Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni  (Przeczytany 12471 razy)

Offline Roszada

2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« dnia: 12 Kwiecień, 2015, 11:56 »
„To pokolenie” – 15 stycznia 2014 roku

   Na początku roku 2014 Towarzystwo Strażnica doprecyzowało swoją naukę o „tym pokoleniu”. Stwierdziło mianowicie, że do „tego pokolenia” nie wliczają się wszyscy „młodsi pomazańcy”, jak uczono wcześniej, ale tylko tacy, którzy „posunęli się już w latach”. Ta korekta ma wskazywać na bliskość „wielkiego ucisku” i wyodrębniła ‘trzecią grupę pomazańców’:

   „Jezus, podając szczegółowe proroctwo dotyczące zakończenia systemu rzeczy, powiedział: »To pokolenie na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie« (odczytaj Mateusza 24:33-35). Rozumiemy, że »to pokolenie«, o którym mówił Jezus, obejmuje dwie grupy namaszczonych chrześcijan. Pierwsza z nich żyła w roku 1914 i bez trudu rozpoznała wtedy znak obecności Chrystusa. W skład tej grupy nie wchodzili ci, którzy po prostu żyli w roku 1914, ale ci, którzy w owym roku albo wcześniej zostali namaszczeni duchem jako synowie Boży (Rzym. 8:14-17). Drugą grupę wchodzącą w skład »tego pokolenia« tworzą pomazańcy żyjący współcześnie z pierwszą grupą. Ale nie chodzi jedynie o zazębianie się okresów życia chrześcijan z obu tych grup, lecz raczej okresów ich namaszczenia – członkowie tej drugiej grupy zostali namaszczeni duchem świętym, gdy przynajmniej część członków pierwszej wciąż jeszcze przebywała na ziemi. Dlatego nie każdy z dzisiejszych pomazańców należy do »tego pokolenia«, o którym mówił Jezus. Członkowie drugiej grupy posunęli się już w latach. A przecież słowa Jezusa zapisane w Ewangelii według Mateusza 24:34 upewniają nas, że przynajmniej część »tego pokolenia na pewno nie przeminie«, aż ujrzy początek wielkiego ucisku. Powinno to wzmocnić w nas przekonanie, że już wkrótce Władca Królestwa Bożego przystąpi do zniszczenia niegodziwych i zaprowadzi sprawiedliwy nowy świat (2 Piotra 3:13)” (Strażnica 15.01 2014 s. 31).

W artykule tym zaakcentowano też to, że istotny jest czas pomazania „namaszczeńców” z Towarzystwa Strażnica, a nie okres ich życia. W związku z tym widzimy, że period, który pozostał do „wielkiego ucisku”, został przez tę Strażnicę skrócony. Podobnie wyjaśniono tę kwestię w książce wydanej w roku 2014 (patrz Królestwo Boże panuje! 2014 s. 11-12).


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 12:08 »
Też mam ten artykuł zaznaczony w strażnicy :) Ale nie zdążyłam go tu wpisać, normalnie dumna z siebie jestem że udało mi się wyłowić chociaż jedna perłę z setki :)
I nawet poczyniłam naprędce obliczenia
bo jakby znowu pokolenie  które żyło w 1914 roku i bez trudu rozpoznało znak obecności, no liczmy że mieli po 15 lat. średnia wieku  80.   80-15=65.
No wiec 1914 dodac 65 lat to 1979 rok.  Druga grupa ma się zazębiać z pierwszą, więc niech się zazębi choć o 1 dzień to 1979 dodać 80 lat 2059 rok :)

Więc tym sprytnym zabiegiem, przedłużyli sobie czas do Armagedonu do 2059 roku.....
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 12:24 »
Ja trochę inaczej liczyłem. Mi daje najdalej 2100 r.
Napisałem w jednym z artykułów:

Możemy też pokusić się tu o pewne porównanie. Otóż jeśli przyjmiemy, że ostatni pomazaniec z pierwszej grupy zmarł w roku 2010 (dotyczy to np. wspomnianego Barra, urodzonego w roku 1913), to przedstawiciele drugiej grupy pomazańców musieli zostać namaszczeni co najmniej w roku 2010 lub wcześniej (by żyć równocześnie jako pomazańcy z tymi pierwszymi), a więc mieć wtedy około 15 lat życia za sobą, gdyż w takim wieku dość często Świadkowie Jehowy przyjmują chrzest. Z tego wynika też, że pokolenie drugich pomazańców może potrwać jeszcze około 70-90 lat od roku 2010. To znaczy mamy 15 lat życia przed pomazaniem i około 70-90 lat w czasie swego pomazania (czyli 85-105 lat życia). Wszystko to daję granicę roku 2100.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień, 2015, 13:01 »
Tak, różnimy się średnią długości zycia, ja przyjęłam 80 Ty 100 :)


Fakt pozostaje faktem, że wywrócili podstawę PODSTAWĘ!!!!!! istnienia swojego ruchu do góry nogami, byleby nie wydało się, że z natchnieniem od Boga nie mają nic wspólnego!!!!!!!!!

NIGDY nigdy nie zapomnę, jak chodziłam od domu do domu, po wsiach , miasteczkach, blokach i z przejęciem i ze łzami w ozach tłumaczyłam ludziom,że pokolenie pamiętające rok 1914 NIE UMRZE aż przyjdzie Armagedon, że mają niewiele czasu.

Dziś chętnie chodziłabym po tych samych adresach opowiadając jak bardzo się myliłam!

A tak BTW, jak sadzicie, czy gdybyśmy zorganizaowali zbiórkę do służby i poszlibyśmy z wstepem, byliśmy świadkami, czy chcielibyście państwo posłuchac dlaczego juz nie jesteśmy?  mielibyśmy posłuch?

