Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy  (Przeczytany 1099 razy)

Offline Roszada

Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« dnia: 16 Kwiecień, 2024, 19:54 »
Jutro w Dzień Dobry TVN ok. g. 10 gośćmi mają być Światusy, Sara i Edwin. Rozmowa o organizacji ŚJ!

Ich kanał filmowy wiele osób zna.
https://www.youtube.com/channel/UCbY2IhK3PIxEnmcRbItBORw


Offline donadams

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 09:01 »
Pierwszy wywiad Sary, jaki widziałem w telewizji śniadaniowej był słaby, ale teraz, po latach doświadczeniw YouTube mam nadzieję, że będzie dużo lepiej i szczerze im tego życzę :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.



Offline Gostek

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 09:57 »
Nie wiem, który niałeś na myśli, bo było ich sporo:
https://sjwp.pl/ogolnie-o-forum/forumowicze-w-mediach-archiwum-wywiady-filmy-artykuly/msg132590/#msg132590


Tak ,Światusy to już prawie tacy celebryci wśród byłych Świadków Jehowy .


Offline Roszada

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 10:00 »

Tak ,Światusy to już prawie tacy celebryci wśród byłych Świadków Jehowy .
No tak oni mają już za sobą wszystko:
forum
Yt
prasę
telewizję
net
no i kontakt ze mną ;D


Offline Reskator

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 10:46 »
A czy piszą tu na forum.?


Offline Sebastian

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 11:14 »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2024, 16:24 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 16:42 »
Uważam, że niepotrzebnie tego uczonego tam zaprosili.
Zabrał czas Sarze i Edwinowi.

Ględził też o "bramach piekielnych" i chciał relatywizować transfuzję i wykluczenia.


Offline zona_abrahama

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 17:01 »
No nie mieliśmy na to wpływu.
Telewizja rządzi się swoimi prawami.


Offline Gostek

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 17:45 »
Uważam, że niepotrzebnie tego uczonego tam zaprosili.
Zabrał czas Sarze i Edwinowi.

Ględził też o "bramach piekielnych" i chciał relatywizować transfuzję i wykluczenia.

Mnie się natomiast wydaje ,że to ,że on był ,było na plus .Bo pod koniec aż trzy razy powiedział ,że organizacja ma charakter typowej sekty. On mógł się w ten sposób wypowiedzieć odnośnie organizacji ŚJ . Bo gdyby to Edwin bądź Sara na wizj powiedzieli,to stacja,która to nadała mogła by mieć z tego powodu kłopoty prawne.Wiem na pewno od innych Ex-braci ,którzy wypowiadali się publicznie na ten temat ,to wcześniej w rozmowie wstępnej ,nie na wizji ,byliprzez prowadzących poproszeni o to by w swych wypowiedziach nie używać słowa sekta w stosunku do oficjalnie zarejestrowanej religii. Użycie właśnie tego słowa przez tego Pana  może bardzo wpłynąć na odbiór tego materiału przez czynnych Świadków Jehowy .Bo co innego ,jak negatywnie o organizacji wypowiadają się odstępcy a co innego ludzie postronni ,tacy jak ten naukowiec. Ja od teraz w ewentualnych rozmowach z czynnymi Świadkami będę tego argumentu używał i powoływał się na tego naukowca.


Offline Roszada

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 17:49 »
Co do kwestii użycia słowa sekta, to masz rację, że był przydatny.


Offline Gremczak

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 20:06 »
Mnie się natomiast wydaje ,że to ,że on był ,było na plus .Bo pod koniec aż trzy razy powiedział ,że organizacja ma charakter typowej sekty. On mógł się w ten sposób wypowiedzieć odnośnie organizacji ŚJ . Bo gdyby to Edwin bądź Sara na wizj powiedzieli,to stacja,która to nadała mogła by mieć z tego powodu kłopoty prawne.Wiem na pewno od innych Ex-braci ,którzy wypowiadali się publicznie na ten temat ,to wcześniej w rozmowie wstępnej ,nie na wizji ,byliprzez prowadzących poproszeni o to by w swych wypowiedziach nie używać słowa sekta w stosunku do oficjalnie zarejestrowanej religii. Użycie właśnie tego słowa przez tego Pana  może bardzo wpłynąć na odbiór tego materiału przez czynnych Świadków Jehowy .Bo co innego ,jak negatywnie o organizacji wypowiadają się odstępcy a co innego ludzie postronni ,tacy jak ten naukowiec. Ja od teraz w ewentualnych rozmowach z czynnymi Świadkami będę tego argumentu używał i powoływał się na tego naukowca.
Uważam tak ja ty.
Było to na plus.


Offline PoProstuJa

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 21:51 »
Co do kwestii użycia słowa sekta, to masz rację, że był przydatny.

Chyba żeśmy różne wywiady oglądali  ;D

Owszem, użył słowa sekta, ale dodał: "to nie jest do końca tak..." i jako argument wskazał, że przecież zaproszeni goście wyszli z organizacji, przyszli do studia...

No wyszli! Ale jakim kosztem?!

Ja nie wiem czym TVN się sugerował zapraszając akurat tego dziennikarza?! To był chyba jakiś człowiek z łapanki, który ze świadkami miał tyle wspólnego, że ktoś z jego rodziny nim był. Więc w efekcie nie mógł się zdecydować czy świadków jest 6 czy 8 milionów (to przecież tylko 2 miliony różnicy...), zaczął rozprawiać o wrotach piekielnych  >:D , transfuzji i immunoglobulinach. No był tam przydatny że hej!
Szkoda, bo zabrał swoimi wypowiedziami cenny czas, który mogliby wykorzystać Sara i Edwin!
Ale co robić...

Brawo dla Sary i Edwina za udział w Dzień dobry TVN!  ^-^


Offline Roszada

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 22:30 »
Chyba żeśmy różne wywiady oglądali  ;D
Zapewne tak. Masz rację.
Pewnie oglądałaś okrojoną wersję, a ja oryginalną. ;)

Mówił też o postawie sekciarskiej.
Oglądnij jeszcze raz.
Reszta Twego komentarza to prawie przepisane moje słowa podane powyżej. ;D
https://sjwp.pl/z-kraju/sroda-tvn-goscmi-maja-byc-swiatusy/msg257231/#msg257231
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2024, 22:47 wysłana przez Roszada »