Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni  (Przeczytany 12472 razy)

Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Październik, 2015, 19:10 »
Tylko czekać, jak znów w NSK przeczytamy: ( NSK 1974, nr 5, s. 3, wyd. ang.)
W NSK nie przeczytamy, bo już nie wyjdzie ani jeden numer. ;D


Offline Noc_spokojna

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Październik, 2015, 19:12 »
A to dlaczego? Zmienia tylko tytuł na „Chrześcijańskie życie i służba"  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2015, 19:15 wysłana przez Noc_spokojna »
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline M

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Październik, 2015, 19:21 »
A to dlaczego? Zmienia tylko tytuł na „Chrześcijańskie życie i służba"  ;D ;D

Dlatego już nie w NSK, ale w ChŻiS ;D.

Wyjaśnijcie mi coś. Dlaczego mi wyszło, ze pokolenie skończy się za jakieś 70 lat, a świadkom wychodzi 15?  :o jestem w szoku...Jak oni to liczą?

Wszystko zależy jak kto liczy. Jeśli liczyli że np. ktoś musiał mieć przynajmniej 30 lat będąc świadkiem wydarzeń z roku 1914, ale żył średnio 85-90 lat, a potem drugi tak samo się z nim "zazębiał", to wychodziłoby że koniec w 2030 albo wcześniej. Ale z diagramu który pokazał Splane wynika, że skoro Franz dożył aż 1992 roku, to jakiś pomazaniec żyjący z nim współcześnie dożyje przynajmniej 2050 roku.
« Ostatnia zmiana: 10 Październik, 2015, 19:25 wysłana przez M »


Offline Noc_spokojna

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Październik, 2015, 19:23 »
Dlatego już nie w NSK, ale w ChŻiS ;D.

Słusznie!  :D
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Październik, 2015, 19:52 »
A to dlaczego? Zmienia tylko tytuł na „Chrześcijańskie życie i służba"  ;D ;D
Oj nie tylko tytuł.
A kolorki? ;)
Poza tym zupełnie widzę inaczej to wygląda.
Nie do czytania. :(
Brak informacji ze świata. :-\


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Październik, 2015, 14:52 »
No to widzimy, że na własne oczy zobaczymy Królestwo.
Książka Królestwo Boże panuje! 2014 podaje:

*** kr rozdz. 1 ss. 11-12 ak. 15-19 „Niech przyjdzie twoje królestwo” ***
Ale kiedy Królestwo Boże przyjdzie? Jezus nie podał żadnej konkretnej daty (Mat. 24:36). Powiedział jednak coś, co upewnia nas, że wydarzenie to jest bardzo bliskie. Wskazał, że zanim przyjdzie Królestwo, „to pokolenie” zobaczy na własne oczy spełnienie się proroczego znaku (odczytaj Mateusza 24:32-34). Kogo Jezus miał na myśli, mówiąc o„tym pokoleniu”? Przyjrzyjmy się bliżej jego wypowiedzi.
„To pokolenie”. Czy Jezus mówił o ludziach bez wiary? Nie. Pamiętajmy, do kogo się zwracał. Proroctwo to podał zaledwie kilku apostołom, którzy „podeszli do niego na osobności” (Mat. 24:3). Apostołowie wkrótce mieli zostać namaszczeni duchem świętym. Zwróćmy także uwagę na kontekst. Jezus, zanim wspomniał o„tym pokoleniu”, powiedział: „Od drzewa figowego jako przykładu nauczcie się tej rzeczy: Gdy tylko jego gałązka staje się miękka i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Podobnie też wy, gdy to wszystko ujrzycie, wiedzcie, że jest on blisko, u drzwi”. To namaszczeni duchem naśladowcy Jezusa — anie ludzie niewierzący — mieli oglądać zapowiedziane wydarzenia i rozumieć ich znaczenie, czyli że „jest on blisko, u drzwi”. Kiedy więc Jezus mówił o„tym pokoleniu”, miał na myśli swoich namaszczonych duchem naśladowców.
„Na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie”. Wjaki sposób spełnią się te słowa? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dobrze rozumieć, czym jest zarówno „pokolenie”, jak i„to wszystko”. W Biblii słowo „pokolenie” często odnosi się do ludzi w różnym wieku, których życie przypada na jakiś okres, przy czym okres ten nie trwa nazbyt długo ima swój koniec (Wyjścia 1:6). Wyrażenie „to wszystko” mieści w sobie wszystkie zapowiedziane przez Jezusa wydarzenia, które miały się rozgrywać w czasie jego obecności — od jej początku w roku 1914 po punkt kulminacyjny w„wielkim ucisku” (Mat. 24:21).
Jak zatem rozumieć słowa Jezusa o„tym pokoleniu”? Składa się ono z dwóch zazębiających się grup pomazańców: tych, którzy oglądali początki spełnienia się znaku w roku 1914, oraz tych, którzy będąc już namaszczeni, przez jakiś czas żyli jednocześnie z tą pierwszą grupą. Przynajmniej niektórzy z drugiej grupy pomazańców doczekają początku nadchodzącego wielkiego ucisku. Chrześcijanie z tych dwóch grup tworzą jedno pokolenie, ponieważ jako pomazańcy przez pewien okres żyli jednocześnie.*
Jaki wniosek możemy z tego wyciągnąć? Wiemy, że na całym świecie wyraźnie widoczny jest znak obecności Jezusa jako Władcy Królestwa. Widzimy też, że pomazańcy, którzy wciąż przebywają na ziemi i wchodzą w skład „tego pokolenia”, posuwają się w latach — a przecież przynajmniej niektórzy z nich będą tutaj żyć, gdy rozpocznie się wielki ucisk. Logiczny jest zatem wniosek, że Królestwo Boże przyjdzie i obejmie władzę nad ziemią już wkrótce. Ileż radości sprawi nam oglądanie na własne oczy, jak spełniają się słowa modlitwy podanej przez Jezusa: „Niech przyjdzie twoje królestwo”!

