Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 130818 razy)

Offline M

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #90 dnia: 10 Sierpień, 2015, 19:13 »
W piątek w nocy nie śpie!! Szykuję drinka, smaże popcorn i zatrzymuję świat!!  8-)
 NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!!!

To ja nie śpię razem z Tobą ;D.

PS. To będzie dokładnie w nocy z czwartku na piątek.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #91 dnia: 10 Sierpień, 2015, 19:29 »
Ortodoksyjni śJ i tak w to nie uwierzą. A dodatkowo radość ich będzie wielka, bo... zaczynają się prześladowania i koniec jest tuż, tuż. Ale jeżeli ujawnienie i nagłośnienie tej... (szkoda że nie można klnąć) dlatego nazwijmy to potworności,  pomoże zapobiec tragedii chociaż jednego dziecka, czy też osoby dorosłej to, to już ma sens.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dietrich

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Sierpień, 2015, 20:24 »
Ortodoksyjni śJ i tak w to nie uwierzą. A dodatkowo radość ich będzie wielka, bo... zaczynają się prześladowania i koniec jest tuż, tuż. Ale jeżeli ujawnienie i nagłośnienie tej... (szkoda że nie można klnąć) dlatego nazwijmy to potworności,  pomoże zapobiec tragedii chociaż jednego dziecka, czy też osoby dorosłej to, to już ma sens.

Jestem tego samego zdania. Zastanawia mnie tylko, jak tępym trzeba być człowiekiem, żeby w rozwojowych sprawach z wątkiem kryminalnym w tle dopatrywać się prześladowań religijnych nie widząc czyjejś krzywdy. 


Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #93 dnia: 10 Sierpień, 2015, 21:13 »
Można, można. Głupota ludzka granic nie zna. Niestety, ale sam kiedyś takie informacje przyjąłbym jako atak na organizację. Dla jednego będzie to niby próba, bo ludzie na terenie zaczynają pytać, znajomi w pracy wytykają, a dla innego będzie to powód wybudzenia. Każdy jest inny. Mnie wybudziło coś innego, więc sam mogę powiedzieć, że na takie informację mądrością nie grzeszyłem. Indoktrynacja działa cuda. Ale miejmy nadzieje, że nowe światło tym razem nie pochodzące z organizacji, a padające na nią pomoże wielu osobom. Czy to świadków, czy nie.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Roszada

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #94 dnia: 10 Sierpień, 2015, 21:17 »
Jak będzie wynik przesłuchu tego członka CK to proszę o krótkie info na PM.
My mamy swego Wesołowskiego (ex arcybiskupa), najgrubszą rybę chyba w KK więc temat mnie nie podnieca aż tak. :)
Chyba żaden kardynał nie był jak na razie wmieszany. ;)


Offline Dietrich

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #95 dnia: 10 Sierpień, 2015, 22:37 »
Może to jeszcze potrwać. Według Süddeutsche Zeitung z 29 lipca b.r końcowy raport ma być gotów w grudniu 2017

Tu jest link: http://www.sueddeutsche.de/panorama/australien-zeugen-jehovas-vertuschten-ueber-jahrzehnte-sexuellen-missbrauch-1.2587889

Przy czym nie chodzi jedynie o samych ŚJ, lecz o wszystkie kościoły w Australii, a zaczęło się od KK w 2013

« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2015, 22:41 wysłana przez Dietrich »


Offline Noc_spokojna

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Sierpień, 2015, 09:37 »
Może to jeszcze potrwać. Według Süddeutsche Zeitung z 29 lipca b.r końcowy raport ma być gotów w grudniu 2017

Tu jest link: http://www.sueddeutsche.de/panorama/australien-zeugen-jehovas-vertuschten-ueber-jahrzehnte-sexuellen-missbrauch-1.2587889

Przy czym nie chodzi jedynie o samych ŚJ, lecz o wszystkie kościoły w Australii, a zaczęło się od KK w 2013
Proszę o doprecyzowanie, czy ta liczba 1006 w tytule wątku odnosi się do SJ, czy do wszystkich kościołów w Austrii?
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Dietrich

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Sierpień, 2015, 10:43 »
Proszę o doprecyzowanie, czy ta liczba 1006 w tytule wątku odnosi się do SJ, czy do wszystkich kościołów w Austrii?

