Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Jaki jest Twój obecny status w odniesieniu do organizacji Świadków Jehowy?

Nigdy nie byłem jednym z nich
Studiowałem z nimi, ale zrezygnowałem
Ochrzczony, pozostaję w organizacji i jestem mniej lub bardziej aktywny
Ochrzczony, nieczynny
Wykluczony za odstępstwo
Wykluczony z innego powodu, w międzyczasie przebudzony
Odłączyłem się sam po poznaniu prawdy o prawdzie
Odszedłem, ale wróciłem bo jest tam cała moja rodzina
Wychowany w rodzinie świadków, nie przyjąłem chrztu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów  (Przeczytany 62663 razy)

Offline salvat

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #150 dnia: 16 Maj, 2018, 20:43 »
Nieczynny od ponad 3 lat.
Jak mi z tym?
Na początku było trochę nieswojo, ale teraz: jaki luz!
Rozpisywać się nie będę, większość doskonale wie o czym piszę.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline sawaszi

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Maj, 2018, 20:45 »
Dodajcie do tej ankiety :
- zawiedziony
-wyrwany ze społeczności i rodziny
-zostawiony (po wyjściu) samemu sobie
- nie znający powodów powrotu do zboru
Na pewno napisało by o sobie dużo więcej osób.


Offline Agnesja

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Maj, 2018, 20:58 »
 Nieczynna od przeszło dekady , chrzest przyjęłam dla świętego spokoju ,męczyły mnie zebrania gadanie w kółko macieja o tym samym. A rok temu dzięki temu FORUM dowiedziałam się o hipokryzji sekty ŚJ za co jestem wdzięczna. W tym roku napisałam list do zboru o odłączeniu się z (Ww)
Teraz przynajmniej wiem jak mogę z nimi gadać jeśli w ogóle nadarzy się taka okazja. Kiedyś byłam jakaś zahukana.
Teraz na pewno jestem bardziej pewna siebie.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Michu72

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Maj, 2018, 21:06 »
Nieczynna od przeszło dekady , chrzest przyjęłam dla świętego spokoju ,męczyły mnie zebrania gadanie w kółko macieja o tym samym. A rok temu dzięki temu FORUM dowiedziałam się o hipokryzji sekty ŚJ za co jestem wdzięczna. W tym roku napisałam list do zboru o odłączeniu się z (Ww)
Teraz przynajmniej wiem jak mogę z nimi gadać jeśli w ogóle nadarzy się taka okazja. Kiedyś byłam jakaś zahukana.
Teraz na pewno jestem bardziej pewna siebie.
No brawo ty! :D


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #154 dnia: 24 Maj, 2018, 11:18 »
Mój status to WYKLUCZONY ZA OSTĘPSTWO. To wiekopomne wydarzenie miało miejsce w listopadzie 2010r. Trzykrotnie nie wstawiłem się na komitet. Pierwotnie oczywiscie planowałem,ale jeden starszy uprzedził mnie , że: "No wiesz,ale na komitecie jest w prawo albo w lewo nie ma polemiki". Skoro nie ma polemiki to stwierdziłem,że szkoda czasu na tych dziadów.Po trzeciej próbie ,nie udanej,sprowadzenia mnie na komitet,zostałem niejako zaocznie wykluczony. Mimo braku kontaktu ze rodzonymi siosrami niezałuje.Nigdy mnie nie korciło , aby wrócić. Niestety pokarm serwowany przez firmę "cateringowa" Watchtower jest do dupy.


Offline Kerostat

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #155 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 12:36 »
Wykluczony za niemoralność, w czasie wykluczenia stałem się ateistą.
Ciekawe czy jest może ankieta jaki jest obecny stan ludzi po odłączeniu, ile poszło do innych religi, ilu wierzy bez religii, ile nie wierzy.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Brat Kardyga

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #156 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 20:36 »
Oświeciło mnie Forum Biblijne kilka lat temu, potem trafiłem to forum i jestem "Jehowie" za to wdzięczny...
Dzięki niemu poznałem  myśli innych byłych ŚJ ... a myślałem, że to tylko  ja jestem pieprznięty.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #157 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 20:40 »
Trzeba kliknąć na ankietę czy też opisać?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Wrzesień, 2018, 21:51 »
Trzeba kliknąć na ankietę czy też opisać?

