Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7871 razy)

Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #225 dnia: 26 Październik, 2023, 19:32 »

 Być może pominąłeś te moje wypociny, w których pisałem wprost, że nie głosowałem na PiS, że nie głosowałem na Andrzeja Dudę. Zarówno ta partia jak i Prezydent są dalecy od moich ideałów i dotyczy to zarówno tych "idei", które głoszą jak i tego, co w rzeczywistości robią.
Też nie głosowałem na Dudę ani na PIS.
Nie glosowałem też teraz na PO to nie moja bajka wiem co robili z 10 lat temu z 67 czy OFE
I wolę by wahadło władzy jednak i pomimo tego odbiło w drugą stronę.
PIS posiadł po 8 latach absolutną władzę od sprzątaczki po prezydenta.
Dalsza ich władza spowodowałaby dyktaturę rodem z Korei,Rosji czy Białorusi.
Duda też dobrze że może być prezydentem tylko 8 lat inaczej poczułby się takim Putinem czy Kimem.
Zresztą on już tak się zachowuje i przedkłada racje PISU nad wynikami wyborów z 15X 23
Amerykanie poznali te mechanizmy władzy dogłębnie i tam prezydent może być TYLKO 8 lat
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 19:48 wysłana przez Reskator »


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #226 dnia: 26 Październik, 2023, 19:39 »
Cóż można powiedzieć po lekturze twoich debata wypowiedzi w tym wątku ( począwszy od pierwszej strony do teraz) :
Trol z ciebie i tyle. Nie potrafisz rozmawiać na argumenty o aferach PISu bo grosiki które od Ruskich dostajesz przysłaniają ci rozum. I jak przedmówcy słusznie zauważyli, takich troli jak ty jest na różnych forach mnóstwo. Co nie znaczy, że zgadzam się by na tym trol o nicku debata był.

Tak wiec debata: Opuść to forum i już nigdy nie wracaj !!!
Jestem pod wrażeniem nawału argumentów, które tutaj dostarczyłeś. Szczególne wrażenie wywarły na mnie te, kilkukrotnie powtarzane, że jestem płatnym ruskim trollem. Czemu nie ruską onucą?
Siła argumentów porażająca.
Nie pozostaje mi nic jak spełnić twoje rozkazy


Offline foks

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #227 dnia: 26 Październik, 2023, 19:42 »
Duda też dobrze że może być prezydentem tylko 8 lat inaczej poczułby się takim Putinem czy Kimem.
Amerykanie poznali te mechanizmy władzy dogłębnie i tam prezydent może być TYLKO 8 lat
Od kiedy to prezydentem w Polsce można być tylko 8 lat?


Online Profesor Tutka

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #228 dnia: 26 Październik, 2023, 19:49 »
Kogo Bóg chce ukarać to mu rozum odbiera.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #229 dnia: 26 Październik, 2023, 19:51 »
Od kiedy to prezydentem w Polsce można być tylko 8 lat?
Chyba pomyliłem z USA .
Mój błąd.
W Polsce 10 lat.
Moi "przyjaciele" Profesor i Debata od razu polubili moją pomyłkę w poscie foksa .
Ja też ich lubię. :) :D ;D
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 20:00 wysłana przez Reskator »


Online donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #230 dnia: 26 Październik, 2023, 20:03 »
I wolę by wahadło władzy jednak i pomimo tego odbiło w drugą stronę.
PIS posiadł po 8 latach absolutną władzę od sprzątaczki po prezydenta.
Dalsza ich władza spowodowałaby dyktaturę rodem z Korei,Rosji czy Białorusi.
Duda też dobrze że może być prezydentem tylko 8 lat inaczej poczułby się takim Putinem czy Kimem.
Amerykanie poznali te mechanizmy władzy dogłębnie i tam prezydent może być TYLKO 8 lat

Skoro już został wywołany Putin, to zacytuję cytowane przez niego przysłowie: "Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem".

