Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ  (Przeczytany 4743 razy)

Offline czesio

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Marzec, 2023, 23:09 »
Czesiu to co Ty tu robisz?
Policja oraz starsi zboru już namierzają Twoje IP!

Aczkolwiek rozumiem Twój strach... Świadkowie zwykle boją się własnego cienia! Nawet jak kupują czekoladę z Mikołajem w supermarkecie, to się rozglądają dookoła.

---------------

Jeśli chodzi o całą tragedię, to czekam na dalsze oficjalne informacje. Bo dużo rzeczy można sobie samemu dopowiedzieć, a niekoniecznie mogą mieć pokrycie w rzeczywistości.

Jeżeli ten człowiek napisał książkę o Bogu i Szatanie, to miał swoje poglądy w tej sprawie (które "niestety" mogły się nie pokrywać z naukami z centrali Świadków w Warwick)- i prawdopodobnie został uznany za odstępcę.
Mogło być tak, że sam odszedł z organizacji - bo już nie wierzył w nauki ŚJ, ale prawdopodobnie zastosowany wobec niego ostracyzm go przerósł. Jeśli jest prawdą, że miał fanatycznego ojca Świadka, to na 99% procent możemy przypuszczać, że ojciec zerwał z nim kontakty. Czy to wywołało aż tak duży gniew u tego człowieka, czy może dysputy ze starszymi, czy też jedno i drugie? (jak piszą... mężczyzna ten odchodził z organizacji w złości).

Nawet jeśli mężczyzna ten miałby jakąś chorobę psychiczną, to raczej nie miałby chęci zemsty, gdyby został potraktowany "w porządku" przez starszych zboru.
Zatem pośrednią winę za całą sytuację ponosi centrum w Warwick, które sukcesywnie swoimi naukami nadal rozbija rodziny i niszczy ludziom psychikę.

Może teraz Niemcy - podobnie jak Norwegia - przyjrzą się dokładniej Świadkom i postanowią tę organizację przywołać do porządku?!

Media piszą że Niemcy postanowiły dodatkowo zaostrzyć prawo dotyczące posiadania broni.


Offline karyma

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Marzec, 2023, 00:27 »
Zabawię się w szaloną teorię spiskową.
Europę i świat czekają wkrótce wielkie zmiany związane z zwiększoną kontrolą społeczeństwa, likwidacją gotówki, zajadaniem robaczków, industry 20 , szaleństwem ekologicznym i inne. Trzeba ludziom odebrać broń. Najlepiej więc jakby była jakaś masakra w samym centrum Europy z udziałem kogoś kogoś kto ma pozwolenie na broń. Trzeba znaleźć kogoś niezwróważonego z motywem i trochę mu pomóc w poprzestewianiu tych klepek które ma miejscu. Nie to że ktoś nie lubi Świadków. Przypadek. Szczęśliwie antyterroryści akurat przejeżdzali w pobliżu i załatwili gostka zanim narobił więcej szkód niż było to konieczne.  Wydawano zbyt łatwo pozwolenia i o to co mamy.  Ktoś już zaciera już rączki nad projektami ustaw dalszych ograniczeń dostępu do broni.Najlepiej w całej Unii europejskiej żeby ta straszna tragedia już się nie powtórzyła.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Marzec, 2023, 00:51 »
Zabawię się w szaloną teorię spiskową.
Europę i świat czekają wkrótce wielkie zmiany związane z zwiększoną kontrolą społeczeństwa, likwidacją gotówki, zajadaniem robaczków, industry 20 , szaleństwem ekologicznym i inne

Jak tam twój paszport szczepionkowy i maseczka, na miejscu, przyspawana do twarzy na zawsze, tak jak ostrzegano? Przecież wiadomo, że pandemia miała się nigdy nie skończyć i wiązać ze zwiększoną kontrolą społeczeństwa, likwidacją gotówki i szaleństwem ekologicznym, a paszporty kowidowe miały się przekształcić w uniwersalny dokument bez którego nie będzie można nawet pierdnąć. Dalej czekasz aż miną godziny dla seniorów żeby zrobić zakupy? Siedziałeś już w obozie koncentracyjnym dla niezaszczepionych, 2 lata temu czytałem, że budują takie ośrodki internowania dla niepokornych dookoła świata? I nawet nie gadaj że to zniknęło przez wojnę, bo 1)we wojnę wszystkie ograniczenia się podkręca 2) wojna zawsze jest częścią dotychczasowego planu w globalnych spiskach, skoro niby nawet lokalne cywilne strzelaniny są zaplanowane.

