Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.  (Przeczytany 7821 razy)

Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Październik, 2023, 20:20 »
O PIS bardziej nienawidzi -jak opozycja- Niemców,UE,Rosji teraz wziął się nawet za Ukrainę.
I PIS bardziej też zarządza emocjami straszy UE,Niemcami,Tuskiem,emigrantami.
A co zaoferowało PIS?
Helikopter money i same plusy żyć nie umierać -tylko kto to będzie spłacał to rozpasanie?
A gdzie ta Izera,mieszkania,prom,o służbie zdrowia nie wspomnę.
Paliwo leje się niczym w Arabi Saudyjskiej do baków i karnistrów sąsiadów Polski-brawo PIS!

Reskator, jaka nienawiść??
Powiedz, czy Polska powinna walczyć o swoje interesy, czy nie?
To się nie wszystkim podoba. Kiedy poprzedni rząd na wszystko się zgadzał, "wszyscy nas lubili", a z mediów słyszeliśmy o "silnej pozycji Polski".
Może słyszałeś o tym:

    "Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley – Niemka i socjalistka – powiedziała w wywiadzie, że tylko „zagłodzenie finansowe" rządów Polski i Węgier może przemówić im do rozsądku w kwestii praworządności." (okopress, związana z opozycją)

Tu mamy nieco inną relację:
    "– Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię – mówiła." (dorzeczy związane z rządem)
***

Straszenie imigrantami? Pisałeś o nowym samochodzie (hybrydzie". Myślisz, ze jest niepalna? Francuskie fabryki samochodów nieźle chyba obecnie prosperują. Auta paliły sie nawet po meczach piłkarskich. Czyż nie?
***

Czy mamy się zgodzić na import ukraińskiego zboża i doprowadzić do bankructwa swoich rolników? To jest walka o interesy.
***

Dlaczego ludzie wyjeżdżali do pracy za granicę, nawet na zmywaku?
Bo były lepsze zarobki i socjal.
Teraz, kiedy mamy to w Polsce, okazuje się, ze to rozdawnictwo.
***

I na koniec.
DEMOKRATYCZNA OPOZYCJA - według mnie, to najgorsza obelga, jaką opozycja mogła sobie wymyślić. Świadczy o tym, że w demokratycznych wyborach, większość wyborców nie chciała żeby rządzili.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline coma

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Październik, 2023, 21:26 »
Światus zawsze w punkt.
Szkoda, że tak ważna kwestia jak wybór władz centralnych opiera się w naszym kraju tylko na emocjach przekazywanych przez tv i social media. A jest tak, że merytorycznie jedna strona kompletnie rozjeżdża drugą. Trzeba tylko po podaniu jakiegoś hitu/kolejnej afery chwilę poczekać, sprawdzić kilka źródeł i poddać ocenie bez emocji, które pojawiły się zaraz po podaniu przekazu.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #92 dnia: 03 Październik, 2023, 01:07 »
Światusie,drogi przyjacielu nie popieram ani PISU ani PO.
Obie partie okładają się lagami,ale więcej nienawiści widzę w oczach PISU.
Gdyby PIS utrzymało władzę większościową stworzy już państwo totalitarne,dyktaturę.
Ludzie popierają PIS bo PIS daje ludzie nie rozumieją by komuś dać to trzeba innemu zabrać.
Zobaczysz po wyborach wielki szok jak vat wróci,jak ceny paliw będą uwolnione,jak złoty upadnie.
Wszystkie lejce w tej karecie są ciągniete do tyłu byle do wyborów byle do 15 X 2023-a póżniej choćby potop.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Październik, 2023, 11:29 »
Kochani stale czytam te same argumenty , tvp wymienia Tuska przez wszystkie przypadki , raz jest sługusem Merkel raz Putina ,  no tak bo skoro ci współpracują to co się dziwić.. najważniejszy argument, Pis dał, Tusk zabierze.
 
A może spojrzeć na wszystko z wyższej półki ? wznieść się ponad

 "Chleba i igrzysk (łac. panem et circenses) – hasło rzymskiego pospólstwa domagającego się rozrywek i zaspokojenia potrzeb materialnych. Jego uznane autorstwo należy do Juwenalisa, który zawarł je w swych satyrach (Satirae 10, 81).

