Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ  (Przeczytany 4681 razy)

Offline Estera

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Marzec, 2023, 17:48 »
Może niektórzy  z forum nie słuchali mojego komitetu sądowniczego na you tube -" komitet sądowniczy Dorkas" zachęcam do wysłuchania .
Zostałam wykluczona za kontakt z osobą , która się odłączyła , szłam z nią w parku w miejscu publicznym ,
wykorzystywali jej syna do donoszenia , że przychodzę do nich do domu , o czym rozmawiamy .
Jej syn miał stopień niepełnosprawności , próby samobójcze za sobą , okaleczanie się. Oni są BEZLITOŚNI !!
   To informacja dla tych wszystkich nowych, którzy chcieliby posłuchać komitetu Doroty.
   Ewentualnie dla tych starszych stażem na forum, którzy jeszcze raz chcieliby zmierzyć się tymi emocjami, które zostały Dorocie zafundowane.
      https://www.youtube.com/watch?v=L1k5xefprwQ&t=4s
   Tak w praktyce u śj wygląda prawda o tych niby "miłosiernych, braterskich" komitetach sądowniczych.
   Człowiek stamtąd wychodzi zdeptany, zgnojony, pozbawiony wszelkiej czci, szacunku i godności.
   W dodatku po wykluczeniu całkowicie obdarty z więzów rodzinnych i przyjacielskich, jeśli takie naprawdę były.
   Nic dziwnego, że wielu tego nie wytrzymuje i nawet popełnia samobójstwa.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline PoProstuJa

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #106 dnia: 15 Marzec, 2023, 20:43 »
Może niektórzy  z forum nie słuchali mojego komitetu sądowniczego na you tube -" komitet sądowniczy Dorkas" zachęcam do wysłuchania . Zostałam wykluczona za kontakt z osobą , która się odłączyła , szłam z nią w parku w miejscu publicznym , wykorzystywali jej syna do donoszenia , że przychodzę do nich do domu , o czym rozmawiamy . Jej syn miał stopień niepełnosprawności , próby samobójcze za sobą , okaleczanie się. Oni są BEZLITOŚNI !!

Komitet był moi wyborem , dobrowolnie do tego dopuściłam , moim celem było pokazanie bezduszności starszych i metod działania organizacji.

Bezduszny, straszny komitet :(
Dzięki Dorkas, że go udostępniłaś.


Offline NNN

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Marzec, 2023, 21:58 »
 Pewien znany mi ex twierdzi, że da się zorientować że desperat chciał zabić członków swojego komitetu sądowniczego. Przydała by się wiedza, kto był w tym komitecie oraz nazwiska ofiar. Oczywiście, jak zaczęła się strzelanina, to nikt nie siedział spokojnie, zaczął się się wielki ruch i panika, a wtedy z celowaniem jest już trudniej. Sam nie wiem, co o tym myśleć.
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2023, 22:01 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline janekkowalski

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Marzec, 2023, 22:24 »
brak słów… masakra :(
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2023, 22:26 wysłana przez janekkowalski »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Marzec, 2023, 23:18 »
Pewien znany mi ex twierdzi, że da się zorientować że desperat chciał zabić członków swojego komitetu sądowniczego.

Po czym się da zorientować?


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Marzec, 2023, 16:46 »
Może niektórzy  z forum nie słuchali mojego komitetu sądowniczego na you tube -" komitet sądowniczy Dorkas" zachęcam do wysłuchania . Zostałam wykluczona za kontakt z osobą , która się odłączyła , szłam z nią w parku w miejscu publicznym , wykorzystywali jej syna do donoszenia , że przychodzę do nich do domu , o czym rozmawiamy . Jej syn miał stopień niepełnosprawności , próby samobójcze za sobą , okaleczanie się. Oni są BEZLITOŚNI !!

