Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii  (Przeczytany 819 razy)

Offline Reskator

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń, 2024, 19:21 »
ja obstawiam, że dla władz Rosji społeczność świadków Jehowy to taki "worek treningowy" na którym uczą się jak zwalczać opozycję.
Oni już dawno nauczyli się jak zwalczać opozycje-kolonia karna+sybir+onuce= Nawalny- choćby.


Offline NNN

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń, 2024, 19:45 »
Panie Don Pedro! Oj, pardon. Panie Donadamsie.
A może siedzi tylko 115 osób, bo to są osoby decyzyjne. Zdelegalizowano i przejęto tak zwane jednostki prawne, czyli biura oddziałów, których było w Rosji kilka, więc one nie były puste. Były tam dokumenty i trochę ludzi na tak zwanych "wyższych, lub najwyższych w Rosji przywilejach". Przecież ten Fin, który kierował Rosją, siedział kilka lat, nie jestem teraz 100% pewny, czy go już z Rosji i więzienia wypuścili. Ale chyba tak. Przez te 5 lat tych ludzi przesłuchiwano. Więc jakiś obraz ich działalności śledczy już mają. Oczywiście w ten sposób wcale nie twierdzę, że zarzuty finansowania armii ukraińskiej są prawdziwe. Bo wcale tych prawdziwych zarzutów nie muszą ujawniać. Mediom i publice rzucili jakiś ochłap, taki, który jest im na rękę, to znaczy na rękę rządzącym i FSB.

Następna sprawa, to świetnie liczysz. Tylko do tego potrzebne są wszystkie dane, a ty ich wszystkich nie uwzględniłeś. Tak jak może i ja, a także nie uwzględniam w tej chwili wszystkich okoliczności. Bo teraz nie chodzi o super dokładność. Ale przypomnę te, czy tę najważniejszą.Otóż organizacja nie będzie budować nowych sal królestwa za pieniądze z tych sprzedanych. Zbory są po rezolucji z 2014 roku, gdzie zobowiązały się kłaść do skrzynki "na potrzeby zborów" odpowiednią, zadeklarowaną przez starszych i przegłosowaną przez głosicieli jakąś sumę, właśnie na nowo budowane sale kr. A więc, już przez 10 lat zbierają. Zaznaczam, że tam nawet były sugestie biura oddziału, aby starsi ocenili możliwości finansowe poszczególnych głosicieli, a nawet była podpowiedź, że jak zbór jeszcze spłaca pożyczkę za poprzednią salę, to na pewno zechce dalej rzucać do tej skrzynki sumę nie mniejszą. Dopiero potem nastąpiła rezolucja. Jak rezolucje przechodzą to wiemy, choćby i z tego, że tu są wątki też i na ten temat. I cały świat na ten cel zbiera, więc mogą przesuwać te finanse akurat tam, gdzie budują. Ale też z praktyki świadkowej wiem, że będzie też w czasie takich budów trochę nadgorliwców, którzy zaoferują dodatkowo swoją pracę i finanse, a może i będą z góry sugestie, aby to robić. Organizacja ma cały arsenał popychaczy w takich kierunkach, jakby co.

 Ja osobiście podejrzewam na 96% (? z czapy), że udział tej kasy już zebranej może w bogatych zborach być minimalny, a może też Cwani Kolesie z tego Cyrku Przekierowniczego powiedzą, że musieli właśnie gdzieś tą kasę przekazać, powiedzmy na klęski żywiołowe (trzęsienia, tsunami, wojny itp.), nie przyznając się oczywiście, że kasa poszła na tego prawnika z Norwegii, który należy do palestry światowej i ma światową markę, i zarządzą zbiórkę ekstra. W tej organizacji jest wszystko możliwe. Chyba już wszyscy wiemy, że org raz zdobyte pieniądze nigdy ze swoich rąsiów nie wypuszcza. Chyba na razie jest jeszcze  w Polsce wielu tak zaprogramowanych cyborgów, że aż się rwą do darmowej syzyfowej pracy i potrafią całymi tygodniami pozostawać poza domem pracując na wielu budowach w RKB. Na pewno też będą z gorliwości oraz z głupoty, podpartych wiarą, samorzutne darowizny narzędzi, sprzętu, materiałów i kasy. Chociażby dla poklasku i blichtru. Oczywiście, zauważyłem już doniesienia z zachodu, że tam już jest coraz mniej ochotników i org musi zatrudniać już firmy zewnętrzne, ale u nas chyba jeszcze tak dobrze (źle) nie ma.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Styczeń, 2024, 19:47 »
Oni już dawno nauczyli się jak zwalczać opozycje-kolonia karna+sybir+onuce= Nawalny- choćby.
ale (jak mawiają buddyjscy mnisi) :) "przez ciągłe ćwiczenia dochodzi się do doskonałości" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń, 2024, 16:10 »
Panie Don Pedro! Oj, pardon. Panie Donadamsie.
A może siedzi tylko 115 osób, bo to są osoby decyzyjne. Zdelegalizowano i przejęto tak zwane jednostki prawne, czyli biura oddziałów, których było w Rosji kilka, więc one nie były puste.