Wyborów w ogóle miało nie być, potem, jak okazało się, że będą, to zaraz po wyborach miały być czołgi na ulicach, jak czołgów nie ma, to mają być unieważnione, jak nie zostaną unieważnione, to Prezydent rozwiąże sejm na wiosnę... Całe to sianie paniki jest niezasadne i ma za zadanie rozgrzewać nastroje społeczne osób takich jak ty, które bezceremonialnie przykładają Polskę do Korei, Rosji czy Białorusi. Ja wiem, że to nieźle brzmi, ale prawda jest taka, że do tego jest jeszcze bardzo daleko i takie granie na nastrojach ludzi jest nieodpowiedzialne.

Kolejna rzecz jest taka, że po to jest tzw. demokracja, żeby zapobiegać trwałemu przejmowaniu władzy i jak widać to działa. Mało tego, odkąd Polska uzyskała niepodległość wiele razy można było wprowadzić mechanizmy ograniczające przejmowanie władzy w różnego rodzaju spółkach strategicznych, mediach państwowych itd. Prawda jest jednak taka, że żadna władza nie chciała zamykać sobie do tego furtki, a kiedy jedna poszła krok dalej, powstał nagle krzyk o niedefiniowalną "praworządność". Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tego, że jedni bezprawnie chcieli wrzucić swoich sędziów w tryby, po czym oburzyli się, gdy drudzy zrobili to samo... "Praworządność" jest kolejnych hasłem, które nic nie znaczy i które jest tam, gdzie chce tego dana grupa ludzi.

W odniesieniu do kadencji prezydenckiej (w gwoli ścisłości w Polsce jest to łącznie 10 lat), tutaj znów wyciągasz argument w rodzaju "dobrze że jest tak, bo jak by tak nie było, to by było"... Oczywiście, że dobrze, dlatego dywagacje o tym, co by było gdyby Prezydent mógł być nim dożywotnio są bez sensu. De facto nie dotyczyłoby to Andrzeja Dudy czy PiSu jako takiego, ale dotyczyłoby to każdego innego prezydenta i każdej innej partii. Dlatego powstały takie mechanizmy obronne i nie ma co znów sztucznie grzać nastrojów politycznych jakimś political fiction w rodzaju "co gdyby". Tak nie jest, nic nie wskazuje na to, że to się zmieni i nie ma to znaczenia.

Istotne jest to, że w Polsce istnieje iluzoryczny wybór, który dzieli społeczeństwo, a który nie daje żadnej realnej alternatywy. I problemem nie są powtarzane w koło wydumane historie w rodzaju braku demokracji, braku praworządności itd. Problemem są rzeczy, które dzieją się na co dzień, a których każdy kolejny rząd boi się dotknąć, bo liczą tylko na kolejną kadencję. I tak oto emerytury, służba zdrowia, wojsko i inne kluczowe sektory leżą półmartwe dobijane przez każdą kolejną opcję, bo nikt nie chce ich dotknąć i wziąć za to odpowiedzialności. To jest realny problem, za który są odpowiedzialni wszyscy, którzy dotychczas byli u władzy, a nie jakaś "demokracja" czy "konstytucja".

Jeszcze słowo o Amerykanach - nie wiem, czy poznali te mechanizmy tak dobrze, ponieważ tam prezydent pełni zupełnie inną funkcję i ma nieporównywanie większą władzę, chociażby przez rządzenie dekretami, które nie jest tak łatwo odkręcać. Gdyby tak było w Polsce, byłbyś zapewne załamany, że Duda jednym podpisem może zmieniać prawo w Polsce bez poparcia Sejmu, a jego rozporządzenie można co najwyżej cofnąć odpowiednią większością.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #231 dnia: 26 Październik, 2023, 21:06 »
Skoro już został wywołany Putin, to zacytuję cytowane przez niego przysłowie: "Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem".
Cytować Putina? Toż to  na 100% ruski, płatny trolling  ;D ;D
Wyborów w ogóle miało nie być, potem, jak okazało się, że będą, to zaraz po wyborach miały być czołgi na ulicach, jak czołgów nie ma, to mają być unieważnione, jak nie zostaną unieważnione, to Prezydent rozwiąże sejm na wiosnę... Całe to sianie paniki jest niezasadne i ma za zadanie rozgrzewać nastroje społeczne osób takich jak ty, które bezceremonialnie przykładają Polskę do Korei, Rosji czy Białorusi. Ja wiem, że to nieźle brzmi, ale prawda jest taka, że do tego jest jeszcze bardzo daleko i takie granie na nastrojach ludzi jest nieodpowiedzialne.