Nic nie trzeba :). Ale można i zagłosować w ankiecie (to jest anonimowe) i napisać coś więcej (jeśli ktoś chce osobiście coś opisać).


Offline Brat Kardyga

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #159 dnia: 13 Wrzesień, 2018, 09:13 »
Aha zapomniałem dopisać  wykluczony za odstępstwo i rozpasanie 20 lat w sekcie.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2018, 09:15 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline dziewiatka

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #160 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 16:06 »
Tak długo nieczynny jak długo będę miał święty spokój, potem może inne formy zapewnienia sobie świętego spokoju.


Offline Natan

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #161 dnia: 14 Wrzesień, 2018, 16:26 »
Zostałem przebudzony już w 1999 roku, głównie pod wpływem lektury Biblii, starych publikacji (m.in. tomy Russella i "Dokonana Tajemnica") i obserwowania rozmijania się organizacji z duchem i nauką Ewangelii. Wyszedłem natomiast w grudniu 2001 r. Przeżyłem nawrócenie do Chrystusa i od roku 2003 do obecnej chwili jestem ewangelicznym chrześcijaninem.

W 2007 r. ożeniłem się ze wspaniałą kobietą, która nigdy Świadkiem nie była, ale jest od wielu lat w tym samym wyznaniu, co ja. Wspólnie wychowujemy syna. Bóg troszczy się o nas.

Chociaż na co dzień zajmuję się różnymi innymi sprawami, głównie rodziną i pracą, to temat Świadków wraca do mnie jak bumerang i zawsze znajduje się ktoś pytający o dalszą drogę, w sensie: Co dalej po wyjściu z organizacji. 


Offline Startek

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #162 dnia: 11 Listopad, 2018, 18:37 »
Wykluczony za wiarę w Pana Jezusa w lipcu  2016 r .  Jestem ochrzczonym chrześcijaninem spotykam się z braćmi w Kosciele Wolnych Chrześcijan . Jednym słowem naraziłem się braciom króla , a to juz poważne odstępstwo .


Offline Matylda

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #163 dnia: 11 Listopad, 2018, 19:10 »
Roztrzepaniec ze mnie>nigdy wcześniej nie zauważyłam tej ankiety ::)

Odeszłam po poznaniu prawdy o prawdzie ale nie w sensie doktryny tylko niepraktyczności i nieprzydatności do życia tej dziwnej,jak wtedy myślałam,organizacji. "zapraszali"mnie klilkakrotnie na spotkanie,ja się nie stawiałam to wymogli na mojej matce żebym napisała na kartce że nie chcę być już świadkiem i podpisała. Tak uczyniłam.
Moje odejście miało miejsce między 89 a 91 rokiem i raczej nawet na torturach nie przypomnę sobie dokładnie :o

Dopiero na forum(bratnim,jak mawia Roszada) kilka kat temu,zrozumiałam że to na co oni mnie zapraszali to był komitet :o

Jako ciekawostkę dodam że o ile ja pamiętam, w tamtych latach nie było szans na bycie latami ani nawet miesiącami,nieczynnym.Zaraz się dobierali do człowieka.

« Ostatnia zmiana: 11 Listopad, 2018, 19:12 wysłana przez Matylda »


Offline hello_him

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #164 dnia: 11 Listopad, 2018, 19:39 »
Myślę ze taką ankietę trzeba uaktualniać co jakiś czas, bo tak jak ja dziś jestem nieczynnym w orgu, to za rok wypełnił bym ze wykluczony za odstępstwo. Ale pomysł bardzo dobry. Na sali są listy ile pionierów pomocniczych i stałych, kto usługuje jako starszy lub sługa. Nasze statystyki jeszcze dokładniejsze bo pokazują wiele więcej- szczególnie nasze mentalne nastawienie haha na co org sobie pozwolić nie może bo wtedy to już by się dno zarwało.
Pozdrawiam