Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TSSK W NOWYM WYDANIU.  (Przeczytany 2414 razy)

Offline Gremczak

TSSK W NOWYM WYDANIU.
« dnia: 18 Sierpień, 2023, 13:30 »
Jak rozmawiać ze staruchami zborowymi na niewygodne pytania aby przewyższyć ich intelekt.

Coś na wzór jak oni się szkolą na zebraniach aby mieć gotowe odpowiedzi lub je zmodyfikować w zależności od potrzeby.
Być może to pomoże niektórym, gdy znajdą się w takiej sytuacji.

Na pytanie.
Dlaczego nie chodzisz na zebrania.

Biblia mówi,żeby unikać złego towarzystwa.
W moim zborze jest dużo takich co maję wiele rzeczy na sumieniu.
 
Tu można wymienić niektóre grzeszki takich osób.


« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2023, 13:47 wysłana przez Gremczak »


Offline Gremczak

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień, 2023, 16:52 »
Kolejna sprawa.
Podczas wizyty starszaków aby rozwalić ich tok myślenia.
Chodzi o nagrywanie.

Tak ja zrobiłem.

Przed rozpoczęciem spytałem się czy będę mógł nagrywać przebieg wizyty.
Nie było przyzwolenia.

To czy notatki można robić.
Była zgoda.

To ja zeszyt długopis i piszę,słowo w słowo co powiedzieli.
Widzę ich zniecierpliwienie i poddenerwowanie.
Oni coś tam ble ,ble.
Ja do nich,mówcie mówcie tylko troszkę wolniej ,bo nie nadążam pisać
Tak trwało może ze 20 min.
Na tym wizyta się zakończyła.
Nawet bez modlitwy końcowej.

To tak w skrócie.






Offline Sebastian

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień, 2023, 16:55 »
pytanie: bracie Gremczak, czy wierzysz w to, że Jehowa kieruje swoją Organizacją, posługując się Niewolnikiem Wiernym i Roztropnym?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online donadams

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień, 2023, 17:03 »
Szach i mat.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gremczak

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień, 2023, 22:49 »
pytanie: bracie Gremczak, czy wierzysz w to, że Jehowa kieruje swoją Organizacją, posługując się Niewolnikiem Wiernym i Roztropnym?!
To zależy który za starszaków byłby na wizycie.

Jedna z opcji.
Nie rozumiem skąd takie dziwne pytanie.


Online donadams

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień, 2023, 23:59 »
To zależy który za starszaków byłby na wizycie.

Jedna z opcji.
Nie rozumiem skąd takie dziwne pytanie.

To zadziała może za pierwszym razem. Gdy pada to pytanie, a prędzej czy później pada zawsze, jest moment, w którym oni już wiedzą z kim mają do czynienia. Od tego momentu możesz jedynie liczyć na to, że nie będą chcieli tego ciągnąć w tym kierunku, ale jeśli trafisz na inkwizytorów, to nic nie zależy od ciebie. Po tym pytaniu reszta zależy od "dobrej woli" twojego rozmówcy.

W moim kierunku takie pytania padały. Zdarzało mi się kłamać, żeby jakoś funkcjonować dalej. Kiedy pewnego razu odpowiedziałem tak jak ty, osoba której to powiedziałem przestała utrzymywać ze mną kontakt. Gdyby ktoś zadał mi takie pytanie teraz, uśmiechnął bym się i opuścił grupę w milczeniu, mając gdzieś co zrobią dalej, ale na pewno nie grając w ich grę, na ich zasadach. Nie da się wygrać tego pojedynku. Najlepsze co można zrobić, to do niego w ogóle nie podejść i zostawić ich samych ze swoimi procedurami.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień, 2023, 00:05 »
pytanie: bracie Gremczak, czy wierzysz w to, że Jehowa kieruje swoją Organizacją, posługując się Niewolnikiem Wiernym i Roztropnym?!
,,Odpowiedź" brzmi : ,,To bardzo dobre pytanie" 😀


Offline Gremczak

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień, 2023, 00:17 »
,,Odpowiedź" brzmi : ,,To bardzo dobre pytanie" 😀
Oczywiście ,że odpowiedzi będzie mnóstwo.
Każdy swój zbór zna i starszych w nim.
To należałoby brać pod uwagę.



