Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Morris 3 odnalazł się.  (Przeczytany 3240 razy)

Offline donadams

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Sierpień, 2023, 16:14 »
   I narazie nie można ani stwierdzić ani zanegować, że Morris w tym względzie to taki czyściutki anioł.

Ale jak to nie można? Powszechną praktyką cywilizowanych społeczeństw jest domniemanie niewinności i myślę, że tego należy się trzymać. W przeciwieństwie do organizacji, świeckie sądy dają większe szanse na sprawiedliwość, wobec tego warto poczekać i zobaczyć.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Sierpień, 2023, 17:25 »
A więc negujemy winę w myśl domniemania o niewinności.
Chińczycy z tą rzeką i czekania jak spłynie trup mają rację-co za mądry naród
WTS czy KK płynie całą szerokością rzeki jako sekty a co do ludzi musimy czekać i weryfikować
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2023, 17:32 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Sierpień, 2023, 20:48 »
A więc rzucajmy sobie oskarżenia na prawo i na lewo, a potem w ogóle zbierajmy się w grupy i róbmy głosowanie. Możemy skazywać ludzi przez uzyskanie zwykłej większości głosów. Myślę, że to będzie najsprawiedliwsze.

Możemy nazwać się nawet jakimś Komitetem Sądowniczym... a nie, to już było. Ale może jakimś innym Komitetem? Będziemy ustalać zasady i za nic mieć system sądownictwa, który jest taki zły! Tam trzeba wnosić akt oskarżenia, prokuratura musi go rozpatrzyc, musi byc sędzia, można wziąć obrońcę i jakby tego było mało, to jeszcze te cholerne dowody! A my byśmy sadzili na podstawie naszych sympatii.

Opowiem wam dwie historie. Jedna będzie nawet na poważnie i to od tej zacznę. Był taki czas w amerykańskim NBA, że niektórzy panowie zaczęli wyzyskiwać dziewczęta, które leciały na to, że są wysokimi, bogatymi koszykarzami. To byli źli Panowie. Ale dość szybko niektóre Panie (złe) pomyślały, że na tym można zrobić hajs. I zaczęła się fala pozwów o wykorzystywanie seksualne i gwałty, chociaż gwałtów nie było... Doszło do tego, że co mądrzejsi panowie koszykarze zaczęli montować monitoring w swoich sypialniach i nagrywać wszystkie stosunki, żeby mieć w sądzie dowód, że stosunki odbywały się za obopólną zgodą.

Morał z tej historii jest taki, że nie zawsze człowiek, który wydaje się winny, jest winny. Kto by na to wpadł?

A druga historia to zobacz - znalazłem dokument, który może posłużyć wam do reformy sądownictwa:


P.S. Boli cię to, że "musimy czekać i weryfikować"? Śmiało, wiza turystyczna, bilet w jedną stronę do NY, na miejscu zrobisz jeszcze małe zakupy na ulicy i zrobisz porządek w Warwick. To jest według ciebie alternatywa?
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2023, 20:53 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Sierpień, 2023, 21:57 »
Donadams, jednak walczysz z wiatrakami (tzn, fanatykami), podziwiam twoją cierpliwość. To co napis Reskator, "negujemy winę w imię domniemania niewinności" nie mieści się w rozsądnej głowie. :-(
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2023, 22:08 wysłana przez Szwejk (dawniej Gorolik) »


Offline Reskator

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #49 dnia: 26 Sierpień, 2023, 01:55 »
[quote author=donadams link=topic=11887.msg253058#msg253058 date=1692989325
P.S. Boli cię to, że "musimy czekać i weryfikować"? Śmiało, wiza turystyczna, bilet w jedną stronę do NY, na miejscu zrobisz jeszcze małe zakupy na ulicy i zrobisz porządek w Warwick. To jest według ciebie alternatywa?
[/quote]