Kolejna rzecz jest taka, że po to jest tzw. demokracja, żeby zapobiegać trwałemu przejmowaniu władzy i jak widać to działa. Mało tego, odkąd Polska uzyskała niepodległość wiele razy można było wprowadzić mechanizmy ograniczające przejmowanie władzy w różnego rodzaju spółkach strategicznych, mediach państwowych itd. Prawda jest jednak taka, że żadna władza nie chciała zamykać sobie do tego furtki, a kiedy jedna poszła krok dalej, powstał nagle krzyk o niedefiniowalną "praworządność". Pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tego, że jedni bezprawnie chcieli wrzucić swoich sędziów w tryby, po czym oburzyli się, gdy drudzy zrobili to samo... "Praworządność" jest kolejnych hasłem, które nic nie znaczy i które jest tam, gdzie chce tego dana grupa ludzi.....

Istotne jest to, że w Polsce istnieje iluzoryczny wybór, który dzieli społeczeństwo, a który nie daje żadnej realnej alternatywy. I problemem nie są powtarzane w koło wydumane historie w rodzaju braku demokracji, braku praworządności itd. Problemem są rzeczy, które dzieją się na co dzień, a których każdy kolejny rząd boi się dotknąć, bo liczą tylko na kolejną kadencję....

Pozwolę sobie na kolejny, "mały trolling", jeśli chodzi o tzw. praworządność  ;D ;D
Wczoraj do Brukseli udał się Tusk. Lider Koalicji Obywatelskiej i kandydat opozycji na premiera odbył serię spotkań w instytucjach unijnych. Odbył konsultacje m.in z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertą Metsolą. Jak przekazał, tematem rozmów było odblokowanie funduszy unijnych dla Polski z KPO.
Dzisiaj, po tych rozmowach powiedział: "Mogę tylko potwierdzić, że tuż po zmianie rządu, rząd wykona niezbędne kroki - one nie są zbyt skomplikowane ani pracochłonne - żeby Europa zobaczyła, że praworządność wraca do Polski i pieniądze zostaną wypłacone - zapewniał, dopytywany, co ustalił ze swoimi rozmówcami. Nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego"
O czym to świadczy?
Sygnały i komentarze Donalda Tuska i przedstawicieli KE wskazują na to, że dotychczasowa blokada w tym zakresie wobec Polski miała charakter czysto polityczny. Okazuje się, że nie chodzi o praworządność, skoro nic poza rządem nie musi się zmienić, żeby odblokować pieniądze.
Jeśli Donald Tusk powiedział dzisiaj, że nie potrzeba żadnych ustaw i sam fakt, że opozycja może stworzyć rząd jest podstawą do odblokowania funduszy, to jest to dowodem na to, że KE w sposób bezpośredni ingerowała w proces wyborczy, szantażując Polaków KPO.

https://wiadomosci.wp.pl/tusk-o-pieniadzach-z-kpo-wyjawia-jak-je-odblokowac-6956350570412576a
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2023, 21:15 wysłana przez debata »


Online donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #232 dnia: 26 Październik, 2023, 21:34 »
Sygnały i komentarze Donalda Tuska i przedstawicieli KE wskazują na to, że dotychczasowa blokada w tym zakresie wobec Polski miała charakter czysto polityczny. Okazuje się, że nie chodzi o praworządność, skoro nic poza rządem nie musi się zmienić, żeby odblokować pieniądze.
Jeśli Donald Tusk powiedział dzisiaj, że nie potrzeba żadnych ustaw i sam fakt, że opozycja może stworzyć rząd jest podstawą do odblokowania funduszy, to jest to dowodem na to, że KE w sposób bezpośredni ingerowała w proces wyborczy, szantażując Polaków KPO.

PiS od dawna podnosi taki krzyk i dopiero, kiedy do tego dojdzie, będzie można powiedzieć z pewnością, że wstrzymanie funduszy było decyzją polityczną.

