Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy się zaczynają w Polsce  (Przeczytany 3680 razy)

Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Lipiec, 2024, 17:01 »
Ty mnie Seb nie pytaj, bo wybrałeś innych kolegów Mieczysława Dobrego i Kolskiego co mnie na swojej grupie jako psychicznie chorego opisali, a Ty swoje dodawałeś.
Teraz łasisz się?

Odpisuję dla innych:

*** w98 1.3 s. 10 ***
Zwróćmy uwagę choćby na trzy zgromadzenia okręgowe pod hasłem „Prawdziwa pobożność”, zorganizowane w 1989 roku w Polsce. Przybyło na nie 166 518 osób, w tym sporo mieszkańców Związku Radzieckiego i innych krajów wschodnioeuropejskich, w których Świadkowie Jehowy działali wówczas pod zakazem.


Offline Sebastian

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Lipiec, 2024, 17:43 »
Ty mnie Seb nie pytaj, bo wybrałeś innych kolegów Mieczysława Dobrego i Kolskiego co mnie na swojej grupie jako psychicznie chorego opisali, a Ty swoje dodawałeś.
Teraz łasisz się?

Odpisuję dla innych:

*** w98 1.3 s. 10 ***
Zwróćmy uwagę choćby na trzy zgromadzenia okręgowe pod hasłem „Prawdziwa pobożność”, zorganizowane w 1989 roku w Polsce. Przybyło na nie 166 518 osób, w tym sporo mieszkańców Związku Radzieckiego i innych krajów wschodnioeuropejskich, w których Świadkowie Jehowy działali wówczas pod zakazem.

te "sporo" tzn. ile konkretnie? ktoś wie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: 09 Lipiec, 2024, 19:10 »
No Seba wynika z tego ,że jesteś zdrajcą  😁i z kilku stołów chcesz się karmić😜 Najlepiej jak byś podpisał lojalkę przed Roszadą na oczach całego forum..😉 To może ten występek zostałby Ci wybaczony. Już dwa razy opuściłeś łono KK i raz olałeś organizację. Teraz szukasz swojego miejsca w różnych miejscach . Widać ,że sam siebie zesłałeś na wieczną tułaczkę.😘 Nie lepiej zebrać wszystkich byłych kolegów i się z nimi do syta wódki napić .🤠 W.przeciwnym razie ktoś zawsze będzie miał do Ciebie pretensje,że się z nim już nie zadajesz i że sobie ciągle partnerów do zabawy zmieniasz.😅.
Wybacz za uszczypliwość ,ale tak to z boku wygląda. Także teraz inicjatywa leży po Twojej stronie.🧐


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Lipiec, 2024, 19:27 »
Ja nie bronię nikomu bycia na innych forach, bo sam bywałem. Nawet zachęcam,
Teraz już tylko swój profil prowadzę.
Posmakowałem u innych, trochę swego dodałem, nawet na francuskim forum, ale starczy mi tu coś napisać i u siebie na profilu.

Ale branie udziału w nagonce na mnie i to przez człowieka, który mnie zna od lat, to już była przesada.
Co innego gdyby sobie na priv pisali, że jestem walnięty, psychicznie chory czy jeszcze co innego. Ale brać udział w założonym wątku i dokładać do pieca, to już przesada. Miałem osoby, które mi przesłały zrzuty ekranu, więc wiedziałem co się pisze. Sebastian był tam moderatorem, a teraz adminem.
Póki będzie nim nadal i nie odszczeka później tego co pisał tam publicznie o mnie, to nie mam z nim żadnej przyjemności kontaktować się czy odpisywać.


Offline Sebastian

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: 09 Lipiec, 2024, 19:33 »
Nie lepiej zebrać wszystkich byłych kolegów i się z nimi do syta wódki napić .
jak polejesz, to napiję się z tobą :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Lipiec, 2024, 09:22 »
No Seba wynika z tego ,że jesteś zdrajcą  😁i z kilku stołów chcesz się karmić😜 Najlepiej jak byś podpisał lojalkę przed Roszadą na oczach całego forum..😉
ja po prostu "nie przyjmuję do wiadomości" sugestii że rzekomo "powinienem" zająć stanowisko w sporach które zostały zainicjowane 31 marca 2024 lub 1 kwietnia 2024 :) to samo dotyczy przyszłych sporów z 24/25/26 grudnia 2024 :) ale Włodek tego nie chce przyjąć do wiadomości :)

no i stąd jest cały konflikt :)

ale już mi "wiewiórki" doniosły że Włodek się "na razie _częściowo_ odfochał" :) więc jestem dobrej myśli :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: 10 Lipiec, 2024, 10:46 »
w sporach które zostały zainicjowane 31 marca 2024 lub 1 kwietnia 2024 :) to samo dotyczy przyszłych sporów z 24/25/26 grudnia 2024 :)
wyjaśnienie: w te dni ludzie spożywają dużo alkoholu i dlatego wg mnie nie należy traktować poważnie tego co kto wtedy napisze
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2024, 11:12 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:22 »
Czyli podsumowując trochę dotychczasowy wątek, nie mieliśmy jak dotąd żadnych "szokujących" materiałów czy przemówień, które pojawiły się na tegorocznych kongresach?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:27 »
Nie słyszałem ani o nowych światłach, ani o zapowiedziach nowych publikacji, ani o jakichś sensacjach, rekordach itp. :)


Offline cichybob

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:30 »
Czyli podsumowując trochę dotychczasowy wątek, nie mieliśmy jak dotąd żadnych "szokujących" materiałów czy przemówień, które pojawiły się na tegorocznych kongresach?