Trzeba ludziom odebrać broń. Najlepiej więc jakby była jakaś masakra w samym centrum Europy z udziałem kogoś kogoś kto ma pozwolenie na broń. Trzeba znaleźć kogoś niezwróważonego z motywem i trochę mu pomóc w poprzestewianiu tych klepek które ma miejscu.

Masz tu listę strzelanin w Niemczech, zabijają się od 100 lat, nic nowego. Gdzie zakazy?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mass_shootings_in_Germany

W Stanach cywile strzelają jeszcze dłużej i gówno można z tym zrobić, tak mocne jest lobby miłośników broni i masakry w szkołach niewiele zmieniają.

Niemcy zrobili holocaust, palili ludźmi w piecach, a dzisiaj są na 28 miejscu w posiadaniu broni, podczas gdy Polska jest 160 czy jakoś tak. No weź to wyjaśnij ten fenomen, że naród historycznych ludobójców jest tak mocno cywilnie uzbrojony, chociaż alianci od 80 lat politycznie trzymają ich za jaja i wprowadzają NWO i pilnują żeby nie mieli atomu itp? Gdzie ten dalekosiężny plan?  Trump przyjeżdżał do Niemiec i głośno nawoływał żeby się zbroić i zwiększać PKB na ten cel, bo Ameryka wiecznie bronić nie będzie, jak to się ma do planów rozbrojenia, ta militaryzacja wcielana teraz pospiesznie w życie przez każdy z krajów z osobna? Przecież to wzrost indywidualnego sprawstwa, nie jego zanik.

Putin jeździł na te same spotkania WEFu co reszta polityków z Europy i świata, a teraz jego żołnierze giną rozpieprzani amerykańską, niemiecką i polską bronią, a ekonomia chwieje się w posadach, tyle są warte te ponadnarodowe układy i rząd światowy, że wracamy do klasycznych konfliktów o których opowiadali nasi dziadkowie, a które uważaliśmy za pieśń przeszłości.

Teraz czekam na twój ostateczny argument, że: "Putin jest tym dobrym, walczy z NWO i dlatego mu nie idzie", bo do tego zmierzasz, prawda? Prawda?! :P

PS. Najlepsze artykuły o NWO są podobno na Russia Today, ale trudno je teraz czytać, bo u nas poblokowali, ruska propaganda czy coś...
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2023, 01:48 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Estera

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Marzec, 2023, 01:19 »
https://tvn24.pl/swiat/niemcy-strzelanina-w-hamburgu-nie-zyje-siedem-osob-6815029  135 strzałów oddał.
Od 1.5 roku już nim nie jest. ''Odejście ponoć nie przebiegało harmonijnie''. Posiadał broń legalnie. Strzelec sportowy.
   Tyle strzałów oddał, to właściwie cud, że to tylko tych kilka ofiar jest.
   A gdyby każdy strzał był celny, skoro to był strzelec sportowy?
   To pomyślcie, ile mogłoby ich być! :'(
   Jeżeli ...
   Jeżeli jego czyn miał wspólny mianownik z ostracyzmem, jaki go spotkał po wykluczeniu z organizacji śj.
   To tylko to realnie ukazuje, do jak bardzo niebezpiecznych zachowań może doprowadzić człowieka ta sekta.
   Sekta, która potrafi odebrać człowiekowi wszystko, nawet życie.
   A mnie to jeszcze ta sytuacja z Niemiec zastanowiła w kontekście WTS przeciwko Alkowi.
   I na ile ona może pomóc Kociembom wygrać ich proces na niemieckiej ziemi?
   Bo jak się sprawa porządnie rozwinie w szczegółach.
   To się dopiero może otworzyć "puszka Pandory" przeciwko strażnicy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Marzec, 2023, 07:17 »
Puszka pandory raczej się nie otworzy za dużo mają kasy i dobrych prawników.
A Alek ponoć miał pójść na jakąś ugodę i już przestał kopać się z koniem.


