Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powroty do Boga, organizacji  (Przeczytany 16699 razy)

Offline Roszada

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Lipiec, 2015, 21:19 »
niestety to prawda. wlasnie po to wykreowano religie by trzymac ciemne masy ludzkie pod kontrola.
Napisz coś więcej o tym wykreowaniu religii. Ale od zamierzchłych czasów.
Tylko nie ogólniki, jak w Strażnicy, ale wywody mądre.
Pisałeś, że do inteligentnych przemawiasz.


Offline wilk z zabrza

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Lipiec, 2015, 21:35 »
no coz, kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji , jak widze.  :)jest cala masa literatury omawiajacej poruszone zagadnienie. trzeba tylko sie pofatygowac po to. ale jakktos przyzwyczajaony  ze 'niewolnik dostarcza pokarm '  to jak moze go samodzielnie zdobyc ? :-\
 


Offline Roszada

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Lipiec, 2015, 21:38 »
no coz, kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji , jak widze.  :)jest cala masa literatury omawiajacej poruszone zagadnienie. trzeba tylko sie pofatygowac po to. ale jakktos przyzwyczajaony  ze 'niewolnik dostarcza pokarm '  to jak moze go samodzielnie zdobyc ? :-\
Przyszedłeś pouczać, to pouczaj mądrze, a nie głupio. :)

Ja jak na razie należę do Twojej adoracji, bo Ciebie adoruję.  ;)


Offline Weteran

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Lipiec, 2015, 23:24 »
Ja od Jehowy i jego Syna mojego Pana Jezusa nie odeszlam,  bo kocham Słowo Boga i staram s
ię go przestrzegać,  ale od organizacji? Kto wie ile ja tu jeszcze wytrzymam.

Owco, nie zrażaj się tym, że niektórym brak empatii i zrozumienia Twojej sytuacji. Ja wiem z własnego doświadczenia, a także obserwacji, że taki rozdźwięk wewnętrzny, jaki opisujesz jest czymś typowym i nie świadczy o żadnej chorobie. Sam mam przyjaciół SJ (tak, tak!), którzy widzą co jest czym, ale różne czynniki powodują, że siedzą w Matriksie (rodzina, praca itp.) Życzę Ci dużo wytrwałości, siły i mądrości w podejmowaniu właściwych decyzji, bo to Twoje życie i sama wiesz, co dla Ciebie bedzie najlepsze. Natomiast, jak już napisałem wcześniej w tym wątku, organizacja to jedno, a Bóg, Chrystus i wiara to drugie. Ale Ty to wiesz. Mogę powiedzięć tylko, że po Matrksie jest poczucie wolności. Nikt Ci juz nie będzie dyktował, co i ile masz robić, aby „zadowolić” Boga, nikt nie będzie wzbudzał u Ciebie wyrzutów sumienia, ze robisz za mało. A i Biblię lepiej zrozumiesz, gdy zaczniesz ją czytać bez „pomocy” publikacji.   
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 91
  • Polubień: 78
  • Wolna od 2015r.
Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Lipiec, 2015, 23:52 »
Weteranie i,  bardzo dokładnie opisałeś co czuję w szczegółach.  Jestem rozdarta.


Offline Fantom

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Lipiec, 2015, 00:08 »
Odwiedziła mnie córka,którajest nieochrzczonym głośicielem.Wczoraj wręczyła mi właśnie tą broszurę.Powiedziałem jej,że mnie nie ma w organizacji ,a od Boga nie odszedłem.Zadałem też pytanie ,czy można byc z Bogiem poza organizacją.Powiedziała ,że tak.
 Swoja drogą,na ostatniej stronie kilka pierwszych zdań rozbawiło mnie.
 Chciałem porozmawiac z nią,ale widze,że ma za małą wiedzę.Bardziej bym ją wystraszył prawdą o prawdzie.Chyba muszę to odłożyć na później.Niestety mysli o chrzcie.Boje się,że gdybym jej powiedział to i owo,to rzeczywiście mogłaby zerwać ze mną kontakt.Jej byłoby chyba łatwiej niz mnie to znieść.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Weteran

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Lipiec, 2015, 01:07 »
Weteranie i,  bardzo dokładnie opisałeś co czuję w szczegółach.  Jestem rozdarta.