JA podejrzewam, że z 80% założylibyśmy studium!!!!!!!!!
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 16:04 »
Roszada, Johna Barr'a nie można tu brać pod uwagę, gdyż:

Cytuj
W skład tej grupy nie wchodzili ci, którzy po prostu żyli w roku 1914, ale ci, którzy w owym roku albo wcześniej zostali namaszczeni duchem jako synowie Boży

A więc taki pomazaniec musiał w 1914 roku być już ochrzczony, a więc urodzić się powiedzmy w 1899 roku. Jeśli dodamy do tego 80 lat, mamy rok 1979. W tych latach nikt nie "rodził się" pomazańcem (bo przecież powołanie do nieba zakończyło się w 1935), zazwyczaj zostawali nimi ludzie już dojrzali, mający powiedzmy ok. 30 lat (patrz ostatnie doświadczenie T. Jaracza). Więc taki ktoś musiał urodzić się 30 lat wcześniej, w 1949. Jeśli dodamy do tego 80 lat to wychodzi nam 2029, czyli wcale nie tak daleko jak by się wydawało. Stawiam piwo, że w ciągu najbliższych 20 lat ta nauka znowu zostanie zmieniona ;).

Aby unaocznić powyższy wywód, pozwoliłem sobie wykorzystać ilustrację z "Królestwo Boże panuje!":

« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2015, 16:42 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 17:22 »
Z tym, że był czas gdy uczyli o żyjących "od roku 1914":

Pokolenie wszystkich ludzi (żyjący od roku 1914)

„Jezus powiedział: »To pokolenie żadną miarą nie przeminie, aż się wszystko to wydarzy [włącznie z końcem tego systemu]« (Mateusza 24:34, 14). Które pokolenie miał na myśli? Pokolenie, które już żyło w roku 1914. Żyjący jeszcze członkowie tego pokolenia są już bardzo starzy. A przecież przynajmniej niektórzy z nich mają jeszcze żyć, gdy ten zły system się skończy. Możemy więc być pewni, że wkrótce nastąpi w Armagedonie koniec wszelkiego zła i wszystkich złych ludzi” (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 154).

„Zanim ostatni członkowie pokolenia, które żyło w roku 1914, zejdą ze sceny wydarzeń światowych, rozegrają się wszystkie przepowiedziane wydarzenia włącznie z »wielkim uciskiem«, w którym dobiegnie kresu obecny zły świat (Mat. 24:21, 22, 34)” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 1991 s. 72 [w edycji z 2001 roku zmieniono to zdanie!]).

„Już przeszło 70 lat przedstawiciele pokolenia XX wieku żyjący od roku 1914 widzą spełnianie się wypowiedzi Jezusa z 24 rozdziału Ewangelii według Mateusza. Okres ten dobiega końca i przywrócenie raju na ziemi jest już bardzo bliskie (Mateusza 24:32-35; por. Psalm 90:10)” (Strażnica Nr 16, 1989 s. 14).

Barr żył długi czas w czasie obowiązywania tej nauki, dlatego go zaliczyłem do "tego pokolenia roku 1914".


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 18:23 »
Tak, wiem, ale jak widać w zacytowanym przez Ciebie w pierwszym poście artykule, najnowsze nowe światło jest takie, że jednak musieli być w 1914 namaszczeni. Zresztą, wcześniej też nauczali, że ktoś musiał "pamiętać" wydarzenia z 1914 roku (vide stopka redakcyjna w "Przebudźcie się!" do 1995 roku), ale z upływem czasu i to się zawaliło. Wtedy nie byli jeszcze tak kreatywni jak teraz i dlatego zanim wymyślili naukę o "dwupokoleniu" to wprowadzili to.


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec, 2015, 18:27 »
Oni się sami pogubią w tym. :)
No i zmienią. ;D


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 18:41 »
Ktoś w Brooklynie chyba czyta to forum i widział mój wykres kilka postów wyżej, bo Panie i Panowie, we wrześniowym JW Broadcasting brat David Splane zaprezentował coś takiego:



Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 18:45 »
Czyli rozumiem tu są te 3 grupy pomazańców.
Ale konkretnej daty pomazańców nr 2 nie ma, kiedy się zaczęli. :)


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 18:50 »
W tym cały myk, że ta data jest płynna. To jest równanie z dwoma niewiadomymi, jedną z nich jest data końca, a drugą jest rok w którym pojawiła się grupa nr 2. Dzięki temu równanie jest nierozwiązywalne aż nie przyjdzie koniec ;).


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 18:53 »
A rok 1992 zaznaczony, bo wtedy zmarł F. Franz. :)
Ostatni Mohikanin 'pokolenia 1914'. ;D


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 19:00 »
A rok 1992 zaznaczony, bo wtedy zmarł F. Franz. :)
Ostatni Mohikanin 'pokolenia 1914'. ;D

Tak, Franz był jednym z ostatnich, jeśli nie ostatnim należącym do pierwszej grupy pomazańców.


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 19:07 »
Tak, Franz był jednym z ostatnich, jeśli nie ostatnim należącym do pierwszej grupy pomazańców.
Również data 1893 z wykresu, to rok urodzenia F. Franza. :)


Offline Iza

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Wrzesień, 2015, 19:51 »
jeden brat poszedł do starszych z prośba ,zeby mu wytłumaczyli skąd ta trzecia grupa pomazańców, bo nie wie jak to ludziom w służbie biblijnie udowodnić. na to starszy mówi, ze tego sie nie da biblijnie udowodnić, ale z niewolnikiem nie będziemy dyskutować. . I poza tym ludzie w służbie o to nie pytają. He , he , dobre.
« Ostatnia zmiana: 07 Wrzesień, 2015, 19:57 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.