Offline czesio

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Marzec, 2023, 07:35 »
   Tyle strzałów oddał, to właściwie cud, że to tylko tych kilka ofiar jest.
   A gdyby każdy strzał był celny, skoro to był strzelec sportowy?
   To pomyślcie, ile mogłoby ich być! :'(
   Jeżeli ...
   Jeżeli jego czyn miał wspólny mianownik z ostracyzmem, jaki go spotkał po wykluczeniu z organizacji śj.
   To tylko to realnie ukazuje, do jak bardzo niebezpiecznych zachowań może doprowadzić człowieka ta sekta.
   Sekta, która potrafi odebrać człowiekowi wszystko, nawet życie.
   A mnie to jeszcze ta sytuacja z Niemiec zastanowiła w kontekście WTS przeciwko Alkowi.
   I na ile ona może pomóc Kociembom wygrać ich proces na niemieckiej ziemi?
   Bo jak się sprawa porządnie rozwinie w szczegółach.
   To się dopiero może otworzyć "puszka Pandory" przeciwko strażnicy.

Najwięcej krzywdy temu "strzelcowi sportowemu" zrobiło nienarodzone dziecko jakiejś kobiety i dlatego do niej strzelał bo by jeszcze dzieciak wyciągnął granat pierwszy i wysadził wszystkich w powietrze.

Strzelający do nieuzbrojonych ludzi jak do kaczek sportowiec nauczył się tego wszystkiego z kreskówek o Zosi i Piotrusiu.

Nie zdzwię się jeśli Interpol będzie szukać profilaktycznie innych ewentualnych naśladowców lub podżegaczy czytających wątpliwą "literaturę teologiczną" której twórca sfiksował i został zwyczajnym mordercą terrorystą samobójcą.

Swoją drogą wczoraj jakiś napastnik w Niemczech wziął zakładników w Aptece. Jest to na pewno wina jego lekarza bo gdyby nie chodził do lekarza to by nie chodził do apteki i wtedy nie byłoby problemu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Marzec, 2023, 07:57 »
Jakoś umknęła mi ta informacja z wczoraj. Ale to co przeczytałem dzisiaj zjeżyło mi włosy. Nie ważne kto jakiego jest wyznania, czy światopoglądu. Nikt nie ma prawa odbierać nikomu życia, chociażby nie wiadomo jak się nie zgadzał ze światopoglądem drugiego człowieka. Nie ważne kim był morderca, czy był śJ czy był byłym śJ. To morderca i koniec.
A co do tekstów Czesia.
 Wg Ciebie my jako byli śJ mamy teraz zgłaszać się na Policję bo nie lubimy naszej byłej religii i wielokrotnie naszych byłych współwyznawców? Ja nie lubię mojego sąsiada bo pali w piecu wszelkie śmieci i zasmradza mi moje otoczenie. Ale nie będę do niego przecież strzelał.
Zapewniam Cię, ze śJ mają więcej nienawiści do nas, niż my jako byli śJ do nich. To oni nie odzywają się do nas, to oni nas unikają, to oni nam nie podają ręki, a nie my im.
Jednak stała się tragedia i zginęli ludzie i to jest najważniejsze. A każda jakakolwiek insynuacja, że to chociażby w najmniejszym stopniu wina byłych śJ jako ogółu jest głupotą. Morderca musiał być chory psychicznie i stał się kim się stał. A Interpol niech sobie namierza nasze IP, niech czyta nasze wypowiedzi. Tu nie ma nic do ukrycia. To jest forum dostępne dla każdego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #52 dnia: 11 Marzec, 2023, 08:13 »
Niech CK z Warwick martwi się namierzaniem ich IP i prześwietlaniem ich treści na ich stronie. Sianie nienawiści, wrogość, radość ze śmierci niewiernych, zachęcanie rodziców żeby ich dzieci oddawały swoje życie(transfuzja) za ich wiarę.  Jak Interpol czy inni ignorują takich czubów z Warwick, to tym bardziej to forum.
 Czesio tak się o nas martwi? Nic nowego. Każdy o tym wie, że za pewne wpisy można ponieść odpowiedzialność. Dzięki za troskę. Może teraz poinformuj dziadków z Warwick, żeby zważali na to co publikują.
 Głupi przykład z nienarodzonym dzieckiem. Strzelał na oślep seriami. Przypadkiem trafił ciężarną. Jak chcesz pisać głupawe komentarze, to w Warwick może będzie dla ciebie miejsce w dziale redakcyjnym.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline czesio

