Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024  (Przeczytany 1390 razy)

Online Gostek

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 17:06 »
Może jest tu na forum jakiś "ekspert" od ubezpieczeń czy można ubezpieczyć dom w 2 firmach np w PZU i WARCIE i w razie powodzi zgarnąć kumulacje.?

Ekspertem nie jestem ,jednak co nieco wiem. Nawet raz przez pewien zbieg okoliczności tak miałem.

Otóż prawo nie zakazuje ubezpieczenia dóbr majątkowych w kilku firmach ubezpieczeniowych jednocześnie .

Pytanie jednak- po co .?🤔

« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 17:08 wysłana przez Gostek »


Offline Reskator

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 17:16 »
Bo zazwyczaj z 1 ubezpieczyciela starcza na 50 % remontu-warto zabezpieczyć się podwójnie jeśli nie do potęgi 3 w tamtych rejonach by mieć komfort mimo klęsk żywiolowych.Choćby te sprzątania mułu,szlamu z piwnic mieszkań czy osuszanie można chyba wtedy zlecić firmom za które placi ubezpieczyciel-może się mylę .
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 17:27 wysłana przez Reskator »


Online Gostek

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 17:24 »
Jednak prawie każdy ,kto ubezpiecza mienie ,nie liczy a tym bardziej oczekuje,że stanie się sytuacja,że będzie musiał z ubezpieczenia skorzystać.
Co innego jeśli ktoś coś kombinuje i  celowo ubezpiecza mienie by póżniej ono przepadło.🙄 (spłonęło zatopiło bądź zostało skradzione..) Takie działanie jest patologiczne i podlega pod kodeks karny.🫣


Offline Reskator

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:07 »
Gostek nikt nie liczy na ubezpieczenie z wyrachowania w tamtych rejonach.
Ubezpieczenia tam to konieczność by żyć i przeżyć jeśli ktoś zakotwiczył tam na wieki.
Naoglądałeś się filmów i trampolinę z filmów robisz wobec powodzian .


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:14 »
(mtg): był już taki słynny ekspert (premier) parę dekad, na konferencji publicznie krótko spuentował zaistniałą powódź, powiedział krótko trzymając pączka w palcach  - ''TRZEBA BYŁO SIĘ UBEZPIECZYĆ" (FFF)  :(
cyt. wypowiedzi: '' ...Jest 8 lipca. Rząd zastanawia się jak pomóc powodzianom. Premier zapowiada, że z rezerwy nie będzie odszkodowań dla rolników, którzy ponieśli straty w zbiorach, gdyż udzielenie takiej pomocy jest niemożliwe od strony prawnej. — To jest kolejny przypadek, kiedy potwierdza się, że trzeba być przezornym i trzeba się ubezpieczać, a ta prawda ciągle jest mało powszechna — powiedział Cimoszewicz. ...''

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wlodzimierz-cimoszewicz-premier-ktorego-prawie-zmyla-wielka-fala/9ery2
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 18:21 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Reskator

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:19 »
(mtg): był już taki słynny ekspert (premier) parę dekad, na konferencji publicznie krótko spuentował zaistniałą powódź, powiedział krótko trzymając pączka w palcach  - ''TRZEBA BYŁO SIĘ UBEZPIECZYĆ" (FFF)  :(
I miał rację Cimoszewicz! Mógł to powiedzieć delikatniej i w innym czasie.
Bo były i są takie instrumenty które rekompensują straty a nazywają się UBEZPIECZENIA.
Prezydent,premier nie rządzą naturą,pogodą,deszczami,rzekami,morzami,oceanami.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 18:24 wysłana przez Reskator »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 142
  • Polubień: 8607
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:24 »
I miał rację Cimoszewicz! Mógł to powiedzieć delikatniej i w innym czasie.
Bo były i są takie instrumenty które rekompensują straty a nazywają się UBEZPIECZENIA.
Witaj Reskator: masz racje, ale co można oczekiwać od takiego ''gościa''


Offline Reskator

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:38 »
Witaj Reskator: masz racje, ale co można oczekiwać od takiego ''gościa''
Mówisz o Cimoszewiczu!
Ten gość nie miał kasy i nie chciał dawać kasy podatników na rzecz powodzian i miał rację.
Państwo rząd powinno zrobić zbiórkę narodową w 97 na rzecz powodzian i obywatele swoimi datkami zapewne pokazaliby jak traktują powodzian i jak doświadczenia wiem zebrano by tysiące zamiast miliardów -więc tylko dobre ubezpieczenie gwarantuje komfort.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2024, 18:41 wysłana przez Reskator »


Online donadams

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 18:59 »
Ekspertem nie jestem ,jednak co nieco wiem. Nawet raz przez pewien zbieg okoliczności tak miałem.

Otóż prawo nie zakazuje ubezpieczenia dóbr majątkowych w kilku firmach ubezpieczeniowych jednocześnie .

