Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ  (Przeczytany 4438 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« dnia: 09 Marzec, 2023, 23:10 »
https://twitter.com/TomaszLejman?t=NDDvki6gwdd0HftUAkKN8g&s=09

Dodam że podobno na sali. 6 osób zmarło


Offline Estera

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec, 2023, 23:40 »
   Ciekawe jaki był motyw tej akcji?
   Czy ona była celowo zaplanowana przeciwko śj?
   Czy to po prostu przypadek, że to tam się stało?
   Jakkolwiek by nie było, tragedia :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Marzec, 2023, 07:22 »
Jakiś szaleniec z swoim uwikłanym powiązaniem z organizacją.
Wykluczam przypadek.


Offline farlopa

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Marzec, 2023, 07:23 »
Straszna tragedia,pewno wkrótce dowiemy się czegoś więcej o motywach sprawcy.Swoją drogą, ciekawe czy któremuś że świadków nie przyjdzie na myśl dlaczego ich wszechmocy Bóg do tego dopuścił i nie otoczył tego miejsca swymi aniołami jak to nieraz wspominano w modlitwach?Współczuję Rodziną pomordowanych.


Offline Vog

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Marzec, 2023, 07:34 »
https://wiadomosci.wp.pl/krwawy-atak-w-hamburgu-6874725093378880a?amp=1
"Jak podała policja napastnik prawdopodobnie nie żyje. Nie wiadomo jakie były motywy jego działania. - Nie mamy śladów wskazujących, że zbiegł - powiedział rzecznik policji Holger Vehren.

- Wiemy tylko, że wiele osób zginęło i wiele jest rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitali - dodał.

Według jego relacji, po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli na parterze budynku liczne osoby z ranami postrzałowymi a następnie usłyszeli odgłos strzału na piętrze, gdzie znaleźli śmiertelnie ranną osobę. Nie wyklucza się, że był to sprawca strzelaniny.

Świadkowie powiedzieli telewizji n-tv, że słyszeli 12 strzałów.

Ostrzeżenie służb
Jak podaje bild.de, strzelanina miała miejsce w kościele Świadków Jehowy. Śmiertelne strzały padły około godziny 21:00. Z informacji dziennika wynika, że ​​sprawca lub sprawcy zbiegli . Powody ataku nie są jeszcze znane.

Mieszkańcy zostali ostrzeżeni o "ekstremalnym niebezpieczeństwie" za pośrednictwem aplikacji na telefon."


Offline Fantom

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Marzec, 2023, 08:05 »
materiał z miejsca zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=wXQn2wEvocc
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline blossom

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Marzec, 2023, 09:07 »
Tragedia okropna. Brzmi jak powtórka z Nowej Zelandii i strzelaniny w meczecie.
Na twitterze ktoś napisał, że ranni mają przekichane, bo nie mogą przyjąć transfuzji i faktycznie na początku o tym nie pomyślałam  :-\ Mam nadzieję, że przywódcy podejdą do tego z rozsądkiem, a nie będą próbowali zrobić z tych biednych ludzi męczenników w imię wiary i lojalności Jehowie...


Offline Fantom

« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2023, 09:29 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline janeczek

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Marzec, 2023, 09:47 »
Wygląda że to co pomyślałem jak 1 raz przeczytałem, doprowadzili do tragedii zaszczuli człowieka i jak król Saul nie dał się żywcem.
Wgrywają nam w umysły takie Qrestwa niszczą indywidualność zabierają rodziny to bez czego nieraz nie warto żyć , ludzie pękają.

Sprawca był byłym członkiem Kościoła Świadków Jehowy
08:29: Według informacji FOCUS online , zamachowiec z Hamburga był najwyraźniej byłym członkiem zboru Świadków Jehowy. Według "Hamburger Abendblatt" został wykluczony ze społeczności około półtora roku temu. "Spiegel" podaje też, że powinien to być mężczyzna między 30 a 40 rokiem życia. Według raportu nie był wcześniej znany władzom jako ekstremista.

W rzeczywistości, jak podaje "Abendblatt", używał pistoletu z kilkoma magazynkami. Podczas przeszukania jego domu nie znaleziono broni .

Policja potwierdza osiem ofiar śmiertelnych
8:13: Policja w Hamburgu ogłasza, że ​​w szale zabijania zginęło co najmniej osiem osób. Sprawca jest „najwyraźniej” wśród zabitych. Kilka osób zostało rannych, niektóre poważnie.

