Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii  (Przeczytany 818 razy)

Offline darew

https://www.tvp.info/75345747/wojna-rosji-na-ukrainie-fsb-oskarza-swiadkow-jehowy-o-finansowanie-armii-ukrainskiej

"Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) skonfiskowała materiały Świadków Jehowy w okupowanym ukraińskim Mariupolu i oznajmiła, że znalazła dokumenty świadczące, iż ta wspólnota religijna finansuje armię ukraińską – podał portal Mediazona....
Na opublikowanym nagraniu wideo widać dużą liczbę broszur w języku rosyjskim z tytułami związanymi z wyznaniem Świadków Jehowy; jako pierwszą widać w kadrze broszurę zatytułowaną: „Czy nastanie kiedyś świat bez wojen?
Wspólnota Świadków Jehowy jest w Rosji od 2017 roku uznawana za „ekstremistyczną” i jej działalność jest w tym kraju zakazana. Obrońcy praw człowieka ze Stowarzyszenia Memoriał umieszczali wyznawców Świadków Jehowy, skazanych w Rosji na więzienie, na liście więźniów politycznych. Także sam Memoriał został uznany za organizację „ekstremistyczną” i zdelegalizowany.
Na problem prześladowań Świadków Jehowy na terytoriach, które po inwazji rosyjskiej na Ukrainę znalazły się pod okupacją, zwraca uwagę Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR). ”.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2024, 16:19 wysłana przez darew »


Offline pab

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń, 2024, 16:26 »
Nu da Swiditjele Jegowy oczień sjerjeznyje prjestupniki


Offline Sebastian

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń, 2024, 16:32 »
zarzut "finansowania" armii, to coś nowego...
znamy z PRL zarzuty "osłabiania Polski Ludowej", za którą nie chcieli walczyć
nie zdziwiłbym się zarzutom "osłabiania Rosji" i/lub "osłabiania Ukrainy"
ale finansowanie armii to jakiś nonsens
 
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline darew

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń, 2024, 16:35 »
Nu da Swiditjele Jegowy oczień sjerjeznyje prjestupniki
No oczywiście, że poważni przestępcy.
Jak można rozpowszechniać pisemka pt.Czy nastanie kiedyś świat bez wojen, gdy mesjasz Putin walczy z "ukraińskimi nazistami"  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2024, 16:37 wysłana przez darew »


Offline Reskator

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń, 2024, 17:16 »
zarzut "finansowania" armii, to coś nowego...
znamy z PRL zarzuty "osłabiania Polski Ludowej", za którą nie chcieli walczyć
nie zdziwiłbym się zarzutom "osłabiania Rosji" i/lub "osłabiania Ukrainy"
ale finansowanie armii to jakiś nonsens
A co można kupić za datki jakie są wrzucane do skrzyneczek dla armii?
Najtańczy czołg rosyjski to 2 mln dolarów,Abrams 10 milionów.
Nawet na lufe wątpie by było ich stać.


Offline NNN

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń, 2024, 04:50 »
A co można kupić za datki jakie są wrzucane do skrzyneczek dla armii?
Najtańczy czołg rosyjski to 2 mln dolarów,Abrams 10 milionów.
Nawet na lufe wątpie by było ich stać.

Oj, bardzo się możesz mylić Reskatorze, ale to bardzo. Zadam Ci pytanie dotyczące Polski: Ile w takim razie jakichkolwiek czołgów można kupić za te sprzedawane sale królestwa, działki, mieszkania, domy, gospodarstwa rolne, gospodarstwa domowe, i tak dalej i tak dalej? Zdaje się, że niektórzy policzyli jakiś czas temu, ile milionów już uzbierano na tych sprzedażach. Trzeba by policzyć teraz, ile jest aktualnie. Ale chyba na kilka abramsów już by było, co?

 Otóż ja się przyznam, że już wiem o co chodzi w tym komunikacie z Ukrainy o finansowaniu ukraińskiej armii przez świadków jegowy. Trafiłem przypadkiem na filmik w sieci, jest po hiszpańsku lub portugalsku, ale dało się włączyć napisy (dziękuję tym, co ten filmik umieścili w sieci). Tam o tym mówią exsowie. Tłumaczenie jest więc automatyczne i dlatego bardzo koślawe, ale coś tam zrozumiałem. Nie wiem, czy dobrze do końca. Otóż dają przykład z Rosji, że tam braciaki nie siedzą za wiarę, ale za to, że wyprowadzali kasę ze zbiórek pieniężnych w organizacji poprzez raje podatkowe do ameryki. Także prawdopodobnie ze sprzedaży majątków lub też sal królestwa. Nie wszyscy siedzą, ale ci co to robili, jak np. nadzorcy obwodu, robili to poprzez podstawione nazwiska, nawet osób chorych na raka. Teraz jest bardziej zrozumiałe, dlaczego organizację w Rosji Putin zakwalifikował jako ekstermę, lub nawet jako terrorystyczną. Mechanizm jest prosty - Ameryka jest agresorem dla Rosji. Na Ukrainie odkryto w jakimś magazynie dokumenty  z takich podobnych transakcji. Robili to ukraińscy świadkowie, a mechanizm był taki sam, poprzez podstawione osoby, poprzez raje podatkowe do Hameryki. A więc po to, aby wspierać armię ukraińską. Bo hameryka nie daje broni za darmo.Taka mentalność Ruska. Chociaż w filmie też było tłumaczone, że jakby organizacja Jw mogła to robić po to, aby Ruscy nie zwyciężyli Ukrainy, bowiem straciliby następną strefę wpływów na przyszłość, bo na pewno Rusek by zdelegalizował ich także na Ukrainie.