Mogę zawsze próbować coś doradzić, albo na forum albo na priv. :)
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline wilk z zabrza

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Lipiec, 2015, 03:56 »
hmm..., problem w tym ze wy tu w wiekszosci wcale od jehowy nie odeszliscie . dalej macie te same urojenie jakie maja swiadkowie. zdaje sobie tez sprawe ze wiekszosc was beda razic moje slowa . ale jesli chcecie wyzdrowiec to musicie uswiadomic sobie chorobe na ktora cierpicie, chciec sie jej pozbyc a pozniej poprostu stosowac terapie zdrowotna. osoby najbardziej narazone na urojenia bytow religijnych jak jehowa, jezus, matka boska,  jacys swieci, allach itp. to ci ktorzy mieli niespelnione relacje z rodzicami a odczowaja silna potrzebe wiezi rodzicielskiej, lub poprostu slabe psychicznie i poddatne na presje lub wdruki otoczenia. w grupie pt. BOG , bede powoli ( w miare mego czasu i checi) tlumaczyl pochodzenie urojenia zwanego 'jehowa'.

To ostatni post w tym stylu, jaki został napisany przez „wilka z zabrza”. Brak szacunku dla użytkowników, pogarda dla ich rzekonań i obrażanie ich - tego na tym forum nie będziemy tolerować. Kolejne posty tego typu będą usuwane.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2015, 09:41 wysłana przez Weteran »


Offline gedeon

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Lipiec, 2015, 05:06 »
, bede powoli ( w miare mego czasu i checi) tlumaczyl pochodzenie urojenia zwanego 'jehowa'.

Daruj sobie te wywody.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Lipiec, 2015, 07:35 »
hmm..., problem w tym ze wy tu w wiekszosci wcale od jehowy nie odeszliscie . dalej macie te same urojenie jakie maja swiadkowie. zdaje sobie tez sprawe ze wiekszosc was beda razic moje slowa . ale jesli chcecie wyzdrowiec to musicie uswiadomic sobie chorobe na ktora cierpicie, chciec sie jej pozbyc a pozniej poprostu stosowac terapie zdrowotna. osoby najbardziej narazone na urojenia bytow religijnych jak jehowa, jezus, matka boska,  jacys swieci, allach itp. to ci ktorzy mieli niespelnione relacje z rodzicami a odczowaja silna potrzebe wiezi rodzicielskiej, lub poprostu slabe psychicznie i poddatne na presje lub wdruki otoczenia. w grupie pt. BOG , bede powoli ( w miare mego czasu i checi) tlumaczyl pochodzenie urojenia zwanego 'jehowa'.
Nie odzywałem się dotychczas, tylko czytałem Twoje posty. Ale czy możesz odpowiedzieć mi na pytanie?  Dlaczego atakujesz ludzi myślących inaczej niż Ty? Z Twoich wypowiedzi wychodzi jasno że jesteś ateista. I w tym jesteś do mnie podobny. Też jestem osobą niewierzącą, ale dlaczego Ty atakujesz osoby wierzące? W czym Ci ludzie są gorsi od Ciebie. Jeżeli jesteś tak bardzo pewny swojego punktu widzenia, prowadź dyskusję, przedstawiaj argumenty, nawet nakłaniaj do przyjęcia twojego rozumowania. Ale nie poniżaj, i nie obrażaj NIKOGO. Zrozumiałeś?! NIKOGO. Traktuj innych w taki sposób jak Ty sam chciałbyś być traktowany. Miłego dnia. Hej
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline sabekk