Donadamsie szkoda że nie dałem wykrzyknika (!) po słowach  - "musimy czekać i weryfikować"
ALE nie dałem też znaku zapytania (?) -to było stwierdzenie z którym się w 100% zgadzam a nie zarzut.
Jak jeden w zdaniu znak lub jego brak może wpłynąć na zrozumienie posta-moja wina!
A do NY nie polecę bo jakiś kontakt tam mam koleżanka dzwoni nocami do żony i mówi jak tam się rzeczy mają.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 02:55 wysłana przez Reskator »


Offline Reskator

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Sierpień, 2023, 02:56 »
Drogi przyjacielu Szwejku zrobiłeś nadinterpretacje mojego postu.
Tam nie było znaku zapytania (?) po "negujemy winę w imię domniemania niewinności"świadczącego o zarzucie.
Ale i nie by wykrzyknika (!) świadczącego o mojej zgodzie z tym stwierdzeniem- co było moim błędem.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 03:34 wysłana przez Reskator »


Offline donadams

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Sierpień, 2023, 07:38 »
To w takim razie proponuję, żebyś był bardziej precyzyjny. Interpunkcja do czegoś służy. Swoją drogą powinno dać Ci też do myślenia to, w jaki sposób dwie osoby oceniły twoje intencje w tej "niejasnej" sytuacji...

A już pomijając to wszystko, to twój post ma ewidentnie ironiczny wydźwięk, co nadaje wystarczająco zrozumiały kontekst i wskazuje, co miałeś na myśli. Już nie czaruj znakami zapytania, wykrzyknikami i czego tam jeszcze nie ma w tym poście. Po prostu zmień podejście.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Reskator

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Sierpień, 2023, 08:45 »
Donadamsie
I nadal dużo zarzutów,umoralniania,pouczeń mimo że napisałem
iż brak 2 znaków interpunkcyjnych(!) to mój błąd!
Kto błędów nie popełnia znasz takiego?
I ja mam drzazgę w oku nie zaprzeczam!
Ale Ty chyba przez lupe widzisz u mnie belkę.?!
Trudno będę z tym jakoś żył.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 09:45 wysłana przez Reskator »


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Sierpień, 2023, 10:04 »
Wiem że znowu poważnie ryzykuję, ale ... Reskatorze, tu nie chodzi o krytykowanie, zawsze (na tym forum) chodzi o to samo. A rozsądek podpowiada, by nie stosować odpowiedzialności zbiorowej, bo ta jest stosowana w strukturach totalitarnych, które albo nie chcą bali nie są w stanie wykazać winy indywidualnie. W strukturach SJ i Strażnicy jest wystarczająco dużo rzeczywistych i dających się łatwo udowodnić błędów, a nawet ciężkich przestępstw kryminalnych, fakt, nie zawsze państwowe organy chcą je ścigać, z różnych powodów. A szukanie taniej sensacji negatywów nie służy obnażaniu rzeczywistych i poważnych błędów, przykładem taniej sensacji może być wątek "Autokompromitacji Strażnicy", choć widzę że ciągnie go już tylko jedna osoba.


Offline Światus

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Sierpień, 2023, 11:00 »
Szwejk, co pozytywnego wniosłeś na to forum?

Swoim malkontenctwem próbujesz pozbawić motywacji każdego, kto chce coś robić. Sam nie robiąc nic.
Przypominasz pijanego kierowcę, który mówi drogówce:
- Powinniście łapać złodziei i morderców, a nie uczciwych ludzi!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Sierpień, 2023, 11:12 »
Światu, przyznam że dowartościowałeś mnie swoim atakiem personalnym bez argumentów. :-)


Offline donadams

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Sierpień, 2023, 12:03 »
Szwejk, co pozytywnego wniosłeś na to forum?

Swoim malkontenctwem próbujesz pozbawić motywacji każdego, kto chce coś robić. Sam nie robiąc nic.
Przypominasz pijanego kierowcę, który mówi drogówce:
- Powinniście łapać złodziei i morderców, a nie uczciwych ludzi!

