Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?  (Przeczytany 17272 razy)

Offline Roszada

Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« dnia: 27 Lipiec, 2015, 19:01 »
Po 2006 r, gdy dodano wklejkę do Wspaniały finał..., a w USA wydrukowano nową edycję ang., wiele nauk zmieniono, szczególnie w roku 2013.
Czy nadal ta książka jest aktualna?
Na bratnim forum padają stwierdzenia, że chodzą słuchy o wycofaniu jej:

http://watchtower-forum.pl/topic/6713-wspania%C5%82y-fina%C5%82-objawienia-do-pieca-%E2%80%94-czy-to-prawda/

Czy coś słyszeliście?
Co tam 'świat' w USA pisze?
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2015, 19:05 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec, 2015, 19:57 »
Przykład nieaktualnej nauki:
nauka Wspaniały finał o inspekcji Jezusa:

*** re rozdz. 6 s. 31 ak. 17 Odsłonięcie świętej tajemnicy ***
Wszystko wskazuje na to, że jakieś trzy i pół roku później, w roku 1918, Jehowa w towarzystwie Jezusa jako „Anioła Przymierza” przybył na sąd do swej duchowej świątyni (Malachiasza 3:1, Bp; Mateusza 13:47-50).
 
*** re rozdz. 10 s. 53 ak. 20 Odraza do „głębokich rzeczy Szatana” ***
Kiedy w roku 1918 Jezus przyszedł do świątyni Jehowy na sąd, przeważająca większość organizacji podających się za chrześcijańskie była zbrukana bałwochwalstwem i niemoralnością duchową
 
*** re rozdz. 31 s. 220 ak. 19 Wielkie i zdumiewające dzieła Jehowy ***
Jehowa przybył do swej duchowej świątyni na sąd w roku 1918 (Malachiasza 3:1-5).

A co uczy Towarzystwo dziś???

 „Aby to ustalić, w roku 1914 Jezus rozpoczął inspekcję duchowej świątyni. Przegląd ten i dzieło oczyszczania obejmowały pewien okres – od roku 1914 do początków roku 1919 [3]” (Strażnica 15.07 2013 s. 11).

„[3] Jest to zrewidowane zrozumienie. Wcześniej sądziliśmy, że inspekcja Jezusa odbyła się w roku 1918” (jw. s. 14).
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2015, 20:03 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec, 2015, 20:00 »
Inny przykład.
Kto jest niewolnikiem:

*** re rozdz. 30 s. 209 ak. 12 ‛Upadł Babilon Wielki!’ ***
Chwilowy sukces babilońskiego chrześcijaństwa w roku 1918 nagle przeobraził się w klęskę, gdy w roku 1919 ostatek pomazańców, czyli klasa Jana, dostąpił odrodzenia i duchowego zmartwychwstania. Babilon Wielki upadł w tym znaczeniu, że nie mógł już trzymać w niewoli nikogo ze sług Bożych. Namaszczeni bracia Chrystusa wyroili się z otchłani na podobieństwo szarańczy — gotowi do czynu (Objawienie 9:1-3; 11:11, 12). Byli nowożytnym „niewolnikiem wiernym i rozumnym”, a Pan ustanowił ich nad całą swą ziemską majętnością (Mateusza 24:45-47, NW).

A dziś?

 „Czy wszyscy pomazańcy żyjący na ziemi tworzą wiernego niewolnika? Nie.” (Strażnica 15.07 2013 s. 22).

Członkowie Ciała Kierowniczego jako grupa tworzą »niewolnika wiernego i roztropnego«” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 130).

A mienie?

"Logiczny jest więc wniosek, że gdy zgodnie z Ewangelią według Mateusza 24:46, 47 Jezus przybywa, by ustanowić niewolnika nad całym swoim mieniem, również chodzi tu o jego przyszłe przybycie podczas wielkiego ucisku” (Strażnica 15.07 2013 s. 8).

"Jezus nie przybył ustanowić wiernego niewolnika nad całym swoim mieniem w roku 1919, ale że zrobi to w trakcie wielkiego ucisku” (jw. s. 8).

Teraz widzicie czemu ta książka musi z czasem pójść do kosza. :-\
To dwa przykłady tylko.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec, 2015, 11:08 »
A kij mi w tyłek :), jak nikt żadnych plotek o Wspaniały finał... nie przytacza to widzę, że muszę sam zmierzyć się z tematem i poszperać, które nauki są w tej knidze już nieaktualne.
Wtedy będę miał wyrobiony pogląd, czy do kosza pójdzie ona niedługo. :)


Offline Weteran

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec, 2015, 11:28 »
Ja bym Ci pomógł, ale mam straszny wstręt do tego slangu,który oni używają w przemówieniach i pubikacjach i nie wiem, czy mi przejdzie... >:( >:( >:(
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec, 2015, 13:14 »
Ja bym Ci pomógł, ale mam straszny wstręt do tego slangu,który oni używają w przemówieniach i pubikacjach i nie wiem, czy mi przejdzie... >:( >:( >:(
Pewnie że napisz coś, jak masz jakieś spostrzeżenia.
Ja inaczej podejdę do tego.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec, 2015, 21:23 »
Zacząłem:

Wspaniały finał Objawienia bliski! – czy ta książka będzie niebawem wycofana?

