Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli  (Przeczytany 7815 razy)

Offline zona_abrahama

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:07 »
Dużo osób pisze, że powinniśmy skontaktować się z Izabela.
Jeśli chodzi o nas, to nie ma problemu ale uważamy, że priorytetem jest w tej chwili jej stan psychiczny i wyjaśnienie sytuacji. Łatwo sobie gdybać na forach i w komentarzach ale wieszkosc z was nie doświadczyła uczucia jak to jest, gdy obcy o tobie piszą różne, główne okropne i nieprawdziwe rzeczy.


Online Siedemtwarzy

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #121 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:20 »
Śledzę ten wątek od samego początku... nie wiem dlaczego nikt nie założył że na te 11 dni poszła do służby, głosić ludziom dobra nowinę o Krolestwie. Akurat teren od sługi terenu dostala przy autostradzie... po skończonym dziele wróciła do znajomych na herbatkę nieświadoma ze społeczeństwo nie ma zielonego pojęcia, że tak wytężała się w dzielę pana...
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2024, 09:24 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline Gostek

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #122 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:24 »
Powiem Wam krótko jakby to wyglądało w Niemczech .

Najpierw by Izę poddano badaniom psychiatrycznym. A jeśli by stwierdzili ,że jest poczytalna,to następnie za to ,że wiedząc,że jest osobą poszukiwaną a jednocześnie ukrywającą się dostarczyli by tej Pani bardzo wysoki rachunek od policji,straży pożarnej i innych służb. W mojej ocenie kwota magłaby przekroczyć łączną sumę ponad 100 tysięcy euro...

Dla przykładu podam tylko kwotę nieuzasadnionego wezwania zespołu pogotowia ratunkowego w obrębie jednego miasta,to kwota około 700euro.

No ,ale zakładając ,że Pani Iza działała w desperacji pod wpływem silnych emocji ,pewnie zostałaby uznana za osobę chwiejną emocjonalnie i tym samym nie musiałaby pokryć z własnej kieszeni kosztów poszukiwania jej.

Podobnie ,rzecz się ma z zaginięciem w górach. Wszędzie za tego typu akcję poszukiwawczą płaci osoba poszukiwana,czy to na Słowacji ,w Czechach czy Austrii.Dlatego też ważne jest jak  prywatne ubezpieczenia  ma specjalną klauzulę (po niemiecku nazywa się to Bergungskosten)  Odnosi się to również do ubezpieczenia samochodu ,kiedy np wypadnie z drogi i trzeba samochód wyciągnąć z jakiegoś rowu.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2024, 09:39 wysłana przez Gostek »


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #123 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:31 »
Dużo osób pisze, że powinniśmy skontaktować się z Izabela.
Jeśli chodzi o nas, to nie ma problemu ale uważamy, że priorytetem jest w tej chwili jej stan psychiczny i wyjaśnienie sytuacji. Łatwo sobie gdybać na forach i w komentarzach ale wieszkosc z was nie doświadczyła uczucia jak to jest, gdy obcy o tobie piszą różne, główne okropne i nieprawdziwe rzeczy.

Zabrzmiało to trochę tak, jak "chcielibyśmy krwi" i wykazywali zero zrozumienia dla sytuacji. Wydaje mi się, że jeśli ktoś tak robi, to jest w mniejszości. Ja, podobnie jak fantom, myślę, że powinna mieć szansę wypowiedzieć się publicznie.

Myślę też, że prowadzenie takiego kanału jak Wasz, to rodzaj misji społecznej, co wiąże się także z podejmowaniem niełatwych decyzji, a w tym zaryzykowania w którymś momencie kontaktu z tą Panią.