Donadams.
Nie jest tak źle.
Miałem też kilka wizyt.
Zaproszenie na komitet dwa razy.
Gdzie nie skorzystałem z tej propozycji.
Wizyty obwodowego.
Nic to nie dało.
Nie wykluczyli.
Trzeba się trzymać tylko jednej pewnej, zasady (o której nie w tej chwili ) i wszystko kontrolować.
Tak naprowadzić rozmowę aby być krok przed nimi.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2023, 00:24 wysłana przez Gremczak »


Online donadams

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień, 2023, 08:01 »
Drogi Gremczaku, w mojej opinii im po prostu nie zależy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gremczak

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpień, 2023, 08:51 »
Być może.
Tylko zastanawia mnie wypowiedź jednego ze starszych.
To nie tak łatwo wykluczyć.


Offline Gostek

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień, 2023, 10:00 »
Oczywiście ,że odpowiedzi będzie mnóstwo.
Każdy swój zbór zna i starszych w nim.
To należałoby brać pod uwagę.)

Trzeba się trzymać tylko jednej pewnej, zasady (o której nie w tej chwili ) i wszystko kontrolować.



Pewnie chodzi o to, żeby wytknąć im wszystkie możliwe błędy nie krytykując przy tym organizacji i CK.

Ja tak z nimi na razie postępuje i mam kompletny spokój. Raz w roku tylko mnie na pamiątkę zapraszają i nic poza tym. Boją się ze mną rozmawiać, bo znam wiele ich grzechów. A głównie, to że lider zboru, zrobił sobie z niego swój prywatny folwark i uzależnił od siebie większość członków tej grupy. Bardzo dobrze wie, że gdyby doszło do konfrontacji ze mną w obecności przedstawiciela BO to poleciałby ze stanowiska. A, że władza go łechce to unika ze mną dyskusji jak ognia, bo byłem jedynym w zborze, który mu powiedział, co o nim myślę. Reszta przystaje na jego dyktaturę i udaje, że tematu nie ma. 😏
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2023, 10:02 wysłana przez Gostek »


Offline Warszawa wschodnia

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpień, 2023, 11:05 »
pytanie: bracie Gremczak, czy wierzysz w to, że Jehowa kieruje swoją Organizacją, posługując się Niewolnikiem Wiernym i Roztropnym?!

Zależy co ma być finałem. Czy zeby dali spokój Czy jednak zeby z Tobą w miarę normalnie rozmawiały inne osoby?
Mysle ze spokojnie można powiedzieć, że miewa się wątpliwości. Zapytać się a co ich umacnia w tym że tak jest i później zadawać pytania do ich argumentów. Nigdy nie można przekroczyć linii i zarzucić kłamstwa  CK. Przy odrobinie szczęścia ktoś sam sie zastanowi. Na koniec podziękować za rozmowę i powiedzieć że potrzebuję się czasu na przemyślenie.

Mysle ze nie ma pytania które jest za trudne. Kiedyś jeden starszy w zborze twierdził ze zna takie ale nie powiedział co to.

Nawet głupie powiedzenie ze na te chwile nie wiem co odpowiedzieć ze potrzebuje czasu. Albo dawno nad tym sie nie zastanawialem. To nie jest powód do wykluczenia. Jak zależy by być w orgu np. Ze względów rodzinnych to niewiele mogą zrobić jak się sam nie podłożysz.



Offline Storczyk

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpień, 2023, 14:00 »
pytanie: bracie Gremczak, czy wierzysz w to, że Jehowa kieruje swoją Organizacją, posługując się Niewolnikiem Wiernym i Roztropnym?!
Też do mnie starszy zadzwonił z takim pytaniem.
Odpowiedziałam ,że wierzyć to mogę w Jezusa bo go nie widziałam.
Zresztą  chore nerwy :) nie pozwalają mi odpowiadać  na to pytanie w tym momencie przez telefon( zgodnie z prawdą zresztą,żaden świeży ex nie skłamie w tym wypadku )
Więcej nie miałam telefonów.


Offline Gremczak

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień, 2023, 16:47 »
Jak byście się tłumaczyli (może to nie odpowiednie słowo) gdyby ktoś z was poszedł na wybory?

Miałem taką sytuację.
Tak dla jaj zrobiłem.


Offline Reskator

Odp: TSSK W NOWYM WYDANIU.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpień, 2023, 17:24 »
Jak byście się tłumaczyli (może to nie odpowiednie słowo) gdyby ktoś z was poszedł na wybory?
Tłumaczyłbym tym że poszłem głosować na Konfederacje nie dlatego że ją popieram
ale w ramach protestu przeciw przyszłym rządom PIS  czy PO po 15 X.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2023, 17:47 wysłana przez Reskator »