W roku 1988 Towarzystwo Strażnica wydało po angielsku swój nowy komentarz do Apokalipsy św. Jana. Ma on tytuł Revelation—Its Grand Climax At Hand! (Wspaniały finał Objawienia bliski!) i zastąpił on dwie angielskie publikacje książkowe (po polsku nie wydano ich):

“Babylon the Great Has Fallen!” God’s Kingdom Rules! („Upadł Babilon Wielki!” Panuje Królestwo Boże!) 1963, komentowane są rozdziały 14-22 z Ap.
“Then Is Finished the Mystery of God” („Wtedy dokona się tajemnica Boża”) 1969, komentowane są rozdziały 1-13 z Ap.

         W roku 1993 wydano polską wersję omawianej książki pt. Wspaniały finał Objawienia bliski!
        ....
Dalej to już kaszana będzie.


Offline Janosik

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec, 2015, 22:48 »
Teraz widzicie czemu ta książka musi z czasem pójść do kosza. :-\
To dwa przykłady tylko.
No zmieniła się tez data inspekcji Jezusa w Brooklynie, książka ta podaje już zła datę inspekcji. No i pewnie proroctwo o uwiezieniu Rutherforda muszą zmienić.Bo obecnie już piszą ze nie będą porównywać proroctw, ponieważ maja one rożne znaczenia.
Jestem homofobem.


Offline Janosik

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec, 2015, 22:59 »
W roku 1993 wydano polską wersję omawianej książki pt. Wspaniały finał Objawienia bliski!
Strona 319 – w komentarzu do słów Objawienia 22:20 napisali: „Tak więc z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie”.
To zdanie wprawia w zakłopotanie głosicieli ponieważ jest to dowód na modlitwę do Jezusa Chrystusa, a im kaderycznie nie wolne tego czynić. A to dlatego ze nie uznają Chrystusa za godnego aby te modlitwy ich wysłuchiwał.
Jestem homofobem.


Offline M

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec, 2015, 08:28 »
Strona 319 – w komentarzu do słów Objawienia 22:20 napisali: „Tak więc z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie”.
To zdanie wprawia w zakłopotanie głosicieli ponieważ jest to dowód na modlitwę do Jezusa Chrystusa, a im kaderycznie nie wolne tego czynić. A to dlatego ze nie uznają Chrystusa za godnego aby te modlitwy ich wysłuchiwał.

Faktycznie! Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Gdyby chodziło o modlenie się do Boga, to byłoby przecież napisane "Amen! Niech Pan Jezus przyjdzie!", a tu jest napisane w drugiej osobie.


Offline dziewiatka

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:18 »
Czy aby na pewno to była modlitwa? Zwróć uwagę ,że najpierw Jan pisze amen (niech tak się stanie)Dopiero potem przyjdź Panie Jezusie.Po za tym to nie była modlitwa tylko wizja jaką Jan otrzymał od Jezusa.Nie wiem jakich głosicieli miałoby to wprawić w zakłopotanie .


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:21 »
Czy aby na pewno to była modlitwa? Zwróć uwagę ,że najpierw Jan pisze amen (niech tak się stanie)Dopiero potem przyjdź Panie Jezusie.Po za tym to nie była modlitwa tylko wizja jaką Jan otrzymał od Jezusa.Nie wiem jakich głosicieli miałoby to wprawić w zakłopotanie .
Dla Ciebie nie była to modlitwa a dla Towarzystwa była.
Jak jesteś wnikliwy to zauważysz, że te słowa nie tylko w tym fragmencie nazwali modlitwą ale i w innych polskich i ang. publikacjach łącznie ze słownikiem Aid to Bible.. (we Wnikliwe to zmieniono).

Czy Ty dziwiątka umiesz czytać?
Towarzystwo wyraźnie pisze:
Cytuj
Strona 319 – w komentarzu do słów Objawienia 22:20 napisali: „Tak więc z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie”.


Offline oczko3335

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:23 »
Szczepan tez modlil sie do Jezusa w chwili kamienowania.


Offline Janosik

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:33 »
Czy aby na pewno to była modlitwa? Zwróć uwagę ,że najpierw Jan pisze amen (niech tak się stanie)Dopiero potem przyjdź Panie Jezusie.Po za tym to nie była modlitwa tylko wizja jaką Jan otrzymał od Jezusa.Nie wiem jakich głosicieli miałoby to wprawić w zakłopotanie .
Dziewiatka ty nawet piszesz cos innego niż Strażnica . Ponieważ oni przyznają ze Jan i Szczepan modlił sie do Jezusa Chrystusa. Chociaż Strażnica przyznaje to pod napływem niemożliwości obalenia tekstu o tym z Biblii. Chociaż już w przekładzie nowego świata oba te teksty sfałszowali.
Jestem homofobem.


Offline Roszada

Odp: Wspaniały finał... czy wciąż aktulany?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec, 2015, 09:36 »
Szczepan tez modlil sie do Jezusa w chwili kamienowania.
Jak ktoś nie chce aby czyjeś modlitwy były modlitwami, to nawet podważy to, że ludzie się modlą. :)

Myślisz, że Towarzystwo uważa, że kogokolwiek modlitwy, poza jego modlitwami, są ważne? Że można je zaliczyć do modlitw?