Pytanie jednak- po co .?🤔

Jest inaczej. Co prawda prawo nie zabrania, ale w kwestii ubezpieczenia mienia masz prawo uzyskać świadczenie tylko z jednego źródła. W teorii więc możesz ubezpieczyć majątek w tak wielu towarzystwach, w ilu chcesz, ale będziesz musiał wybrać, które będzie miało wypłacić ci odszkodowanie.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczeń na życie. Życia nie da się wycenić, w związku z tym możesz ubezpieczyć się w kilku towarzystwach na dowolną kwotę i każde towarzystwo, z którym jesteś umówiony na wypłatę np. z tytułu śmierci w wypadku komunikacyjnym, wypłaci odszkodowanie wskazanym uprawnionym, a łączna wysokość wypłat zsumuje się zgodnie z warunkami umów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Fantom

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Wrzesień, 2024, 21:01 »
A gdzie ta UE z pomocą? Gdzie ta Ursula von den oleylajen?
Chociaż jakieś deklaracje jak to zrobiła Ukraina która służy pomocą.
Doczekałeś się:). Sporo kasy dla nas ma być. Około 5 mld euro, ale i tak nie starczy na wszystko. ''W czwartek wieczorem we Wrocławiu odbyło się spotkanie związane z powodzią, w którym udział wzięli: premier Donald Tusk, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, premierzy Czech i Słowacji Petr Fiala oraz Robert Fico, a także kanclerz Austrii Karl Nehammer.'' https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/przewodniczaca-ke-10-mld-euro-dla-krajow-dotknietych-powodzia-st8098017
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Online Gostek

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #70 dnia: Wczoraj o 08:08 »
Doczekałeś się:). Sporo kasy dla nas ma być. Około 5 mld euro, ale i tak nie starczy na wszystko. ''W czwartek wieczorem we Wrocławiu odbyło się spotkanie związane z powodzią, w którym udział wzięli: premier Donald Tusk, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, premierzy Czech i Słowacji Petr Fiala oraz Robert Fico, a także kanclerz Austrii Karl Nehammer.'' https://tvn24.pl/biznes/najnowsze/przewodniczaca-ke-10-mld-euro-dla-krajow-dotknietych-powodzia-st8098017




Obawiam się ,że tylko sama Austria otrzyma 5 mld euro ,bo ceny nieruchomości i robocizna są u nich co najmniej 2x wyższe a niżeli w pozostałych krajach.
Czy starczy tego na te wszystkie kraja..?🤔
Po za nimi powodź dotknęła jeszcze takie kraje jak Rumunia,południowe Niemcy i Słowenię.Na Węgrzech też są podtopienia...
Te 10 mld to narazie są tylko zapowiedzi .Jak i w jakiej formie tego na razie nikt nie wie.🙄


Online donadams

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #71 dnia: Wczoraj o 08:20 »
Czy będzie to pomoc bezzwrotna? Pytam całkiem szczerze, bo nie wiem. Szukałem trochę informacji na ten temat, ale oficjalne treści UE dotyczące zarówno Funduszu Solidarności jak i Spójności są napisane w dość propagandowy sposób. Przy Funduszu Solidarności znalazłem informację na stronie UE, że "wypłaty z FSUE ograniczają się do finansowania środków zmniejszających szkody niepodlegające ubezpieczeniu i są odzyskiwane, jeżeli koszt naprawy szkód jest następnie pokryty przez osobę trzecią." Nie wiem, jak tutaj rozumie się "osobę trzecią", ale wskazuje to na możliwość zwrotu tych środków przynajmniej w części. Czy są jakieś inne możliwości?

Pytam, bo to nie jest tak, że "nasi przyjaciele z UE" dadzą nam teraz pomoc. Ponieważ są to cały czas działania polityczne, jestem sceptyczny wobec szumnie brzmiących deklaracji i jestem ciekaw, czy ta pomoc także nie będzie warunkowa.

Gdyby ktoś znał odpowiedzi na te pytania i mógł wskazać źródła, to byłbym wdzięczny.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #72 dnia: Wczoraj o 09:05 »
Obawiam się choć mogę się mylić że UE obwaruje swoją pomoc czyli kasę szeregiem wytycznych przepisów co do odbudowywanych domów a więc zielony i niebieski ład pompy ciepła,styropiany 24 cm,fotovol itp i ze wskazaniem gdzie nabywać te zeroemisyjne wynalazki by mieli na zachód od Odry pracę i by pokażna część kasy znalazła się w rękach naszych sąsiadów może to i dobre i lepsze jak kupowane dotychczas badziewie w Chinach.
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 09:29 wysłana przez Reskator »


Offline BetMan

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #73 dnia: Wczoraj o 11:45 »
A mnie wkurza jeszcze jedna kwestia, szabrowników ze Wschodu i to że ich kraj na U mimo że nie jest w UE dostał https://www.rp.pl/gospodarka/art40831911-poplyna-wielkie-pieniadze-z-unii-dla-ukrainy-ale-jest-jeden-problem
A jeden z USA pojechał na Ukrainę i o to co zobaczył https://x.com/nickshirleyy/status/1836556989523955766
Czy działając w ten sposób wspólnota ma sens i chyba rzeczywiście po to był potrzebny powrót Donalda do polskiej polityki...
Oceną pozostawiam każdemu z Was, ale kolejny raz widać że politycy nas rozgrywają, podobnie jak panowie z Warwick chcą rządzić duszami wiernych, pod pozorem pobożności!


Offline Gremczak

Odp: Kolejna tragedia w Dolinie Kłodzkiej -POWÓDŹ 2024
« Odpowiedź #74 dnia: Wczoraj o 13:39 »
Z tych 10miliardów Polska ma dostać 5 miliardów.
5 ma być rozdzielone na inne kraje.
Taka jest oficjalna wersja.