Jakby nie było, organizacja zaliczyła ogromną wpadkę, gorzej jak za komuny. Może nie zdążyli spalić dokumentów zborowych na których było czarno na białym ile kasy przesyłają. Podobno to dotyczyło dużego obszaru, jakby wielu obwodów czy okręgów. A jeszcze było mówione coś, że członkowie organizacji bardzo kłamią, oszukują po to, aby w świat poszedł znowu przekaz, tak jak wcześniej z Rosji, że ci których aresztowano, to niewinni ludzie, cierpiący za wiarę.

To wszystko brzmi dość logicznie, a przecież wczoraj jeszcze, rozmawiając z innym eksem, twierdziłem, że oskarżenie jest bezsensowne, że po prostu Ruscy szukają pretekstu do zdelegalizowania świadków na zdobytych terenach w Ukrainie. A oni po prostu już mieli to u siebie, więc wiedzieli co szukać w Ukrainie. Zapomniałem o tym, że przecież zawsze i wszędzie w orgu cały czas płynie większy, lub mniejszy strumień finansów, raczej tylko w jedną stronę. I masa ludzi na tak zwanych "przywilejach" jest w tym "umaczana". Oj Jegowo, Jegowo, zdaje się, że sobie co nieco przysnąłeś?
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2024, 05:09 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń, 2024, 06:52 »
rozumowani rosyjskich władz jest mocno naciągane wg mnie

równie dobrze można powiedzieć, że kupując w Biedronce brazylijską kawę Sebastian finansuje brazylijską armię, bo część moich pieniędzy płynie do Brazylii, brazylijski plantator kawy część pieniędzy wpłaca do budżetu jako podatek a część podatków Brazylia przeznacza na utrzymanie swojej armii.

w ten sposób można "udowodnić" wszystko, włącznie z tym, że sam Putin osobiście finansuje ukraińską armię :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline darew

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń, 2024, 07:39 »
Otóż ja się przyznam, że już wiem o co chodzi w tym komunikacie z Ukrainy o finansowaniu ukraińskiej armii przez świadków jegowy. Trafiłem przypadkiem na filmik w sieci, jest po hiszpańsku lub portugalsku, ale dało się włączyć napisy (dziękuję tym, co ten filmik umieścili w sieci). Tam o tym mówią exsowie. Tłumaczenie jest więc automatyczne i dlatego bardzo koślawe, ale coś tam zrozumiałem. Nie wiem, czy dobrze do końca. Otóż dają przykład z Rosji, że tam braciaki nie siedzą za wiarę, ale za to, że wyprowadzali kasę ze zbiórek pieniężnych w organizacji poprzez raje podatkowe do ameryki. Także prawdopodobnie ze sprzedaży majątków lub też sal królestwa. Nie wszyscy siedzą, ale ci co to robili, jak np. nadzorcy obwodu, robili to poprzez podstawione nazwiska, nawet osób chorych na raka.
Zarzuć linka do tego filmu. Obejrzymy


Offline Reskator

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń, 2024, 07:43 »
Na Ukrainie odkryto w jakimś magazynie dokumenty  z takich podobnych transakcji. Robili to ukraińscy świadkowie, a mechanizm był taki sam, poprzez podstawione osoby, poprzez raje podatkowe do Hameryki. A więc po to, aby wspierać armię ukraińską. Bo hameryka nie daje broni za darmo.Taka mentalność Ruska.
I wcale się nie dziwię Ukraińskim świadkom,sam bym sprzedawał sale,grunty byleby wspierać armie,kraj.
Tylko że w kraju w którym jest wojna nieruchomości czy grunty są bardzo tanie.
Jak to mówią finansiści: "Kupuj gdy leje się krew"- wtedy jest najtaniej
Ciekawi mnie czy CK wie o działaniach śj na Ukrainie przecież co pacyfiści?


« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2024, 08:19 wysłana przez Reskator »


Offline NNN

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń, 2024, 09:11 »
Wygląda na to, że znalezisko pochodzi z sali królestwa. Dokumenty  z transakcji mogły być  z datami może jeszcze sprzed wojny, niekoniecznie teraźniejsze. Zdaje się, że to wszystko dzieje się w Rosji, a nie na Ukrainie. Bo pisze, że niektórzy już siedzą 6 lat. Więc to rosyjskie braciaki mają zarzut wspierania armii ukraińskiej. No grubo! Siedzą w więzieniach nie za prawdę, a za przestępstwo, bo robili to nielegalnie.


https://www.youtube.com/watch?v=kuKZgdXUYvE

https://www.youtube.com/watch?v=msupBUm1aU0
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2024, 09:54 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Online donadams

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń, 2024, 09:57 »
Oj, bardzo się możesz mylić Reskatorze, ale to bardzo. Zadam Ci pytanie dotyczące Polski: Ile w takim razie jakichkolwiek czołgów można kupić za te sprzedawane sale królestwa, działki, mieszkania, domy, gospodarstwa rolne, gospodarstwa domowe, i tak dalej i tak dalej? Zdaje się, że niektórzy policzyli jakiś czas temu, ile milionów już uzbierano na tych sprzedażach. Trzeba by policzyć teraz, ile jest aktualnie. Ale chyba na kilka abramsów już by było, co?

Może się mylić, ale może mieć też rację. Nie lubię Wikipedii, ale skorzystam z jej danych - rzekomo w latach 2015-2019 wybudowano w Polsce 75 nowych Sal Królestwa. Możemy założyć, że sprzedali w tym czasie 100 innych (zamienili 100 starych, na 75 nowych; optymalizacja). Jeśli przyjmiemy, że sprzedali 100 Sal za 400 tys. złotych każdą. Daje nam to 40 milionów złotych, co pozwoliłoby na zakup 1 Abramsa w bardzo promocyjnej cenie (słownie: jednego). Ale w tym samym czasie wybudowali 75 nowych Sal, wobec czego naturalnie część tej kwoty została znów włożona w budowę. Może powiesz, że 400 tys. to mało... To jest mało, ale gdy mieliśmy tutaj link do portalu ogłoszeniowego, na którym jedna agencja miała prawie same Sale Królestwa, to średnia cena była poniżej 400 tys. Kto to kupi? Rozstaw beznadziejny, metraż nijaki, czasem lokalizacje dobre, ale też nie zawsze, bo jak Sala ma 30 lat, to wtedy inaczej się patrzyło na wybór lokalizacji. Kupisz coś takiego i musisz 100 tys. włożyć w remont, jeśli będziesz robił go własnymi rękoma. Jak będziesz chciał firmę, to 200 tys. i to za absolutnie podstawowe rzeczy. Wydasz 600 tys. i to nawet nie będzie 50% twojego domu marzeń. Zrobisz z tego sklep? No dobra, ale po co? Dino jest świetnie zorganizowane, taniej jest im wybudować od podstaw niż bawić się w taki shit... Dlatego myślę, że abramsów z tego nie będzie.

Otóż ja się przyznam, że już wiem o co chodzi w tym komunikacie z Ukrainy o finansowaniu ukraińskiej armii przez świadków jegowy. Trafiłem przypadkiem na filmik w sieci, jest po hiszpańsku lub portugalsku, ale dało się włączyć napisy (dziękuję tym, co ten filmik umieścili w sieci). Tam o tym mówią exsowie. Tłumaczenie jest więc automatyczne i dlatego bardzo koślawe, ale coś tam zrozumiałem. Nie wiem, czy dobrze do końca. Otóż dają przykład z Rosji, że tam braciaki nie siedzą za wiarę, ale za to, że wyprowadzali kasę ze zbiórek pieniężnych w organizacji poprzez raje podatkowe do ameryki. Także prawdopodobnie ze sprzedaży majątków lub też sal królestwa. Nie wszyscy siedzą, ale ci co to robili, jak np. nadzorcy obwodu, robili to poprzez podstawione nazwiska, nawet osób chorych na raka. Teraz jest bardziej zrozumiałe, dlaczego organizację w Rosji Putin zakwalifikował jako ekstermę, lub nawet jako terrorystyczną. Mechanizm jest prosty - Ameryka jest agresorem dla Rosji. Na Ukrainie odkryto w jakimś magazynie dokumenty  z takich podobnych transakcji. Robili to ukraińscy świadkowie, a mechanizm był taki sam, poprzez podstawione osoby, poprzez raje podatkowe do Hameryki. A więc po to, aby wspierać armię ukraińską.