SD pisze:
"Die Zeugen Jehovas in Australien haben offenbar Kindesmissbrauch von mehr als 1000 Tätern jahrzehntelang vertuscht."

Świadkowie Jehowy w Australii na przestrzeni lat zatuszowali więcej niż 1000 oczywistych przypadków wykorzystywania dzieci.
Przy czym słowa "Tat" bez określenia -  używa się najczęściej w odniesieniu do czynu karalnego, kryminalnego.


Offline M

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Sierpień, 2015, 10:49 »
Proszę o doprecyzowanie, czy ta liczba 1006 w tytule wątku odnosi się do SJ, czy do wszystkich kościołów w Austrii?

Liczba 1006 odnosi się tylko do Świadków Jehowy w Australii i oznacza liczbę pedofili zgłoszonych przez ostatnie 60 lat do Biura Oddziału w Australii. Ponieważ wielu z tych pedofili dopuścili się molestowania więcej niż jeden raz, liczba ich ofiar jest większa i wynosi ponad 1850.

Zmodyfikowałem tytuł wątku żeby nie było wątpliwości w tej sprawie.


Offline Dietrich

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #99 dnia: 11 Sierpień, 2015, 10:52 »
Natomiast sama Królewska Komisja, jak wynika z artykułu, została powołana do życia w 2013 roku przez ówczesną premier Julię Gillard, gdy wyszły na jaw podobne przypadki w KK. Tak więc wydaje się, że pod lupę wzięte zostały wszystkie kościoły. A kolej na WTS nadeszła właśnie w sierpniu b.r.  Liczba ponad 1000 czynów dotyczy wyłącznie ŚJ.


Offline Noc_spokojna

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Sierpień, 2015, 17:37 »
Liczba 1006 odnosi się tylko do Świadków Jehowy w Australii i oznacza liczbę pedofili zgłoszonych przez ostatnie 60 lat do Biura Oddziału w Australii. Ponieważ wielu z tych pedofili dopuścili się molestowania więcej niż jeden raz, liczba ich ofiar jest większa i wynosi ponad 1850.

Zmodyfikowałem tytuł wątku żeby nie było wątpliwości w tej sprawie.

Ja zapytałam po tym wpisie
Cytuj
"Przy czym nie chodzi jedynie o samych ŚJ, lecz o wszystkie kościoły w Australii, a zaczęło się od KK w 2013"
, bo już miałam zarzut od SJ, który czyta to forum, że ta liczba dotyczy wszystkich kościołów w Australii. Tak więc drogi XX, chodzi tylko o Świadków Jehowy.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Sierpień, 2015, 19:10 »
Liczba dotyczy tylko ŚJ w Australii, natomiast tamten post traktował o tym, że komisja która aktualnie zajmuje się sprawą ŚJ działa już od dwóch lat i zajmuje się wszystkimi kościołami w Australii :). Swoją drogą ciekawe byłoby porównanie jak wypadają tamte już przebadane instytucje na tle ŚJ.

Pozdrawiam świadków czytających to forum :)


Offline peleg

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #102 dnia: 12 Sierpień, 2015, 06:43 »
 chciałem tylko zapytać jak sądzicie jakie liczby molestowania mogą być w polsce


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #103 dnia: 12 Sierpień, 2015, 08:31 »
W Polsce jest prawie dwa razy tyle głosicieli co w Australii. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby przez ostatnie 50 lat Biuro wiedziało o około 2 tysiącach pedofili w Polsce.


Offline Christianus

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #104 dnia: 12 Sierpień, 2015, 09:01 »
Ktoś ma jakieś informacje na temat tego jakie nastroje obecnie panują w Australii?
Czy w zborach się coś dzieje, czy ludzie na terenach wytykają?
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder