Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wiara w życie pozagrobowe w I/II wieku.  (Przeczytany 2717 razy)

Offline blossom

Odp: Wiara w życie pozagrobowe w I/II wieku.
« Odpowiedź #105 dnia: 20 Grudzień, 2022, 08:35 »
co prawda temat ten już mnie nie dotyczy (bo jestem niewierzący) ale podam Tobie temat którym Ty możesz zająć się jako chrześcijanin

w tym wątku zebrałeś różne dowody historyczne, że "pierwsi i drudzy i trzeci" itd. chrześcijanie wierzyli w duszę (i że rozumieli teksty biblijne o duszy _inaczej_ niż świadkowie Jehowy)

możesz (jeśli masz ochotę) zrobić jakieś małe opracowanie "czy nieśmiertelność duszy zaprzecza zmartwychwstaniu", bo (jak pamiętam) wg ŚJ zaprzecza a wg KK wprost przeciwnie

pamiętam do dzisiaj argumentację ŚJ, że "jeśli dusza jest nieśmiertelna", to (wg ŚJ) mówienie o zmartwychwstaniu jest bez sensu (bo człowiek nie może wstać z _martwych_ "skoro nie jest martwy" itp. rozkminy)

wg mnie, w tej sprawie warto byłoby napisać jakiś artykuł który to jasno wytłumaczy

https://contragentiles.pl/czytelnia/teizm-chrzescijanski/kim-jest-czlowiek/niesmiertelnosc-duszy-ludzkiej-i-zmartwychwstanie/

Wytłumaczone ;) chyba już wstawiałam ten link tutaj. W skrócie natura ludzka to ciało i dusza, które tworzą całość. Dlatego życie duszy ludzkiej bez ciała jest dla niej nienaturalne, ponieważ też traci zmysłowe zdolności poznawcze. W związku z tym natura ludzka dąży do ponownego połączenia ciała z duszą po śmierci, czyli do zmartwychwstania.


Offline Roszada

Odp: Wiara w życie pozagrobowe w I/II wieku.
« Odpowiedź #106 dnia: 20 Grudzień, 2022, 09:03 »
Ponieważ u ŚJ nie ma wiary w duszę, więc nie ma zmartwychwstania, ale odtwarzanie człowieka zachowanego w pamięci Jehowy. Stworzenie dubletu po prostu.
Stąd groby pamięci w ich nauce. :)

*** w20 luty s. 12 Bardzo kochamy naszego Ojca, Jehowę ***
Jehowa zna cię tak dobrze, że nawet gdybyś umarł, będzie w stanie cię wskrzesić. Odtworzy zarówno twoje ciało, jak i umysł razem z twoimi wspomnieniami i charakterystycznymi dla ciebie cechami osobowości