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Lipiec, 2015, 08:29 »
hmm..., problem w tym ze wy tu w wiekszosci wcale od jehowy nie odeszliscie . dalej macie te same urojenie jakie maja swiadkowie. zdaje sobie tez sprawe ze wiekszosc was beda razic moje slowa . ale jesli chcecie wyzdrowiec to musicie uswiadomic sobie chorobe na ktora cierpicie, chciec sie jej pozbyc a pozniej poprostu stosowac terapie zdrowotna. osoby najbardziej narazone na urojenia bytow religijnych jak jehowa, jezus, matka boska,  jacys swieci, allach itp. to ci ktorzy mieli niespelnione relacje z rodzicami a odczowaja silna potrzebe wiezi rodzicielskiej, lub poprostu slabe psychicznie i poddatne na presje lub wdruki otoczenia. w grupie pt. BOG , bede powoli ( w miare mego czasu i checi) tlumaczyl pochodzenie urojenia zwanego 'jehowa'.

Nie odzywałem się dotychczas, tylko czytałem Twoje posty. Ale czy możesz odpowiedzieć mi na pytanie?  Dlaczego atakujesz ludzi myślących inaczej niż Ty? Z Twoich wypowiedzi wychodzi jasno że jesteś ateista. I w tym jesteś do mnie podobny. Też jestem osobą niewierzącą, ale dlaczego Ty atakujesz osoby wierzące? W czym Ci ludzie są gorsi od Ciebie. Jeżeli jesteś tak bardzo pewny swojego punktu widzenia, prowadź dyskusję, przedstawiaj argumenty, nawet nakłaniaj do przyjęcia twojego rozumowania. Ale nie poniżaj, i nie obrażaj NIKOGO. Zrozumiałeś?! NIKOGO. Traktuj innych w taki sposób jak Ty sam chciałbyś być traktowany. Miłego dnia. Hej

'wilczek' najwyraźniej to już czuje się tak "wyzwolony", że... oprócz jego "tłumaczeń" , żadnych argumentów się po nim nie spodziewam. Ot... dzika radość w swawoli na drodze do donikąd.
Każdy głupi ma swój rozum... samo życie.
---
Ignorowani: NiepokornaHadra


Offline Roszada

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Lipiec, 2015, 08:30 »
Jedyny jego 'argument' to idź do psychiatry.
Ciekawe czy sam był, że taki obeznany w tych sprawach psychiatrycznych.
Czyżby sam się wyleczył?
Pytałem o skierowania, to nie odpowiedział.

Pewnie jak bym lekarkę pierwszego kontaktu prosił o skierowanie do psychiatry z powodu wiary w Boga, to by naprawdę zaniepokoiła się czy ze mną w porządku. ;D
Najlepiej podaj swoje dane bym miał się na kogo powołać, że niby ty mnie skierowałeś. Może z ciebie lekarz?


Offline Weteran

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Lipiec, 2015, 09:44 »
Daruj sobie te wywody.

Dokładnie tak. Niogo tutaj to nie interesuje. Wilk z zabrza pomylił fora. Polecam wątek „Pożegnanie”
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline M

Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Lipiec, 2015, 10:05 »
Dokładnie tak. Niogo tutaj to nie interesuje. Wilk z zabrza pomylił fora. Polecam wątek „Pożegnanie”

I zaraz znowu będzie, że wyrzucamy ludzi z forum ;D. No ale co zrobić, skoro niektórzy sami się o to proszą...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powroty do organizacji?
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Lipiec, 2015, 10:10 »
Dlaczego odnoszę wrażenie, że "Wilk z Zabrza" jest prowokatorem w stylu ostatnio tutaj sławnego, Miśka vel Roberta. A do "owcy" mogę napisać tylko tyle, żeby się nie zrażała do całego forum, z powodu jednego forumowicza. W każdym towarzystwie znajdzie się czasami ktoś kto nadepnie nam na odcisk. Hej.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2015, 10:16 wysłana przez Nemo73 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi