którzy otoczą prawych ludzi, by ich zgładzić” (Strażnica 15.05 2015 s. 30, wykres).

„Wydaje się więc, że mianem »Goga i Magoga« słusznie można nazwać wszystkich tych, którzy po upływie Millennium podniosą bunt” (jw. s. 30).


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Sierpień, 2015, 20:28 »
Wystarczy tych kilka przykładów by się przekonać, że książka Wspaniały finał... nadaje się albo do odrzucenia albo do gruntownego przerobienia. ;)

Jak mi zapłacą to mogę im to zrobić. ;D


Offline Puszek

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Sierpień, 2015, 21:02 »
Jak mi zapłacą to mogę im to zrobić. ;D

Haha  ;D Coś ty na nowego rolexa nie wystarczy.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Sierpień, 2015, 21:05 »
Haha  ;D Coś ty na nowego rolexa nie wystarczy.
A po co im zegarki skoro i tak dnia ni godziny nie będą znać. ;)
Wystarczy kalendarz i klepsydra. :)


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Sierpień, 2015, 22:12 »
Haha  ;D Coś ty na nowego rolexa nie wystarczy.
Mają przecież wypasione komórki z zegarkami, więc po co im jeszcze te roleksy i sygnety? :)
Dla szpanu? ;)


Offline Puszek

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Sierpień, 2015, 22:42 »
Komórki ?! Teraz tablety są w modzie, Jehowa co chwila wydaje jakąś nową aplikację na tablety i smartfony  ;D

A tak serio to nie wiem, co to za trend z tymi sygnetami. To się przenosi nawet na członków Komitetów Oddziałów, jakaś zaraźliwa choroba? W sumie nie widzę w tym nic złego ale kuje to w oczy gdy tak ŚJ lubią jechać po różnych przywódcach religijnych, że żyją w przepychu oraz, że oficjalnie pracują za friko (lub drobne kieszonkowe na własne potrzeby). Tylko ile z tego kieszonkowego musieli by odkładać na złotą biżuterię, drogi ubiór (to widać)? Wieje mi obłudą. Swoją drogą ileś lat temu nosiłem sygnet srebrny za 3 dyszki   ;D Miałem z tego powodu rozmowę z obwodowym, że mając przywileje na zebraniach nie powinienem dawać powodu do zgorszenia..baaa nawet powiedział, że to kojarzy się z gejostwem (w zachodnich krajach geje chyba lubią biżuterię)!!! Ahhh gdyby wtedy było jw.org lub broadcasting to bym go też pojechał  :-\
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sierpień, 2015, 10:11 »
Może te sygnety od biskupów katolickich zerżnęli, którzy noszą pierścienie z relikwiami i zarazem swoją pieczęcią. :)


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sierpień, 2015, 18:10 »
A jeszcze taka zmiana:

Modlitwa do Jezusa

„Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: »Amen! Przyjdź, Panie Jezusie«. [Ap 22:20]” (Wspaniały finał Objawienia bliski 1993 [ang. 1988, 2006] s. 319).

   „Apostoł Jan nie bał się przyjścia Chrystusa - wręcz go wyczekiwał. Gdy otrzymał informacje na temat tego wydarzenia i jego znaczenia dla ziemi, żarliwie prosił w modlitwie: »Przyjdź, Panie Jezusie« (Objawienie 22:20)” (Strażnica Nr 6, 2007 s. 3).

Zmiana w roku 2010

   „Sędziwy już apostoł pragnął ujrzeć wszystkie te wspaniałe wydarzenia i dlatego wykrzyknął: »Amen! Przyjdź, Panie Jezusie«” (Strażnica 15.09 2010 s. 28).