Niestety, ale już od dawna nic ciekawego na kongresach nie ma. Ludzie tylko czekają od filmiku do filmiku. Nowe światła to tylko na zgromadzeniu statutowym (korporacji hehe). Wtedy udziałowcy się cieszą, że biznes się kręci, bo są nowości i info o developmencie.
Kongresy regionalne czy zgromadzenia obwodowe to odgrzewane kotlety.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:35 »
Ja usłyszałem o jednym co nie był na kongresie w Lublinie i teraz chce te 18 godzin przesłuchać. ;D Współczuję mu. >:D
Jakby ogłaszali jakieś nowe światło, to może te dane 5-10 min bym przesłuchał. :)
Ale słuchać tego co już jest i było w filmach i publikacjach? Toż to pokuta za grzechy. ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2024, 11:41 wysłana przez Roszada »


Offline donadams

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:48 »
Wracając do wykorzystania Centrum Kongresowego w Sosnowcu, zobaczcie porównanie:

a) Sala Zgromadzeń w Aurora, Colorado, USA; obiekt na 2400 miejsc otoczony parkingiem na 1040 samochodów, co daje założenie, że każdym samochodem przyjadą 2-3 osoby i mamy komplet; tak się dzieje, ponieważ w Stanach Zjednoczonych co do zasady się nie chodzi - wszędzie jedziesz samochodem, bo odległości są duże, a w wielu miejscach nawet nie ma chodników.

b) Sala Zgromadzeń w Mostach, Polska; obiekt na 1000 miejsc z parkingiem na 200 osobówek i 9 autokarów... Ponieważ autobusami już nikt nie jeździ, to pod warunkiem, że w każdym samochodzie przyjedzie 5 osób, no to mamy parking na komplet uczestników zgromadzenia.

Jak widać to są zupełnie inne założenia. Wybrałem te dwie sale do porównania, bo Mosty były oddane do użytku na końcu 2009 roku, a Aurora na początku 2011 (zgodnie z moją wiedzą), więc dzieli je niewielki odstęp czasu, ale zupełnie inne założenia kulturowe. Ktoś u nas nie przewidział, że zmiany będą szły w tym kierunku.

Zrobiłem dwa was screena, żeby pokazać ile to jest ponad 1000 miejsc parkingowych i jak właściwa ich liczba zmienia obraz sytuacji.

A teraz zobaczcie, że na Sosnowiec, gdzie jest amfiteatr na 7000 miejsc jest 400 oryginalnych miejsc parkingowych, a u siebie Amerykanie na 2400 miejsc projektują 1040 miejsc parkingowych... Mam nadzieję, że to ponownie tłumaczy, dlaczego ciężko jest ten obiekt wykorzystać w należyty sposób.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec, 2024, 11:52 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #72 dnia: 10 Lipiec, 2024, 11:56 »
Ja się dziwię, że dostali pozwolenie na salę 7000 miejsc, a nie ma odpowiedniej liczby miejsc na parkingach. Może dawno temu były inne przepisy.

U mnie na sąsiedniej ulicy nie dostali pozwolenia na Salę Królestwa, bo nie ma miejsca na parking.
Co zrobili?
Zarejestrowali to jako Ośrodek Szkoleniowy, w którym czasem są szkolenia i wtedy nie trzeba mieć parkingu. Spotykał się tam zbór z tej dzielnicy, co przychodzili pieszo i zbór rosyjskojęzyczny. Ci zostawiali auta na sąsiednich ulicach, to tu, to tam. :)


Offline donadams

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #73 dnia: 10 Lipiec, 2024, 12:51 »
Przepisy nie zwalniają z myślenia. 25 lat temu wszędzie trąbiono, że każdy będzie mieć samochód. To nie była wiedza tajemna. Były już europejskie kraje, w których to się działo. U nas natomiast z taką wiedzą i w takich okolicznościach postanowiono uznać, że na pewno będziemy jeździć autobusami, chociaż w krajach tylko ciut bardziej rozwiniętych już nikt nimi nie jeździł.

Także przepisy przepisami, ale ich własne planowanie leżało. No, ale teraz można wystawić Sosnowiec na sprzedaż i powiedzieć, że nie ma odpowiedniej liczby parkingów, nie można ich powiększyć, także trzeba sprzedać.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Estera

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Lipiec, 2024, 14:34 »
(...) Sosnowiec - w sobotę 3600 osób, w niedzielę 3800 osób (...)
   Na tym zgromadzeniu w Sosnowcu chrzest przyjęło 24 osoby.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.