Ależ to jest nietrafiony przykład... Tym się różnicie od drogówki, że ta postępuje zgodnie z przyjętym porządkiem prawnym i nie zajmuje się plotkami. Gdyby była jak wy, po każdym takim poście jak przytoczony wyżej na temat Anthonego, należałoby wpadać do niego do domu i robić przeszukanie. Domniemanie niewinności jest po to, żeby dziś nie wpadać na chatę Anthonemu, a jutro tobie. Bawicie się obosiecznym mieczem, na szczęście jest plastikowy i aktualnie możecie zrobić sobie jedynie małe kuku.

I w ogóle co to za podejście, żeby "robienie czegoś" było w jakiś sposób plusowane? Są jakieś kryteria czy mogę robić COKOLWIEK? Czy może chodzi tutaj po prostu o to, że takie działanie jakie potępiam ja czy Szwejk mieści się w twoim światopoglądzie i to jest ok?

Ja bym wolał, żeby zamiast "coś robić" robić rzeczy pożyteczne. Na przykład staram się przeciwdziałać populistom na forum, którzy rzucają lekkie hasła dotyczące samosądów i popierają rzucanie oszczerstw tu i tam gdy mieszczą się one w ich światopoglądzie. Staram się temu przeciwdziałać, żeby ludzie, którzy wejdą na to forum, zobaczyli, że jest tu jednak parę głosów rozsądków i żeby nie okazało się, że Strażnica jednak mówi prawdę, że ci podli, chorzy psychicznie odstępcy jedynie rzucają oszczerstwami nie mając żadnych dowodów...

Jeśli uważasz, że Szwejk zraża ludzi na forum, to myślę, że smiało można powiedzieć, że tacy ludzie jak ty zrażają ludzi spoza forum, którzy mogliby tu przyjść i rozsądnie podyskutować, ale jedyne co widzą, to że na każdym kroku demonizuje się organizację w miejscach, w których to jest niepotrzebne. Są tematy i problemy, gdzie nie ma potrzeby rozdmuchiwania na siłę plotek do rangi newsów z New York Post, są bezdyskusyjne, każdy zgadza się co do nich, że to problem. Można wymienić tu wykluczenie, transfuzję, regułę dwóch świadków itd. Ale na pewno nie są to personalne ataki na kogokolwiek w sytuacji, w której ewidentnie póki co brakuje poważnych wiadomości na ten temat. Jeśli chcecie "coś robić", proponuję konkrety, a nie "newsy", które w Polsce przeczytalibyście na pierwszej stronie Faktu.

"Anthony (x lat) złowił rekordowego suma. Twierdzi, że wziął na urywek starszego Przebudźcie Się! bo to nadal doskonały pokarm." [fotomontaż Anthonego z wielkim sumem, któremu wystaje okładka PS! z pyska]
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Sierpień, 2023, 12:29 »
jeśli chodzi o Antoniego, to od wielu miesięcy lub lat niemalże wszystko co o nim wypisują odstępcy to tylko plotki...

fakty są takie, że "człowiek kupujący 12 whisky" nie został wylegitymowany przez policje i my nie wiemy czy to był Antoni czy ktoś kto przypomina go z wyglądu... fakty są takie, że brać odstępcza _bezpodstawnie_ uwierzyła w alkoholizm Antoniego...

owszem, Antoni ma w życiorysie traumę z Wietnamu, więc nie da sie wykluczyć, że psychika go dręczy i że koi ten dyskomfort alkoholem, ale... to tylko przypuszczenia i nic więcej...

jedyne co wiemy na pewno, to tyle, że Antoni był członkiem CK ale już nie jest... nie wiemy czy go wywalono czy sam zrezygnował czy miała miejsce wersja pośrednia (zrezygnował bo i tak by go wywalono)...

owszem, "dużo wiedział" (w szczególności o tuszowaniu pedofilii) a jego degradacja zbiegła się w czasie z postępowaniem prokuratorskim w jednym ze stanów USA..., ale nie mamy twardych dowodów na związek przyczynowo-skutkowy...