Na filmie naocznego świadka widać, jak sprawca strzela do budynku
7.35: Naoczny świadek sfilmował w czwartek wieczorem, jak sprawca strzelał do budynku z zewnątrz. Na nagraniu widać, jak strzelec oddał dziesiątki strzałów przez wcześniej wystrzelone okno. Wkrótce potem ponownie wychodzi z kościoła, krótko przechodzi przez dziedziniec placówki, po czym wchodzi z powrotem do domu przez okno. Potem następuje więcej strzałów.

Naoczny świadek mówi: „Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego, co się dzieje. Nagrałem to telefonem komórkowym i dopiero przez zoom zorientowałem się, że ktoś strzela do Świadków Jehowy . I kiedy to kręciłem, zdałem sobie sprawę, co filmuję. // Na początku pomyślałem, że to zabawne, bo pomyślałem, ok, może nastolatek strzela z ślepej broni. Kiedy zdałem sobie sprawę, że ludzie umierają lub są poważnie ranni, poczułem się nieswojo tuż za progiem”.

   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gostek

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec, 2023, 10:13 »
Teraz zapewne jeszcze więcej osób nie będzie przychodziło na te ich zebrania. Bo jako powód będą podawali---ryzkowne uczestnictwo w zebraniach w miejscach gdzie można stracić życie.
Bynajmniej ja bym tak tłumaczył tam swoją nieobecność. 🙄
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2023, 10:21 wysłana przez Gostek »


Offline Gostek

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Marzec, 2023, 10:46 »
A główna strona sekty nadal na ten temat milczy........!
Sprawdziłem przed chwilą na jw.org, po polsku, niemiecku i po angielsku... Cichosza jakby nic się nie stało.
Pewnie zastanawiają się jak tę niewygodną dla nich informacje  przedstawić. 🙄
Pamiętam, kiedy to aresztowano brata Iwana w Rosji, to wyświetlał się na górze strony pasek z napiysm.    "z ostatniej chwili", bo było to wg. Świadków Jehowy tak ważna informacja, że należało o niej poinformować wszystkich swoich członków. Dlaczego więc w tej sprawie dotąd milczą....! ? 🤔
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2023, 10:56 wysłana przez Gostek »


Offline Do

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Marzec, 2023, 11:28 »
A na niemieckich stronkach już jest prawie wszystko fotka sprawcy, imie ,wiek tylko jeszcze motywu szukają ale chyba dla nas jest jasny. Zaszczuty człowiek może być niebezpieczny, w końcu coś tam w głowie pęka...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec, 2023, 11:54 »
A na niemieckich stronkach już jest prawie wszystko fotka sprawcy, imie ,wiek

Pokaż.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec, 2023, 11:58 »
Bardzo wstrząsająca i przykra sytuacja. Jeśli ex świadek był sprawcą to jest wielce prawdopodobne że z powodu ostracyzmu i odtrącenia od przyjaciół i rodziny zdecydował się na tak ekstremalny krok. (Na tym etapie bazując na aktualnych ustaleniach zaznaczam jest to spekulacja-domniemanie).

Czy gdyby nie było polityki ostracyzmu Świadków Jehowy to sprawca nie dopuścił by się tego czynu?   Wielce prawdopodobne.

Ranni mogą wymagać transfuzji krwi, religia Świadków Jehowy zabrania przyjmowania transfuzji i jest dużo większa szansa zgonu ofiar wymagających hospitalizacji.
Czy na świecie jest jakaś inna religia nakłaniająca swych wyznawców do unikania form leczenia ratujących życie?


 Wydarzenie jest tragiczne i absolutnie nikt nie ma prawa usprawiedliwiać sprawcy ani pochwalać takiego działania. Miejmy jednak świadomość że w wyniku ekstremalnej tortury psychicznej i ekstremalnego poczucia niesprawiedliwości jakiego doznają osoby wykluczone może dojść do widzenia tunelowego można powiedzieć odejścia od zdrowego rozsądku co przerodzić się może w wielką tragedię.




Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Marzec, 2023, 12:02 »
Czy na świecie jest jakaś inna religia nakłaniająca swych wyznawców do unikania form leczenia ratujących życie?

Tak, sporo:

Followers of Christ
Faith Assembly
Church of the Firstborn
Christian Science
Faith Tabernacle
End Time Ministries
The Believers’ Fellowship
Jehovah’s Witnesses
Church of God of the Union Assembly
Church of God (certain congregations)
First Century Gospel Church
Full Gospel Deliverance Church
Faith Temple Doctoral Church of Christ in God
Jesus through Jon and Judy
Christ Miracle Healing Center
Northeast Kingdom Community Church
Christ Assembly
The Source
“No Name” Fellowship
The Body
1 Mind Ministries
Twelve Tribes
Born in Zion Ministry

http://childrenshealthcare.org/?page_id=195