Może tak być, chociaż taki scenariusz nie wynika ani z tego, co pisze jw.org ani z tego, co piszą media. Jak najbardziej dopuszczam taki scenariusz, ale linia narracyjna jest zupełnie inna i słowem nie wspomina się o tym, czym się te osoby wyróżniły, w zasadzie budując narrację, że niczym - szarzy obywatele, zwykli ludzie, Bogu ducha winni (tzn. Jehowie).

Następna sprawa, to świetnie liczysz. Tylko do tego potrzebne są wszystkie dane, a ty ich wszystkich nie uwzględniłeś. Tak jak może i ja, a także nie uwzględniam w tej chwili wszystkich okoliczności. Bo teraz nie chodzi o super dokładność. Ale przypomnę te, czy tę najważniejszą.Otóż organizacja nie będzie budować nowych sal królestwa za pieniądze z tych sprzedanych. Zbory są po rezolucji z 2014 roku, gdzie zobowiązały się kłaść do skrzynki "na potrzeby zborów" odpowiednią, zadeklarowaną przez starszych i przegłosowaną przez głosicieli jakąś sumę, właśnie na nowo budowane sale kr. A więc, już przez 10 lat zbierają. Zaznaczam, że tam nawet były sugestie biura oddziału, aby starsi ocenili możliwości finansowe poszczególnych głosicieli, a nawet była podpowiedź, że jak zbór jeszcze spłaca pożyczkę za poprzednią salę, to na pewno zechce dalej rzucać do tej skrzynki sumę nie mniejszą. Dopiero potem nastąpiła rezolucja. Jak rezolucje przechodzą to wiemy, choćby i z tego, że tu są wątki też i na ten temat. I cały świat na ten cel zbiera, więc mogą przesuwać te finanse akurat tam, gdzie budują. Ale też z praktyki świadkowej wiem, że będzie też w czasie takich budów trochę nadgorliwców, którzy zaoferują dodatkowo swoją pracę i finanse, a może i będą z góry sugestie, aby to robić. Organizacja ma cały arsenał popychaczy w takich kierunkach, jakby co.

No ja przynajmniej coś liczę, w odróżnieniu od większości, która rzuca hasła wyrwane z rzeczywistości, których nie da się osadzić w obecnych warunkach rynkowych, a które to są lekką ręką podchwytywane przez innych, bo pasują im do światopoglądu. Więc wolę policzyć coś niekonieczne precyzyjnie, niż rzucać pustymi sloganami bez żadnej podkładki.

Jak wiesz, nie ma żadnej kontroli nad tym, co się dzieje z pieniędzmi w organizacji. Z organizacją tak jak z rządem - robisz składkę na twoją emeryturę, a okazuje się, że ona w ogóle nie idzie na twoją emeryturę, a jak trzeba ją gdzieś wziąć, to się też ustawą przeniesie w zupełnie inne miejsce. Organizacja robi tak samo. Zorientowali się w którymś momencie, że jak utworzą dodatkowe fundusze, pozwoli im to na wyciągnięcie większej ilości pieniędzy. Wcześniej sale budowano z datków na ogólnoświatową działalność, co powodowało, że na kontach zborów zostawały niepotrzebne nadwyżki. Rozwiązali to właśnie wprowadzeniem kolejnych funduszy, które są pokrywane z kasy zboru, przez co więcej pieniędzy idzie też z tego konta.

Nie twórz fałszywego wrażenia, że pieniądze ze sprzedaży nie będą szły na nowe sale... Jeśli część z was wierzy w to, że to korporacja deweloperska, to oczywiste jest to, że na fundusze patrzy się globalnie. Jeśli masz nadwyżkę gdzieś, to nie zostawiasz jej tam dla zasady, tylko zastanawiasz się, gdzie indziej potrzebujesz tych pieniędzy. Tym samym nie jesteś w stanie określić, że żadne inne środki niż tylko te z tego funduszu nie idą na budowę sal, a tym bardziej środki ze sprzedaży starych sal. Sam piszesz, że te środki uzbierane mogą przesunąć akurat tam, gdzie budują... ale dlaczego niby nie mogą przesunąć ich na potrzeby misjonarzy? Albo na pomoc na jakimś Haiti? Tudzież na cokolwiek innego? Przecież mogą i na pewno nie raz przesuwają. Tak jak przesuwają datki na potrzeby lokalnych zborów na potrzeby ogólnoświatowe.