Jasne, priorytetem dla każdego powinien być jej stan psychiczny, ona bez wątpienia potrzebuje czasu, ale gdy jakiś czas minie, powinniście się z nią skontaktować. Wypracowaliście sobie to "powinniście" ze wszystkimi tego korzyściami oraz tym, co niefajnego może przyjśc.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline zona_abrahama

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #124 dnia: 21 Sierpień, 2024, 09:55 »
Mając na myśli komentarze, chodzi mi przede wszystkim o te z Facebooka i różnych portali. Zakładając wogole, że w grę wchodzi odejście od swiadkow a nie coś innego


Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #125 dnia: 21 Sierpień, 2024, 10:09 »
Ja proponując wywiad z nią nie miałem na myśli, że już, teraz.  Potrzeba czasu. Czasem takie osoby maja potrzebę ''wyrzygać'' swoje przejścia z ŚJ, tylko nie mają gdzie i komu. Na szczęście my mamy takie platformy. Zapytać się jej zawsze będzie można. Delikatnie, bez nacisku. W odpowiednim czasie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Gostek

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Sierpień, 2024, 10:12 »
Jest tak jak się tego spodziewałem, na razie stan Izy nie pozwala na przesłuchanie. 
Izą zajęli się psychiatrzy.

https://wiadomosci.wp.pl/zwrot-ws-przesluchania-izabeli-p-komunikat-prokuratury-7062422705757056a


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 186
  • Polubień: 8660
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #127 dnia: 21 Sierpień, 2024, 11:44 »
(mtg): jak wspominałem w poście, który ''zamieszkał na cmentarzu Forum'', moje przypuszczenia są słuszne (FFF)
https://wydarzenia.interia.pl/dolnoslaskie/news-odnalezienie-35-letniej-izabeli-nowe-informacje-prokuratury,nId,7761052


Offline Blue

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #128 dnia: 21 Sierpień, 2024, 11:59 »
Powiem Wam krótko jakby to wyglądało w Niemczech .

Najpierw by Izę poddano badaniom psychiatrycznym. A jeśli by stwierdzili ,że jest poczytalna,to następnie za to ,że wiedząc,że jest osobą poszukiwaną a jednocześnie ukrywającą się dostarczyli by tej Pani bardzo wysoki rachunek od policji,straży pożarnej i innych służb. W mojej ocenie kwota magłaby przekroczyć łączną sumę ponad 100 tysięcy euro...
kieszeni kosztów poszukiwania jej.

Gostek, pokaż mi te prawo.

Nie chce mi się wierzyć, że policja może obarczyć Cię kosztami akcji poszukiwawczej. Przecież to nie Ty ich do tego wezwałeś :) W wolnym krajum masz prawo pójść gdzie chcesz i nikomu o tym nic nie mówić.
To jest też zupełnie co innego niż nieuzasadnione wezwanie pogotowia czy zaginiecie w górach, gdzie pakujesz się na własną odpowiedzialność.



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 186
  • Polubień: 8660
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #130 dnia: 21 Sierpień, 2024, 13:42 »
(mtg): Zastanawiam się dlaczego temat IZABELII jest w mediach tak nagłośniony, przecież na logikę -  takich przypadków zniknięcia osób jest wiele, jednak ta sprawa sięga w mediach apogeum - zapytam ponownie DLACZGO? - Co, tak naprawdę się kryje, jakie jest drugie dno tych okoliczności?
Może (Ww) zastosowała pewien chwyt, aby o niej było w Polsce głośno - wózki nie spełniają odpowiedniej roli wzbudzając swoje destrukcyjne istnienie
To wszystko jest podejrzane- szyte grubymi nićmi - KTOŚ STOI w cieniu tych wydarzeń. (FFF)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2024, 13:52 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #131 dnia: 21 Sierpień, 2024, 14:09 »
Zapewniam, że jak Nadaszyniak zniknie z forum, to też się zainteresujemy sprawą. ;D