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Marzec, 2023, 08:14 »
Jakoś umknęła mi ta informacja z wczoraj. Ale to co przeczytałem dzisiaj zjeżyło mi włosy. Nie ważne kto jakiego jest wyznania, czy światopoglądu. Nikt nie ma prawa odbierać nikomu życia, chociażby nie wiadomo jak się nie zgadzał ze światopoglądem drugiego człowieka. Nie ważne kim był morderca, czy był śJ czy był byłym śJ. To morderca i koniec.
A co do tekstów Czesia.
 Wg Ciebie my jako byli śJ mamy teraz zgłaszać się na Policję bo nie lubimy naszej byłej religii i wielokrotnie naszych byłych współwyznawców? Ja nie lubię mojego sąsiada bo pali w piecu wszelkie śmieci i zasmradza mi moje otoczenie. Ale nie będę do niego przecież strzelał.
Zapewniam Cię, ze śJ mają więcej nienawiści do nas, niż my jako byli śJ do nich. To oni nie odzywają się do nas, to oni nas unikają, to oni nam nie podają ręki, a nie my im.
Jednak stała się tragedia i zginęli ludzie i to jest najważniejsze. A każda jakakolwiek insynuacja, że to chociażby w najmniejszym stopniu wina byłych śJ jako ogółu jest głupotą. Morderca musiał być chory psychicznie i stał się kim się stał. A Interpol niech sobie namierza nasze IP, niech czyta nasze wypowiedzi. Tu nie ma nic do ukrycia. To jest forum dostępne dla każdego.

A.kto ci się kazał zgłaszać na policję i gdzie to znalazłeś w moich wpisach ? Napisałem tylko o tym co być może zrobi Interpol po takim zdarzeniu z pogranicza terrozumu i religijnego ekstremizmu albo co z.tym zrobi być może niemiecka.czy polska prokuratura.

Czysto teoretycznie napisałem, żeby się zastanowić co się pisze publicznie w sieci sto razy bo potem jak się komuś stanie krzywda to ktoś się będzie musiał tłumaczyć na przykład sponsorzy albo moderatorzy  tego czy innego forum. Takie sprawy niestety się ciągle zdarzają.

Odejście z takiej czy innej pracy klubu związku czy stowarzyszenia nie upoważnia nikogo do mordowania a brednie pisane na ten temat tego prostego faktu nie zmienią.

Z przewlekle negatywnymi emocjami trzeba chodzić do lekarza a nie strzelać do ludzi.


Offline Fantom

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #54 dnia: 11 Marzec, 2023, 08:17 »
@Czesio, przewlekłe negatywne emocje podaje CK. Faktycznie ci z CK powinni chodzić do lekarza. Przecież ten ich negatywny stan emocjonalny utrzymuje się latami. Ostatecznie musi to wpłynąć na ich zdrowie psychiczne.


''Co mówią ofiary sekt?
Kilka godzin po masakrze byli Świadkowie Jehowy i byli członkowie innych sekt religijnych lamentowali nad tym, co się stało w sieciach społecznościowych i na określonych forach. Niektórzy wyrażają  obawę, że sekta wywodząca się z Ameryki wykorzysta to wydarzenie, by przedstawić się jako ofiara  przestępstwa z nienawiści.

Przykładem jest to, czym podzielił się José Antonio, Hiszpan należący do mormonów. Po wyczerpującym stwierdzeniu, że strzelanina w Hamburgu  „nie ma usprawiedliwienia” , wyjaśnia, że  ​​„jest to jeszcze jedna konsekwencja presji, jaką wywiera się, gdy opuszcza się taką sektę” .

Ze swojego doświadczenia stwierdza, że  ​​„sekty potrafią bardzo wzruszyć ludzi, którzy je opuszczają. Powinniście poważnie potraktować to, co kryje się za sektami, ich przymusową perswazją i kontrolą umysłu. Ofiary sekt powinny być traktowane poważnie, aby uniknąć takich wydarzeń , i że istnieje prawo, które potępia nadużycia związane z przymusową perswazją” .

Kiedy José Antonio usłyszał wiadomość o tym, co wydarzyło się w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Hamburgu, od razu przypomniał sobie inną wcześniejszą sprawę. „Zdarzyło się już kilka przypadków ”, wskazuje,  „na przykład w kaplicy Mormonów przez byłego adepta ” . Odnosi się do tego, co wydarzyło się w Fallon (Nevada, USA) w lipcu 2018 r., kiedy w trakcie kultu mormonów zabito człowieka.

