Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Anthony Morris 3 odnalazł się.  (Przeczytany 3206 razy)

Online Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Sierpień, 2023, 13:38 »
Znowu atak personalny na mnie. :-) Miało być o tematach na forum (tym forum). A co do 50 lat, "łatwego łykania", gdybyś cokolwiek czytał z moich postów, to byś takich bzdur nie pisał. A odszedłem sam, na swoich warunkach (bardzo dawno temu 8 lat) gdy nie groził mi żaden komitet. Inaczej mówiąc, każdym słowem potwierdzasz moje tezy. Więc nic tu po mnie.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Sierpień, 2023, 13:55 »

Czy nie możemy znaleźć złotego środka pomiędzy tym, co się naprawdę dzieje, a pomiędzy tym, co byśmy chcieli, żeby się działo? Problem polega na tym, że do faktów mamy ograniczony dostęp. Ja wiem, że niektórzy wolą byle jakie historie, które uzupełniają im światopogląd, ale ja wolę mieć luki w tym światopoglądzie, niż mieć je zapchane byle czym, żeby tylko "mi się zgadzało". To może być trudne, ale jednak zakładam, że pewnych rzeczy nie wiem i nie zamierzam się zagalopowywać.


Ja też wolę mieć luki niż zapchaj dziury-światopoglądowe.
Świadom jestem ,że do faktów, a w sensie filozoficznym nawet do rzeczywistości, zawsze mamy ograniczony dostęp.
Kwestia tylko przy jakim progu uwierzytelnienia przyjmujemy coś za prawdę.

Motyw ten często wykorzystywany jest w filmach, gdzie nam przedstawia się bohatera, świat z jednej strony a w pewnym momencie następuje
zmiana naszego postrzegania na skutek ujawnienia kolejnych faktów.
Każdy z nas przeżył coś takiego na własnej skórze ale chyba nie wielu dopuszcza myśl, że przeżyje jeszcze kiedyś podobne wybudzenie ;)


PS.
Domniemanie winy nie zawsze jest praktykowane - patrz urząd skarbowy.


Offline Sebastian

Odp: Anthony Morris 3 odnalazł się.
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Sierpień, 2023, 18:56 »
Domniemanie winy nie zawsze jest praktykowane - patrz urząd skarbowy.
owszem, ale nawet urząd skarbowy nie działa w całkowitym oderwaniu od faktów

jeśli wpływa donos, że Kowalski "musi mieć lewe dochody", a autor anonimu motywuje to tylko tym, że Kowalski jest odwiedzany przez dużo młodszą kobietę "a przecież tak piękna kobieta nie byłaby zainteresowana emerytem mającym 1500zł emerytury" (i na tym argumentacja kończy się) to wtedy...
urzędnik wpina donos do teczki z napisem "donosy wynikające z osobowości ich autorów" i nie podejmuje żadnych czynności.
jest to racjonalne, bo na 99% okazałoby się że "dużo młodsza kobieta" to córka lub synowa

urząd podejmuje czynności gdy przypuszcza że to ma sens
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2023, 18:58 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)