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Sierpień, 2024, 14:15 »
(mtg): Zastanawiam się dlaczego temat IZABELII jest w mediach tak nagłośniony, przecież na logikę -  takich przypadków zniknięcia osób jest wiele, jednak ta sprawa sięga w mediach apogeum - zapytam ponownie DLACZGO? - Co, tak naprawdę się kryje, jakie jest drugie dno tych okoliczności?
Może (Ww) zastosowała pewien chwyt, aby o niej było w Polsce głośno - wózki nie spełniają odpowiedniej roli wzbudzając swoje destrukcyjne istnienie
To wszystko jest podejrzane- szyte grubymi nićmi - KTOŚ STOI w cieniu tych wydarzeń. (FFF)

Nie ma żadnego drugiego dna - dzieją się zwykłe wypadki, a od czasu do czasu zdarzy się tak, że którymś wypadkiem zainteresuje się bardziej opinia publiczna. To w ogóle nie musi być tak, że zainteresowanie będzie jakieś duże na początku. Może być tylko trochę większe, niż zawsze. Redakcja, która wstawiła post na FB widzi, że to się klika, więc zaczyna puszczać kolejne posty. Pozostałe redakcje widzą, że jest temat, który tam się klika i nie może być tak, że tylko jedna redakcja wyklika sobie swoje reklamy, więc zaczynają pisać artykuły o takiej samej treści, tylko lepszych tytułach. Potem wchodzi jakiś GONIEC.PL, który zmiata z planszy pozostałe redakcje tytułami typu "nie uwierzysz", "wydało się", "to niespodziewane", "nikt w to nie wierzył", na co pozostałe redakcje muszą pisać kolejne artykuły i tak co 2 godziny każda redakcja puszcza nowy artykuł o tej samej treści, żeby być na górze wyszukiwania w Google. Ot, cały mechanizm.

W Polsce jest na pewno wiele ciekawszych spraw, ale nie miały tyle szczęścia. Może wydarzyły się wtedy, gdy Hołownia powiedział coś mądrego/głupiego (jak kto woli) i wszyscy mówili o tym, jakiejś ustawie, czy Ukraińcach wjeżdżających na teren Federacji Rosyjskiej. Wiele rzeczy się dzieje, jest dużo zmiennych, które mają wpływ na to, że jedna sprawa umrze drugiego dnia, a jedna będzie na pierwszych stronach przez kilka tygodni - chociaż dotyczą tego samego.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 186
  • Polubień: 8660
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #133 dnia: 21 Sierpień, 2024, 14:21 »
Witaj donadams: DZIĘKUJĘ za wyjaśnienie, jednak nie jestem mimo wszystko przekonany, choć Twoja interpretacja zdarzeń jest prawidłowa i logiczna - pozdrawiam


Offline donadams

Odp: Świadkowie Jehowy szukają Izabelli
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Sierpień, 2024, 14:41 »
Z oczywistych powodów ta sprawa bardzo mocno mnie interesuje i od początku śledziłem wszystko, co media piszą i kilka razy dziennie odświeżałem kilka kanałów, żeby zobaczyć, co się dzieje. Niby zawsze wiedziałem, że media działają tak, jak opisałem, ale obserwowanie tego jak te artykułu kopiują się w potwornym tempie naprawdę dało mi do myślenia. W tej sytuacji jednak wydaje mi się, że chodzi tylko i wyłącznie o konkurowanie pomiędzy domami medialnymi w celu kierowania ruchu internetowego do siebie. Internet jak zawsze był pierwszy, a jak już każdy napisał tam swój artykuł, to oczywiste było, że TVN musi puścić to w jakimś wydaniu wiadomości...

No i jeszcze jeden wątek był - SEKTA. Media kochają słowo SEKTA. Ludzie też to lubią. To na pewno podbiło temat.

Teoretycznie możesz mieć rację Nadaszyniaku, ale myślę, że ta interpretacja jest jednak dużo bardziej prawdopodobna.

(Chociaż widziałem jeden dość złośliwy komentarz na FB, w którym ktoś pisał w stylu "widzimy jaki jest temat zastępczy, a teraz niech ktoś powie, czego nie chcą, żebyśmy zobaczyli" - chyba jednak tak nie było tym razem).
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.