Jest oczywiste , że świat stoi w obliczu wielkich zmian , a Polska jest tylko jednym z elementów , który rozgrywają wielcy tego świata.
Czy wiecie , że :

"Wartość dolara oparta była na parytecie złota. Parytet przyjęty w 1900 roku wynosił 20,67 dolara, a przyjęty w 1934 roku 35 dolarów za uncję. Od 1933 roku zniesiono wymienialność dolara na złoto dla własnych obywateli. W 1971 roku USA wycofały się z tego parytetu. W 1972 roku uncja złota osiągnęła cenę 42 dolarów. W 1973 r. USA całkowicie odeszły od powiązania wartości dolara ze złotem – odtąd dolar stał się walutą płynną." Wikipedia

Co to znaczy? znaczy to , że papierki można było dodrukowywać , złoto zostało zamienione na pieniądz fiducjarny najprościej mówiąc.

Dziś świat jest zadłużony ponad miarę , większość dóbr ludzie mają na kredyt.
Jednym z państw  niezadłużonych są Chiny , toczy się wojna światowa,wojna o wpływy wielkich mocarstw.
Jak dziś podzielą Polskę?

A teraz trochę naszej historii

Wikipedia

"Konferencja teherańska - – spotkanie przywódców koalicji antyhitlerowskiej (tzw. wielkiej trójki): prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta, premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla i przywódcy ZSRR Józefa Stalina w Teheranie w dniach 28 listopada – 1 grudnia 1943 roku[1][2].

między innymi ustalono
 *Ustalono, iż Niemcy zostaną podzielone na strefy okupacyjne, zaś radziecka strefa okupacyjna Niemiec przylegać będzie do Polski, przez którą przebiegały linie komunikacyjne do tej strefy, co de facto przesądzało losy Polski. Ze względu na odbywające się jesienią 1944 roku w USA wybory prezydenckie, na prośbę prezydenta Roosevelta liczącego na głosy Polonii amerykańskiej utajniono postanowienia wielkiej trójki w kwestii polskiej.
Dopiero na konferencji w Jałcie Polska się o tym dowiedziała.

Poczytajcie o Marcu 1968 , poczytajcie -Polska i Europa 1989 wróćcie do tamtych czasów , do atmosfery , rozgrywek , naprawdę warto.

Właśnie w tej chwili Rząd ogłasza od 04.10. przywrócenie kontroli na granicy ze Słowacją.

Kto dziś rozgrywa Polskę ? na Słowacji formuje się nowy rząd.
Poczytajcie coś więcej niż tylko tv pis , z tej telewizji nie dowiecie się niczego czego nie chcą powiedzieć , tv 24 możecie sprawdzić to co podają , ale w tej tv posłuchacie całego przemówienia pana Kaczyńskiego, Morawieckiego.
Tv info nie pokaże CAŁEGO  przemówienia Tuska , pokażą tylko her Tuska , zdania wyrwane z kontekstu.
Dziś w parlamencie europejskim ma się toczyć debata w sprawie afery wizowej , afery , aferki , której nie ma...

Historia dzieje się na naszych oczach.
 Kiedy zostawaliśmy Świadkami Jehowy , to zaczynaliśmy , jak nam mówiono od studium biblii , zakładano studium , na stół wjeżdżała książka i strażnica , dla ułatwienia studiowaliśmy tematycznie ..
Wersety dopasowane do tematu , kontekst ? nie zawsze się to zgrywało ale cóż byliśmy zauroczeni .

