Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 129839 razy)

Offline Liberal

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #75 dnia: 08 Sierpień, 2015, 15:07 »
Jeżeli Jackson ma nadal obywatelstwo australijskie (a prawdopodobnie ma), to zgodnie z prawodawstwem Commonwealth'u może zostać wezwany do sądu, bez względu na to, gdzie akurat pomieszkuje.


Edit: Właśnie widzę, że prawnicy Strażnicy znaleźli jakiś kruczek prawny, żeby Jackson jednak nie zeznawał:
http://www.jw-archive.org/post/125844213823/geoffrey-jackson-declines-to-appear-before#at_pco=cfd-1.0&at_ab=per-15&at_pos=0&at_tot=14&at_si=55c27690475c6bb3
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2015, 15:29 wysłana przez Liberal »
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #76 dnia: 08 Sierpień, 2015, 18:36 »

Edit: Właśnie widzę, że prawnicy Strażnicy znaleźli jakiś kruczek prawny, żeby Jackson jednak nie zeznawał:
http://www.jw-archive.org/post/125844213823/geoffrey-jackson-declines-to-appear-before#at_pco=cfd-1.0&at_ab=per-15&at_pos=0&at_tot=14&at_si=55c27690475c6bb3


Lib, ten post jest sprzed 4 dni. Ostatecznie komisja zdecydowała, że wezwie Jacksona wczoraj, więc jeszcze nie wszystko stracone.


Offline gedeon

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Sierpień, 2015, 19:50 »
Lib, ten post jest sprzed 4 dni. Ostatecznie komisja zdecydowała, że wezwie Jacksona wczoraj, więc jeszcze nie wszystko stracone.

No to się dzieje.


Offline Liberal

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #78 dnia: 09 Sierpień, 2015, 13:08 »
Ostatecznie komisja zdecydowała, że wezwie Jacksona wczoraj, więc jeszcze nie wszystko stracone.

No więc jest tak, jak pisałem wcześniej - jeżeli Jackson nie zrzekł się obywatelstwa Australii (bądź innego państwa Commonwealth) to ma niewielkie szanse na wywinięcie się od złożenia zeznań przed sądem.
To byłby olbrzymi sukces od czasów procesu Olina Moyle.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #79 dnia: 09 Sierpień, 2015, 14:56 »
Przekonwertowałem plik PDF opublikowany przez australijską komisję zawierający szczegółowy wykaz wszystkich pedofili zgłoszonych w Australii przez ostatnie 60 lat do formatu Excel, przetłumaczyłem go też na polski.

Można go pobrać stąd: https://drive.google.com/file/d/0B6x59Q9rx60ocWZxVTZZcmhHN00/view?usp=sharing

Kilka spostrzeżeń:
- chociaż wszystkich zgłoszonych pedofili na liście jest 1006, to wielu z nich dopuściło się tego czynu więcej niż raz. W sumie wszystkich ofiar jest przynajmniej 1857. Oczywiście w samej tylko Australii.
- wśród napastników mamy 777 głosicieli, 8 pionierów, 69 sług pomocniczych, 38 starszych, 4 na przywileju bez wyszczególnienia, 1 nadzorca obwodu. 89 osób było nie związanych ze zborem.
- ponad połowa ofiar była członkami rodziny napastnika
- w 12 przypadkach napastnikiem był starszy, który jednak nie został zdjęty z tego powodu z przywileju
- najnowsza ze spraw w dokumencie jest datowana na 27 stycznia 2015 (przy czym dokumenty zostały wydane komisji na początku lutego)
- ponad 170 ofiar stanowiły dzieci w wieku od 0 do 5 lat
- w przynajmniej 114 78 przypadkach napastnik został wykluczony za molestowanie więcej niż jeden raz. Oznacza to, że zaniedbanie starszych i nie zgłoszenie sprawy na policję sprawiło, że znalazł on sobie po przyłączeniu kolejne ofiary ("rekordzista" był wykluczany za to samo 4 razy...)

Płakać się chce jak człowiek uświadomi sobie skalę tego zjawiska i fakt, że można było temu wszystkiemu zapobiec gdyby nie butna postawa starszych i wytyczne z WTS-u... :-\

Edit: Niestety w wyniku błędu formuły w arkuszu kalkulacyjnym zawyżyłem poprzednio liczbę wielokrotnie wykluczonych.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2015, 12:21 wysłana przez M »


Offline gedeon

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #80 dnia: 09 Sierpień, 2015, 15:51 »
Dzięki M, to jest masakra. Zapodaje to na FB.


Offline Liberal

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #81 dnia: 09 Sierpień, 2015, 17:18 »
Kiedy 10 lat temu Bill Bowen twierdził, że Organizacja ukrywa dane 127 tysięcy pedofilów, to każdy Świadek na świecie krzyczał, że to obrzydliwe kłamstwo, pomówienie i oszczerstwo.
Teraz - w świetle procesów z USA, Kanady i Australii - śmiem twierdzić, że dane te były mocno zaniżone.
Ciekawe czy teraz Ebed (jako naczelny obrońca doktryny WTS w Polsce) zechce odszczekać to, co kiedyś kazał na ten temat kazał odszczekiwać mi?