Ekstremalne sytuacje, które można osiągnąć
Według niektórych niemieckich mediów, powtórzonych przez gazetę  20 Minutes ,  policja mogła zakwalifikować zdarzenie jako akt „amok” , bardzo rzadką chorobę psychiczną, której główną cechą charakterystyczną jest pojawienie się  wybuchu dzikiej furii, która skłania podmiot do morderczych zachowań .

Luis Santamaría, badacz z Ibero-American Network for the Study of Sects (RIES), wspomina, że ​​8 lipca  były premier Japonii Shinzo Abe  „został zastrzelony na środku ulicy. Dokonał tego człowiek, który kojarzył go z  Kościołem Zjednoczeniowym  ("sektą Księżyca"). Matka mordercy należała do grupy i myślał, że Abe, sympatyk, ponosi odpowiedzialność za to, co wycierpiała jego rodzina, w nędzy po tym, jak matka oddała pieniądze sekcie .

Santamaría ostrzega przed  „  możliwością, że Świadkowie Jehowy wykorzystają to jako ofiary , aby przedstawić się jako podmiot dotknięty rzekomą„ mową nienawiści ”ich byłych wyznawców. Ale nic bardziej sprzecznego z rzeczywistością:  prawdziwymi ofiarami jest 8 milionów członków sekty, która nimi indoktrynuje i manipuluje .

„Tym razem ktoś, kto z pewnością został skrzywdzony z grupy,  zamordował  inne ofiary tego samego ruchu sekciarskiego ” – dodaje. „Powtarzam: kiedy mówimy o Świadkach Jehowy jako o 'sekcie', nie atakujemy ani nie krytykujemy jej członków, którzy są  ofiarami destrukcyjnego mechanizmu , ale raczej tę organizację i jej przywódców ” .

Nie wolno nam zapominać o obecnym kontekście:  kierownictwo Świadków Jehowy w Hiszpanii  pozwało  stowarzyszenie ofiar sekty i niektórych jej członków  indywidualnie  do sądu , generując większe cierpienia (tak jak w przypadku Gabriela ). Ruch wysyła również  listy obalające  do mediów, twierdząc, że to wszystko oszczerstwa i że nie są sektą.'' https://www.infocatolica.com/blog/infories.php/2303100451-alemania-un-ex-testigo-de-jeh?fbclid=IwAR2xfH6jRp8SyBUAbWGy7O4KzpCmoR07QL8uOTalKL5UlUw-4coRBAwUnvA
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2023, 08:39 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline czesio

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Marzec, 2023, 08:40 »
Niech CK z Warwick martwi się namierzaniem ich IP i prześwietlaniem ich treści na ich stronie. Sianie nienawiści, wrogość, radość ze śmierci niewiernych, zachęcanie rodziców żeby ich dzieci oddawały swoje życie(transfuzja) za ich wiarę.  Jak Interpol czy inni ignorują takich czubów z Warwick, to tym bardziej to forum.
 Czesio tak się o nas martwi? Nic nowego. Każdy o tym wie, że za pewne wpisy można ponieść odpowiedzialność. Dzięki za troskę. Może teraz poinformuj dziadków z Warwick, żeby zważali na to co publikują.
 Głupi przykład z nienarodzonym dzieckiem. Strzelał na oślep seriami. Przypadkiem trafił ciężarną. Jak chcesz pisać głupawe komentarze, to w Warwick może będzie dla ciebie miejsce w dziale redakcyjnym.

Z tego co wiem to ta strona jest czyjąś prywatną własnością a w związku z tym ten kto jest właścicielem tego portalu ponosi pełną odpowiedzialność za treści wpisów oraz co się potem z tym dzieje.

Jakby coś się przykrego wydarzyło to użytkownicy
sponsorzy i moderatorzy tego forum mogą być pilnie poszukiwani. Dobrze że wszyscy to wiedzą.

Udanej soboty i niedzieli


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Marzec, 2023, 09:23 »
Nie zdzwię się jeśli Interpol będzie szukać profilaktycznie[...] czytających wątpliwą "literaturę teologiczną" której twórca sfiksował

U nas w pierwszej kolejności mają przecież zamykać tych, którzy urągają czci Jana Pawła Wielkiego, to jest priorytet, nimi zapełnią się więzienia.

A co do czytania rozmaitych manifestów, to służby mają to gdzieś, bo w praktyce zajmują się tylko poważnymi, wiarygodnymi i przekraczającymi granice prawa kwestiami.