Odnosząc się do twojej wypowiedzi - sam Tusk nie twierdzi, jak to sugerujesz, że nie trzeba nic innego niż zmiana rządu, żeby pieniądze popłynęły. Zdaje się, że nie powiedział, że nie potrzeba żadnych ustaw. Stwierdzenie, że nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego, to jednak coś innego, niż "nie potrzeba żadnych ustaw".

Chciałem też przypomnieć, że zgodnie z wciąż obowiązującą władzą Tusk to kłamca i nigdy prawdy nie powiedział, dlaczego wobec tego jego słowo w tym temacie jest potwierdzeniem jakiejś tezy? Czy dlatego, że akurat wygodnie jest powiedzieć, że tym razem Tusk mówi prawdę i tak będzie? Nieco to słabe.

W mojej opinii jest to granie na zwłokę i mówienie pod publikę rzeczy, które nie mają racji bytu. Dla niego kampania wyborcza jeszcze się nie skończyła. Najpewniejszy scenariusz jest taki, że gdy dojdzie do władzy, okaże się, że "dziura Morawieckiego" nie pozwala praktycznie na nic. Następnie powstanie ustawa, którą słusznie lub niesłusznie wstrzyma prezydent i nie będzie większości do tego, żeby go pominąć. Wtedy Tusk wjedzie cały na biało i powie, że chcieli odblokować pieniądze, ale nie ma dobrej woli po stronie Prezydenta. Różnego rodzaju szantaże będą trwały dalej.

A już abstrachując od takiego scenariusza, to naprawdę chciałbym się pomylić i nie mieć racji.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gremczak

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #233 dnia: 26 Październik, 2023, 22:09 »
Chyba pomyliłem z USA .
Mój błąd.
W Polsce 10 lat.
Moi "przyjaciele" Profesor i Debata od razu polubili moją pomyłkę w poscie foksa .
Ja też ich lubię. :) :D ;D
Chyba nie do końca jest tak ,że w Polsce może być tylko 10 lat.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #234 dnia: 26 Październik, 2023, 22:32 »
PiS od dawna podnosi taki krzyk i dopiero, kiedy do tego dojdzie, będzie można powiedzieć z pewnością, że wstrzymanie funduszy było decyzją polityczną.

Odnosząc się do twojej wypowiedzi - sam Tusk nie twierdzi, jak to sugerujesz, że nie trzeba nic innego niż zmiana rządu, żeby pieniądze popłynęły. Zdaje się, że nie powiedział, że nie potrzeba żadnych ustaw. Stwierdzenie, że nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego, to jednak coś innego, niż "nie potrzeba żadnych ustaw".

Chciałem też przypomnieć, że zgodnie z wciąż obowiązującą władzą Tusk to kłamca i nigdy prawdy nie powiedział, dlaczego wobec tego jego słowo w tym temacie jest potwierdzeniem jakiejś tezy? Czy dlatego, że akurat wygodnie jest powiedzieć, że tym razem Tusk mówi prawdę i tak będzie? Nieco to słabe.

W mojej opinii jest to granie na zwłokę i mówienie pod publikę rzeczy, które nie mają racji bytu. Dla niego kampania wyborcza jeszcze się nie skończyła. Najpewniejszy scenariusz jest taki, że gdy dojdzie do władzy, okaże się, że "dziura Morawieckiego" nie pozwala praktycznie na nic. Następnie powstanie ustawa, którą słusznie lub niesłusznie wstrzyma prezydent i nie będzie większości do tego, żeby go pominąć. Wtedy Tusk wjedzie cały na biało i powie, że chcieli odblokować pieniądze, ale nie ma dobrej woli po stronie Prezydenta. Różnego rodzaju szantaże będą trwały dalej.

A już abstrachując od takiego scenariusza, to naprawdę chciałbym się pomylić i nie mieć racji.

I co debata? Znowu zostałeś zaorany  :o A wystarczyło się nie odzywać... 8-)
Odejdź na zawsze człowieku.


Online donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #235 dnia: 26 Październik, 2023, 23:13 »
Chyba nie do końca jest tak ,że w Polsce może być tylko 10 lat.

Art. 127 Konstytucji:

"Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz."