Dorkas, skoro oni są bezlitośni, a jednak rozumieli, że wzywanie chorej osoby na komitet nie będzie dobre, a ty im to wytykasz, to jak to świadczy o tobie? Kto tu się upiera przy literze prawa? Nikt nie lubi krętactwa, cwaniactwa, gierek słownych, prowokacji - to działa w dwie strony. Czepiasz się procedur, a sama błędnie się na nie powołujesz. Po prostu chciałaś tam pójść i im się postawić. Zrobiłaś jak chciałaś - twoja sprawa. Obejrzałem wiele komitetów na youtube i wewnętrznie zawsze byłem wkurzony na starszych, na organizację. Po obejrzeniu tego, bardziej jestem zniesmaczony postawą obu stron.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #111 dnia: 16 Marzec, 2023, 20:37 »
Dorkas, skoro oni są bezlitośni, a jednak rozumieli, że wzywanie chorej osoby na komitet nie będzie dobre, a ty im to wytykasz, to jak to świadczy o tobie? Kto tu się upiera przy literze prawa? Nikt nie lubi krętactwa, cwaniactwa, gierek słownych, prowokacji - to działa w dwie strony. Czepiasz się procedur, a sama błędnie się na nie powołujesz. Po prostu chciałaś tam pójść i im się postawić. Zrobiłaś jak chciałaś - twoja sprawa. Obejrzałem wiele komitetów na youtube i wewnętrznie zawsze byłem wkurzony na starszych, na organizację. Po obejrzeniu tego, bardziej jestem zniesmaczony postawą obu stron.

Widać nieuważnie słuchałeś tego co mówiłam , skoro taki wniosek wysnułeś .
 Twierdzisz z wyższością , że nie rozumiem procedur na które się powołuję , no cóż masz prawo , ja myślę inaczej . Poza tym nigdzie nie żądałam powołania  syna w roli świadka , to starsi wykorzystywali jego słabość do udupienia mojej osoby.

Twój niesmak i wkurzenie , musisz sam sobie z tym poradzić  :)
Nie czytałam twojej historii , jesteś już oficjalnie poza ? czy ukrywasz się ze swoimi poglądami ? Tak z ciekawości pytam,oczywiście to nie wątek żeby mi odpowiadać .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #112 dnia: 16 Marzec, 2023, 22:03 »
Widać nieuważnie słuchałeś tego co mówiłam , skoro taki wniosek wysnułeś .
 Twierdzisz z wyższością , że nie rozumiem procedur na które się powołuję , no cóż masz prawo , ja myślę inaczej . Poza tym nigdzie nie żądałam powołania  syna w roli świadka , to starsi wykorzystywali jego słabość do udupienia mojej osoby.

Twój niesmak i wkurzenie , musisz sam sobie z tym poradzić  :)
Nie czytałam twojej historii , jesteś już oficjalnie poza ? czy ukrywasz się ze swoimi poglądami ? Tak z ciekawości pytam,oczywiście to nie wątek żeby mi odpowiadać .

Nie z wyższością  - zobacz, że to ty wychodzisz z założenia, że się nie mylisz, a nie ja. Wystarczy wziąć książkę Zorganizowani, żeby zobaczyć, że nie jest tak jak mówisz. Jestem gotowy przeprosić i przyznać się do błędu. Proszę pokaż np. gdzie jest napisane w Zorganizowani, że przed powołaniem komitetu dwóch starszych ma pójść do grzesznika i sprawdzić skruchę. Chyba zadaniem tych dwóch starszych jest coś innego i mogą to zrealizować na różne sposoby.

Nigdzie nie napisałem, że zażądałaś wezwania chłopaka.

Natomiast, zgadzam się w kwestiach najistotniejszych: wykluczanie jest bezduszne; ostracyzm jest bezduszny; procedury organizacji są bezduszne; historii komitetowych związanych z córką współczuję. Cała ta organizacja służy zniewoleniu jej członków i okalecza człowieka. Dlatego nie chcę się spierać o szczegóły w procedurach, bo one nie mają wpływu na całokształt tej organizacji.

O moim statusie napisałem w innych wątkach. O moim krytycznym stosunku do komitetów sądowniczych i starszych.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #113 dnia: 16 Marzec, 2023, 22:44 »
Nie z wyższością  - zobacz, że to ty wychodzisz z założenia, że się nie mylisz, a nie ja. Wystarczy wziąć książkę Zorganizowani, żeby zobaczyć, że nie jest tak jak mówisz. Jestem gotowy przeprosić i przyznać się do błędu. Proszę pokaż np. gdzie jest napisane w Zorganizowani, że przed powołaniem komitetu dwóch starszych ma pójść do grzesznika i sprawdzić skruchę. Chyba zadaniem tych dwóch starszych jest coś innego i mogą to zrealizować na różne sposoby.

