Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry wszystkim!  (Przeczytany 11280 razy)

Offline Datsun

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipiec, 2015, 16:41 »
Witaj  :)
Cieszę się, że tutaj jesteś. Przeczytałem kilka Twoich postów i od razu widzę, że mam do czynienia z osobą wierzącą i poświęconą Bogu. Pisz tutaj jak najwięcej i bardzo Ciebie proszę: nie zrażaj się gdy będą wypowiedzi sprzeczne z Twoją wiarą lub poglądami. Właśnie tacy jak Ty tutaj są bardzo potrzebni aby do Boga ludzi przyprowadzić.
Pozdrawiam serdecznie ;)


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lipiec, 2015, 18:12 »
Witaj  :)
Cieszę się, że tutaj jesteś. Przeczytałem kilka Twoich postów i od razu widzę, że mam do czynienia z osobą wierzącą i poświęconą Bogu. Pisz tutaj jak najwięcej i bardzo Ciebie proszę: nie zrażaj się gdy będą wypowiedzi sprzeczne z Twoją wiarą lub poglądami. Właśnie tacy jak Ty tutaj są bardzo potrzebni aby do Boga ludzi przyprowadzić.
Pozdrawiam serdecznie ;)
Datsunie nie tak ostro z tą 'ewangelizacją'.
Niektórzy może sobie nie życzą tu ewangelizacji.
To nie jest forum ewangelizacyjne.
Jak chcesz ostro ewangelizować to zapraszam Cię  w Gdańsku jest meczet możesz tam się ustawić.
Jest synagoga i parę grup buddyjskich itp.

To forum jest ponadreligijne. Tu nie odbywa się ani ateizacja ani ewangelizacja.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2015, 18:18 wysłana przez Roszada »


Offline nowa

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lipiec, 2015, 23:40 »
Datsunie nie tak ostro z tą 'ewangelizacją'.
Niektórzy może sobie nie życzą tu ewangelizacji.
To nie jest forum ewangelizacyjne.
Jak chcesz ostro ewangelizować to zapraszam Cię  w Gdańsku jest meczet możesz tam się ustawić.
Jest synagoga i parę grup buddyjskich itp.

To forum jest ponadreligijne. Tu nie odbywa się ani ateizacja ani ewangelizacja.

moim celem nie jest narzucanie komuś swojej wiary i poglądów. Jest tu podobno miejsce dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z tematyką Świadków Jehowy. Ja niewątpliwie należę do tej grupy. Jeżeli nie chcecie tworzyć tutaj kółka wzajemnej adoracji, szanujcie również zdanie osób takich jak Datsun, Natan i ja. Zgadza się, jestem osobą wierzącą, będę o tym prawdopodobnie pisać, ale nie po to, aby burzyć, ale aby budować.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!


Offline M

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipiec, 2015, 23:45 »
moim celem nie jest narzucanie komuś swojej wiary i poglądów. Jest tu podobno miejsce dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z tematyką Świadków Jehowy. Ja niewątpliwie należę do tej grupy. Jeżeli nie chcecie tworzyć tutaj kółka wzajemnej adoracji, szanujcie również zdanie osób takich jak Datsun, Natan i ja. Zgadza się, jestem osobą wierzącą, będę o tym prawdopodobnie pisać, ale nie po to, aby burzyć, ale aby budować.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Nowa: Roszada również jest osobą religijną, także nie jest w żadnym wypadku wrogiem osób wierzących :). Po prostu mieliśmy tu na forum już różne osoby, również takie, które próbowały swoją wiarę wciskać na siłę innym, a to nigdy nie jest dobre i nawet psuje ogólnie opinię innym wierzącym. Roszada widział już niejedną taką sytuację, dlatego woli dmuchać na zimne :)


Offline morwa

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lipiec, 2015, 06:59 »
moim celem nie jest narzucanie komuś swojej wiary i poglądów. Jest tu podobno miejsce dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z tematyką Świadków Jehowy. Ja niewątpliwie należę do tej grupy. Jeżeli nie chcecie tworzyć tutaj kółka wzajemnej adoracji, szanujcie również zdanie osób takich jak Datsun, Natan i ja. Zgadza się, jestem osobą wierzącą, będę o tym prawdopodobnie pisać, ale nie po to, aby burzyć, ale aby budować.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Też sądziłam że jest tu miejsce podobno dla wszystkich... Ale wczytując się w niektóre wpisy i analizując je zaczynam w to mocno powątpiewać...


Offline Natan

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lipiec, 2015, 07:06 »
Dzień dobry Natanie,
moja historia jest chyba nietypowa, bo "siła oddziaływania Świadków" skierowała mnie do Słowa Bożego, a Ono do Chrystusa...
Bardzo podoba mi się to, co piszesz na tym forum, np. do Kruszynki.
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Niektórzy chrześcijanie mieli podobne doświadczenia, co Ty. Np. swoją pierwszą Biblię otrzymali właśnie od Świadków, albo Świadkowie pobudzili ich do poznania Słowa Bożego, z tym że mieli na tyle światła Bożego, że szybko dostrzegli błędy w doktrynie Strażnicy i szukali dalej. Poznałem siostrę z okolic Brodnicy, która już miała zostać Świadkiem, ale Bóg dał jej sen o zbawionych w niebie. Gdy zastanawiała się nad tym, jej wzrok padł na List do Kolosan 3,1-2: "A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej; o tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi". W jednej chwili wszystko zrozumiała i odeszła od Świadków. Przyłączyła się do chrześcijańskiego kościoła wraz z synami. Wszyscy troje przyjęli biblijny chrzest. Synowie teraz mają żony wierzące i wychowują po chrześcijańsku swoje dzieci, a wnuki tej siostry. Choć droga tej rodziny zaczęła się od Świadków, to na Świadkach się nie skończyła, tylko na Chrystusie, a przez Niego na Bogu Ojcu. 