Tym samym nie przewiduje się takich wybiegów jak stosowano jeszcze jakiś czas temu np. w Rosji. Możliwość ponownego wyboru jest ograniczona wyłącznie do drugiej kadencji.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #236 dnia: 26 Październik, 2023, 23:15 »
PiS od dawna podnosi taki krzyk i dopiero, kiedy do tego dojdzie, będzie można powiedzieć z pewnością, że wstrzymanie funduszy było decyzją polityczną.

Odnosząc się do twojej wypowiedzi - sam Tusk nie twierdzi, jak to sugerujesz, że nie trzeba nic innego niż zmiana rządu, żeby pieniądze popłynęły. Zdaje się, że nie powiedział, że nie potrzeba żadnych ustaw. Stwierdzenie, że nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego, to jednak coś innego, niż "nie potrzeba żadnych ustaw".

Chciałem też przypomnieć, że zgodnie z wciąż obowiązującą władzą Tusk to kłamca i nigdy prawdy nie powiedział, dlaczego wobec tego jego słowo w tym temacie jest potwierdzeniem jakiejś tezy? Czy dlatego, że akurat wygodnie jest powiedzieć, że tym razem Tusk mówi prawdę i tak będzie? Nieco to słabe.
Komisja Europejska stawia Polsce trzy warunki ws. Krajowego Planu Odbudowy, z czego jeden (likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego) został już spełniony. Pozostałe dwa (przywrócenia do orzekania sędziów ukaranych wcześniej przez Izbę Dyscyplinarną oraz niekarania sędziów, którzy w swoich orzeczeniach odwołują się wprost do prawa UE) są zapisane w noweli ustawy, która utknęła w Trybunale Konstytucyjnym. Czyli proces legislacyjny tych ustaw nie został zakończony.
Tusk natomiast mówi: "Mogę tylko potwierdzić, że tuż po zmianie rządu, rząd wykona niezbędne kroki - one nie są zbyt skomplikowane ani pracochłonne - żeby Europa zobaczyła, że praworządność wraca do Polski i pieniądze zostaną wypłacone
- Nie będzie potrzebne zakończenie procesu legislacyjnego. Od lat wiadomo, że Europa chce, by Polska była w centrum wszystkiego, co istotne w Europie się dzieje i Europa naprawdę, wszyscy liderzy polityczni, niezależnie od tego z jakiej partii są, chcą, żeby te pieniądze jak najszybciej trafiły do Polski"
O jakich niezbędnych i niezbyt skomplikowanych ani pracochłonnych krokach mówi Tusk?
Jeżeli KE chodzi o to żeby Polska przeprowadziła w swoim ustawodawstwie zmiany, których brak blokuje wypłatę pieniędzy, to jak Tusk zamierza to zrobić bez zakończenia procesu legislacyjnego?
Jeżeli natomiast stanie się tak jak mówi Tusk, wypłata nastąpi bez zakończenia procesu legislacyjnego czyli spełnienia postawionych przez KE kamieni milowych, będzie oznaczało to, że KE użyła szantażu funduszami aby wpłynąć na proces wyborczy i zmianę rządu w Polsce.
Pożyjemy, zobaczymy.


Offline Gremczak

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #237 dnia: 27 Październik, 2023, 00:18 »
Art. 127 Konstytucji:

"Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz."

Tym samym nie przewiduje się takich wybiegów jak stosowano jeszcze jakiś czas temu np. w Rosji. Możliwość ponownego wyboru jest ograniczona wyłącznie do drugiej kadencji.

To trochę podchwytliwe.
Jest jedna sytuacja ,gdzie prez. może być dłużej niż 10 lat.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2023, 00:26 wysłana przez Gremczak »


Online donadams

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #238 dnia: 27 Październik, 2023, 09:18 »
To trochę podchwytliwe.
Jest jedna sytuacja ,gdzie prez. może być dłużej niż 10 lat.