 Str 148
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-16

"Bez wzgl-
du na to, w jaki spos  ́
ob nadzorcy dowiedz si o po-
wa  ̇
znym grzechu ochrzczonego wsp  ́
ołwyznawcy, naj-
pierw informacj t zbadaj dwaj z nich. Je  ́
sli ustal,  ̇
ze
jest prawdziwa i  ̇
ze s na to dowody, w  ́
owczas do za-
łatwienia tej sprawy całe grono wyznaczy komitet s-
downiczy, zło  ̇
zony przynajmniej z trzech starszych."
                   str  148 ZORGANIZOWANI DO SPEŁNIANIA WOLI JEHOWY


Przepraszam ale tak mi się skopiowało , w starej książce nie ma słów , że sprawdzą czy informacja jest prawdziwa ale ona jest schowana na strychu :). Jeżeli masz ją pod ręką to sprawdź , to działo się parę lat temu i skoro użyłam tych słów to tak musiał być bo wzięłam ją ze sobą na komitet, ale może się mylę ..

Piszesz, że nie chcesz spierać się o szczegóły w procedurach?! naprawdę ?! w tamtym czasie przestrzeganie tych procedur był żyć albo nie żyć ! pójście do starszego , którego nie lubiłam , a uznawałam tylko jego statut w zborze - zresztą powiedziałam mu to w oczy, powiedzenie o grzechu  dziecka , bo tak  wtedy traktowałam procedury ! było aktem wielkiego poświęcenia , dowodem jak poważnie traktuję zbór i  jego przedstawicieli. To właśnie złamanie przez starszych danego słowa i procedur było początkiem końca .TO ich bezduszność , bezczelność przebrała miarę. Mam 4 godziny nagrane z rozmów przed komitetem , cztery godziny manipulacji ,  graniu na uczuciach ! 

A tak przyszło mi jeszcze do głowy, piszesz
" Nikt nie lubi krętactwa, cwaniactwa, gierek słownych, prowokacji - to działa w dwie strony. "
 
serio ? 




« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2023, 23:33 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Gostek

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Marzec, 2023, 08:45 »
W niedzielę w głównym kościele St. Petri w Hamburgu ma odbyć się ekumeniczna modlitwa ku czci tych którzy zginęli w wyniku strzelaniny w sali królestwa. Świadkowie Jehowy zostali oczywiście również na nią zaproszeni. Na razie przedstawiciel ŚJ odniósł się do tego mówiąc w skrócie, że jest to niapotrzebne.. 😁


Offline Estera

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Marzec, 2023, 14:00 »
W niedzielę w głównym kościele St. Petri w Hamburgu ma odbyć się ekumeniczna modlitwa ku czci tych którzy zginęli w wyniku strzelaniny w sali królestwa.
Świadkowie Jehowy zostali oczywiście również na nią zaproszeni. Na razie przedstawiciel ŚJ odniósł się do tego mówiąc w skrócie, że jest to niapotrzebne.. 😁
   No tak, ludzie zwyczajnie po ludzku, empatycznie pomyśleli żeby w jakiś sposób wyrazić żal z tej tragedii :'(
   Ale świadkom wyrazy takiej empatii i współczucia są niepotrzebne :'(
   Szkoda nawet to komentować.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Opatowianin

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Marzec, 2023, 17:05 »
Świadkowie Jehowy zawsze byli i są zdeklarowanymi wrogami ekumenizmu. Ich nauki o "Babilonie Wielkim, matce nierządnic i obrzydliwości ziemi" niezmiennie obowiązują. Zatem:  jak można modlić się - obojętnie w jakiej sprawie - z tymi, którymi Jehowa tak się brzydzi, że osobiście nie będzie się kalał unicestwieniem ich, tylko użyje do tego celu znienawidzonych przez siebie polityków?! >:(
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2023, 17:22 wysłana przez Opatowianin »


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Marzec, 2023, 18:14 »
Znowu dziwne że rzecznik tej szlachetnej kochającej ludzi religii nie skorzystał z nadarzającej się okazji pokazania się w mediach aby dać dobitne świadecwo na temat tego co o wszystkich nie-świadkowojehowskich religiach uważają słudzy Jehowy.
nihilista


Offline Estera

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #118 dnia: 22 Marzec, 2023, 23:49 »
   A tak w kontekście tej sytuacji w Hamburgu.
   Live z kanału Bożeny Trojanowskiej  ... "Zawłaszczeni przez sektę" ...
      https://www.youtube.com/watch?v=ycdTPQtLlVc
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.