Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!  (Przeczytany 4526 razy)

Offline NNN

Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« dnia: 13 Luty, 2023, 00:58 »
 





     Waldemar Rudolf   
          Podobno w oryginalnym tekście jest: DO KOGO pójdziemy.
          ŚJ zmienili to na: DOKĄD pójdziemy.

          Powyżej to jeden z komentarzy pod filmem.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2023, 01:21 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty, 2023, 15:25 »

   https://www.youtube.com/watch?v=d_jhq1DlE_Y&t=878s

   Myślę, że ten problem jeśli chodzi o organizację śj jest bardzo, bardzo złożony.
   Bo niejako pierwszym celem tej organizacji jest obdarcie człowieka z jego własnej tożsamości.
   Własnych celów, dążeń, intuicji, wolnej woli a już napewno, żeby o sobie za wiele nie myśleć.
   Na pewno nie na równi, zgodnie z przykazaniem:
  "Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego!"
   I potem nic dziwnego, że ludzie wychodzący z tej organizacji nie potrafią odnaleźć siebie.
   Siebie prawdziwego, takiego, jakim był przed wejściem do organizacji.
   A już napewno jest to bardzo trudne dla osób wychowywanych w tym kulcie.
   Osobiście, zawsze jakoś tak pod skórą czułam, że jest coś tu nie tak.
   Że jakoś tak trzeba wbrew swojemu myśleniu, odczuciom, robić tak wszystko pod linijkę, jak ci dyktują.
   Nigdy wewnętrznie się jakoś tak nie mogłam z tym do końca pogodzić.
   Jasności obrazu nabrałam dopiero, jak odkryłam prawdę o świadkach Jehowy.
   Jak przestał na mnie oddziaływać ten ich program, w który byłam wtłaczana.
   Jak stanęłam w tym przysłowiowym punkcie zero.
   Podobnie jak Aleksandra.

   Jest taka mądrość psychologiczna, która brzmi mniej więcej tak:
  "Szczęście swoim dzieciom może dać tylko szczęśliwa matka!" :-* :-*
   Jeśli ktoś wewnętrznie czuje się niekochany, niedowrtościowany, nieszczęśliwy, w tłumie samotny, nieprzydatny.
   Trudno mu będzie to ofiarować swojemu otoczeniu, nie da rady ofiarować tego szczerze.
   Albo ciągle będzie musiał być aktorem na swojej scenie życia i prowadzić dwa życia.
   Jedno z twarzą przed innymi.
   Drugie z twarzą przed samym sobą, to smutne głęboko ukryte.
   Człowiek tylko naprawdę szczęśliwy, kochany, spełniony, mający własne poczucie wartości będzie to mógł ofiarować innym.
   Z serca, szczerze.

   Dlatego.

   Dlatego warto włożyć wysiłki w to, żeby na nowo odkryć siebie samego.
   Zapytać, jaki/jaka naprawdę jestem i co chcę osiągnąć w swoim życiu?
   Z tym ... "DOKĄD, DO KOGO PÓJDZIEMY?" ... jest napewno czas, by się zastanowić.
   Nikt nas przecież nie pogania, nie zmusza.
   Aczkolwiek takie próby nagabywania przez innych mogą być, z czym się osobiście też spotkałam.
   I byłam zmuszona bronić swojego obranego stanowiska, czyli obrony tego wybranego punktu zerowego.
   A jeśli sami się zdecydujemy, że jest nam bardzo śpieszno się gdzieś ... "RELIGIJNIE" ... ulokować.
   I zrezygnujemy z własnego stanowiska, to niech to będzie nasz przemyślany wybór.
   Chociaż jest tu następne ogromne niebezpieczeństwo ...
   Że w tym nowym miejscu, też ktoś inny podobnie jak strażnica zadysponuje naszym czasem :'(
   Naszymi zasobami, naszym życiem.
   I znów staniemy się niewolnikami czyichś poglądów.
   Tylko pod inną banderą.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty, 2023, 15:00 »


W czasie obchodów stulecia rządów Królestwa Bożego (1914-2014), Ciało Kierownicze wspominało o trzech największych jego osiągnięciach, a w tym "ochrona zapewniana poddanym Królestwa, jako grupie". Czyli inaczej mówiąc, dowodzono, iż poddani tego "Królestwa" mają u Jehowy wypracowane "grupowe ubezpieczenie na życie". A tutaj taki kwiatek! I to w czasie służby głoszenia od domu do domu! Co jak co, ale w tym momencie "Królestwo Boże" musiało się zdrzemnąć. Ale czy tylko tutaj?

Paręnaście lat temu w Polsce, Nadzorca Obwodu zginął w wypadku komunikacyjnym, jadąc na kongres do Lublina, gdzie miał wygłosić wykład.
Dwie starsze siostry w Dąbrowie Górniczej zginęły na przejściu dla pieszych tuż przy sali królestwa, po tym, jak ją w trudzie wysprzątały po zebraniu.

Przebudźcie się nr 6 z 22.8.1996 r. str.26, podawało: "W lutym tego roku spora grupa Świadków Jehowy z hiszpańskiego zboru w Bailen" wracała autobusem z wycieczki. Na 5 kilometrów przed miastem doszło do czołowego zderzenia z innym samochodem. Nastąpiła eksplozja i i autobus stanął w płomieniach. Ogółem zginęło 26 Świadków, w śród nich dzieci oraz czterech głosicieli pełnoczasowych - prawie jedna czwarta zboru.

Ciało Kłamliwe to bezduszni oszuści!


« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2023, 15:07 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Gostek

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty, 2023, 17:43 »
A w Malborku w salę kongresową tuż po jej oddaniu uderzył piorun i ogień z nieba strawił sporą  jej część.  🥵


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty, 2023, 18:43 »
A w Malborku w salę kongresową tuż po jej oddaniu uderzył piorun i ogień z nieba strawił sporą  jej część.  🥵
(mtg): to kara Boża  >:D


Offline Storczyk

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty, 2023, 19:35 »
A w Malborku w salę kongresową tuż po jej oddaniu uderzył piorun i ogień z nieba strawił sporą  jej część.  🥵
Na Pomorzu to była wielka strata i szok, sala obsługiwała od groma miast i wiosek  :)
Jest już jak nowa .



Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty, 2023, 22:34 »
A w Malborku w salę kongresową tuż po jej oddaniu uderzył piorun i ogień z nieba strawił sporą  jej część.  🥵
Nawet ją budowałem.  ;D Jeden dzień, ale budowałem.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty, 2023, 00:08 »
Nawet ją budowałem.  ;D Jeden dzień, ale budowałem.  ;D
i właśnie _dlatego_ sam Jehowa przywalił w tę salę piorunem! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty, 2023, 15:13 »

https://www.youtube.com/watch?v=CEEE7c7QFvQ&t=10s&ab_channel=Zdrowieduchowe

Głosiciele! Świadkowie Jehowy! To Wy tworzycie podstawę tej piramidy! To Wy jesteście Bogami! A ściśle rzecz ujmując - jesteście Bogiem Jehową! To dzięki Wam ci na górze piramidy mają Wasze błogosławieństwo i kasę! To dzięki Wam ta piramida jeszcze stoi. Wychodźcie masowo spod tej oszukańczej piramidy, spod jej podstawy, a dane Wam  będzie zobaczyć, jak błogosławieństwo Jehowy się kończy i piramida, którą tak wielkim Waszym trudem nieraz całe swoje życie podtrzymujecie - runie z wielkim hukiem.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty, 2023, 16:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec, 2023, 01:27 »
Głosiciele! Świadkowie Jehowy! To Wy tworzycie podstawę tej piramidy!
   NNN.
   Niestety :'( :'(
   Żaden gorliwy śj nie będzie tego rozpatrywał w tej kategorii.
   Każdy z nich czuje się, jakby mu wpojono wielką misję do wykonania.
   I z tym będzie żył do śmierci, jeśli pozostanie wierny tej ideologii.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec, 2023, 18:59 »
        https://www.youtube.com/watch?v=I2mGVZIMI0o&ab_channel=MarekOliwiak

  Wspaniałe świadectwo o minionych, trudnych czasach świadków Jehowy i ich "świętej" organizacji. Także pięknie Marek Oliwiak pokazuje izolację społeczną tego ludu, wobec tych, którzy chcą postępować według biblijnych zasad i w zgodzie do swojego sumienia. Piękna, ale i momentami tragiczna opowieść o osobach, którzy kierowali się w życiu wobec innych empatią oraz współczuciem i nie chcieli się dać zagonić w tryby i postępowanie korporacyjne. Zdecydowane zaprzeczenie temu, co mówi funkcyjny po strzelaninie w Hamburgu o swobodnej decyzji o odejściu z organizacji świadków i osobistych decyzjach, jak takich ludzi potem traktować.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2023, 19:13 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec, 2023, 10:08 »
     
https://www.youtube.com/watch?v=JFPWNTojlso&ab_channel=MarekKlimas


Czy szeregowych głosicieli, liderzy ugrupowania uczą mądrości biblijnej? Czy proponowane przy stojakach i na stojakach "studium Biblijne" jest uczeniem mądrości tej Księgi, czy uczeniem zamiany kłamstw manipulatorów w prawdę?
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2023, 10:09 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień, 2023, 14:26 »
https://www.facebook.com/100013945834088/videos/890400685385212/


Wspaniała osoba, świetny wywiad o wyjściu z orga, chociaż okupiony rozpadem małżeństwa.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwiecień, 2023, 15:18 »
https://www.facebook.com/100013945834088/videos/890400685385212/


Wspaniała osoba, świetny wywiad o wyjściu z orga, chociaż okupiony rozpadem małżeństwa.

Te materiały nie są teraz dostępne
Dzieje się tak zwykle, gdy właściciel udostępnił zawartość tylko małej grupie osób, zmienił jej widoczność lub ją usunął.
nihilista


Offline NNN

Odp: Ależ to prawdziwe i życiowe!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwiecień, 2023, 07:27 »
   Tak, masz rację Macher. Link pochodzi z zamkniętej grupy, od Jacka Siwka. Może się później da coś z tym zrobić. Uznałem, że film jest wartościowy, bo oprócz treści, sympatyczna młoda pani wyraża się piękną polszczyzną, chociaż jest na obczyźnie już kilka lat, a poza tym  ma swobodę formułowania ciekawych i trafnych wniosków.

Na razie wiec wstawiam inny film, również dobry dla uzmysłowienia sobie gdzie byliśmy, kim jest tak naprawdę ta "święta organizacja", dla której my skłonni byliśmy oddać wiele lat naszego życia, a inni jeszcze do dzisiaj się bronią i zapierają przed wyjściem nie wiedząc, że dopóki są głosicielami skłonnymi do uległości, to praktycznie w każdym momencie może coś się zadziać, i wylądują po naszej stronie, czego każdemu szczerze życzę. Obecnie bowiem coraz mniej ludzi w tej korporacji dożywa do starości. Młodsi coraz częściej wybudzają się wcześniej i to jest dobre, bo jeszcze przed nimi jest wtedy kawałek życia na wolności.



  https://www.youtube.com/watch?v=UdW0UYrl8Ec&ab_channel=Zdrowieduchowe
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień, 2023, 07:30 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.