Kojarzysz takiego terrorystę anarchistę jak Ted Kaczynski? Jego manifest jest obecny w świadomości społecznej kilkadziesiąt lat, kupisz go sobie bez problemu np. na polskim amazonie:

https://www.amazon.pl/Unabomber-Manifesto-Industrial-Society-Future/dp/1595948155

Lata temu było też polskie wydanie, ale nakład dawno się rozszedł. Nic mi nie wiadomo o tym by wydawcy mieli problem z prokuraturą, nie mówiąc już o czytelnikach.

Na allegro w tym momencie kupisz sobie nie tylko książki, ale i koszulki z wizerunkiem Teda Kaczynskiego. Zgłaszaj, jeśli uważasz, że popełniane jest przestępstwo, jestem ciekaw co ci odpisze prokuratura.

To tyle w kwestii twoich urojeń. Zamiast interpolem zainteresuj się NFZtem, ci drudzy chociaż będą w stanie jakoś ci pomóc.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2023, 09:35 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gostek

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #57 dnia: 11 Marzec, 2023, 09:39 »
Puszka pandory raczej się nie otworzy za dużo mają kasy i dobrych prawników.
A Alek ponoć miał pójść na jakąś ugodę i już przestał kopać się z koniem.

Byłoby uczciwie, żeby o tym sam poinformował. Niestety jak do tej pory tego nie zrobił.. 😕


Offline czesio

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Marzec, 2023, 09:53 »
U nas w pierwszej kolejności mają przecież zamykać tych, którzy urągają czci Jana Pawła Wielkiego, to jest priorytet, nimi zapełnią się więzienia.

A co do czytania rozmaitych manifestów, to służby mają to gdzieś, bo w praktyce zajmują się tylko poważnymi, wiarygodnymi i przekraczającymi granice prawa kwestiami.

Kojarzysz takiego terrorystę anarchistę jak Ted Kaczynski? Jego manifest jest obecny w świadomości społecznej kilkadziesiąt lat, kupisz go sobie bez problemu np. na polskim amazonie:

https://www.amazon.pl/Unabomber-Manifesto-Industrial-Society-Future/dp/1595948155

Lata temu było też polskie wydanie, ale nakład dawno się rozszedł. Nic mi nie wiadomo o tym by wydawcy mieli problem z prokuraturą, nie mówiąc już o czytelnikach.

Na allegro w tym momencie kupisz sobie nie tylko książki, ale i koszulki z wizerunkiem Teda Kaczynskiego. Zgłaszaj, jeśli uważasz, że popełniane jest przestępstwo, jestem ciekaw co ci odpisze prokuratura.

To tyle w kwestii twoich urojeń. Zamiast interpolem zainteresuj się NFZtem, ci drudzy chociaż będą w stanie jakoś ci pomóc.

Urojenia masz ty. Nigdzie nie napisałem że popełniono tu przestępstwo aczkolwiek tego nie wiem bo nie czytałem wszystkich wpisów.

Czysto teoretycznie napisałem że jeśli doszłoby wskutek pisania na tym forum do jakiegoś czynu karalnego to sponsorzy i moderatorzy tego forum będą zaangażowani jako współodpowiedzialni.
Jeśli masz wątpliwości to zapytaj jakiegoś dobrego prawnika za co ponosi odpowiedzialność właściciel albo moderator jakiegoś forum.

Wiele osób tutaj jechało i jedzie personalnie nawet po imieniu i nazwisku o jakichś osobach no i gdyby coś się stało to piszący plus moderator i sponsor forum będzie mieć problem.

Kończąc napisze jeszcze tylko że takie forum to kiepska inwestycja z zerową stopą zwrotu a przez takie czy inne wpisy zarówno sponsorzy jak też moderatorzy oraz inni użytkownicy mogą mieć problemy.

Niewiele trzeba żeby doszło do jakiejś tragedii a potem jak trzeba ponieść odpowiedzialność za swoje albo cudze wpisy to jest pytanie dlaczego ?


Offline Sebastian

Odp: Strzelanina w Hamburgu na sali SJ
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Marzec, 2023, 09:58 »
co proponujesz, Czesio? Morda w kubeł, nic nie wiem, nic nie piszę, jak w putinowskiej Rosji?jak na razie możemy czytać i pisać i nie boimy się aresztowań za czytanie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)