sumując, niczego _konkretnego_ o Antonim NIE wiemy...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Sierpień, 2023, 12:44 »
Jest dokładnie tak, jak piszesz Sebastianie :)

To, że ta organizacja "nie jest święta", jest jasne. Natomiast te tzw. "konkretny" niestety często są nie do ustalenia. Zbiegi okoliczności występują także w życiu każdego z nas i całe szczęście, że nie każdy od razu wiąże je z najgorszym, co możliwe.

Poza tym nigdy nie uważałem, że to nie on kupił te whisky i że nie ma problemu z alkoholem. Jak najbardziej może mieć. Natomiast nawet gdyby tak było, to nie musiałby być powód jego wyrzucenia z CK, o ile w ogóle został z niego wyrzucony. Alkohol w organizacji może być szerszym problemem, ponieważ jest to w zasadzie jedyna dozwolona używka, a to rodzi pewne implikacje. Natomiast to znów nie musi świadczyć o niczym więcej, jak o tym, że to są "ślepi przewodnicy". Ale czy to jest jakaś tajemnica i czy dopiero Anthony mógł nam to objawić? No chyba nie.

Czy nie możemy znaleźć złotego środka pomiędzy tym, co się naprawdę dzieje, a pomiędzy tym, co byśmy chcieli, żeby się działo? Problem polega na tym, że do faktów mamy ograniczony dostęp. Ja wiem, że niektórzy wolą byle jakie historie, które uzupełniają im światopogląd, ale ja wolę mieć luki w tym światopoglądzie, niż mieć je zapchane byle czym, żeby tylko "mi się zgadzało". To może być trudne, ale jednak zakładam, że pewnych rzeczy nie wiem i nie zamierzam się zagalopowywać.

Świadkowie próbują stosować podobną logikę do wykluczania. "Nie było cię tam, nie wiesz jakie są fakty". Tutaj jest jednak pewna rożnica, ponieważ mamy dostęp do nagrań dziesiątek komitetów z całego świata i jednak wiemy jakie są fakty, ponieważ konkretne wzorce przewijają się zawsze. Być może szczegóły nie zawsze są jasne, ale śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy świadomi mechanizmu i kolejne nagrania pokazują, że nic się nie zmienia. Natomiast w sytuacji, o której rozmawiamy, jest jednak inaczej.

Chciałbym, żebyśmy mieli podobne nagranie z Anthonym, to już by było coś. Ale niestety nie mamy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Światus

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Sierpień, 2023, 13:18 »
Nie przytaczałem dowodów, bo myślałem, że wiesz, co napisałeś...

W strukturach SJ i Strażnicy jest wystarczająco dużo rzeczywistych i dających się łatwo udowodnić błędów, a nawet ciężkich przestępstw kryminalnych, fakt, nie zawsze państwowe organy chcą je ścigać, z różnych powodów. A szukanie taniej sensacji negatywów nie służy obnażaniu rzeczywistych i poważnych błędów, przykładem taniej sensacji może być wątek "Autokompromitacji Strażnicy", choć widzę że ciągnie go już tylko jedna osoba.

Czy zgłosiłeś choć jedno takie "ciężkie przestępstwo kryminalne" na policję, do prokuratury?

Jeśli twierdzisz, że to "tanie sensacje", to dlaczego prawie przez 50 lat je tak chętnie łykałeś? O czym to świadczy?

"Pijany kierowca" - "A szukanie taniej sensacji negatywów nie służy obnażaniu rzeczywistych i poważnych błędów". Naprawdę? Nie przypuszczałem, że mój wątek jest tak ważny i utrudnia "obnażanie".

"Tylko jedna osoba ciągnie wątek". - Wyobraź sobie 10 murarzy. 1 pracuje, 9 patrzy. Kogo w ten sposób krytykujesz?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?