Kiedy Silentlambs pisało, że Organizacja ŚJ to "raj dla pedofilów" przyjmowano to z niedowierzaniem czy niekiedy wręcz z oburzeniem. Teraz słowo ciałem się stało :(
To jest RAJ DLA PEDOFILÓW.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Badacz

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Sierpień, 2015, 19:13 »
Przekonwertowałem plik PDF opublikowany przez australijską komisję zawierający szczegółowy wykaz wszystkich pedofili zgłoszonych w Australii przez ostatnie 60 lat do formatu Excel, przetłumaczyłem go też na polski.

Można go pobrać stąd: https://drive.google.com/file/d/0B6x59Q9rx60ocWZxVTZZcmhHN00/view?usp=sharing

(...)

Dzięki za kawał świetnej roboty, Tobie i wszystkim, którzy mają swój wkład w nagłośnienie tej sprawy w Polsce. Mogę prosić o linka do oryginalnego pliku na oficjalnej stronie Komisji? Myślę, że byłby cenną pozycją w tym wątku.
Dlaczego mnie opuściłeś, Boże, w którego istnienie wątpię?
                                                                                         Sheldon Cooper


Offline Dietrich

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Sierpień, 2015, 19:22 »
(...) w 114 przypadkach napastnik został wykluczony za molestowanie więcej niż jeden raz. Oznacza to, że zaniedbanie starszych i nie zgłoszenie sprawy na policję sprawiło, że znalazł on sobie po przyłączeniu kolejne ofiary ("rekordzista" był wykluczany za to samo 4 razy...)


Tymczasem potrzeby zboru się robi, kiedy nastolatka spotyka się ze "światusem"  K.J.M.


Offline gedeon

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Sierpień, 2015, 19:30 »
Tak to bardzo pożyteczna praca, dzięki temu setki osób na FB dowiedziało sie o tym.


Offline Janosik

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Sierpień, 2015, 20:37 »
(...) w 114 przypadkach napastnik został wykluczony za molestowanie więcej niż jeden raz. Oznacza to, że zaniedbanie starszych i nie zgłoszenie sprawy na policję sprawiło, że znalazł on sobie po przyłączeniu kolejne ofiary ("rekordzista" był wykluczany za to samo 4 razy...)


Tymczasem potrzeby zboru się robi, kiedy nastolatka spotyka się ze "światusem"  K.J.M.
Ja sie spotykałem z kobieta Świadkiem Jehowy a już zrobiono mi komitet czy właściwie sie obchodzimy wobec siebie. Byl to pionier specjalny z Warszawy Paweł S.

gedeon: usunąłem nazwisko
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2015, 04:52 wysłana przez gedeon »
Jestem homofobem.


Offline M

Odp: 1006 przypadków molestowania
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Sierpień, 2015, 21:43 »
Dzięki za kawał świetnej roboty, Tobie i wszystkim, którzy mają swój wkład w nagłośnienie tej sprawy w Polsce. Mogę prosić o linka do oryginalnego pliku na oficjalnej stronie Komisji? Myślę, że byłby cenną pozycją w tym wątku.

Proszę bardzo: http://www.childabuseroyalcommission.gov.au/downloadfile.ashx?guid=5e54b0b6-b620-42d8-8eab-8e98413d1528&type=exhibit&filename=WAT.0021.001.0001&fileextension=pdf

Kiedy 10 lat temu Bill Bowen twierdził, że Organizacja ukrywa dane 127 tysięcy pedofilów, to każdy Świadek na świecie krzyczał, że to obrzydliwe kłamstwo, pomówienie i oszczerstwo.

Nie chodziło Ci czasem o 27 tysięcy?
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień, 2015, 21:46 wysłana przez M »


Offline M

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Sierpień, 2015, 12:21 »
Informacja z ostatniej chwili!!

Geoffrey Jackson stanie w piątek, (14 sierpnia, o 3 rano naszego czasu) przed australijską Komisją Królewską

No chyba, że w ostatniej chwili ciężko zachoruje, albo wymyśli inną wymówkę ::)

Źródło: http://www.childabuseroyalcommission.gov.au/media-centre/media-releases/2015-08/public-hearing-into-the-jehovah%E2%80%99s-witnesses-to-rec


Offline matus

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Sierpień, 2015, 12:31 »
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień, 2015, 14:55 wysłana przez M »
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Estrella Despierta

Odp: 1006 pedofili w Australii
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Sierpień, 2015, 18:42 »
W piątek w nocy nie śpie!! Szykuję drinka, smaże popcorn i zatrzymuję świat!!  8-)
 NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!!!