Czy wiecie , że będąc ponad 30 lat świadkiem nie przeczytałam   zgodnie z programem całej biblii? Nigdy nie mogłam przeczytać całego listu Pawła , całej Ewangelii , mówiąc całej mam na myśli ciurkiem , tak jak się czyta książkę. Miałam wyrzuty sumienia , wstydziłam się sama przed sobą , że nie potrafię. Aż w końcu zrozumiałam dlaczego , otóż mój rozum czuł , nieścisłości ale ja nie umiałam ich nazwać. Czy byłam odosobnionym przypadkiem ? NIE bo organizacja wie co robi , wpływa na uczucia , bazuje na braku wiedzy,braku  chęci zdobywania wiedzy z innych źródeł niż strażnica , to ona decydowała co jest prawdą a co nie jest. Każdy kto powołał się na inne źródła był nazwany odstępcą, najpierw delikatnie a końcowym stadium było wykluczenie.  Dziś poświęca dużo uwagi tym wykluczonym , nakazuje się , zabrania świadkom rozmawiania z nami DLACZEGO? Bo tylko wtedy, kiedy rozpatrujemy sprawy z różnych punktów widzenia możemy poznać co je prawdziwe, możemy  dokonać w miarę świadomego wyboru.
Czego Wam i sobie życzę. Idę na wybory dla siebie  swoich dzieci i wnuków.

Kobiety czy wiecie , że prawa człowieka nie zawsze znaczą to samo co prawo kobiet?

"W Polsce kobiety teoretycznie uzyskały prawa wyborcze po odzyskaniu suwerenności w 1918, tj. 7 listopada 1918 roku wraz z powstaniem rządu Ignacego Daszyńskiego"wikipedia
Daliśmy je sobie odebrać będąc świadkami , czy staniemy się częścią majątku mężczyzny - człowieka?


 
 
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #94 dnia: 03 Październik, 2023, 11:48 »
W ogóle dziwi mnie, jak w demokratycznym kraju, w środku europy partia rządząca opanowała telewizję publiczną, finansowaną między innymi przerz wszystkich obywateli i zrobiła z niej tubę propagandową władzy.
Kilkadziesiąt lat żyję w innym kraju europy i nie spotkałem, się z czymś takim poza Polską. Przypuszczam, że w Rosji i na Ukrainie jest podobna sytuacja.
Telewizja, a przede wszystkim publiczna, powinna być kreowana przez wolnych ludzi pozbawionych przychylności jakiekolwiek partii.

Co innego stacje prywatne, takie jak, w Polsce, Tvn, Polsat czy TV Trwam. W tych stacjach niech sobie uprawiają politykę zgodną z ich źródłem finansowania, ale publiczna telewizja niech w końcu będzie telewizją wolną wszyskich ludzi o różnych poglądach politycznych.
Bo jak na razie, to jest zagarnięta przez totalitarną władzę wybraną w demokratycznych wyborach.
A, czy tzw totalitarna opozycja odpuści telewizji publicznej jak wygra ewentualnie wybory czy ją zagarnie podobnie do swej propagandy pewnie przekonamy się już niebawem. 🙂

Jestem zdania, że TV publiczna, policja i wojsko, powinno być wolne od politycznych wpływów partii politycznych.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2023, 11:57 wysłana przez Gostek »


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #95 dnia: 03 Październik, 2023, 12:00 »
Gostek, masz rację z TVP.
Ale nie musisz pytać, czy opozycja odpuści. Wystarczy cofnąć się do czasów koalicji PO-PSL. Wtedy wszystkie "duże" telewizje mówiły jednym głosem. I dlatego więcej niż zwykle osób oglądało TV Trwam...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #96 dnia: 03 Październik, 2023, 13:35 »
W tej chwili w TVN24 relacjonuje na żywo debatę z europarlamencie moje pytanie brzmi: dlaczego TVP info jako telewizja publiczna  nie relacjonuje tej debaty , debaty o aferze wizowej???
Dlaczego nie mogę tej debaty obejrzeć na tej telewizji?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Październik, 2023, 15:00 »
W tej chwili w TVN24 relacjonuje na żywo debatę z europarlamencie moje pytanie brzmi: dlaczego TVP info jako telewizja publiczna  nie relacjonuje tej debaty , debaty o aferze wizowej???
Dlaczego nie mogę tej debaty obejrzeć na tej telewizji?
Dlatego że ta debata nie wpisuje się w narrację rządzących i to przed wyborami.
Elektorat PISu ogląda tylko TVPinfo i ma jak podobne telewizje rządowe w Rosji,Bialorusi czy Koreii
Pamiętasz zapewne jak rząd chciał zamknać usta TVN jednak nie udało się bo dostali po łapach od USA.