Moja propozycja wyliczeń miała na celu wskazanie, że to nie jest tak, jak części z was się wydaje, że to wszystko to jest jakiś absurdalnie prosty do zrobienia biznes z którego będą te abramsy, od których się zaczęło. Nie ma co przeceniać potęgi tej organizacji.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline darew

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń, 2024, 18:33 »
Moja propozycja wyliczeń miała na celu wskazanie, że to nie jest tak, jak części z was się wydaje, że to wszystko to jest jakiś absurdalnie prosty do zrobienia biznes z którego będą te abramsy, od których się zaczęło. Nie ma co przeceniać potęgi tej organizacji.
Ktoś tutaj wierzy że dobrowolne datki śJ, z któregokolwiek kraju mogą zasilać armię Ukrainy?


Offline donadams

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Styczeń, 2024, 18:43 »
Nie będę się wypowiadał za innych, ale ja nie wierzę. Moje posty odnosiły się głównie do przekonania innego forumowicza, że w takiej Polsce mamy do czynienia z takimi pieniędzmi świadków Jehowy, że teoretycznie mogłyby zasilić Ukrainę w kilka abramsów.

Natomiast co innego to moje przekonanie, że świadkowie Jehowy mogą wyprowadzać z niektórych krajów datki na lewo i może wiązać się to z zarzutami np. wspierania terroryzmu, czy jak kto sobie nazwie określone rzeczy. Zdaje się że w Kryzysie Sumienia było kilka słów na temat finansowania różnych krajów na lewo pod zakazem. Dziś zakazu nie ma, ale mogą być inne regulacje, które na przykład ograniczają wyprowadzanie pieniędzy z kraju, co może ich pchać do tego samego co robili niegdyś. Następnie władza może to kreatywnie wykorzystać do rzucania oskarżeń, wszakże o to łatwo, gdy ktoś już coś zrobi na lewo. Ale to tylko jakaś możliwość i nie będę szedł w zaparte, że tak jest. Tym bardziej że w mojej wiedzy brak jest na to dowodów.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NNN

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń, 2024, 19:41 »
Nie będę się wypowiadał za innych, ale ja nie wierzę. Moje posty odnosiły się głównie do przekonania innego forumowicza, że w takiej Polsce mamy do czynienia z takimi pieniędzmi świadków Jehowy, że teoretycznie mogłyby zasilić Ukrainę w kilka abramsów.


Oczywiście w ten sposób wcale nie twierdzę, że zarzuty finansowania armii ukraińskiej są prawdziwe. Bo wcale tych prawdziwych zarzutów nie muszą ujawniać. Mediom i publice rzucili jakiś ochłap, taki, który jest im na rękę, to znaczy na rękę rządzącym i FSB.


Jeśli mnie miałeś na myśli Donadamsie, to chyba strzeliłeś w niebo z abramsa. Teoretycznie to zawsze mogłyby zasilić Ukrainę we wszystko. Nadmienię także mimochodem, że korporacje Towarzystwa Strażnica i jej wszelkie odmiany i przybudówki to nie to samo, co świeckie korporacje. To korporacje Boga prawdziwego, Jehowy. I dlatego do dzisiaj nie możemy do końca poznać zasad ich działania oraz dróg przepływu pieniądza. Nie możemy tego poznać, żeby żywym zostać, tak jak nie możemy zobaczyć oblicza Jehowy z tych samych przyczyn.Wiemy tylko, że nic o ich przejrzystości finansowej lub nie przejrzystości nie wiemy, bo nas, członków międzynarodowej organizacji Jehowy nie traktują poważnie i się przed nami nie tłumaczą. Chociaż, ty, jeśli dobry jesteś w klockach elektroniki i Internetu, to może już ukazały się finansowe sprawozdania roczne za 2023 rok głównych korporacji Jw. Pensylwańskiej i Nowojorskiej. Pogrzeb i zapodaj. Jeśli nie, to z lat poprzednich. Aha, jeszcze to trzeba by było przetłumaczyć i z angielskiego i z języka finansistów na potoczny, aby zrozumieć.
Niestety, nie dysponuję taką ilością czasu, abym mógł tutaj dyskutować bez końca, więc się żegnam z moimi interlokutorami.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2024, 19:44 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline donadams

Odp: Rosjanie oskarżają Świadków Jehowy o finansowanie ukraińskiej armii
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Styczeń, 2024, 19:54 »
Robiłem te wrzutki ze sprawozdań na forum tych ich oddziałów, które muszą z jakiegoś powodu je udostępnić, ale i one są mgliste, wobec tego na niewiele się zdają. Nikt nie podaje w nich więcej, niż jest wymagane przepisami prawa, a prawo niestety nie jest tu jakieś szczególnie wymagające.

Poza tym i bez sprawozdań, z doniesień medialnych, wiemy co kupują i co sprzedają, przynajmniej w odniesieniu do tych większych swoich inwestycji. No i co z tego wynika? Z grubsza nic.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.