Nie no to już chyba omówiliśmy, że dajemy sobie spokój z takimi historiami? Powtarzam się, ale wyborów miało nie być, potem czołgi miały być na ulicach, teraz są kolejne teorie które służą tylko grzaniu społeczeństwa i które nią mają odbicia w faktach. Tworzenie kolejnej teorii na temat kadencji Prezydenta w podobnym tonie jest bez sensu. Nie ma gdzie szukać sensacji. Oczywiście, że każda z tych rzeczy mogła czy może się wydarzyć, jednak dotychczasowe działania tego rządu pokazują, że to jest mało prawdopodobne. Wbrew temu, co mówi "demokratyczna opozycja" siejaca panikę na której ugrywa wyborców. PiS robi to samo względem reszty. To element rozgrywki a nie wycinek rzeczywistości.

Czyli proces legislacyjny tych ustaw nie został zakończony.

Tusk natomiast mówi:

Jeżeli natomiast stanie się tak jak mówi Tusk, wypłata nastąpi bez zakończenia procesu legislacyjnego czyli spełnienia postawionych przez KE kamieni milowych, będzie oznaczało to, że KE użyła szantażu funduszami aby wpłynąć na proces wyborczy i zmianę rządu w Polsce.

Zostawiłem sobie trzy fragmenty z twojego wpisu do odniesienia się. Jak to jest, że sam zauważasz, że proces legislacyjny nie został zakończony, a nie zauważasz, że pieniędzy jeszcze nie ma? Chyba oznacza to, że jak na razie wszystko odbywa się zgodnie z procedurą i tworzenie wrażenia, że coś już się stało, że proces jest niezakończony, jest nie na miejscu. Jak na razie nie dowodzi to niczego i jest wobec tego czas, żeby wprowadzić w nim zmiany, których obecny rząd nie był w stanie wprowadzić lub nawet, wbrew temu, co mówi Tusk, dokończyć ten proces.

I tu przechodzimy do drugiej sprawy, bo "Tusk mówi"... Pominąłeś w ogóle ten fakt, na który zwróciłem uwagę w poprzedniej wypowiedzi, więc wskaże ci to jeszcze raz. Od kiedy słowa Tuska są warte zaufania? Jak to jest, że w trakcie kampanii wyborczej PiS wyciągał każde kłamstwo Tuska, nawet to najmniejsze a teraz z jakiegoś dziwnego powodu nie trąbi, że pieniądze miały być odblokowane na drugi dzień po wyborach, a nie są? Po "debacie" w TVP w wiadomościach wycięli już nawet jego pierwszą wypowiedź, w której powiedział, że później powie też o aferze wizowej - i tu pada komentarz TVP "Nie powiedział.". Widzicie tak małe i nie znaczące pomyłki, a macie problem żeby piętnować to kłamstwo, bo jest wam wygodne. Narracja przyjęta przez Tuska jest dla PiSu wygodniejsza niż jego kłamstwo. Do czego to doszło? Pieniądze miały być na drugi dzień z powodów politycznych. Pieniędzy nie ma. Może jakoś to skomentujesz? Może czas stanąć w obronie Donalda, że nie miał tego na myśli? Śmiało.

I wreszcie nawet gdy teraz te pieniądze zostaną wypłacone, może oznaczać to różne rzeczy, w tym też to, że była to decyzja polityczna. Co, jeśli Tusk przeprowadził negocjacje, których obecny rząd nawet nie zaczął i uzyskać potwierdzenie, że zostanie przelana transza tych pieniędzy za częściowo spełnione wymagania? PiS nawet nie próbował rozmawiać mówiąc, że to i tak bez sensu, bo po stronie EU nie ma dobrej woli. To po czyjej stronie tak naprawdę brakuje tej dobrej woli? Poza tym przypomnij mi, kto w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej zgodził się na te kamienie milowe? Bo zdaje się, że Herr Morawiecki, rozdarta wewnętrznie duszyczka, która nie wie już po czyjej stronie stoi i jak jest w Brukseli, to jest po ich stronie i proponuje nawet nowe euro podatki, natomiast gdy jest w Polsce, dostaje "politycznej schizofrenii" i tworzy grube historie na drugim froncie.

Hej, Reskatorze, przeczytaj powyższe i zobacz przykład tego, jak krytykuje PiS. Akurat przypadkiem się tak złożyło, że pojawił się powód, to możesz zobaczyć. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2023, 09:38 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline debata

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #239 dnia: 27 Październik, 2023, 12:39 »
Donadams tak już pisałem, pożyjemy zobaczymy.