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #98 dnia: 03 Październik, 2023, 15:45 »
Dlaczego PE zajmuje się wizami do Polski?
Właśnie oglądam w necie. Frekwencja, jak na stołówce o godz. 24.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2023, 16:16 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Październik, 2023, 16:22 »
Dlaczego PE zajmuje się wizami do Polski?
Bo tysiące z wizami polskimi zaaplikowało się na zachód od Odry i wyłudza socjal.
Stąd zarządzono wyrywkowo kontrole szczególnie busów na granicach.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #100 dnia: 03 Październik, 2023, 16:30 »
Dlaczego PE zajmuje się wizami do Polski?
Właśnie oglądam w necie. Frekwencja, jak na stołówce o godz. 24.
To jest inne pytanie , nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie , ja chciałam obejrzeć to zdarzenie w telewizji publicznej.Chciałam zobaczyć i wysłuchać wszystkich , a tvp tylko komentuje , czyżby uważał , że ludzie nie potrafią ocenić?
Wybacz ale ja nie chcę słuchać czyjejś narracji , sama chcę dokonać oceny, dlaczego mama szukać w necie skoro mam tv państwową.No i nie chcę oglądać sali , chcę posłuchać co mają do powiedzenia wszystkie strony.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2023, 16:32 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 303
  • Polubień: 2236
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Październik, 2023, 17:21 »

Kilkadziesiąt lat żyję w innym kraju europy i nie spotkałem, się z czymś takim poza Polską.

Z tego co o uszy mi się obiło i z rozmów z obcokrajowcami (Niemcy, Holender) to tam może być jeszcze bardziej indoktrynujący przekaz.
U nas mamy propagandę, ale przynajmniej jest to propaganda w większości przypadków w różnych kierunkach.


Offline Reskator

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Październik, 2023, 17:23 »
Z tego co o uszy mi się obiło i z rozmów z obcokrajowcami (Niemcy, Holender) to tam może być jeszcze bardziej indoktrynujący przekaz.
A jaki jest tam przekaz chyba inny jak w Koreii Północne.?
Rozmowa z kilkoma Niemcami czy Holendrami nie oddaje opinii całych populacji tych krajów.
Zobacz w Polsce czy USA społeczeństwa w swoich poglądach są podzieleni 50/50.
Decyduje jeden dosłownie 1% .
« Ostatnia zmiana: 03 Październik, 2023, 17:36 wysłana przez Reskator »


Offline Gostek

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Październik, 2023, 17:53 »
Z tego co o uszy mi się obiło i z rozmów z obcokrajowcami (Niemcy, Holender) to tam może być jeszcze bardziej indoktrynujący przekaz.
U nas mamy propagandę, ale przynajmniej jest to propaganda w większości przypadków w różnych kierunkach.


Obiektywnych ludzi jest bardzo mało.
Musiałbyś porozmawiać z kilkudziesięcioma ludźmi w danym kraju, żeby coś wynieść z tych rozmów.


Offline Światus

Odp: WYBORY ODSTĘPCÓW 15X23.
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Październik, 2023, 19:30 »
Bo tysiące z wizami polskimi zaaplikowało się na zachód od Odry i wyłudza socjal.
Stąd zarządzono wyrywkowo kontrole szczególnie busów na granicach.

Czy mógłbyś podać źródło tej informacji?

RMF podaje co innego...
    "Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser ogłosiła, że kraj ten wzmacnia kontrole na granicy z Polską oraz z Czechami i to już od tego tygodnia. Celem jest ograniczenie napływu nielegalnych imigrantów."
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcy-wzmacniaja-kontrole-na-granicy-z-polska,nId,7052681#crp_state=1

TVN24 też:

    "Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser ogłosiła w środę, że Niemcy "chcą wprowadzić tymczasowe kontrole na granicach z Polską i Czechami". Mają być uruchomione jeszcze w tym tygodniu. Faeser wyjaśniała, że chodzi o "zwalczanie przestępczości polegającej na przemycie ludzi"."
https://tvn24.pl/polska/kontrole-na-granicy-z-niemcami-mariusz-kaminski-po-rozmowie-z-niemiecka-minister-nancy-faeser-7366192

Nie chodzi więc o "tysiące z wizami", a o nielegalnych imigrantów.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?