*** kr rozdz. 1 s. 12 „Niech przyjdzie twoje królestwo” ***
*Ktoś, kto został namaszczony duchem po śmierci ostatniego z pomazańców tworzących pierwszą grupę — tych, którzy widzieli „początek dręczących boleści” w roku 1914 — nie należy do „tego pokolenia” (Mat. 24:8).

Piszą że Jezus daty nie podał, a równocześnie wiedzą, że zobaczymy "na własne oczy, jak spełniają się słowa" o Królestwie.
Gdyby to było wyrażone przypuszczenie, czy pragnienie.
Ale to jest zapewnienie
:!:

Zobaczymy!
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2015, 14:55 wysłana przez Roszada »


Offline robbo1

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:34 »
Mam z tego rozumieć,że nie wierzycie,że spełnią się słowa modlitwy "Niech przyjdzie twoje królestwo...".


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 18:37 »
Mam z tego rozumieć,że nie wierzycie,że spełnią się słowa modlitwy "Niech przyjdzie twoje królestwo...".

Ty ogólnie to nic nie rozumiesz, więc se myśl co chcesz


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 19:53 »
Mam z tego rozumieć,że nie wierzycie,że spełnią się słowa modlitwy "Niech przyjdzie twoje królestwo...".
A kto powiedział, że nie wierzymy.
Nie wierzymy w wyznaczane daty przez CK. To bajki.

Nie zadawaj głupich pytań rodem z książki Prowadzenie rozmów... ;)


Offline robbo1

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 15:54 »
Wyznaczanie daty to niepotrzebne pragnienie.
Niech tak zostanie.
Niestety większość ludzi nie czeka na "Przyjście królestwa",dlatego mówienie im o rzeczywistości tego wydarzenia jest potrzebne.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 19:00 »
Wyznaczanie daty to niepotrzebne pragnienie.

1914 jest niepotrzebnym pragnieniem?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 19:26 »
Wyznaczanie daty to niepotrzebne pragnienie.
Niech tak zostanie.
Niestety większość ludzi nie czeka na "Przyjście królestwa",dlatego mówienie im o rzeczywistości tego wydarzenia jest potrzebne.
Organizacja Świadków Jehowy której jesteś zagorzałym wielbicielem wyznaczało okresy w których miało zapanować królestwo.

Np. okres był zawężony do XX wieku że na 100% królestwo zapanuje na ziemi. Z twojej wypowiedzi wynika 100% prawda !!!

Zapewnienia ówcześnie natchnionych  wg ŚWIATŁA Z XX wieku(obecnie jedynie kierowanych) Członków Ciała Kierowniczego było NIEPOTRZEBNE !!!

ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ Robbo1
    :)


Offline Dietrich

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 19:27 »
Wyznaczanie daty to niepotrzebne pragnienie.
Niech tak zostanie.
Niestety większość ludzi nie czeka na "Przyjście królestwa",dlatego mówienie im o rzeczywistości tego wydarzenia jest potrzebne.

Mówienie CZYM JEST Królestwo, a KIEDY przyjdzie to dwie zupełnie osobne rzeczy. Nie wiem czy tego nie widzisz, czy tak usiłujesz zamydlić sprawę.
Poza tym to forum o wierzeniach ŚJ, więc nie mieszaj do tego kwestii, jak postrzegają królestwo i jego przyjście inni.
CK z uporem maniaka wyznaczało daty i nawoływało, że "czas jest bliski" a kiedy nic się nie zmieniło, dokonywało kolejnych dogmatycznych korekt "zrozumienia".  Co istotniejsze, na podstawie stosunku swych wiernych do tych coraz jaśniejszych rewelacji określało ich być albo nie być w owym królestwie. Tak rzecz ma się i dzisiaj.
 
Nie wiem czy masz tego świadomość, ale wiele osób zmarnowało przez to spory kawał życia - wyprzedając majątek, nie zakładając rodzin, nie dbając o wykształcenie swoje, swoich dzieci; ba, niektórzy nawet do dentysty przestali chodzić. A na  starość zostali z niczym - zgorzkniali i rozczarowani. Wyłącznie z nadzieją, że "czas jest bliski". Na dodatek jeszcze usłyszeli, że "spekulowali i zbyt wiele oczekiwali służąc Bogu z myślą o konkretnej dacie". 
WTS w ogóle nie wyciąga wniosków ze swych przepowiedni i dalej miesza ludziom w głowach.  Kolejne zazębiające się pokolenia, kolejna wykładnia kto jest niewolnikiem i pierdyliard innych rzeczy, ...a za parę lat kolejna kicha. 
 


Offline Roszada

Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 19:31 »
Cytuj
Wyznaczanie daty to niepotrzebne pragnienie.
Zaczynam rozumieć, że robbo powinien stanąć przed komitetem sądowniczym. :-\
Mój znajomy właśnie za datę 1914 wyleciał, jak argumentował komitetowi książkami Jonsona i R. Franza.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2014 - "To pokolenie", doprecyzowanie wykładni
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 20:55 »
Niestety większość ludzi nie czeka na "Przyjście królestwa"

No bo jeszcze nie wykorkował ostatni brat Króla z ciała kierowniczego z USA. Ma byc komplet 144 tys? Czy nie?

To kto ma nami rządzić z nieba jak nie CK Świadków Jehowy?
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień, 2017, 20:57 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),