I to jest istota tego sporu. W Rosji jest ponad 100 tysięcy głosicieli (nie pamiętam już ilu dokładnie, zdaje się że było około 160 tysięcy), a w więzieniach siedzi aktualnie 115 osób, zgodnie z informacjami z jw.org. A co z całą resztą? Nie mają w domach Strażnic? Nie mają w domach PNŚ? Porzucili Jehowę? Wyrzekli się go? A może po prostu to nie jest tak, że siedzą za modlenie się do swojego Boga, co tłumaczyłoby, dlaczego tak niewielki promil jest w więzieniach? Opisany powyżej powód jest dużo bardziej prawdopodobny, niż twierdzenie, że "siedzą w więzieniu za wiarę".

zarzut "finansowania" armii, to coś nowego...
znamy z PRL zarzuty "osłabiania Polski Ludowej", za którą nie chcieli walczyć
nie zdziwiłbym się zarzutom "osłabiania Rosji" i/lub "osłabiania Ukrainy"
ale finansowanie armii to jakiś nonsens

To zależy jak na to spojrzysz. Dla Rosjan zarzut działań terrorystycznych czy też wspieranie działań terrorystycznych wobec ich rządu jest takim samym nonsensem. Wszystko zależy od czyjejś percepcji. Dodatkowo jestem przekonany, że jest to po prostu określona linia narracyjna, która ma osiągać cele założone przez władze. Może być tak, że są to cele (oraz powody), których my nie znamy, a które są całkiem dobre.

Skoro już mowa o tym, że czegoś nie znamy... Proponuję zabawę w odwracanie kota ogonem. Jak ktoś miał komitet i został wykluczony, to nie wolno ci tego krytykować. "Byłeś tam? Widziałeś to? Czy znasz wszystkie fakty?" No dokładnie. Świadkowie zostali wykluczeni z Rosji, niedługo może zostaną wykluczeni z Ukrainy. Ale kim my jesteśmy, żeby uważać, że "za darmo". Byliśmy tam? Widzieliśmy to? Znamy wszystkie fakty? Czy mądrze byłoby zatem stawać w ich obronie i krytykować "starszych", którzy podjęli stanowcze działania by dbać o czystość "zboru"?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gostek

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń, 2024, 10:07 »
Jest to nieprawdopodobne oskarżenie.Bo co jak co ale o to Świadków Jehowy oskarżać nie można.
Pamiętam samemu  jak to ,że są apolityczni i nie biorą udziału w wojnach zrobiło kiedyś na mnie wrażenie .I pewnie też spowodowało ,że się do nich dołączyłem.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Styczeń, 2024, 15:45 »
Odstępcy w delegalizacji prawdziwej religi w Rosji znowu szukają drugiego dna... A może nawet trzeciego  :o
Oj ci źli odstępcy. W ogóle się z ich rozumowaniem w tej kwestii nie zgadzam.

Ps. Ostatnie zdanie całkiem na poważnie  :) Szukanie sensacji,  oczywiście każdy może  :o


Online donadams

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń, 2024, 18:41 »
Nie wiem gdzie tu jest szukanie sensacji... Zamknęli 115 świadków. A co z resztą? Dlaczego ich nie zamknęli? Dlaczego nie toczy się tysiąca kolejnych postępowań? Albo nie chodzi w ogóle o to, jak to przedstawia jw.org, albo działania Federacji Rosyjskiej są wyjątkowo nieskuteczne. Jeśli nawet chodzi o to drugie, to dlaczego tak jest? Jaki jest rzeczywisty cel i powód tego, co i w jaki sposób robią?

Można w ogóle nie zadawać takich pytań, ale takie podejście jest naiwne. Poszukałem trochę informacji na temat tego, na jakiej podstawie skazywano ludzi - między innymi za wyciąg z karty potwierdzający przelew na "organizację ekstremistyczną". Tylko 115 świadków w Rosji dawało datki w formie przelewu? Nikt więcej tego nie robił? A ci, którzy siedzą rzekoma za posiadanie literatury? Tylko 115 świadków w Rosji posiada literaturę? Cała reszta postanowiła się jej pozbyć? Dlaczego akurat te osoby i dlaczego tak mało?

Na chwilę obecną nie ma odpowiedzi na te pytania, ale to nie jest powód, żeby ich nie zadawać. Sprawa trwa już grubo ponad 5 lat, nie jest wcale taka świeża, wobec tego tak mała skala budzi moje wątpliwości w zakresie tego, co rzeczywiście się tam dzieje. Nie będę zgadywał, dlaczego tak jest, ale na pewno nie uznam, że to zupełnie normalne, bo tak nie jest.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Styczeń, 2024, 18:52 »
ja obstawiam, że dla władz Rosji społeczność świadków Jehowy to taki "worek treningowy" na którym uczą się jak zwalczać opozycję.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)