Dziękuję za dobre słowa.

Ja również pozdrawiam Cię serdecznie!


kruszynka

  • Gość
Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipiec, 2015, 07:37 »
Witaj jeszcze raz nowa  :).


Offline gedeon

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipiec, 2015, 07:43 »
moim celem nie jest narzucanie komuś swojej wiary i poglądów. Jest tu podobno miejsce dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z tematyką Świadków Jehowy. Ja niewątpliwie należę do tej grupy. Jeżeli nie chcecie tworzyć tutaj kółka wzajemnej adoracji, szanujcie również zdanie osób takich jak Datsun, Natan i ja. Zgadza się, jestem osobą wierzącą, będę o tym prawdopodobnie pisać, ale nie po to, aby burzyć, ale aby budować.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Na tym forum jest tyle działów tematycznych, gdzie ze spokojem możesz prowadzić dyskusje.


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipiec, 2015, 10:25 »
Też sądziłam że jest tu miejsce podobno dla wszystkich... Ale wczytując się w niektóre wpisy i analizując je zaczynam w to mocno powątpiewać...
Jest to miejsce dla wszystkich, ale nie jest to miejsce ewangelizacji.
Ty Morwo, nie zauważyłem być się na tym forum czy bratnim tym trudniła.
Więc spoko. :)

Ja raczej nie zajmuję się przedstawianiem swoich wierzeń i nie mam zamiaru ich próbować narzucać.
Forum to nie miejsce na to.


Offline nowa

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Październik, 2015, 22:52 »
Z żalem Was wszystkich żegnam. "Nie to forum, nie ta publika" - jak napisał Weteran.

http://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1950.msg18711;topicseen#msg18711

Milo mi było rozmawiać z Wami. Wbrew temu, co zarzucił Weteran, nigdy nie chciałam nikogo nawracać. Nigdy też nie otwierałam  własnych wątków, ale odpisywałam na otwarte już tematy. Dyskusje mają to do siebie, że zbaczają na różne inne tory, niż zamierzone we wstępie. Jest to normalne. Zawsze można wydzielić wątek, zmienić temat, itp. Potrzebna jest tylko dobra wola... której zabrakło.
Pozdrawiam Wszystkich,
Nowa



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Październik, 2015, 23:21 »
I po się droczyć? Pani "Nowa" i Pan "Weteran" przekażcie sobie znak pokoju.... :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Październik, 2015, 08:18 »
Przykro czytać takie wiadomości z rana. Jeszcze bardziej przykro komentarze na ten temat :(

Szkoda.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Październik, 2015, 08:19 »
 

   Nowa moja droga nie ma co się fochać  :)
 MY ( niektórzy )byli śJ mamy taką dziwną przypadłość. Jak widzimy nadmiar biblii to dostajemy mdłości. I tak jak napisał Weteran, to że nie wdajemy się w głębszą polemikę, zbywamy lub tak jak ja ( a bardzo to lubię ) szczypiemy to nie znaczy że nie znamy pisma, ale mamy zwyczajnie dość tej szermierki słownej.

A więc nie uciekaj, tylko trochę więcej luzu. :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Weteran

Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Październik, 2015, 09:17 »
 

   Nowa moja droga nie ma co się fochać  :)
 MY ( niektórzy )byli śJ mamy taką dziwną przypadłość. Jak widzimy nadmiar biblii to dostajemy mdłości. I tak jak napisał Weteran, to że nie wdajemy się w głębszą polemikę, zbywamy lub tak jak ja ( a bardzo to lubię ) szczypiemy to nie znaczy że nie znamy pisma, ale mamy zwyczajnie dość tej szermierki słownej.

A więc nie uciekaj, tylko trochę więcej luzu. :)

Dokładnie jak. O to mi chodziło. I przykro mi, że zostało to inaczej odebrane. Ale nawracania nam tu nie potrzeba i to podtrzymuję.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Dzień dobry wszystkim!
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Październik, 2015, 09:24 »
Weteran ja rozumiem pewne odgórne założenia. Ale każdy z nas nawracał latami innych. Pomijam że nova określiła się jasno co do tego zarzutu, jednak można by mieć więcej wyrozumiałości z uwagi na własne doświadczenia a nie traktować tego jako pewnego usprawiedliwienia uczulenia. Dlatego właśnie tu moim zdaniem powinna iść w parze pewna empatia a nie kolejny ostracyzm argumentacyjny. Osobiście myślę, że dla forum przyda się zawsze nieco pewnej przeciwwagi na przyzwoitym poziomie kultury i przekonań. Tego chyba novej nie można było odmówić.

Jednym z największych argumentów Organizacji przeciw odstępcom jest porzucenie Biblii jako autorytetu i Boga. Pewnymi słowami czy działaniami ostrzy się miecz ich argumentacji.
Przecież ich agenci czy szeregowi ŚJ zaglądają na to forum. Ale to takie moje przemyślenie dla wszystkich, którym to chciałem się jedynie podzielić.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2015, 09:48 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.